Πολύ μεγάλος αριθμός μορίων

zidane4ever

Νεοφερμένος

Ο zidane4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
ειχα βαλει το MEGA και ειχε κατι παιδια απο τις πανελληνιες που ειχε ενας βγαλει 19,864
ειχε γραψει 5->20αρια στα μαθηματα τις τεχνολογικης+μαθηματικα γενικης
1->18,5 στην εκθεση!!!τι να πεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ότι είναι νούμερο και να κοιτάς τη δουλειά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Ναι εδώ μπορείτε να βρείτε τη σχετική δημοσίευση
https://www.enet.gr/online/online_text/c=112,id=15037128
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Επειδη η κοπελα που εβγαλε 19848 ειναι φιλη μου,εχω να πω οτι ειναι πολυ απλο ατομο και προπαντων οχι φυτο....Απλα ειναι θεμα διαβασματος και τυχης;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zidane4ever

Νεοφερμένος

Ο zidane4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
«Δεν θα έλεγα ότι διάβαζα και ιδιαίτερα. Δεν είναι τόσο δύσκολο όσο ακούγεται».

Αν μπορεις αναφερε μας πως ηταν οι βαθμολογιες τις στις προηγουμενες ταξεις,κατευθυνση και οτι αλλο θες παρακαλω με ενδιαφερει και πιστευω οχι μονο εμενα

Επειδη η κοπελα που εβγαλε 19848 ειναι φιλη μου,εχω να πω οτι ειναι πολυ απλο ατομο και προπαντων οχι φυτο....Απλα ειναι θεμα διαβασματος και τυχης;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
«Δεν θα έλεγα ότι διάβαζα και ιδιαίτερα. Δεν είναι τόσο δύσκολο όσο ακούγεται».

Γιατί ο κόσμος είναι καραγκιόζης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Yπάρχουν και οι έξυπνοι θέμη. Όχι επειδή εσύ δεν μπορείς σημαίνει ότι όποιος μπορεί είναι εξωγήινος.:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zidane4ever

Νεοφερμένος

Ο zidane4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Συστηματικό διάβασμα, μερικές φορές ξενύχτια και επιθυμία για τη σχολή της πρώτης προτίμησης ήταν τα κλειδιά της επιτυχίας για τους μαθητές που τερμάτισαν από τους πρώτους στην «κούρσα» των φετινών Πανελληνίων Εξετάσεων. Φυσικά δεν έλειψαν οι θυσίες, ωστόσο όλοι συμφωνούν ότι άξιζε τον κόπο και προσπαθούν να περάσουν καλά στις διακοπές τους και να συνηθίσουν την ιδέα του Πανεπιστημίου, δηλώνοντας πανέτοιμοι για τη φοιτητική ζωή.
«Πρώτη των πρώτων» πάντως είναι η Έλενα Μαυρωτά, από την Κέρκυρα, που συγκέντρωσε 19.904
μόρια και εισάγεται πρώτη στην Ιατρική Θεσσαλονίκης, έχοντας γράψει όμως καλύτερα από όλους τους συνυποψηφίους της στις φετινές εξετάσεις.


ΟΛΓΑ ΒΟΥΓΙΟΥΚΑΛΑΚΗ
Αρχιτεκτονική ΕΜΠ,
19.888 μόρια (23.460 με το σχέδιο)
«Και φυσικά έβγαινα»
Η Όλγα έγραψε σε όλα τα μαθήματα 20, με εξαίρεση την Έκθεση όπου πήρε 19,8. Πέρασε λοιπόν πρώτη στην Αρχιτεκτονική. Όπως λέει «η χρονιά που πέρασε δεν είχε μεγάλες διαφορές από τις προηγούμενες. Δεν στερήθηκα σχεδόν τίποτα και δεν άλλαξα το πρόγραμμά μου. Και φυσικά έβγαινα. Το διάβασμα προσαρμοζόταν στις καθημερινές και προσωπικές μου ανάγκες». Τώρα αναπολεί τις διακοπές της και περιμένει την πρώτη μέρα στο Πανεπιστήμιο.

Πηγη https://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artId=83429
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
εχω βαρεθει χαρακτηρισμους του τυπου ''φυτο''....... Κατι τετοια λεγαμε στην Α' γυμνασιου για να ξεγελασουμε την βλακεια μας που δεν τα πηγαμε καλα στα τριμηνα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Να πω κάτι άσχετο λίγο.
Απο την προσωπική μου εμπειρία έχω βγάλει το συμπέρασμα οτι οι καλύτεροι φοιτητές ήταν μέτριοι μαθητές. Δεν ξέρω αν ισχύει γενικώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Yπάρχουν και οι έξυπνοι θέμη. Όχι επειδή εσύ δεν μπορείς σημαίνει ότι όποιος μπορεί είναι εξωγήινος.:nono:

Εγώ στην τρίτη γυμνασίου έβγαλα 20 και ποτέ δεν έπηξα στο διάβασμα:nono:


Δεν μπορώ να σου περιγράψω το χαμόγελο που ανεβάινει στα χείλη μου διαβάζοντας το post αυτό.

Για την πληροφόρησή σου και μόνο, πέρασα στην πρώτη μου επιλογή όντας 1.000+ μόρια πάνω απ' τη βάση. Για την επιπλέον πληροφόρησή σου οι πανελλήνιες δεν είναι παρά ένα σύστημα καταστροφής της κρίσης, της δημιουργικής σκέψης και της αντίληψης, αυτών που συνιστούν δηλαδή την εξυπνάδα. Ναι, αναφέρομαι ΚΥΡΙΩΣ στις θετικές επιστήμες.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zidane4ever

Νεοφερμένος

Ο zidane4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Yπάρχουν και οι έξυπνοι θέμη. Όχι επειδή εσύ δεν μπορείς σημαίνει ότι όποιος μπορεί είναι εξωγήινος.:nono:

Εγώ στην τρίτη γυμνασίου έβγαλα 20 και ποτέ δεν έπηξα στο διάβασμα:nono:


καλυτερα να γραφεις σε αλλα θεματα!δεν ξερεις τι σημαινει πανελληνιες!αλλο γυμνασιο και αλλο λυκειο και αλλο πανελληνιες!κανε υπομονη και θα το δεις γιατι μαλλον δεν τις γλυτωνεις..(δεν το ξερω 100%)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Eντάξει μη με φάτε κιόλας. Το είπα γτ πολλοί χαρακτηρίζουν κάποιον φυτό χωρίς πραγματικά να ξέρουν τι προσπάθεια κάνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelis1984

Νεοφερμένος

Ο vaggelis1984 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
ειχα βαλει το MEGA και ειχε κατι παιδια απο τις πανελληνιες που ειχε ενας βγαλει 19,864
ειχε γραψει 5->20αρια στα μαθηματα τις τεχνολογικης+μαθηματικα γενικης
1->18,5 στην εκθεση!!!τι να πεις..

Το θέμα με αυτά τα παιδιά που σίγουρα δεν πέτυχαν αυτό το αποτέλεσμα λόγω τύχης είναι να διατηρήσουν τα θετικά στοιχεία από αυτή τη διαδικασία (π.χ πρόγραμμα) και να μην την "πατήσουν" είτε χαλαρώνοντας μετέπειτα στις κύριες σπουδές τους(θεωρώντας ότι δεν χρειάζεται να προσπαθήσουν άλλο αφού είναι "οι πρώτοι") είτε να "πρεσαριστούν" από ένα περιβάλλον(π.χ οικογενειακό) που θα απαιτεί περισσότερα πράγματα από αυτούς μέχρι να εξαντληθούν τελείως ή και να μπουν στη διαδικασία να κάνουν πράγματα που δεν θέλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Μπα, δε γίνεται να γράψεις πάνω από 19 χωρίς να "ζοριστείς", όσο έξυπνος και αν είσαι. Στο κάτω κάτω οι πανελλήνιες δεν έχουν να κάνουν καθόλου με την ευφυία κάποιου. Δηλαδή αυτοί που γράψαν 19900 μόρια μάθαιναν το ΑΟΔΕ ή τη βιολογία σε 5 λεπτά ανά σελίδα? Έγραψαν 20 μαθηματικά και φυσική λύνοντας 5 ασκήσεις την εβδομάδα?
Μόνο και μόνο τα βασικά πράγματα να μαθαίνεις στην τρίτη λυκείου ο χρόνος σου επιβαρύνεται αρκετά. Απλά αν και θεωρείται κατόρθωμα να μπαίνεις στην πρώτη σου επιλογή, μερικοί θεωρούν ότι η επιτυχία τους μεγαλοποιείται αν δείξουν ότι ξεπέρασαν άνετα αυτούς που κόπιασαν χωρίς οι ίδιοι να κουραστούν. Δηλαδή σε αναγκάζουν να σκεφτείς ότι:
1) Αυτοί είναι κανονικοί και οι άλλοι χαζοί
ή
2) Αυτοί είναι έξυπνοι και οι άλλοι κανονικοί
Σε κάθε περίπτωση σε θεωρούν κατώτερό τους ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zidane4ever

Νεοφερμένος

Ο zidane4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
και μαλιστα στα μαθηματικα κατευθυνσης που το θεμα 4 ηταν δυσκολο αρα .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Μια και αναφερθηκα στη φιλη μου.Εβγαλε 20 στη Β' λυκειου οπως κι εγω και γενικα παντοτε ηταν αριστη μαθητρια.

Εχει πολυ καλο μαθηματικο και φυσικο μυαλο γεγονος που την βοηθησε σημαντικα και στην ΑΕΠΠ.ΑΟΔΕ δεν εγραψε 20 και αν εγραφε κι εκει τοτε,θα ηταν 1η σε ολη την Ελλαδα μια και ειχε 19,1 εκθεση.

Ειναι και θεμα τυχης αρκει να σκεφτειτε αυτο:Αν εγω επεσα σε εναν πολυ αυστηρο βαθμολογητη αλλα αυτη επεσε σε εναν πιο ηπιο στην εκθεση αυτη πηρε οσο πηρε και εγω χαμηλοτερα.Επειτα,μπορει με καποια αλλα θεματα να μην εγραφε εξισου καλα.Γι'αυτο πρεπει να εχεις και τυχη σε αυτες τις Εξετασεις.1η περασε βεβαια στο ΠΑΜΑΚ λογιστικη και χρηματοοικονομικη που το αγαπαει πολυ.

Θυσιες εκανε(εβγαινε μια φορα στις 15 μερες),στερουνταν υπνο αλλα παντοτε δεν ηταν απομακρη και δυστροπη στη διαρκεια της χρονιας.Αυτο για να καταλαβετε τι εννοω οταν λεω φυτο.Και παραπανω ασκησεις ελυσε και διαβασε αρκετες επαναληψεις.Απλα αυτα τα παιδια οπως κι εγω αν με ρωτουσαν μια και ειχα μια αρκετα καλη βαθμολογια θα ελεγα οτι δεν εκανα υπερβολες με την εννοια οτι αφου διαβαζω συστηματικα τοσα χρονια δεν αλλαζω κατι στις συνηθειες μου.Αυτο που διαφοροποιει τη Γ' λυκειου απο τις υπολοιπες ταξεις το αγχος για οσους διαβαζουν σε ολες τις ταξεις πολυ....

@Anarki:Εχεις πολυ μεγαλο δικιο σε αυτο που λες,γιατι αυτα τα παιδια ειτε απογοητευονται ειτε χαλαρωνουν μετα απο τοση μεγαλη πιεση.Βεβαια υπαρχουν και εξαιρεσεις παιδιων ειδικα σε ιατρικες σχολες που παραμενουν ιδια και απαραλλαχτα και συνεχιζουν να λιωνουν(χωρις υπερβολη) στο διαβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Εγώ το'χω καημό να βρω κάποιον που να πει "Ναι ρε πούστη!!Γ@μήθηκα και πέρασα!!!!!!!"
Το'χω καημό!Πάντως είναι μερικοί που φαίνονται ότι ειναι ότι να'ναι!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Εγώ το'χω καημό να βρω κάποιον που να πει "Ναι ρε πούστη!!Γ@μήθηκα και πέρασα!!!!!!!"
Το'χω καημό!Πάντως είναι μερικοί που φαίνονται ότι ειναι ότι να'ναι!!!!
και θα μεινεις μαλλον με τον καημο...:P
σιγα μην κατσουν να πουνε για τα ξενυχτια που ριξανε... σιγα μην πουν για τις στερησεις που ειχανε... μαλλον ηταν τοσες πολλες που δεν τις αναφερουν για να τις ξεχασουν μια ωρα αρχυτερα!

λεει μια μαθητρια: 'τελικα δεν ηταν τοσο δυσκολο'
ασε ρε κοπελια! ασε ρε κοπελια που δεν ηταν δυσκολο!αν απο την αρχη της χρονιας μεχρι και 1 ωρα πριν δωσεις το τελευταιο μαθημα, σκεφτοσουν πως αυτο που περνουσες 'δεν ηταν τοσο δυσκολο', τοτε να μη με λενε γιαννη:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Αν πραγματικα ειπε οτι δε διαβαζε ιδιαιτερα,σιγουρευομαι ακομα πιο πολυ οτι ξεχασε τι χρωμα ειχε ο ηλιος φετος.Αλλιως θα τον εχει εντοπισει ηδη η NASA..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top