Εγγραφές και κόμματα

chrisini

Νεοφερμένος

Η Χρυσινη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Καλα πηγα σημερα στην ΑΣΟΕΕ για να ρωτησω για τις εγγραφες και μου ορμηξανε απο παντου!Σας λεω να τρεχουν να προλαβουν!Τραγικη εμπειρια!Ηξερα τι γινεται αλλα αλλο να το ακους και αλλο να το ζεις!Οποιος παει στη σχολη του ας πει την εμπειρια του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,813 μηνύματα.
Ναι, είμαι κι εγώ αρνητικά προδιαθετημένος από τότε που διάβασα αυτό.

Έλεος, πείτε τρόπους να τους αποφύγουμε. :mad: Μήπως να στείλω τη μάνα μου να κάνει την εγγραφή; :P

Στο ΤΕΙ Χαλκίδας που είχα πάει να κάνω εγγραφή πέρσι (ανίδεος περί του συστήματος και ψαρωμένος), με ανέλαβε ένας και μου προσέφερε βοήθεια ενώ ζήτησε και το τηλέφωνό μου (το οποίο και το έδωσα)*.
Όταν πήγα για τη μετεγγραφή στον Πειραιά, πάλι με πλησίασαν 3 άτομα με δήθεν ενδιαφέρον να με βοηθήσουν. Όταν μου ζήτησαν τηλέφωνο τους είπα ότι δε χρειάζεται να το δώσω και μου είπαν πολύ φιλικά "Όπως θες". :)

Αλλά ναι, στα πανεπιστήμια έχω ακούσει πως η κατάσταση είναι απερίγραπτη. :mad:

*δε με ενόχλησε ποτέ τηλεφωνικώς παρά μόνο την πρωτοχρονιά έλαβα ένα ευχητήριο SMS (το οποίο το είχε στείλει προφανώς μαζικά). :lol:


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasakas

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Και αν παρατηρήσετε αφου κανετε την εγγραφη σας προσεγγιζουν (συνηθως) γιατι πριν δεν ειστε φοιτητες.
Μη δινετε τηλεφωνα. Θα σας πουν να πετε για καφε,μην πειτε οχι αμεσως,πειτε "ναι,καποια στιγμη" .Οταν θα ερχονται μεσα στις αιθουσες απλως βγειτε γρηγορα εξω και μην καθεστε μονοι σας γιατι θα σας περικυκλωσουν!
Σε μεγαλες παρεες καθηστε και μην τους δινετε σημασια.Οταν μεγαλωσετε δε θα ερχονται καν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
χαχαχαχ ειναι λιγο τραγικα ολα αυτα δε ξερω αν πρεπει να γελασω ή να κλαψω. Α, γελασα. Θα σας πω κι εγω οταν παω τι εγινε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,813 μηνύματα.
Εγώ ειδικά που μικροδείχνω θα πρέπει να σφίξω πολύ το στομάχι για να τους ξορκίσω. :D

Δε θέλω την παραμικρή σχέση με παρατάξεις. :mad:



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ σκέφτομαι από τώρα τι θα πω. Προφανώς δεν θα δεχτώ βοήθεια με την πρόφαση "όχι, όχι, με εξυπηρετήσανε στη γραμματεία" ή κάτι τέτοιο, ενώ μόλις φτάσουμε στα νούμερα, θα του πω ότι εντάξει, δεν θα χρειαστεί, γιατί τυπικά γράφτηκα στη σχολή και θα ξαναδώσω πανελλήνιες για αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Κακό κάνετε αποφεύγοντάς τους ευγενικά. Πρέπει να καταλάβουν οτι είναι ενοχλητικοί.
Πες "σας ξέρω και δε θέλω να έχω καμία σχέση μαζί σας", καλύτερο είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Και εγώ είχα επισκευτεί την ΑΣΟΕΕ την Τρίτη και έγιναν ακριβώς αυτά που ανέφερε η chrisini.Επίσης παίζονται πολλά κομματικά.Με ξενάγησαν στους χώρους του πανεπιστημίου και άρχισαν να με ρωτάνε διάφορα.Ασ'τα να πάνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thra

Νεοφερμένος

Ο Thra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Καλά θα έχει τρομερή φάση όλη αυτή η ιστορία με τους διάφορους κομματικούς νεολαίους κυφήνες να έρχονται και να σε πλησιάζουν, να σου τάζουν τα πάντα κτλ! Αναμένω τη στιγμή που θα ανέβω στη Θεσσαλονίκη να εγγραφώ, να δώ πως είναι τα πράγματα στη Νομική:lol:! Θα πέσει ένα γέλιο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Γενικά είναι γελοία όλη αυτή η κατάσταση με τα κομματόσκυλα.... η μεγαλύτερη πληγή του ελληνικού πανεπιστημίου πιστεύω... Καλό κουράγιο σε όσους πρόκειται να τους αντιμετωπίσετε σύντομα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Δε θέλω την παραμικρή σχέση με παρατάξεις. :mad:
Ουτε κι εγω :P. Απο τωρα σκεφτομαι τι θα τους πω για να τους αποφυγω σε λιγο καιρο που θα παω για την εγγραφη! Ξερω οτι θα ειμαι φοβισμενος και ψαρωμενος, οποτε αυτο θα τα κανει χειροτερα. Ελπιζω να μην ειναι ΤΟΣΟ τσιμπουρια πια...

Σε λιγο καιρο θα το διαπιστωσω. Η μονη μου ελπιδα ειναι οτι η σχολη μου παιρνει μονο 72 εισακτεους το χρονο και γενικα δεν ειναι και πολυ δημοφιλης, αρα δεν θα ψαχνουν τοσο πολυ για νεα μελη σ' αυτη...
Εγώ ειδικά που μικροδείχνω θα πρέπει να σφίξω πολύ το στομάχι για να τους ξορκίσω. :D
Κι εγω το ιδιο προβλημα εχω. Φοιτητης πραγμα και μοιαζω το πολυ με 16χρονο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Για το ΑΠΘ ξέρει κανείς τίποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Το ξερω και εγω αυτο με την ΑΣΟΕΕ επειδη ειχε περασει μια φιλη μου εκει..ναι παααρα πολυ ενοχλητικο αυτο..Καλα παντου υπαρχει αυτο αλλα στο συγκεκριμενο πανεπιστημιο εχει παραγινει..παντως εμενα παρσυ στη σχολη που περασα δεν με ενοχλησαν(δεν αναφερομαι στην ΑΣΟΕΕ)..ηταν ηρεμα τα πραγματα(ευτυχως)..δεν ξερω το γιατι.. αλλα ισως φταιει το οτι δεν πολυκαθισα εκει..τωρα φετος που ξαναδωσα και περασα σε αλλη σχολη δεν ξερω τι θα συμβει..Παντως τα κομματοσκυλα μου σπανε παααρα πολυ τα νευρα..κανουν λες και ειμαστε εντελως χαζοι εμεις οι υπολοιποι..ΕΛΕΟΣ..Οτι γουσταρουμε θα κανουμε..δεν θα μας πουν οι αλλοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Για το ΑΠΘ ξέρει κανείς τίποτα?

Γιατί το ΑΠΘ να αποτελεί εξαίρεση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Κακό κάνετε αποφεύγοντάς τους ευγενικά. Πρέπει να καταλάβουν οτι είναι ενοχλητικοί.
Πες "σας ξέρω και δε θέλω να έχω καμία σχέση μαζί σας", καλύτερο είναι.

Μπα....μερικοί είναι πολύ αντιδραστικά άτομα και όλα να τα περιμένεις! Από τέτοιους είχαμε μπόλικους στη σχολή.

Κι εμένα ξεκίνησαν κάπως έτσι (σε ποιο τμήμα είσαι, τηλέφωνο κλπ) αλλά επειδή δεν έδωσα απολύτως καμία σημασία δεν με ενόχλησαν ποτέ. :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Γιατί το ΑΠΘ να αποτελεί εξαίρεση?

Καμία εξαίρεση δεν αποτελεί...Χάλια μαύρα κι εκεί. 4 χρόνια τα ίδια και τα ίδια έβλεπα. Άσε που τσακώνονταν μεταξύ τους συνεχώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Μπα....μερικοί είναι πολύ αντιδραστικά άτομα και όλα να τα περιμένεις! Από τέτοιους είχαμε μπόλικους στη σχολή.

Κι εμένα ξεκίνησαν κάπως έτσι (σε ποιο τμήμα είσαι, τηλέφωνο κλπ) αλλά επειδή δεν έδωσα απολύτως καμία σημασία δεν με ενόχλησαν ποτέ. :iagree:

Εγώ όταν περνάω από μπροστά τους και κάνουν να ξεκινήσουν να έρχονται προς το μέρος μου για να μου πιάσουν το μπλα μπλα, γυρίζω επιδεικτικά το κεφάλι μου από την άλλη, δήθεν ότι κάτι μου κίνησε την περιέργεια και δεν τους είδα :P Φυσικά το κάνω τόσο διακριτικά:P:P:Pπου καταλαβαίνουν αμέσως ότι δεν θέλω καμιά σχέση μαζί τους, οπότε με αφήνουν στην ησυχία μου!

ΥΓ. Μην τους δώσετε ποτέ τηλέφωνο! Μακριάαααααααααα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Δηλαδή εγώ που θα δώσω φέτος πανελλήνιες και θέλω να πάω ΑΣΟΕΕ για να ξεναγηθώ;Γιανα δω πως είναι τα πράγματα.ΓΙατί πιστεύω βοηθά πολύ αυτό έναν μαθητή να δει πως είναι το τμήμα που θα σπουδάσει για να ξέρει τι θα κάνει.Δηλαδή αν πάω θα μπλεχτώ με κομματόσκυλα ή αν στείλω ένα e-mail για να πω ότι θέλω να το επισκεφτώ;

Γιατί το ίδιο έκανα και με το Φυσικό της Αθήνας.Πήγα με ξενάγησαν κάποιοι φοιτητές (όχι παρατάξεων ευτυχώς), μίλησα με καθηγητές και γενικά είχα καλή εμπειρέια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Εσύ το χεις σίγουρο ότι θα περάσεις εκεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
σιγά ρε παιδιά δεν θα σας φάνε κιόλας!

εμένα όλο αυτό μου φαίνεται διασκεδαστικό. το περιμένω πώς και πώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top