Σε ποια πόλη πιστεύετε ότι βρίσκεται το καλύτερο Τμήμα Ιατρικής;

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
ιδιωτης ισως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Xωρίς ειδικότητα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
αφου τελειωσει την ειδικοτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Δηλαδή μπορεί να κάνει ειδικοτητα χωρίς αγροτικό αλλά δεν μπορεί να δουλέψει στο δημόσειο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heili scott

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βραχναίικα (Αχαΐα). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
εδωσα φετος κ εχω αρκετα μορια για ιατρικη.θελω πολυ να γινω γιατρος αλλα μια 10ετια+ διαβασμα ακομα με ψιλοαγχωνει...τελικα αξιζει τον κοπο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
10ετία στην καλύτερη περίπτωση. Πρέπει να το θέλεις πολύ για να γίνεις γιατρός. Αν αναρρωτιέσαι πάει να πει ότι δεν το θες πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heili scott

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βραχναίικα (Αχαΐα). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
δεν ειναι οτι δε το θελω αλλα υπαρχει περιπτωση να μην περασω στη πολη μου οποτε εαν δεν αξιζει δε μπορω να επιβαρυνω για τοσο καιρο τους γονεις μου εξοδα.αν ομως ειναι οκ κατι θα κανουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Η άποψή μου είναι ότι η Ιατρική αξίζει μόνο αν το θέλεις πραγματικά. Και αυτό γιατί μόνο αν σου αρέσει πραγματικά θα είσαι διατεθιμένος/η να θυσιάσεις τόσα χρόνια για τις σπουδές και αργότερα... Επίσης το λιγότερο που μπορείς να κάνεις για Ιατρική είναι 10 χρόνια (για Ιατροδικαστής)... Δε θέλω να σε επηρεάσω, απλώς λέω τη γνώμη μου...:bye:
-----------------------------------------
10ετία στην καλύτερη περίπτωση. Πρέπει να το θέλεις πολύ για να γίνεις γιατρός. Αν αναρρωτιέσαι πάει να πει ότι δεν το θες πολύ.
Δε συμφωνώ για τον απλούστατο λόγο ότι όταν καλούμαστε να επιλέξουμε επάγγελμα είμαστε μόνο 18 χρονών χωρίς εμπειρίες... Πώς μπορούμε να ξέρουμε τι θα μας αρέσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον Νίκο,αν δεν το θέλεις καποιος πραγματικά τότε δύσκολα θα τα καταφέρει.Το λέω γνωρίζοντας πολλά για αυτό το επάγγελμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
σκεψου την ΣΣΑΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sethis

Νεοφερμένος

Ο Sethis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Κοιτα εγω πιστευω οτι αξιζει τον κοπο. Αν μιλας φυσικα για επαγγελματικες προοπτικες. Πανω στο θεμα αυτο βεβαια θα ακουσεις πολλες αποψεις. Οπως και για το οτι υπαρχει ανεργια. Παντως ειμαι υπερ μιας τετοιας σχολης. Η σχολη παντως αν δεν κανω λαθος ειναι γυρω στα 5 χρονια. Μετα εχεις αλλα πραγματα οπως το αγροτικο στο οποιο ομως πληρωνεσαι κανονικα και μετα την ειδικοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
6 χρονια ειναι, το αγροτικο ειναι προαιρετικο...
Μετα εχει αναμονες, ειδοκοτητα...ζωη να χουμε...

Οδοντιατρικη δε σκεφτεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Κοιτα εγω πιστευω οτι αξιζει τον κοπο. Αν μιλας φυσικα για επαγγελματικες προοπτικες. Πανω στο θεμα αυτο βεβαια θα ακουσεις πολλες αποψεις. Οπως και για το οτι υπαρχει ανεργια. Παντως ειμαι υπερ μιας τετοιας σχολης. Η σχολη παντως αν δεν κανω λαθος ειναι γυρω στα 5 χρονια. Μετα εχεις αλλα πραγματα οπως το αγροτικο στο οποιο ομως πληρωνεσαι κανονικα και μετα την ειδικοτητα.
Είναι πολύ δύσκολο να βρεις δουλειά.Και τα λεφτά που θα παίρνεις ως ειδικευόμενος είναι πολύ λιγότερα απ' όσα νομίζουν οι περισότεροι.Εγώ θεωρώ πως μόνο όποιος το θέλει πραγματικά πρέπει να πάει,για κανέναν άλλο λόγο.Οπότε μην ακούτε μαμάδες,θειάδες,παππούδες,καθηγητές.Αν δεν είστε σίγουροι μην πάτε.
Και είναι 6 χρόνια όχι 5.
Kαι τώρα θα γίνω πολύ κακός:P:
Kάνουμε και καμιά αναζήτησηhttps://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=40866
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω κατεληξα οτι ευτυχως που δεν πιανω Ιατρικη, γιατι ποτε δεν την ηθελα πραγματικα. Για το ψωνιο μου θα εμπαινα μονο και τωρα το καταλαβαινω πραγματικα. Αν ειχα 200 μορια παραπανω θα την δηλωνα θολωμενος απο τα μορια. Ειμαι τερμα κομπλεξικο, το παραδεχομαι. :P

Τουλαχιστον μεσα απο την "αποτυχια" (αν λεγονται αποτυχια τα 18.621 μορια) θα σπουδασω κατι που γουσταρω πραγματικα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Εγω κατεληξα οτι ευτυχως που δεν πιανω Ιατρικη, γιατι ποτε δεν την ηθελα πραγματικα. Για το ψωνιο μου θα εμπαινα μονο και τωρα το καταλαβαινω πραγματικα. Αν ειχα 200 μορια παραπανω θα την δηλωνα θολωμενος απο τα μορια. Ειμαι τερμα κομπλεξικο, το παραδεχομαι. :P

Τουλαχιστον μεσα απο την "αποτυχια" (αν λεγονται αποτυχια τα 18.621 μορια) θα σπουδασω κατι που γουσταρω πραγματικα. :)
1.Πολύ καλά έκανες και το απφάσισες.
2.Είναι ιδέα μου ή έχεις ξανακάνει το ίδιο ακριβώς post σε άλλο θέμα;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
2.Είναι ιδέα μου ή έχεις ξανακάνει το ίδιο ακριβώς post σε άλλο θέμα;:P
Τσου. Σημερα τα σκεφτηκα αυτα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heili scott

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βραχναίικα (Αχαΐα). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
σκεψου την ΣΣΑΣ

οι ακυροι στη σσασ ζητανε μοντελα οχι γιατρους
-----------------------------------------
Οδοντιατρικη δε σκεφτεσαι;

το σκεφτηκα κ αυτο αλλα μενω πατρα κ προσπαθω να αποφυγω το να περασω σε αλλη πολη δεδομενου οτι περναω πατρα.οδοντιατρικη δυστυχως εχει μονο Αθηνα-Θεσσαλονικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efim18

Νεοφερμένος

Η efim18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
και εγω στην ιατρικη θελω να περασω, αλλα αναρωτιομουν μηπως θα μπορουσατε να με βοηθησετε..υπαρχουν σχολες μεσω των οποιων (επιλεγοντας μαθηματα δηλαδη) μπορεις να τελειωσεις κατι σχετικο με την ιατρικη;;; ευχαριστω πολυ
μονο νοσηλευτικη μπορω να σκεφτω τωρα...
και μετα ξερεις μεταπτυχιακα και ετσι, ετσι ωστε να προσεγγισεις το αντικειμενο οσο γινεται περισσοτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heili scott

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βραχναίικα (Αχαΐα). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Εγω κατεληξα οτι ευτυχως που δεν πιανω Ιατρικη, γιατι ποτε δεν την ηθελα πραγματικα. Για το ψωνιο μου θα εμπαινα μονο και τωρα το καταλαβαινω πραγματικα.

το θεμα ειναι οτι εγω δε θελω να μπω για το ψωνιο μου κ η αληθεια ειναι οτι κανεις δε με υποστηριζει σε αυτη την επιλογη.Αλλα ρε γαμωτο τη γουσταρω πολυ αυτη τη δουλεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top