Γενικό -  Φροντιστήριο/μαθήματα/ώρες διαβάσματος

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Θέλω να ζητήσω τη γνώμη σας πάνω σε ένα ζήτημα το οποίο με απασχολεί αρκετά τον τελευταίο καιρό.(Τρέλα των πανελληνίων το λέω...και μου τη δίνει χειρότερα).
Την επόμενη βδομάδα ξεκινώ φριντιστήριο και θα πρέπει να επικοινωνήσω για να πω τι μαθήματα θα κάνω. Κατά τη γνώμη μου δε θέλω να πάρω και ΑΟΘ και ΑΟΔΕ καθώς η καθηγήτρια στο σχολείο είναι καταπληκτική και με ένα καλό βοήθημα πιστεύω θα επιτεύξω τους στόχους μου.Θα επιτευχθούν όμως χωρίς φριντιστήριο;Ή πιστεύετε είναι αναγκαίο και σε αυτά;
Επιπλέον, πολλοί συμμαθητές μου πάνε σε ένα φροντιστήρο στο οποίο κάνουν μία ώρα παραπάνω μαθηματικά σε σχέση με το δικό μου.Να σημειώσω πως με το φροντιστήριό μου είμαι ευχαριστημένος αλλά μήπως αυτή η μία παραπάνω ώρα να αποδειχθεί σωτήρια ή καλύτερα να αξιοποιηθεί από μένα στο σπίτι λύνοντας ασκήσεις μαθηματικών και να έχω περισσότερο χρόνο για διάβασμα απτο να ξημεροβραδιάζομαι στα φροντιστήρια;
Το ερώτημά μου λοιπόν είναι:Να πάρω ΑΟΘ ΑΟΔΕ και όλα τα μαθήματα στο άλλο φροντιστήριο (μιας και κάνει μια ώρα παραπάνω μαθηματικά;παρόλο που στο δικό μου είμαι ευχαριστημένος)ή προτιμότερο είναι ο ελεύθερος χρόνος που μου απομένει να αξιοποιηθεί από μένα σπίτι λύνοντας ασκήσεις και διαβάζοντας περισσότερο;

Ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ και να μου απαντήσετε.Πιστεύω πως έχω καταλήξει κάπου αλλά δεν είμαι σίγουρος και η γνώμη σας θα αποδειχθεί χρήσιμη.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ΑΟΔΕ και ΑΟΘ νομιζω ειναι τελειως θεωρητικα...οποτε πιστευω με διαβασμα βγαινουν!εξαλλου υπαρχει και η ενισχυτικη αν εχεις αποριες πολλες!τωρα για μια ωρα επιπλεον εγω θα σου ελεγα να μν αλλαξεις φροντηστηριο μιας και εισαι ευχαριστημενος!που ξερεις ισως στ αλλο φροντηστηριο να μν μεινεις ευχαριστημενος....

γνωμη μου!δικη σου η επιλογη!
καλη επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ Θεοδώρα! Γιατί πιστεύω πως καλύτερα είναι να αξιποιήσω το λιγοστό χρόνο που μας μένει σπίτι παρά να μαι από το πρωί ως το βράδυ στο φροντιστήριο...Θα δείξει αν έχω δίκιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Σχετικά με τη μία ώρα παραπάνω που λες (στο άλλο ερώτημα σου δεν μπορώ να απαντήσω μιας και ήμουν θετικη κ δεν πήρα ΑΟΘ), για μένα δεν υπάρχει λόγος ν αλλάξεις μόνο και μόνο επειδή στο άλλο κάνουν μια ώρα παραπάνω...
Το βασικό στη Γ είναι να μην κανεις πολλές ώρες φρο ώστε να έχεις χρόνο για ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ δίαβασμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
γνώμη μου,μην σε πάρω και στο λαιμό μου..δική σου επιλογή!αλλα και οι πολλες ωρες νομιζω δν ειναι τοσο καλο γτ δν σου μενει χρονος για διαβασμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
ΑΟΔΕ και ΑΟΘ νομιζω ειναι τελειως θεωρητικα. /quote]

Οχι και εντελως θεωρητικο το ΑΟΘ..3ο και 4ο θεμα ειναι ασκησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Απλώς κι εγώ το βρίσκω υπερβολικό να πηγαίνω 14 ώρες φροντιστήριο.Και μετά σπίτι;Πότε θα λύσω ασκήσεις εγώ;Σε εξουθενώνει.ΤΟ πολύ πολύ δεν παίρνω ΑΟΘ και ΑΟΔΕ στην αρχή και αν τα δω σκούρα θα τα πάρω τελικά.
Βέβαια μια γνωστή μας (έχει παιδιά στο πανεπιστήμιο) έκανε σαν τρελή γιατί δεν είχα πάρει και ΑΟΘ και ΑΟΔΕ από το καλοκαίρι στο φροντιστήριο και ότι είναι απαραίτητο.Αυτή με προβλημάτισε.Αλλά να μου πείτε είναι πως το αισθάνεται κανείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ΑΟΔΕ και ΑΟΘ νομιζω ειναι τελειως θεωρητικα. /quote]

Οχι και εντελως θεωρητικο το ΑΟΘ..3ο και 4ο θεμα ειναι ασκησεις
οκ για αυτο ειπα νομιζω...συγνωμη τοτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos!

Νεοφερμένος

Ο Aggelos! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Φίλε Θάνο όσον αφορά το ΑΟΔΕ δν νομίζω να χρειαστείς φροντιστήριο . Το μόνο που χρειάζεται είναι συστηματικό διάβασμα με επαναλήψεις ( παπαγαλία :) ) και δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα αφού δεν έχει ασκήσεις για να σου δημιουργηθούν απορίες .
Όσον αφορά το ΑΟΘ (χωρίς να έχω προσωπική εμπερία ) , δεν έχει μονο θεωρία αλλα και ασκήσεις οπότε ίσως χρειαστείς καμιά - δυο ώρες την εβδομάδα . Καλύτερα όμως να συμβουλευτείς κάποιον που είχε δώσει το συγκεκριμένο μάθημα.

Προσωπικά πιστεύω οτι η μελέτη που κάνεις μόνος σου στο σπίτι ειναι το 90 % και το άλλο 10% είναι το φροντιστήριο το οποίο πρέπει να σου λύνει όποιες απορίες σου δημιουργούνται στο προσωπικό διάβασμα για να μην σου μένουν κενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nanou!!

Νεοφερμένος

Η Nanou!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ΑΟΘ κ ΑΟΔΕ διαβαζονται, μην ανησυχεις. στη χειροτερη μπορεις να κανεις ενισχηυτικη. δν χρειαζεται να πληρώνεις τσάμπα φροντιστήριο. όσο για μαθηματικα, εγώ κανς 3 ω΄ρες ιδιαίτερο, ενώ το τμήμα κάνει 5. σε πληροφορώ πως προχωράω πολύ καλύτερα δουλεύοντας μόνη μου, παρά ακούγοντας εναν καημένο καθηγητή να λύνει ασκήσεις στον πίνακα. μην κρίνεις πάντα απ' τις ώρες, κρίνε κ απ τη μέθοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Οκ.Ευτυχώς γιατί αυτό είχα υπόψη μου.Να δουλέψω πιο πολύ μόνος σπίτι και όχι να δίνω ένα κάρο λεφτά και να "κοιμάμαι" στα φροντιστήρια. Για το ΑΟΘ θα ρωτήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nanou!!

Νεοφερμένος

Η Nanou!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
να σαι σίγουρος. χρειάζεται πάρα πολύ δουλειά στο σπίτι, αλλιώς δν βγαίνουν οι ασκήσεις. εγώ μιγαδικούς ουσιαστικά έμαθα ΄μονη μου. ο καθηγητής καθοδηγεί. δν μπαίνει μέσα στο μυαλό μας, δυστυχώς... (ή ευτυχώς!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
ο καθηγητής καθοδηγεί. δν μπαίνει μέσα στο μυαλό μας, δυστυχώς... (ή ευτυχώς!)



αυτο ξαναπες το...τι να σου κανει και ο καθηγητης αν εσυ δεν προσπαθεις;;;;;;;;μερικοι νομιζουν οτι οι πανελλαδικες ειναι παιχνιδακι αλλα διαφωνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Παιδιά διάβαζα χθες Φυσική μέχρι τη 01.00. ΔΕ βγαίνει η ύλη εύκολα.Παιδιά τι θα κάνουμε;;;;; ΓΙα να βγει η ύλη σε ΦΥσική και μαθηματικά πρέπει να...ούτε κι εγώ ξέρω.τί θα κάνουμε;;; Θα διαβάσουμε. Ε ρε γλέντια τον Σεπτέμβρη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Χαλαρωσε,μην μπαινεις στο τρυπακι που κοροιδευαμε,η υλη υπαρχει για να βγει και θα βγει εστω και τον τελευταιο μηνα!Ηρεμησε :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Ήρεμος είμαι.Οι γονείς μου μου ΄χουν σπάσει τα νεύρα.Παιδιά κάνουν σαν...να δίνουν αυτοί.Δεν υποφέρονται.Με βλέπουν να κάθομαι λίγο και αρχίζουν..απαπαπαπαπαπα.Δύσκολο να "μεγαλώνεις" γονείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Απλα μην δινεις σημασια,κανεις δεν ξερει περισσοτερο τι χρειαζεσαι απ΄οτι εσυ!Στην τελικη πες τους:ειμαι ιδιοφυια,τα πιανω ευκολα!(κατι που φυσικα δεν ισχυει:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Η ύλη θα βγει, το θέμα είναι αν θα υπάρχει χρόνος για διπλές επαναλήψεις που χρειάζεται να κάνεις σε αυτά τα 2 μαθήματα (ειδικά στα Μαθ.Κατ, η φετινή πανολεθρία θα μείνει στην ιστορία), χωρις να θέλω να αγχώσω. Πάντως σημαντικό ρόλο παίζει και το τι έκανε κανείς στην Β Λυκείου, γιατί τα κενά και η αδιαφορία τότε,θα σε ακολουθούν στην Γ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Τα ξέρω γι΄'αυτό κάνω έτσι.Γιατί για κακή μου τύχη έχω μερικά κενά και με τα χίλαι ζόρια τα κάλυψα...Πάλι καλά όμως. Το θέμα είναι για τις επαναλήψεις.Δεν ξέρω ρε παιδιά αν συμβαίνει σε μένα αλλά άμα δεν επαναλάβω μια άσκηση δεν τη θυμάμαι.Δηλαδή δε θα τη δω μια φορά και τέλειωσε μετά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Καταρχήν δεν μαθαίνεις ποτέ μία άσκηση απ'εξω. Κάθε άσκηση (εκτός από εξαιρέσεις-δύσκολες,που χρειάζεται να έχεις εμπειρία και φαντασία και να σου κόβει,για να την λύσεις, αλλά και πάλι παίζει αν θα τη λύσεις) ανήκουν σε μία ευρύτερη κατηγορία ασκήσεων. Αυτό που έχεις να κάνεις είναι να κατανοήσεις πλήρως θεωρία και να ξέρεις μεθοδολογία ασκήσεων, δηλαδή το πως λύνονται. Τώρα τις δύσκολες,είπαμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top