Ποιοι έχετε περάσει ή ενδιαφέρεστε να περάσετε σε Τμήμα Νοσηλευτικής;

Μαρια 018

Νεοφερμένος

Η Μαρια 018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Κοριτσια τι κανετε?? καλο μηναααααα!!!! συγνωμη που επεμβαινω στην συζητηση αλλα μολις μου θυμισατε οτι εχω και γω αποροια με τα μαθηματα επιλογης!!!!! ποσα πρεπει να επιλεξω??? μηπως μπορειτε να μου προτεινετε κανενα που θεωρειτε πιο ευκολο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Κοριτσια τι κανετε?? καλο μηναααααα!!!! συγνωμη που επεμβαινω στην συζητηση αλλα μολις μου θυμισατε οτι εχω και γω αποροια με τα μαθηματα επιλογης!!!!! ποσα πρεπει να επιλεξω??? μηπως μπορειτε να μου προτεινετε κανενα που θεωρειτε πιο ευκολο???
Μπορεις να παρεις 1 η 2 αλλα πρεπει συνολικα να παρεις τουλαχιστον 14. Τωρα το ευκολο ειναι σχετικο.. εγω θα σου ελεγα να παρεις εισαγωγη στην πληροφορικη (διαβαζεις απο σημειωσεις που ειναι σχετικα λιγες σελιδες.. εχει κι εργαστηριο αλλα κανεις απλα πραγματα σε word excel και γλωσσα προγραμματισμου. Αν παρεις ολα τα μαθηματα πληροφορικης σου δινουν πιστοποιητικο ecdl).. για 2ο δεν ξερω εμενα δε με ενδιεφερε ουτε η ψυχολογια ουτε η δημογραφια.. εξ αναγκης πηρα τη βιοηθικη που μου εκανε πολυ κακη εντυπωση ο καθηγητης. Τι να πω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1201

Νεοφερμένος

Η eleni1201 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ρε συ νομιζω οτι οποτε θελουν πανε και γραφονται.. τι εννοεις οτι οριζουν μερα για το καθε ετος; α κι αν μπορεις θελω να μου πεις αν ξερεις κατι για το μαθημα των πρωτων βοηθειων που ειναι επιλογης.. να το παρω; επισης σκεφτομουν και την παθολογικη ανατομικη αλλα ακουσα οτι το εχουν κανει υποχρεωτικο. κι ενα τελευταιο.. φυσιολογια 2 κανουμε; γιατι στην εξεταστικη του σεπτεμβρη δεν ειδα να υπαρχει
Πέρσι και πρόπερσι το έκαναν ως εξής: (δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι)
Π.χ. Δευτέρα Α' έτος
Τρίτη Β' έτος κλπ μία ή δύο εβδομάδες πριν γραφτούμε. Παιδιά, αν δεν με απατάει η μνήμη μου... Αύριο θα πάω και θα δω αν υπάρχει τίποτα...
Για λόγους οργάνωσης το κάνουν αυτό.
Πρώτες βοήθειες να πάρεις!!! Πρώτα απ' όλα είναι πολύ ενδιαφέρον μάθημα και δεύτερον τα θέματα κάθε χρόνο είναι ίδια οπότε παίρνεις και καλό βαθμό! Τα θέματα θα τα βρεις στο βιβλιοπωλείο ακριβώς απέναντι από την σχολή.
Παθολογική ανατομική δεν είχα πάρει, ωστόσο τα παιδιά έγραψαν πολύ καλά σ' αυτό, αν και δύσκολη η ύλη, ο καθηγητής ή η καθηγήτρια (δεν ξέρω) τους βοήθησε πολύ στα θέματα! Τώρα, στο έτος μας ήταν επιλογής...
Επίσης στο έτος μας η φυσιολογία ήταν ενιαία, αλλά την μοίρασαν σε σας σε 2 εξάμηνα για να διευκολυνθούν τα παιδιά! Ναι υπάρχει λοιπόν Φυσιολογία 2! Εμείς γράφαμε πρόοδο εναλλακτικά, αφού ήταν τεράστια η ύλη και δύσκολη...
-----------------------------------------
Μπορεις να παρεις 1 η 2 αλλα πρεπει συνολικα να παρεις τουλαχιστον 14. Τωρα το ευκολο ειναι σχετικο.. εγω θα σου ελεγα να παρεις εισαγωγη στην πληροφορικη (διαβαζεις απο σημειωσεις που ειναι σχετικα λιγες σελιδες.. εχει κι εργαστηριο αλλα κανεις απλα πραγματα σε word excel και γλωσσα προγραμματισμου. Αν παρεις ολα τα μαθηματα πληροφορικης σου δινουν πιστοποιητικο ecdl).. για 2ο δεν ξερω εμενα δε με ενδιεφερε ουτε η ψυχολογια ουτε η δημογραφια.. εξ αναγκης πηρα τη βιοηθικη που μου εκανε πολυ κακη εντυπωση ο καθηγητης. Τι να πω..
Εγώ είχα΄πάρει ψυχολογία και δημογραφία. Την εισαγωγή στην Πληροφορική την είχαμε στο 2ο εξάμηνο και φυσικά να την πάρεις! Βάζει καλούς βαθμούς και όπως αναφέρθηκε από την συμφοιτήτριά μας παίρνεις χαρτί!:P:D
Για την ψυχολογία να πω ότι η καθηγήτρια είναι στρίγκλα, εγώ προσωπικά δεν θα το ξαναέπαιρνα το μάθημα, ενώ στην δημογραφία η καθηγήτρια είναι πάρα πολύ καλή! Ωστόσο το δεύτερο μάθημα είναι λίγο βαρετό, αλλά με λίγο διάβασμα και αν παρακολουθείς τις διαλέξεις θα πάρεις πολύ καλό βαθμό!
Ελπίω να βοήθησα...:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια 018

Νεοφερμένος

Η Μαρια 018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Σε ευχαριστω !!!!!:) μπορω να πω οτι με βοηθησες πολυ :D μηπως ξερεις τιποτα για τις " αρχες και μεθοδοι διδασκαλιας" ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.. θα ρωτησω κι εγω την παρασκευη που δινω.. θελω να ξερω γιατι αφου δωσω θα φυγω για θεσσ και ειχα σκοπο να γυρισω 20/9(παντως οχι πριν τις 18) και τωρα δεν ξερω τι θα γινει.. παντως φυσιολογια δωσαμε κι εμεις προοδο,6 κεφαλαια καναμε.. ρωταω γιατι παρ ολο που το περασα το μαθημα θεωρω πως πρεπει να εισαι πολυ τυχερος (μεθοδος ανεμιστηρα γαρ) και φοβαμαι μηπως η τυχη μου με εγκαταλειψει αν ξαναεχουμε τον ιδιο καθηγητη
Οι αρχες διδασκαλιας νομιζω οτι δε διδαχτηκαν (ειρωνικο ε; ) τουλαχιστον περσυ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1201

Νεοφερμένος

Η eleni1201 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Νομίω στο έτος μου δεν διδάχτηκε αυτό το μάθημα... Δεν ξέρω κάτι παραπάνω δυστυχώς...
-----------------------------------------
Maria17 ίσως χρειαστεί να γυρίσεις νωρίτερα αν ξεκινάμε στις 21... Κανείς δεν ξέρει πάντως πότε ξεκινάμε... Θα σας πω ό,τι μάθω αύριο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Οκ.. και κατι τελευταιο (σορρυ για το πρηξιμο..) απο ποτε μπορουμε να παρουμε καινουργιο πασο; υποτιθεται οτι του 2008-9 εχει ληξει.. αν βγαλω εισητηρια μειωμενα με το παλιο πασο και κανουν ελεγχο θα πρεπει να πληρωσω προστιμο η θα κανουν τα στραβα ματια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreigner

Νεοφερμένος

Η foreigner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
...Για την ψυχολογία να πω ότι η καθηγήτρια είναι στρίγκλα, εγώ προσωπικά δεν θα το ξαναέπαιρνα το μάθημα,...

eleni1201 εγώ σκεφτόμουν να πάρω την ψυχολογία αλλά όταν λες ότι η καθηγήτρια είναι στρίγκλα:jumpy: :jumpy:...μπορείς να μας το αναλύσεις λίγο παραπάνω:D ? Θέλει πολύ διάβασμα, όσο και να έχεις διαβάσει σε κόβει...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1201

Νεοφερμένος

Η eleni1201 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Οκ.. και κατι τελευταιο (σορρυ για το πρηξιμο..) απο ποτε μπορουμε να παρουμε καινουργιο πασο; υποτιθεται οτι του 2008-9 εχει ληξει.. αν βγαλω εισητηρια μειωμενα με το παλιο πασο και κανουν ελεγχο θα πρεπει να πληρωσω προστιμο η θα κανουν τα στραβα ματια;
Κανένα πρήξιμο!:)
Πάσο όταν κάνεις εγγραφή!
Αν σε πιάσουν κανένα πρόβλημα. Ισχύει μέχρι 30 Σεπτέμβη!:D:no1:
-----------------------------------------
eleni1201 εγώ σκεφτόμουν να πάρω την ψυχολογία αλλά όταν λες ότι η καθηγήτρια είναι στρίγκλα:jumpy: :jumpy:...μπορείς να μας το αναλύσεις λίγο παραπάνω:D ? Θέλει πολύ διάβασμα, όσο και να έχεις διαβάσει σε κόβει...?
όχι δεν είναι έτσι... άμα διαβάσεις και της τα γράψεις όπως είναι μέσα στο βιβλίο (και δεν ειναι μεγάλο το βιβλίο-περίπου 70 σελίδες) τότε θα πάρεις πολύ καλό βαθμό.
Σου δίνει και την δυνατότητα μέσω εργασίας να παρεις μισο-ένα βαθμό παραπάνω. Και κάποια στιγμή κάνει ένα πείραμα και όσοι είναι στην συγκεκριμένη διάλεξη παίρνουν μιό βαθμό γιατί σημειώνει τα ονόματα των παιδιών που είναι εκεί. Οπότε εάν διαλέξεις αυτό το μάθημα (που είναι αρκετά ενδιαφέρον σε αντίθεση με την δημογραφία) και πας με τα νερά της το πιθανότερο είναι να γράψεις πολύ καλά!
Είναι αρκετά περίεργη ωστόσο (όπως είναι οι ψυχίατροι-κάτι τους φταίει...) και θέλει να της δώσεις την απάντηση που θέλει εκείνη όταν γίνονται συζητήσεις μέσα στο αμφιθέατρο. Δεν είναι φιλική, αλλά αρκετλα αυστηρή.
Τα ζυγίζεις και παίρνεις όποιο σου ταιριάζει περισσότερο...:)
-----------------------------------------
Foreigner κι εσύ πρώτο έτος αν κατάλαβα καλά λοιπόν... Καλή αρχή και σε σένα.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenoOz

Νεοφερμένος

Η Lena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Χρειαζονται για την εγγραφη εξετασεις ή ακτινογραφιες?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.

lenoOz

Νεοφερμένος

Η Lena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
:thanks:οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1201

Νεοφερμένος

Η eleni1201 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!
Για το δεύτερο έτος που κοίταξα δεν έχει βγει καμιά ανακοίνωση για δηλώσεις νοσοκομείων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1201

Νεοφερμένος

Η eleni1201 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Παιδιά βγήκε ανακοίνωση για εγγραφές του πρώτου έτους.
Μπείτε εδώ να δείτε: https://www.nurs.uoa.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=324&Itemid=1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreigner

Νεοφερμένος

Η foreigner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την ενημέρωση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia18

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα.Περασα κι εγω στη νοσηλευτική φέτος...
:D Βλέπω θα είμαστε πολλοί.Θα ήθελα να ρωτήσω όποιον ξέρει...πόσα μαθήματα έχουμε ανα εξάμηνο και επίσης πόσες ώρες περίπου την ημέρα έχουμε μάθημα...
Ελπίζω να μην ξυπνάμε πολύ νωρίς...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ev90l!

Νεοφερμένος

Η ev90l! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα.Περασα κι εγω στη νοσηλευτική φέτος...
:D Βλέπω θα είμαστε πολλοί.Θα ήθελα να ρωτήσω όποιον ξέρει...πόσα μαθήματα έχουμε ανα εξάμηνο και επίσης πόσες ώρες περίπου την ημέρα έχουμε μάθημα...
Ελπίζω να μην ξυπνάμε πολύ νωρίς...:P
Τωρα με την εγγραφη θα παρετε και προγραμμα και θα δειτε.. παντως πολυ πρωινη σε μενα ηταν η πληροφορικη που και το εργαστηριο και η θεωρια ηταν 8 η ωρα το πρωι. αλλα το μαθημα ειναι επιλογης.. στη θεωρια δε χανεις τπτ αν δεν πας ειδικα αν εχεις υπολογιστη σπιτι και εργαστηρια εχει πολλα και μπορεις να επιλεξεις την ωρα.. οταν ειχα παει εγω να δηλωσω εργαστηριο τα ειχαν πιασει ολα και ηταν μονο το 8-10 ελευθερο. Στο 2ο εξαμηνο ισχυουν τα ιδια μονο που ειναι υποχρεωτικο το μαθημα. Στο 1ο ειναι 6 υποχρεωτικα και 1 η 2 επιλογης,οι ωρες εξαρτωνται και απ τα επιλογης σου.. τωρα ιση κατανομη στις ωρες καθε μερα δεν υπαρχει.. μια μερα ειχα μαθημα 2 ωρες και μια αλλη 10 (ελπιζω να μην το κανουν και σε σας ετσι το προγραμμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenoOz

Νεοφερμένος

Η Lena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
:lol: να μαι παλι.Λοιπον να ρωτησω,τα μαθηματα επιλογης τα δηλωνουμε την μερα της εγγραφης?Αα και σκεφτομαι να παρω εισαγωγη στην πληροφορικη και δημογραφια.Λενε τιποτα ή θα χτυπαω το κεφαλι μου μετα?! :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jennaki

Νεοφερμένος

Η jennaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
να ρωτησω κατι?????υπαρχει ρε παιδια καποιο λεωφορειο απο το σταθμο των αμπελοκηπων του μετρο που να πηγαινει στη νοσηλευτικη?????σοσ!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1201

Νεοφερμένος

Η eleni1201 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
:lol: να μαι παλι.Λοιπον να ρωτησω,τα μαθηματα επιλογης τα δηλωνουμε την μερα της εγγραφης?Αα και σκεφτομαι να παρω εισαγωγη στην πληροφορικη και δημογραφια.Λενε τιποτα ή θα χτυπαω το κεφαλι μου μετα?! :xixi:
Ναι τα μαθήματα επιλογής τα δηλώνεις την ημέρα της εγγραφής
Καλά είναι τα δύο μαθήματα. Αν πάρεις και τις 4 πληροφορικές θα σου δώσουν μια βεβαίωση από την σχολή κάτι σαν ECDL. Η καθηγήτρια στην δημογραφία επίσης είναι πολή καλή!
-----------------------------------------
να ρωτησω κατι?????υπαρχει ρε παιδια καποιο λεωφορειο απο το σταθμο των αμπελοκηπων του μετρο που να πηγαινει στη νοσηλευτικη?????σοσ!!!!!!!
Λοιπόν αν πάτε σταθμό αμπελόκηποι, θα πάρετε το 230 που σταματάει στο παίδων και από εκεί είναι ένα τετράγωνο πιο κάτω η σχολή
Μπορείτε επίσης, επειδή τα λεωφορεία της περιοχής μερικές φορές κάνουν το κεφαλιού τους και έρχονται όποτε τους καπνίσει, να δοκιμάσετε και το 815 ή 622 από μετρό Ευαγγελισμός, που σταματάει λίγο πιο κάτω από την σχολή. Δοκιμάστε και επιλέξτε όποιο σας ταιριάζει περισσότερο.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top