ΔΕΤ (Διοικητική Επιστήμη και Τεχνολογία)

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
να σε ρωτησω κατι ακομα...τα μαθηματα ειναι 8εωρητικα μονο;υπαρχουν και μαθηματικα και κατι αντιστοιχο του προγραμματισμου-πληροφορικης ετσι δεν ειναι;

Από όλα έχει. Το στατιστικό και το ΔΕΤ έχουν πολύ καλή επαγγελματική αποκατάσταση από την ΑΣΟΕΕ. Πολύ καλή επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geogytheio

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γύθειο (Λακωνία). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Από όλα έχει. Το στατιστικό και το ΔΕΤ έχουν πολύ καλή επαγγελματική αποκατάσταση από την ΑΣΟΕΕ. Πολύ καλή επιλογή.
ευχαριστω πολυ!!!πραγματικα βοηθατε πολυ παιδια.....:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geogytheio

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γύθειο (Λακωνία). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
κατι τελευταιο παιδια οι αποφοιτοι του τμηματος εχουν δικαιωμα εγγραφης στο οεε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gmat

Νεοφερμένος

Ο gmat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Πιθανοτατα οχι. Δεν διδασκονται ουσιαστικα οικονομικα αρα και δεν εχουν το δικαιωμα εγγραφης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TNS

Νεοφερμένος

Ο Στράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
κατι τελευταιο παιδια οι αποφοιτοι του τμηματος εχουν δικαιωμα εγγραφης στο οεε;

Οικονομικό Επιμελητήριο της Ελλάδας


Προϋποθέσεις Εγγραφής Μέλους

Ως μέλη του Οικονομικού Επιμελητηρίου της Ελλάδας εγγράφονται όσοι:

-είναι κάτοχοι πτυχίου οικονομικής κατεύθυνσης:
του Οικονομικού Πανεπιστήμιου Αθηνών (πρώην ΑΣΟΕΕ),

του Πανεπιστήμιου Πειραιά (πρώην ΑΒΣΠ),

του Πανεπιστήμιου Μακεδονίας (πρώην ΑΒΣΘ) και

των οικονομικών τμημάτων των Πανεπιστημίων Αθηνών, Θεσσαλονίκης, Αιγαίου, Κρήτης, Πάτρας, Θράκης, Ιωαννίνων και Θεσσαλίας καθώς και οι πτυχιούχοι ανωτάτων οικονομικών σχολών ή τμημάτων σχολών, που θα ιδρυθούν ή θα μετατραπούν σε οικονομικές,

-είναι κάτοχοι πτυχίων Πανεπιστημίων της Αλλοδαπής, εφόσον αυτά είναι ισότιμα με τα Ελληνικά (απαιτείται η βεβαίωση του ΔΙΚΑΤΣΑ για όλες τις χώρες),
-είναι κάτοχοι μεταπτυχιακού τίτλου στα ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ, εφόσον ασκούν αποδεδειγμένα Οικονομολογικό Επάγγελμα, -είναι κάτοχοι πτυχίου των Τμημάτων ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ και ΑΣΤΙΚΗΣ & ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ του Πάντειου Πανεπιστημίου,
-είναι κάτοχοι πτυχίου ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ, ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ή ΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ημεδαπών ή αλλοδαπών Ανωτάτων Σχολών, και οι οποίοι:
απέκτησαν το πτυχίο τους μέχρι την 31η Δεκεμβρίου 1979 και

ασκούν αποδεδειγμένα ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΙΚΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geogytheio

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γύθειο (Λακωνία). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Οικονομικό Επιμελητήριο της Ελλάδας


Προϋποθέσεις Εγγραφής Μέλους

Ως μέλη του Οικονομικού Επιμελητηρίου της Ελλάδας εγγράφονται όσοι:

-είναι κάτοχοι πτυχίου οικονομικής κατεύθυνσης:
του Οικονομικού Πανεπιστήμιου Αθηνών (πρώην ΑΣΟΕΕ),

του Πανεπιστήμιου Πειραιά (πρώην ΑΒΣΠ),

του Πανεπιστήμιου Μακεδονίας (πρώην ΑΒΣΘ) και

των οικονομικών τμημάτων των Πανεπιστημίων Αθηνών, Θεσσαλονίκης, Αιγαίου, Κρήτης, Πάτρας, Θράκης, Ιωαννίνων και Θεσσαλίας καθώς και οι πτυχιούχοι ανωτάτων οικονομικών σχολών ή τμημάτων σχολών, που θα ιδρυθούν ή θα μετατραπούν σε οικονομικές,

-είναι κάτοχοι πτυχίων Πανεπιστημίων της Αλλοδαπής, εφόσον αυτά είναι ισότιμα με τα Ελληνικά (απαιτείται η βεβαίωση του ΔΙΚΑΤΣΑ για όλες τις χώρες),
-είναι κάτοχοι μεταπτυχιακού τίτλου στα ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ, εφόσον ασκούν αποδεδειγμένα Οικονομολογικό Επάγγελμα, -είναι κάτοχοι πτυχίου των Τμημάτων ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ και ΑΣΤΙΚΗΣ & ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ του Πάντειου Πανεπιστημίου,
-είναι κάτοχοι πτυχίου ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ, ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ή ΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ημεδαπών ή αλλοδαπών Ανωτάτων Σχολών, και οι οποίοι:
απέκτησαν το πτυχίο τους μέχρι την 31η Δεκεμβρίου 1979 και

ασκούν αποδεδειγμένα ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΙΚΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ
αρα αφου ανηκει στην ασοεε αυτο το τμημα οι αποφοιτοι του εχουν αυτο το δικαιωμα ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TNS

Νεοφερμένος

Ο Στράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Εννοείται φίλε μου. Μάλιστα και εγώ είμαι στην ΑΣΟΕΕ στο τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geogytheio

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γύθειο (Λακωνία). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
αχ ωραια ευχαριστω παρα πολυ!!!!οσο περνουν οι μερες τοσο πιο πολυ μου αρεσει το συγκεκριμενο τμημα....θα το δηλωσω πρωτη προτιμηση το αποφασισα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evoui

Νεοφερμένος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγώ πάντως είμαι 1ο ΔΕΤ και είμαι πολύ ικανοποιημένη από την σχολή μου και μπορώ να πω ότι το μέχρι στιγμής αποτέλεσμα είναι υπεράνω των προσδοκιών που είχα πριν το επιλεξω:no1:Όντως είναι ένα τμήμα που συνδιάζει την επιστήμη του μανατζμεντ με τις γνώσεις των υπολογιστών και της τεχνολογίας,οι οποίες γνώσεις για μένα είναι αναγκαίες για κάθε μελλοντικό στέλεχος επιχείρησεις αφού η τεχνλογία και η πληροφορική διαδραματίζει πλέον κυρίαρχο ρόλο στη ζωή μας!!Και φυσικά για μας το ECDL είναι περιττό...:PΚαι επιπλέον κάποια μαθήματα του ΔΕΤ(από αυτά που κάνω προς το παρόν)όπως τα μαθηματικά και το πως μπορούμε να φτιάξουμε 1 ιστοσελίδα είναι προφανώς πιο χρήσιμα από άλλα θεωρητικά του οικονομικού και του ΟΔΕ(χωρίς να θέλω να θίξω petro τη σχολή σου;))
Πάντως όποιος έχει απορίες μπορεί ελεύθερα να με ρωτήσει!!!!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Tasakas...απορω πως μερικοι που δεν εχουν αποψη σε θεματα εκφραζουν γνωμες με τοση σιγουρια..Το αστικο δικαιο ειναι οντως αχρηστο.Τα εμπορικα δικαια ειναι παρα μα παρα πολυ χρησημα μην σου πω και avantage για οποιο τμημα τα εχει σ οδηγο σπουδων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
ουτε το αστικο παιδια δεν ειναι αχρηστο...οσο μ@λ@κι@ και αν ειναι ειναι αρκετα χρησιμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Manolis2510

Νεοφερμένος

Ο Manolis2510 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!Θα ήθελα να ρωτήσω κυρίως αυτούς που είναι στην σχολή ή αυτούς που την έχουν τελειώσει,αξίζει τον κόπο αυτή η σχολή?Εννοώ ότι έχει 18.000 και μόρια,και αξίζει άμα γράψει κανείς τόσο καλά να περάσει σε αυτή?Επειδή ακούω από κάποιους ότι είναι πολύ καλή ενώ από άλλους ότι καποιες άλλες σχολές της ΑΣΟΕΕ έιναι με διαφορά καλύτερες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puma1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο puma1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!Θα ήθελα να ρωτήσω κυρίως αυτούς που είναι στην σχολή ή αυτούς που την έχουν τελειώσει,αξίζει τον κόπο αυτή η σχολή?Εννοώ ότι έχει 18.000 και μόρια,και αξίζει άμα γράψει κανείς τόσο καλά να περάσει σε αυτή?Επειδή ακούω από κάποιους ότι είναι πολύ καλή ενώ από άλλους ότι καποιες άλλες σχολές της ΑΣΟΕΕ έιναι με διαφορά καλύτερες...

Δεν υπαρχει αυτο με την μεγαλη διαφορα στα τμηματα της ΑΣΟΕΕ!!!!Ολα σχεδον σου προσφερουν το ιδιο επιπεδο σπουδων.Μπορει να εχει καποια διαφορα στα ποσοστα απορροφησης στην αγορα εργασιας,αλλα παλι δεν παυουν ολες οι σχολες τις ΑΣΟΕΕ να ειναι μακρα καλυτερες σε ολους τους τομεις απο τις αντιστοιχες σε αλλα πανεπιστημια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyripos_xalkida

Νεοφερμένος

Ο eyripos_xalkida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Σε σχέση με το ΟΔΕ 1000% καλύτερη επιλογή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pultas

Νεοφερμένος

Ο pultas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
σκεφτομαι κ εγω σοβαρα να παω σε αυτο το τμημα.για την ακριβεια ειμαι αναμεσα σε αυτο και την λογιστικη.αν καποιος ξερει ας μου πει αν μπορω στην δετ να παρω κατευθυνση που θα με στειλει προς τα χρηματοοικονομικα.εψαξα στην αντιστοιχη σελιδα αλλα δεν ειμαι σιγουρος τι ισχυει τελικα.ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
σκεφτομαι κ εγω σοβαρα να παω σε αυτο το τμημα.για την ακριβεια ειμαι αναμεσα σε αυτο και την λογιστικη.αν καποιος ξερει ας μου πει αν μπορω στην δετ να παρω κατευθυνση που θα με στειλει προς τα χρηματοοικονομικα.εψαξα στην αντιστοιχη σελιδα αλλα δεν ειμαι σιγουρος τι ισχυει τελικα.ευχαριστω

και εγω βρισκομαι αναμεσα σε αυτα τα τμηματα..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Απο τα καλυτερα τμηματα της ΑΣΟΕΕ και ισως ενα απο 2-3 καλυτερα τμηματα οικονομικων στην Ελλαδα.Οι περισσοτεροι αποφοιτοι εχουν αποροφηθει σε πολυ καλες θεσεις.
Ουσιαστικα ειναι ενα τμημα Διοικησης Επιχειρησεων,αλλα αντι για μαθηματα Δικαιου (αχρηστα...) κανουν μαθηματα υπολογιστων (HTML,Java,Flash) και μαθηματικο προγραμματισμο (Αριθμητικη Αναλυση) σε υπολογιστες και θεωρια αλλα και πολλα μαθηματικα και οικονομικα μαθηματα με χρηση υπολογιστη (Excel κυριως),τα οποια δεν κανουν στα αλλα τμηματα οικονομικων!Γι αυτο και βρισκεται και στο 4ο πειστημονικο πεδιο.
Συμβουλη:Θα δυσκολευτουν αρκετα μαθητες απο θεωρητικη κατευθυνση.Αντιθετα οσοι δεν ειχαν ΑΟΘ στο λυκειο δε θα εχεουν προβλημα.

μα αν ειναι στο 4ο πεδιο οι θεωρητικοι δεν μπορουν να πανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Φυσικά και μπορούν επιλέγοντας Μαθηματικά ή Φυσική για μάθημα Γ.Π. και χάνοντας στους συντελεστές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
οι συντελεστες ομως δεν μετρανε για 4000 μορια μαχ μονοι τους; δηλαδη με ολα 20 βγαζει 16000 μορια ενω η σχολη εχει γυρω στα 18400.
αν δεν κανω λαθος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
με 18600 παει αν γράψει σε όλα 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top