ΟΠΑ: Όλα όσα πρέπει να ξέρετε

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,800 μηνύματα.
Εγώ έχω πάρει ήδη τα βιβλία από παιδιά μεγαλύτερων ετών .. Να ναι καλά η ΠΑΣΠ που με βοήθησε...

Εγώ μιλάω γενικά...
Τυχερέ, εμένα μου είπαν ότι έχουν μόνο για Οικονομική των Επιχειρήσεων Ι (το πιο άχρηστο στην εν λόγω φάση :( ).

Ακόμα χωρίς βιβλία είμαι. :'(


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Εγω θα παω απο βδομαδα να τα παρω.Οικονομικο σπηκεινγκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Είσαι σίγουρος ότι ειπώθηκε και για το ΟΔΕ κάτι τέτοιο?

Ναι ειπώθηκε, αλλά δεν κατάλαβα από ποιον! Με πείραξε αρκετά, γιατί για το ΔΕΟΣ το έχω ξανακούσει πολλές φορές! Και καλά ότι πολλοί το θεωρούν θεωρητικό τμήμα! Για ΟΔΕ δεν το είχα ξανακούσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex0077

Νεοφερμένος

Ο Alex0077 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros;[URL="javascript:void(0)":
158419[/URL]]Τυχερέ, εμένα μου είπαν ότι έχουν μόνο για Οικονομική των Επιχειρήσεων Ι (το πιο άχρηστο στην εν λόγω φάση :( ).

Ακόμα χωρίς βιβλία είμαι. :'(


-petros


Σε ποιο τμήμα είσαι εσυ? Α-Λ ή Μ-Ω?? Σε ποια παράταξη πήγες για βιβλία?

Αρχική Δημοσίευση από Wolly;[URL="javascript:void(0)":
158586[/URL]]Ναι ειπώθηκε, αλλά δεν κατάλαβα από ποιον! Με πείραξε αρκετά, γιατί για το ΔΕΟΣ το έχω ξανακούσει πολλές φορές! Και καλά ότι πολλοί το θεωρούν θεωρητικό τμήμα! Για ΟΔΕ δεν το είχα ξανακούσει!


Δεν ισχύει κάτι τέτοιο... Ρώτησα και την ΠΑΣΠ... Δεν ειπώθηκε κάτι τέτοιο για το ΟΔΕ... απλά μάλλον δεν θα το κατάλαβες..


Για το ΔΕΟΣ όντως ισχύει αυτό και ειπώθηκε κάτι τέτοιο.. Όχι όμως αυτό ακριβώς...
span.jajahWrapper { font-size:1em; color:#B11196; text-decoration:underline; } a.jajahLink { color:#000000; text-decoration:none; } span.jajahInLink:hover { background-color:#B11196; }
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Δεν ξέρω. Εγω είπα αυτό που άκουσα! Πάντως ΤΟ ΔΕΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΩΡΗΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ όπως λένε κάποιοι και να το βάλουν καλά στο μυαλό τους, γιατί δεν μπορεί να λέει ο καθένας ότι θέλει! ΔΕΟΣ=Διεθνεις και Ευρωπαικές Οικονομικές σπουδές! ΔΕΟΣ (ΟΧΙ=) ΔΕΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demand

Νεοφερμένος

Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Τυχερέ, εμένα μου είπαν ότι έχουν μόνο για Οικονομική των Επιχειρήσεων Ι (το πιο άχρηστο στην εν λόγω φάση :( ).

Ακόμα χωρίς βιβλία είμαι. :'(


-petros

Κοίταξες μήπως τα βιβλία που παίρνουν στη Χίο είναι παρόμοια ή στην καλύτερη ίδια με αυτά της ΑΣΟΕΕ;
Για να τα έπαιρνες από τη Χίο!

Στην καλύτερη θα τα πάρεις ΔΙΚΑ ΣΟΥ από την ΑΣΟΕΕ κατά Φλεβάρη μεριά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex0077

Νεοφερμένος

Ο Alex0077 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Όχι ... Καμία σχέση δεν έχουν τα βιβλία στη Χίο με τα βιβλία στην ΑΣΟΕΕ (κ εγώ Χίο πέρασα)... Αλλά αν θες μπορώ να σ δώσω εγώ τα βιβλία να τα βγάλεις φωτοτυπίες... αν δεν μπορούν να στα δώσουν οι παρατάξεις (στο ξαναλέω καλύτερα πήγαινε στην ΠΑΣΠ).
span.jajahWrapper { font-size:1em; color:#B11196; text-decoration:underline; } a.jajahLink { color:#000000; text-decoration:none; } span.jajahInLink:hover { background-color:#B11196; }
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Δεν ξέρω. Εγω είπα αυτό που άκουσα! Πάντως ΤΟ ΔΕΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΩΡΗΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ όπως λένε κάποιοι και να το βάλουν καλά στο μυαλό τους, γιατί δεν μπορεί να λέει ο καθένας ότι θέλει! ΔΕΟΣ=Διεθνεις και Ευρωπαικές Οικονομικές σπουδές! ΔΕΟΣ (ΟΧΙ=) ΔΕΣ
Ολες οι οικονομικες σχολες ειναι θεωρητικες.Αυτο δεν σημαινει οτι δεν στηριζονται στα μαθηματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Ολες οι οικονομικες σχολες ειναι θεωρητικες.Αυτο δεν σημαινει οτι δεν στηριζονται στα μαθηματικα.

Και τι σημαίνει αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,800 μηνύματα.
Σε ποιο τμήμα είσαι εσυ? Α-Λ ή Μ-Ω?? Σε ποια παράταξη πήγες για βιβλία?
Στο Μ - Ω :)
Τα βιβλία που ψάχνω τα έχω ποστάρει κι εδώ.

Η μόνη παράταξη που προσφέρθηκε να μου "βρει" βιβλία, είναι η ΠΑΣΠ αλλά απ ότι κατάλαβα, λίγο δύσκολο να μπορέσει να καλύψει όλους τους υπό μετεγγραφή. Προχθές μου είπαν ότι έχουν μόνο για την Οικονομική των Επιχειρήσεων Ι. :(
(που μάλιστα στο εν λόγω μάθημα δεν έχουμε μπει ακόμα στην ύλη του βιβλίου)
Όχι ... Καμία σχέση δεν έχουν τα βιβλία στη Χίο με τα βιβλία στην ΑΣΟΕΕ (κ εγώ Χίο πέρασα)... Αλλά αν θες μπορώ να σ δώσω εγώ τα βιβλία να τα βγάλεις φωτοτυπίες... αν δεν μπορούν να στα δώσουν οι παρατάξεις (στο ξαναλέω καλύτερα πήγαινε στην ΠΑΣΠ).
Θα σου ήμουν ευγνώμων αν μου τα δάνειζες για 1 μέρα για να πάω να τα βγάλω φωτοτυπίες. :D
Με ενδιαφέρουν κυρίως (για αρχή) τα βιβλία για τα μαθήματα:
Ποσοτικές Μέθοδοι Ι, Μικροοικονομική Ι και άντε και Αστικό Δίκαιο Ι.



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Και τι σημαίνει αυτό;
Η Οικονομικη ειναι μια κοινωνικη επιστημη.Μελετα την κατανομη των σπανιζοντων παραγωγικων πορων και αγαθων.Ασχολειται δηλαδη με τη μελετη συγκεκριμενων σχεσεων μεταξυ κοινωνικων ομαδων(οπως π.χ. καταναλωτες-παραγωγοι).Συνεπως ειναι μια "θεωρητικη" επιστημη.Οι μαθηματικες εφαρμογες γινονται για την ευκολοτερη κατανοηση και μελετη καποιων φαινομενων.Αυτο σημαινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Η Οικονομικη ειναι μια κοινωνικη επιστημη.Μελετα την κατανομη των σπανιζοντων παραγωγικων πορων και αγαθων.Ασχολειται δηλαδη με τη μελετη συγκεκριμενων σχεσεων μεταξυ κοινωνικων ομαδων(οπως π.χ. καταναλωτες-παραγωγοι).Συνεπως ειναι μια "θεωρητικη" επιστημη.Οι μαθηματικες εφαρμογες γινονται για την ευκολοτερη κατανοηση και μελετη καποιων φαινομενων.Αυτο σημαινει.

Εγώ αναφερόμουν στις επαγγελματικές προοπτικές που έχει το τμήμα! Απλά έχει βγει προς τα έξω ότι το ΔΕΟΣ είναι πιο θεωρητικό από τα άλλα τμήματα και έτσι δεν έχει τις ίδιες επαγγελματικές προοπτικές,αλλά δεν ισχύει αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Ε κοιτα,απο οτι εχω δει το περιεχομενο σπουδων ειναι καπως πιο "θεωρητικουρα" απο των υπολοιπων τμηματων.Αυτο ομως δεν σημαινει τιποτα οσον αφορα τις επαγγελματικες προοπτικες του τμηματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Ε κοιτα,απο οτι εχω δει το περιεχομενο σπουδων ειναι καπως πιο "θεωρητικουρα" απο των υπολοιπων τμηματων.Αυτο ομως δεν σημαινει τιποτα οσον αφορα τις επαγγελματικες προοπτικες του τμηματος.

Ελπίζω να έχεις δίκιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Τα προγράμματα για το πότε δίνουμε το κάθε μάθημα στην εξεταστική έχουν βγει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demand

Νεοφερμένος

Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Καλά Χριστούγεννα... Κι εμείς τα ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demand

Νεοφερμένος

Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Τι εννοάς;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Καλά Χριστούγεννα... Κι εμείς τα ίδια.

Πάσχα δεν έχουμε πρώτα;:PΜάλλον τα έπαιξα, αφού είδα το πρόγραμμα εξεταστικής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top