Σε ποια πόλη πιστεύετε ότι βρίσκεται το καλύτερο Τμήμα Ιατρικής;

penspinner

Νεοφερμένος

Ο penspinner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Για να μου λύσει μια απορία κάποιος αν μπορεί. Γιατί υπάρχει αυτό το σύστημα με τις αναμονές στις ειδικότητες και δεν σπουδάζει απλός ο καθένας ότι θέλει ελεύθερα?

Επίσης μπορεί κάποιος να παραθέσει μια λίστα με όλες τις ειδικότητες με σειρά όμως ζήτησης για ειδίκευση? (δηλαδή πρώτα η ειδικότητα με την μεγαλύτερη ζήτηση και χρόνο αναμονής μετά η επόμενη μετά η επόμενη και τέλος η ειδικότητα που πας με το που βγεις από την σχολή γιατί κανείς δεν θέλει να πάει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Για να μου λύσει μια απορία κάποιος αν μπορεί. Γιατί υπάρχει αυτό το σύστημα με τις αναμονές στις ειδικότητες και δεν σπουδάζει απλός ο καθένας ότι θέλει ελεύθερα?

Επίσης μπορεί κάποιος να παραθέσει μια λίστα με όλες τις ειδικότητες με σειρά όμως ζήτησης για ειδίκευση? (δηλαδή πρώτα η ειδικότητα με την μεγαλύτερη ζήτηση και χρόνο αναμονής μετά η επόμενη μετά η επόμενη και τέλος η ειδικότητα που πας με το που βγεις από την σχολή γιατί κανείς δεν θέλει να πάει)

Γιατι,πολυ απλα,η ειδικοτητα γινεται σε νοσοκομεια τα οποια διαθετουν ορισμενες θεσεις για ειδικευομενους ιατρους.Αν ο καθενας διαλεγε να παει οπου θελει,τοτε 1000 καθε χρονο θα συνωστιζονταν σε καθε μεγαλο νοσοκομειο της αθηνας.
Και οσον αφορα το 2 που λες δεν ισχυει.Αμα ηταν ετσι,ολοι οι εξυπνακηδες θα διαλεγαν μια ειδικοτητα που δνε την διαλεγουν οι υπολοιποι για να τελειωνουν.Η αναμονη ποικιλλει απο ιατρικο κεντρο σε ιατρικο κεντρο ακομη και για την ιδια ειδκοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanopassion

Νεοφερμένος

Ο milanopassion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
είδες κάπου να έχω πρόβλημα;

όπως είπα και προηγουμένως με ενοχλεί μόνο η νοοτροπία της επιλογής της ιατρικής...

για το υπόλοιπο ουδέν σχόλιον :) :whistle:
μου το λες για να βάλω τα κλάματα (αυτό με την κνε);
είσαι ο πρώτος που "ενοχλήθηκε"...επιλογή σου τι διαβάζεις εδώ μέσα...

Aλλά μάλλον πειράζουν οι μαρτυρίες και οι αλήθειες κάποιων. Εξάλλου ποιος υποχρεώνει να ασπαστείς κάτι που γράφω ή λέει κάποιος άλλος και το μεταφέρω; Είναι ωραία τελικά τα παραμυθάκια της κοκκινοσκουφίτσας. Αν ξαναπώ τίποτα εντελώς σε πλαίσια πληροφοριακά, εδώ μέσα, τρυπήστε μου την γάμπα. Καθείστε στην μιζέρια του ποιος την έχει μεγαλύτερη (την σχολή) μέχρι να προσγειωθείτε στο 2ο εξάμηνο ύστερα από γερά χαστούκια εξεταστικής...
Με συγχωρεις αλλα οταν καποιος επιλεγει και περνα ιατρικη ή οποιαδηποτε αλλη υψηλοβαθμη σχολη ειναι συνηθισμενος στο να "στρωνεται" και ειναι προετοιμασμενος για τις δυσκολιες που θα επελθουν.Σπανια θα δεις ατομα που χρωστανε πανω απο ενα μαθημα στο εξαμηνο(υπαρχουν βεβαια και εξαιρεσεις γιατι δεν ειναι ολα τα μαθηματα και ολοι οι καθηγητες οι ιδιοι).Οποιος εγινε φοιτητης ιατρικης και νομιζει οτι εξασφαλιστηκε για την υπολοιπη ζωη του ειναι βαθια νυχτωμενος.Στο πανεπιστημιο πεφτει αληθινο και ουσιαστικο διαβασμα.Δεν εχει σημασια η σειρα με την οποιαν θα μπεις στη σχολη, αλλα η σειρα με την οποιαν θα βγεις απο αυτην.Η ιατρικη βεβαια εχει ενα πλεονεκτημα εναντι των υπολοιπων υψηλοβαθμων σχολων(πολυτεχνειο,φυσικομαθηματικο).Αν διαβαζεις ειναι απιθανο να κοπεις.Η απαντηση στο εκαστοτε ερωτημα των εξετασεων δε δινει περιθωρια αμφισβητησης πολυ απλα γιατι δεν εμπεριεχεται τοσο σε αυτες ο μαθηματικος και φυσικος λογισμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Με συγχωρεις αλλα οταν καποιος επιλεγει και περνα ιατρικη ή οποιαδηποτε αλλη υψηλοβαθμη σχολη ειναι συνηθισμενος στο να "στρωνεται" και ειναι προετοιμασμενος για τις δυσκολιες που θα επελθουν.Σπανια θα δεις ατομα που χρωστανε πανω απο ενα μαθημα στο εξαμηνο(υπαρχουν βεβαια και εξαιρεσεις γιατι δεν ειναι ολα τα μαθηματα και ολοι οι καθηγητες οι ιδιοι).Οποιος εγινε φοιτητης ιατρικης και νομιζει οτι εξασφαλιστηκε για την υπολοιπη ζωη του ειναι βαθια νυχτωμενος.Στο πανεπιστημιο πεφτει αληθινο και ουσιαστικο διαβασμα.Δεν εχει σημασια η σειρα με την οποιαν θα μπεις στη σχολη, αλλα η σειρα με την οποιαν θα βγεις απο αυτην.Η ιατρικη βεβαια εχει ενα πλεονεκτημα εναντι των υπολοιπων υψηλοβαθμων σχολων(πολυτεχνειο,φυσικομαθηματικο).Αν διαβαζεις ειναι απιθανο να κοπεις.Η απαντηση στο εκαστοτε ερωτημα των εξετασεων δε δινει περιθωρια αμφισβητησης πολυ απλα γιατι δεν εμπεριεχεται τοσο σε αυτες ο μαθηματικος και φυσικος λογισμος.

Το διάβασμα που χρειάζεται για την ιατρική είναι τελείως διαφορετικό από το διάβασμα που χρειάζεται στο σχολείο.
Άτομα που χρωστάνε πάνω από ένα μάθημα στο εξάμηνο είναι πολλά. Απορώ ποιος σου λέει ότι είναι σπάνιο...Σκέψου ότι πολλοί δεν δίνουν όλα τα μαθήματα του εξαμήνου στην εξεταστική του εξαμήνου αυτού επειδή δεν προλαβαίνουν και τα αφήνουν για τον Σεπτέμβριο. Επίσης, πολλοί δίνουν κάποιο μάθημα και κόβονται. Κάποιες έδρες το έχουν συνήθειο να σε κόβουν στην εξεταστική του εξαμήνου που διδάσκεται το μάθημα και να σε περνάνε πιο εύκολα τον Σεπτέμβριο.
Συμφωνώ ότι το με ποια σειρά μπήκες στην σχολή δεν έχει καμιά σημασία. Αλλά και η σειρά που θα βγεις για μένα δεν λέει κάτι. Το γιατί θα πρέπει να το δεις ιδίοις όμασι για να το καταλάβεις. Ίσως στα αμερικάνικα πανεπιστήμια να μετράει όντως, εδώ όμως όχι. Γιατί απλούστατα το σύστημα εκεί και το σύστημα εδώ απέχουν παρασάγγας.
Σε γενικές γραμμές, ισχύει το ότι αν διαβάζεις είναι απίθανο να κοπείς. Το μόνο που χρειάζεται για να περάσεις τις εξετάσεις είναι να απομνημονεύσεις και τα παπαγαλίσεις το βιβλίο. Όσο πιο καλά απομνημονεύεις, τόσο μεγαλύτερο βαθμό θα πάρεις. Βέβαια σε κάποια μαθήματα είναι έτσι το σύστημα εξετάσεων που ακόμη και το να πάρεις την βάση είναι δύσκολο. Ευτυχώς αυτά είναι εξαιρέσεις.
Γενικά το αν θα περάσεις ένα μάθημα δεν εξαρτάται μόνο από το διάβασμα που θα κάνεις, όπως γίνεται στο σχολείο. Θα το διαπιστώσεις και μόνος σου αυτό.

Και για να είμαι on topic: για μένα δεν έχει διαφορά η πόλη, παντού το ίδιο χάλια είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silvi123321

Νεοφερμένος

Η silvi123321 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
θα ήθελα να σας ρωτήσω ποια μαθήματα χρειάζεται να γράψεις στις Πανελλαδικές εξετάσεις για να περάσεις Ιατρική???Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
τα της θετικής.
μαθηματικα κ
βιολογια κ
χημεια κ
φυσικη κ
εκθεση και ενα επιλογης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
θα ήθελα να σας ρωτήσω ποια μαθήματα χρειάζεται να γράψεις στις Πανελλαδικές εξετάσεις για να περάσεις Ιατρική???Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!:):):)

(Μέχρι και τα επόμενα δύο έτη) επιλέγεις θετική κατεύθυνση κι εξετάζεσαι σε Μαθηματικά Κατεύθυνσης , Βιολογία Κ. , Χημεία Κ. , Φυσική Κ. , Έκθεση κι ένα από τα επιλεγόμενα μαθήματα (Φυσική Γενικής, Μαθηματικά Γ., Ιστορία Γ. , Βιολογία Γ. )...Αν θες, δες κι εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

strsismos88

Νεοφερμένος

Ο strsismos88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Τα Μαθηματικα α' εξαμηνου στην ιατρικη ειναι πολυ απαιτητικα σε σχεση με αυτα της γ λυκειου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Τα Μαθηματικα α' εξαμηνου στην ιατρικη ειναι πολυ απαιτητικα σε σχεση με αυτα της γ λυκειου?

Δεν έχει μαθηματικά...Ονομάζεται Ιατρική Στατιστική το μάθημα κι έχει αρκετά κοινά με τη στατιστική στη γ' λυκείου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

strsismos88

Νεοφερμένος

Ο strsismos88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Δεν έχει μαθηματικά...Ονομάζεται Ιατρική Στατιστική το μάθημα κι έχει αρκετά κοινά με τη στατιστική στη γ' λυκείου...

thanx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Ποιος μπορεί να με ενημερώσει για τις συνθήκες που επικρατούν στην ΣΣΑΣ;Σκέφτομαι πολύ για ιατρικό ΣΣΑΣ αλλά δεν ξέρω αν θα μπορέσω να ανταπεξέλθω στο πρόγραμμα του στρατού.Είναι πολύ πιεσμένα τα πράγματα εκεί;Γνώμες φοιτητών της ΣΣΑΣ και μη ευπρόσδεκτες.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Δεν ξέρεις κάποιον που να πέρασε ΣΣΑΣ για να στα πει από πρώτο χέρι;
Εγώ δεν είμαι ΣΣΑΣ, αλλά από ότι καταλαβαίνω είναι αρκετά ζόρικα τα πράγματα. Σκέψου ότι πέρα από τις υποχρεώσεις που έχεις απέναντι στην ιατρική σχολή, έχεις και καθήκοντα στην ΣΣΑΣ. Επίσης το πρόγραμμα σου καθορίζεται από την ΣΣΑΣ, μπορείς να βγεις συγκεκριμένες μέρες/ώρες μόνο. Φοράς στολή και πρέπει να έχεις τα μαλλιά πιασμένα. Κάνεις μαθήματα και στην ΣΣΑΣ, στα οποία εξετάζεσαι κιόλας. Κάποιες φορές έχεις υπηρεσία. Το πρωί πρέπει να ξυπνάς συγκεκριμένη ώρα και να κάνεις γυμναστική.
Αυτά μου έρχονται τώρα. Προσπάθησε πάντως να βρεις κάποιον που να έχει περάσει ώστε να σε ενημερώσει εκτενώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΕΦΥ

Νεοφερμένος

Η ΝΕΦΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κεχρόκαμπος (Καβάλα). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Μετά τ αποτελέσματα των πανελληνίων συνειδητοποίησα ό,τι έπρεπε να μ τεθεί κ άλλο ένα μεγάλο δίλημμα...Ιατρική Πάτρας ή Αθήνας...Από τη μία η Αθήνα έχει κύρος, περισσότερες δυνατότητες για τ εξωτερικό (ειδικότητα) ,καλύτερη πρακτική εξάσκηση..Από την άλλη η Πάτρα έχει ωραία φοιτητική ζωή (παρείστικη) , δεν είναι τόσο χαώδης ,δεν υπάρχει εγκληματικότητα και δεν παύει να είναι κ αυτή μια ιατρική σχολή...Οποιαδήποτε βοήθεια καλοδεχούμενη :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Commander

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
καταρχην συγχαρητηρια για την επιτυχια σου :clapup:
η αποψη μου ειναι οτι αν πιανεις αθηνα πρεπει να πας εκει. ειναι καλυτερα πιστευω. στην πατρα ειναι οντως καλυτερη η φοιτητικη ζωη αλλα μην νομιζεις οτι ειναι και τελεια , οσο για την εγκληματικοτητα...υπαρχει και μαλιστα ειναι και σε υψηλα επιπεδα.
you choose.... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω για τις άλλες Ιατρικές αλλά εδώ στην Πάτρα τουλάχιστον στο 1ο έτος μας έφαγε το Πανεπιστήμιο γιατί είχαμε και πολλά φροντιστήρια υποχρεωτικά.
Το μόνο που μπορώ να συγκρίνω είναι Γιάννενα-Πάτρα γιατί μια φίλη μου έκανε ένα χρόνο στα Γιάννενα και λέει ότι στην Πάτρα είναι πιο φορτωμένο το πρόγραμμα από άποψη φροντιστηρίων,αναφορών πολλών στα εργαστήρια και άλλα τέτοια.
Τώρα γενικά κάθε πόλη έχει το δικό της πρόγραμμα και από όλες γιατρός θα βγεις. Το αν θα είσαι καλός είναι δικιά σου δουλειά.
Η Αθήνα έχει ένα συν γιατί έχετε πτώματα. Εδώ δεν βλέπουμε πτώματα στο εργαστήριο Ανατομίας (έτσι ξέρω για όταν κάναμε ανω-κατω ακρο, κορμο).
Κάτι καρδιές κτλ πρέπει να έχουμε. Τα υπόλοιπα προπλάσματα.

Επίσης το εισιτήριο για το πανεπιστήμιο είναι 1,10. :P

Η Πατρα ειναι πιο ηρεμη από την Αθήνα, κάτι που μου αρέσει εμένα.
Εγκληματικότητα έχουμε κι εμείς. Απλά όταν άλλαξε το λιμάνι, οι αλλοδαποί πήγαν πιο πέρα από το κέντρο γι'αυτό φαίνεται ότι είναι πιο ήσυχα. Δεν παύει όμως να υπάρχει λιμάνι οπότε και αγώνας για να πάνε Ιταλία κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EsASt3p

Νεοφερμένος

Ο EsASt3p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Εγώ μένω Κομοτηνή και με βάση τα μόρια μου σκέφτομαι Γιάννενα ή Αλεξανδρούπολη. Από τη μια η Αλεξανδρούπολη είναι δίπλα, από την άλλη τα Γιάννενα είναι μια μεγάλη φοιτητούπολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Εγώ μένω Κομοτηνή και με βάση τα μόρια μου σκέφτομαι Γιάννενα ή Αλεξανδρούπολη. Από τη μια η Αλεξανδρούπολη είναι δίπλα, από την άλλη τα Γιάννενα είναι μια μεγάλη φοιτητούπολη.
και οι 2 ιατρικές είναι κορυφαίες,κλάσεις ανώτερες από τις άλλες στην ελλάδα (σε όλα τα επίπεδα).Από εκεί και πέρα εσύ σκέψου το οικονομικό...σε όποια και να πας θα είσαι ευχαριστημένος πιστεύω.(από άποψη φοιτητικής ζωής νομίζω μεγαλύτερο πλεονέκτημα έχουν τα γιάννενα,αλλά κι αλεξανδρούπολη αν βρεις καλή παρέα θα είσαι κομπλέ.Έχει αρκετά πλεονεκτήματα και αυτή η πόλη ;) ).Οπότε κρίνε καθαρά από θέμα οικονομικού κι απόστασης.
Εγκληματικότητα μηδενική εδω πέρα πάντως (αλεξανδρούπολη),γενικως καλη ζωη και καλα στεκια αν ψαχτεις αρκετα ;) Νομίζω τα ξέρεις,έχεις έρθει φαντάζομαι πολλάκις! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ogame23

Νεοφερμένος

Ο ogame23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Αλεξανδρούπολη κλάσεις ανώτερη....No comment
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
εγκυρότατο είναι!Οι καθηγητές/τα μαθήματα/οι υποδομές/το επίπεδο σπουδών είναι κορυφαία!καλες σχολες δεν εχουν μονο οι μεγαλουπόλεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
και οι 2 ιατρικές είναι κορυφαίες,κλάσεις ανώτερες από τις άλλες στην ελλάδα (σε όλα τα επίπεδα).Από εκεί και πέρα εσύ σκέψου το οικονομικό...σε όποια και να πας θα είσαι ευχαριστημένος πιστεύω.(από άποψη φοιτητικής ζωής νομίζω μεγαλύτερο πλεονέκτημα έχουν τα γιάννενα,αλλά κι αλεξανδρούπολη αν βρεις καλή παρέα θα είσαι κομπλέ.Έχει αρκετά πλεονεκτήματα και αυτή η πόλη ;) ).Οπότε κρίνε καθαρά από θέμα οικονομικού κι απόστασης.
Εγκληματικότητα μηδενική εδω πέρα πάντως (αλεξανδρούπολη),γενικως καλη ζωη και καλα στεκια αν ψαχτεις αρκετα ;) Νομίζω τα ξέρεις,έχεις έρθει φαντάζομαι πολλάκις! :P

Και τσάμπα λεωφορείο για το πανεπιστήμιο. Μην ξεχνιόμαστε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top