Οδοντιατρική

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Όλο και κάποιος θα βγει στη σύνταξη!:):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
χεχε
το θεμα ειναι να βγουν στη συνταξη περισσοτεροι απ οσους θα αρχισουν να εργαζονται;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Εγώ λέω να τους σκοτώνουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
παιδια εγω ενδιαφερομαι βασικα για ιατρικη
αλλα σκεφτομαι και την οδοντιατρικη!!

θα ηθελα καποιος που να εχει μπει στη σχολη να μου πει πως ειναι τα πραγματα εκει.. τι γινεται δηλαδη..

ευχαριστω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Πάντως τα εργαστήρια των οδοντιατρικών σχολών στην ελλάδα αποκλείεται να έιναι καπως έτσι ας πούμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • dental_school_simlab.jpg
    dental_school_simlab.jpg
    76.9 KB · Εμφανίσεις: 492

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Όλο και κάποιος θα βγει στη σύνταξη!:):D
ξέρεις πόση είναι η σύνταξη του οδοντιάτρου σε σημερινά λεφτά;
800-900 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως τα εργαστήρια των οδοντιατρικών σχολών στην ελλάδα αποκλείεται να έιναι καπως έτσι ας πούμε

Όχι φυσικά.Είναι πολύ καλύτερα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
καλυτερα απο αυτα;; μαλλον αλλα ελληνικα πανεπιστημια εχεις στο νου σου!!

αμα ηταν οντως ετσι, τοτε θα ερχονταν φοιτητες και απο αλλες χωρες
δεν θα εφευγαν οι ελληνες!!!

χαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ειρωνεία η [ironía] Ο25 : 1α. περιφρονητικός ή υποτιμητικός αστεϊσμός, εμπαιγμός, χλευασμός ή σαρκασμός σε βάρος άλλου τον οποίο εκφράζει κάποιος με τη διατύπωση μιας γνώμης ή με την έκφραση ενός συναισθήματος διαφορετικών ή αντίθετων από αυτό που νομίζει ή αισθάνεται: Λεπτή / διακριτική / σαρκαστική / δεικτική / αμείλικτη ~. Πικρή / πικρόχολη ~. Δεν ανέχομαι πια τις ειρωνείες και τα υπονοούμενά του. β. (γραμμ). σχήμα λόγου κατά το οποίο ένας ομιλητής χρησιμοποιεί λέξεις ή φράσεις με περιεχόμενο εντελώς αντίθετο από αυτό που εννοεί, για να χλευάσει ή να περιπαίξει, να ψέξει, να εκφράσει έντονη αγανάκτηση κτλ.: H ~ συνήθως γίνεται αντιληπτή από τον ιδιαίτερο τόνο της φωνής ή τη χρήση ορισμένων σημείων στίξης. (έκφρ.) τραγική ~: α. (φιλολ., θέατρ.) τεχνική στην πλοκή του μύθου που παρουσιάζει τους ήρωες να αγνοούν την αλήθεια, τους θεατές όμως να τη γνωρίζουν και να αγωνιούν για την πλάνη των ηρώων. β. για τις περιπτώσεις στις οποίες, ενώ κάποιος αναμένει κτ. ευχάριστο και ενεργεί ανάλογα, του συμβαίνει ένα γεγονός τραγικό. ~ της τύχης, για ευτυχές ή δυσάρεστο γεγονός που συμβαίνει στη ζωή τη στιγμή ακριβώς κατά την οποία αναμένεται (ή και συμβαίνει) το αντίθετο. 2. (φιλοσ.) Σωκρατική ~, η συζητητική μέθοδος του Σωκράτη, ο οποίος, προσποιούμενος άγνοια, έθετε στους συνομιλητές του ερωτήσεις τέτοιες που αποκάλυπταν την αντιφατικότητα των λόγων τους. [λόγ. < αρχ. εἰρωνεία `προσποίηση, προσποιητή μετριοφροσύνη΄ με εξέλ. της σημ. κατά την πλατωνική φιλοσοφία & και κατά τη σημ. του γαλλ. ironie & αγγλ. irony < λατ. ironia < αρχ. εἰρωνεία]

χιούμορ το [xúmor] Ο (άκλ.) : ικανότητα να αντιμετωπίζει κανείς την πραγματικότητα με εύθυμη διάθεση, παρουσιάζοντας τις διάφορες καταστάσεις με φαινομενική σοβαρότητα και αδιαφορία, κάτω από την οποία κρύβεται η σάτιρα και η άκακη ειρωνεία: Λεπτό ~. Aγγλικό ~. Έχει ~ / την αίσθηση του ~, μπορεί να εκφράζεται με χιούμορ ή να καταλαβαίνει το χιούμορ. Kάνω ~, λέω κτ. με χιουμοριστική διάθεση. (έκφρ.) μαύρο ~, που το χαρακτηρίζει η χρήση μακάβριων αστείων. [λόγ. < αγγλ. humour]
χιουμορίστας ο [xumorístas] Ο3 : αυτός που μιλάει ή που γράφει με χιού μορ και ειδικότερα, ο ευθυμογράφος: Γνωστός / διακεκριμένος ~. || (ως επίθ.): ~ συγγραφέας. [λόγ. χιουμορ(ιστής) -ίστας < αγγλ. humorist (-ist = -ιστής)]
χιουμοριστικός -ή -ό [xumoristikós] Ε1 : που τον χαρακτηρίζει το χιούμορ: Xιουμοριστική διάθεση. Xιουμοριστικό διήγημα / στιλ. χιουμοριστικά ΕΠIΡΡ. [λόγ. χιουμοριστ(ής δες χιουμορίστας) -ικός μτφρδ. αγγλ. humoristic (-ic = -ικός)]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
:!: :!:
:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
σημερα τελικα μας μιλησε μια οδοντιατρος και μας ειπε πολλα και ενδιαφεροντα πραγματα σχετικα με το επαγγελμα της!! πρεπει να ναι ωραιο τελικα!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
σιγουρα!
σοζι, εχεις τοση φαντασια στα αβαταρ, την κοτουλα ποτε θα την αλλαξεις;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει :p

εγω?? μα η οδοντιατρικη δεν ειναι ο αμεσος στοχος μου:D:D:D:D

δευτερος ειναι! χαχαχαχαχαχα:):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
δηλαδη ειναι 2 διαφορετικα κοντινα κτιρια; :lol:


ακριβώς. και αν περάσεις οδοντιατρικη , που δεν σου το εύχομαι, λυπάμαι,(εκτος αν σκοπευεις να δουλεψεις στην επαρχια) στην αρχη θα επισκεπτεσαι συχνα την ιατρικη για να κανεις εκει μαθηματα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
ε, θα μου απαντησεις;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
για ποιο πραγμα; αν πάνε καλά τα πράγματα; όταν θα βγεις εσύ οδοντίατρος, αν δεν έχει ο μπαμπάς σου οδοντιατρείο, κατά την άποψή μου, δεν θα έχεις καθόλου δουλειά. στην αθηνα εννοω. υπάρχει υπερκορεσμός στο επάγγελμα.
-----------------------------------------
στην επαρχια ειναι καλα τα πραγματα, ακομα. όχι στις μεγάλες πόλεις. στην καλαματα για παραδειγμα, ανοιξαν δυο γνωστες μου. η μια μεσα στην πολη και η αλλη λιγο παραεξω, σ'ενα χωριο. ταυτοχρονα. αυτη που ανοιξε μεσα στην πολη εκανε διπλασιο χρονο για να αρχισει να δουλευει καλα, ενω η αλλη που ανοιξε πιο εξω πηγε καλα απο την αρχη. εγω δουλευω σχεδον 9 χρονια στο δικο μου ιατρειο και τα βλεπω απο πρωτο χερι. ο κοσμος δινει τα λεφτα του για οτιδηποτε αλλο εκτος απο τα δοντια του. ειδικα αυτην την εποχη. αν, ομως, εχεις τη δυνατοτητα να ανοιξεις σε πλουσια περιοχη πιστευω οτι θα ειναι καλυτερα γιατι εκει ο κοσμος εχει περισσοτερα χρηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Σας παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου πει ακριβώς πόσα χρόνια χρειάζονται για μετεκπαίδευση στην οδοντιατρική (π.χ. ορθοδοντική, παιδοδοντιατρική, εμφυτευματολογία κτλ.)-(λογικά για εξωτερικό γιατί στην Ελλάδα δεν υπάρχει) ; Τα θέλω γιατί θέλω κάτι να υπολογίσω με τα χρόνια σπουδών. Ευχαριστώ :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Και στην Ελλάδα υπάρχουν αυτά.Ως ειδικότητες(με εξετάσεις στο τέλος) είναι η ορθοδοντική και η γναθοπροσωπική χειρουργική. Το μεταπτυχιακό της ορθοδοντικής είναι 3ετούς διάρκειας(και μπαίνουν 3-4 κάθε 3 χρόνια σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη). Της γνάθο είναι 5 χρόνια, αφού πάρεις και πτυχίο ιατρικής(3 χρόνια κι εκεί). Στα υπόλοιπα που είναι μεταπτυχιακά είναι 3 χρόνια.


Άρα: Ορθοδοντικός: 8 χρόνια σπουδών(τουλάχιστον)
Γναθοχειρουργός: 13 χρόνια
Υπόλοιπα μεταπτυχιακά(δεν είναι ειδικότητες): 8 χρόνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Ουάου! Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top