Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Λάρισας

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εδωσα φετος και πιανω σιγουρα βιοχημεια.το προβλημα ειναι οτι ειμαι απο αθηνα και δεν ξερω αν μπορεσω να δηλωσω τη σχολη λογω οικονομικων...ψαχνω πληροφοριες για εστιες στη λαρισα και δεν εχω βρει τιποτα.αν ξερει κανεις που μπορω να βρω τα δικαιολογητικα που χρειαζεται,αιτηση κτλ παρακαλω να ενημερωσει.επισης ηθελα να μου πει καποιος που μενει λαρισα(αν υπαρχει στο forum) αν εχει δουλειες εκει για φοιτητες(οτι να 'ναι).οποιος ξερει κατι σχετικο ας ενημερωσει.επειγει!!!ευχαριστω εκ των προταιρων

καλησπερα!
καταρχας συγχαρητηρια για τις πανελλαδικες και κατα δευτερον ειμαι ο ανθρωπος σου!:P

φοιτητικη εστια δικαιουνται οσα παιδια εχουν εισοδημα απο 12000ε και κατω ή οσα έχουν καποιο αδερφο-η που σπουδαζει επισης εκτος πολης. η λαρισα εχει τελεια φοιτητικη ζωη, ειναι ευχαριστη πολη και εχει δουλειες αρκετες για φοιτητες. προσωπικα δε δουλευω αλλα ξερω πολλα ατομα που εργαζονται. ειναι μεγαλη πολη με 20000 φοιτητες. προσωπικα σου προτεινω να μεινεις κεντρο αν νοικιασεις υπαρχουν και επιπλωμενες γκαρσονιερες σε καλες τιμες! εγω ειμαι στο τει. αυτα που σου πα για τις εστιες ισχυουν για το τει. αλλα νομιζω οτι εχουν και η ιατρικη και η βιοχημεια λογικα! η λαρισα εχει κοντα 20000 φοιτητες. δε ξερω τι αλλο να σου πω.

οτι θες εδω γυρω θα μαι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DN8

Νεοφερμένος

Ο DN8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
καλησπερα!
καταρχας συγχαρητηρια για τις πανελλαδικες και κατα δευτερον ειμαι ο ανθρωπος σου!:P

φοιτητικη εστια δικαιουνται οσα παιδια εχουν εισοδημα απο 12000ε και κατω ή οσα έχουν καποιο αδερφο-η που σπουδαζει επισης εκτος πολης. η λαρισα εχει τελεια φοιτητικη ζωη, ειναι ευχαριστη πολη και εχει δουλειες αρκετες για φοιτητες. προσωπικα δε δουλευω αλλα ξερω πολλα ατομα που εργαζονται. ειναι μεγαλη πολη με 20000 φοιτητες. προσωπικα σου προτεινω να μεινεις κεντρο αν νοικιασεις υπαρχουν και επιπλωμενες γκαρσονιερες σε καλες τιμες! εγω ειμαι στο τει. αυτα που σου πα για τις εστιες ισχυουν για το τει. αλλα νομιζω οτι εχουν και η ιατρικη και η βιοχημεια λογικα! η λαρισα εχει κοντα 20000 φοιτητες. δε ξερω τι αλλο να σου πω.

οτι θες εδω γυρω θα μαι!:)
ξαναεψαξα για εστια και ειδα οτι στη λαρισα εχει μονο για τει.οι εστιες του πανεπιστημιου της θεσσαλιας ειναι στο βολο...ελεος ρε παιδια.δλδ οι υπολοιποι που δεν περασαν βολο τι θα κανουν?ελπιζω τουλαχιστον να ειναι χαμηλα τα ενοικια(σε περιπτωση που καταληξω εκει).ευχαριστω για τις πληροφοριες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ξαναεψαξα για εστια και ειδα οτι στη λαρισα εχει μονο για τει.οι εστιες του πανεπιστημιου της θεσσαλιας ειναι στο βολο...ελεος ρε παιδια.δλδ οι υπολοιποι που δεν περασαν βολο τι θα κανουν?ελπιζω τουλαχιστον να ειναι χαμηλα τα ενοικια(σε περιπτωση που καταληξω εκει).ευχαριστω για τις πληροφοριες

εχει επιπλωμενες γκαρσονιερες με 220-250 ευρω σε καλη κατασταση αμα ψαξεις. εγω τωρα που ψαχνομουν για να αλλαξω σπιτι εριξα μια ματια τι παιζει. μπορεις να βρεις ακομα και με 170-180 ευρω γκαρσονιερα, αλλα λογικα θα ναι σε σχετικα παλια οικοδομη και χωρις επιπλα. δουλειες οπως σου ειπα υπαρχουν ,αμα θες ,αποτι γνωριζω εγω. η περιοχη που θα σε συμβουλευα να ψαξεις για σπιτι ειναι εκει γυρω στον αγιο κωνσταντινο. ειναι κοντα και το βιοχημικο και το κεντρο λιγα λεπτακια με τα ποδια.
τεσπα, σου ευχομαι τα καλυτερα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
εχει επιπλωμενες γκαρσονιερες με 220-250 ευρω σε καλη κατασταση αμα ψαξεις. εγω τωρα που ψαχνομουν για να αλλαξω σπιτι εριξα μια ματια τι παιζει. μπορεις να βρεις ακομα και με 170-180 ευρω γκαρσονιερα, αλλα λογικα θα ναι σε σχετικα παλια οικοδομη και χωρις επιπλα. δουλειες οπως σου ειπα υπαρχουν ,αμα θες ,αποτι γνωριζω εγω. η περιοχη που θα σε συμβουλευα να ψαξεις για σπιτι ειναι εκει γυρω στον αγιο κωνσταντινο. ειναι κοντα και το βιοχημικο και το κεντρο λιγα λεπτακια με τα ποδια.
τεσπα, σου ευχομαι τα καλυτερα.:)
Οντως, αν βρεις σπιτι κοντα στον Αγιο Κωνσταντινο, τοτε θα εισαι πολυ κοντα στη σχολη, αλλα και στο κεντρο!! Και γενικα ειναι μια πολυ ωραια περιοχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
εγω ξερω πωσ το τμημα αυτο δεν εχει αναγνωρισμενα επαγγελματικα δικαιωματα οπωσ και το τμημα μοριακησ βιολογιασ και γενετικησ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yoooo!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Μπορω να σου πω διαφορα μαγαζια για νυχτερινη διασκεδαση, που δεν ειναι ουτε σκυλαδικα, ουτε κλαμπς, αλλα θα μας παρει 2 μερες...

Ισχύει αυτό, ;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
εγω ξερω πωσ το τμημα αυτο δεν εχει αναγνωρισμενα επαγγελματικα δικαιωματα οπωσ και το τμημα μοριακησ βιολογιασ και γενετικησ
Έχει.

Επ' ευκαιρία να κάνω μια εγκυκλοπαιδική ερώτηση πάνω στο θέμα.Οι απόφοιτοι της σχολής μπορούν πλέον να διδάσκουν στο δημόσιο;Τι όμως;:PΒιολογία,χημεία,ή και τα δύο;

Η Λάρισα τι λέει;ʼΕχω ακούσει τα χειρότερα.:P
Στους γνωστούς μου τους Λαρισαίους να το βάλετε το -2,εγώ ερώτηση έκανα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rest

Νεοφερμένος

Ο Rest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Θα σου κανω μια απλη ερωτηση: Εσυ ενα χρονο που εισαι στη Λαρισα μονο σε σκυλαδικα και κλαμπς πας?? Αν, ναι τοτε μαλλον πρεπει να ψαχτεις καλυτερα!! Μπορω να σου πω διαφορα μαγαζια για νυχτερινη διασκεδαση, που δεν ειναι ουτε σκυλαδικα, ουτε κλαμπς, αλλα θα μας παρει 2 μερες...

Ρε φίλε τι λες;;; Κατ' αρχάς το 'σε τι αναφέρεσαι' το είπα στον Prion, και 2ον ποιος μίλησε μόνο για κλαμπς και σκυλάδικα???? Απλά εδώ λέμε ότι η Λάρισα έχει και κλαμπς και σκυλάδικα και καφετέριες και εμπορικά και τα πάντα!

εγω ξερω πωσ το τμημα αυτο δεν εχει αναγνωρισμενα επαγγελματικα δικαιωματα οπωσ και το τμημα μοριακησ βιολογιασ και γενετικησ

Και όμως τα επαγγελματικά δικαιώματα έχουν κατοχυρωθεί από τον περσινό ιούλιο!

Ισχύει αυτό, ;).

Ναι σαφώς και ισχύει :P η Λάρισα είναι μεγάλη πόλη και έχει απλά τα πάντα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ειρήνη xe91

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη xe91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Φίλε μου κατ' αρχάς συγχαρητήρια για τις πανελλήνιες και εύχομαι καλή συνέχεια. Όσο για το θέμα που σε απασχολεί, αν και είμαι πρωτοετής, ξέρω ότι το καλοκαίρι που μας πέρασε κατοχυρώθηκαν τα επαγγελματικά μας δικαιώματα. Μπορείς να βρεις το εν λόγω ΦΕΚ αν το ψάξεις στο google πχ κατοχύρωση επαγγελματικών δικαιωμάτων βιοχημεία βιοτεχνολογία. Επίσης κάτι άκουσα που έλεγαν στη σχολή ότι τώρα πρόσφατα άνοιξαν θέσεις για βιοχημικούς - βιοτεχνολόγους (καθαρά για εμάς δηλαδή) αλλά δεν ξέρω πολλά πάνω σ' αυτό. Θα μάθω σύντομα όμως και θα σου πω. Ελπίζω να σε κάλυψα με το ΦΕΚ.
φιλε μου ποιος εισαι? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnynoisemaker

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
κ εγω περασα βιοχημεια φετος (1η επιλογη) κ εχω καποιες αποριες...τωρα δεν μπορω ν τς θυμηθω ολες(τς σκεφτομουν χθες κ τς ξεχασα οποτε θα τς γραφω λιγες λιγες!:P!) αλλα μια π μ ηρθε πριν....οσο αφορα τα μαθηματα (κ κατα συνεπεια κ τς καθηγητες) στο πρωτο 6μηνο π κυριως η γενικη χημεια μοιαζει μ τν χημεια τ λυκειου πς γινεται τ μαθημα?δλδ τα θεωρουν δεδομενα απο τ λυκειο? (παραλογο μ ακουγεται αλλα ειπα ν ρωτησω)....κ οι καθηγητες ειναι νορμαλ ή γινονται τπτ τρελα σαν αυτα π ακουμε σ αλλες σχολες π κοβουν ακομα στις εξεταστικες ανευ λογου κ αιτιας??(κ δν θυμουνται κ ποιους εκοψαν στην τελικη)!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
παιδιά καταρχήν τα συγχαρητήριά μου σε όσους πέρασαν στη βιοχημεία Λάρισας...!!!! Αν και δεν ξέρω πολλά για το τμήμα ξέρω για τη Λάρισα! :P Βέβαια έχω ακούσει από έναν φίλο μου που έχει περάσει εκεί ότι είναι μία πολύ ενδιαφέρουσα σχολή, (μολονότη δύσκολη), που αν και δεν υπόσχεται άμεση επαγγελματική αποκατάσταση, αποτελεί όμως ένα καλό επιστημονικό υπόβαθρο για την εκτήναξη σε άλλους σχετικούς επιστημονικούς τομείς...!!! :)
Όσον αναφορά τη Λάρισα έχω να πω τα καλύτερα...!!!!!!!:D Έζησα 18 χρόνια εκεί και μπορώ να πω ότι συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφει ο Κωνσταντίνος λίγο πιο πάνω...!!! :clapup:Η ζωή στη Λάρισα είναι πολύ ωραία και αυτό διότι πρόκειται για μία μεγαλούπολη( είναι λίγο πιο μικρή από την Πάτρα) που έχει τα πάντα...! Προσφέρει κάθε είδους νυχτερινής διασκέδασης (κλαμπ, σκυλοτράγουδα, ρεμπετάδικα, ροκάδικα μέχριο και μεταλάδικα για τους πιο σκληρούς..:P), έχει ωραία αγορά, ωραίες πλατείες και πολύ πιο ανθρώπινη και προσιτή ζωή από ότι η Αθήνα...:worry:
Και φυσικά βρήσκεται ακρηβώς στο κέντρο της Ελλάδας, γεγονός που κάνει εύκολα τα ταξιδάκια στο Πήλιο (και στον βόλο για τσίπουρα εεε μην ξεχνιόμαστε..:P:D) και τα γύρω χωριά, το χειμώνα .και στα παράλια (αγιόκαμπο ή πλαταμώνα) το καλοκαίρι..!! :D
Καλές βόλτες λοιπόν στην ωραία Θεσσαλία..!!!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnynoisemaker

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αα ναι συν τις αλλες ερωτησεις που εκανα πιο πανω ας μ εξηγησει καποιος γιατι ολοι λενε οτι ειναι δυσκολη σχολη?(οχι οτι την εχω για ευκολη κ τν υποτιμω απλα εννοω μ ποια εννοια δυσκολη?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
αα ναι συν τις αλλες ερωτησεις που εκανα πιο πανω ας μ εξηγησει καποιος γιατι ολοι λενε οτι ειναι δυσκολη σχολη?(οχι οτι την εχω για ευκολη κ τν υποτιμω απλα εννοω μ ποια εννοια δυσκολη?)

δύσλοκη από άποψη αντικειμένου....:) αλλά υποκειμενικά είναι αυτά οπότε μην σε νοίαζει και πολύ το τι λέγεται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DN8

Νεοφερμένος

Ο DN8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
σκοτωνω ανθρωπο!!!:mad:...εχασα τη σχολη για 5 μολις μορια!:(τοσοι μπηκαν,δεν μπορουσαν να βαλουν εναν ακομα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
σκοτωνω ανθρωπο!!!:mad:...εχασα τη σχολη για 5 μολις μορια!:(τοσοι μπηκαν,δεν μπορουσαν να βαλουν εναν ακομα?

Έλα ρε..! βλακεία...:( Αλλά σκέψου και το άλλο... κάθε επμόδιο οδηγεί και σε κάτι καλό! ;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DN8

Νεοφερμένος

Ο DN8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
ευχαριστω για την παρηγορια αλλα 5 μερες τωρα αυτο ακουω...να χαρεισ,δεν αντεχω αλλο.το καλο θα ηταν να ειχα μπει στη λαρισα.τελοσπαντων πλακα κανω, δε βαριεσαι!τωρα ειμαι φυσικοθεραπεια και σκεφτομαι να ξαναδωσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rest

Νεοφερμένος

Ο Rest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Αν θέλεις Βιοχημεία σκέψου το 10%. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

johnnynoisemaker

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
οντως γιατι να ξαναδωσεις αφου μ το 10% εχει φτασει καπου στ 15.000 η βαση?κ γ ν μν τν επιασες γ 5 μορια (πολυ κριμα κατα τν γνωμη μ!)σημαινει οτι εχεις βγαλει αρκετα οποτε δν χρειαζεται ν ανησυχεις!!ολα αυτα φυσικα αν δεν σ αρεσει η σχολη στην οποια περασες φετος (εχω ακουσει κ γ ατομα π τελικα τς αρεσε η σχολη στην οποια περασαν παρολο π δν ηταν πρωτη τς επιλογη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DN8

Νεοφερμένος

Ο DN8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
ρε παιδια το σκεφτομουν πολυ αυτο για το 10% αλλα μετα ειδα και τις βασεις των προηγουμενων χρονων και ηταν υπερβολικα ψηλες σε σχεση με το 90%.και γενικως καταλαβα οτι μονο φετος επεσαν.συνεπως με τη γκαντεμια που με δερνει(οπως θα εχετε καταλαβει:)) δεν ξερω αν μπορω να το ρισκαρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnynoisemaker

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παντως εμενα μπορει καποιος να μ απαντησει σ οσα εχω ρωτησει παραπανω?(π ουσιαστικα ζηταω πληροφοριες για την σχολη )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top