Τάβλι

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
παιζεται καθολου ταβλι;σας αρεσει;εμενα μου ηρθε τωρα φλασια να μαθω......εχετε να προτεινεται κανενα ''τρικ''?μου εχουν πει οτι γενικα στο ταβλι πρεπει να ρισκαρεις..σωστα;
περιμενω τις αποψεις σας!!!!!!!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
εμενα μ'αρεσει το ταβλι...παλαιοτερα ηξερα κ πλ καλο μαλιστα, αλλα πλεον δε θυμαμαι καθολου...καποια στιγμη θα το ξαναπροσπαθησω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Αν εξαιρέσεις κάποιες κινήσεις οι οποίες γίνονται σχεδόν κάθε φορά και σχεδόν από όλους,είναι καθαρά θέμα τύχης.Δεν έχει να κάνει με τακτική,ούτε με ρίσκο.Ή σε πάει το ζάρι ή δεν σε πάει :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αν εξαιρέσεις κάποιες κινήσεις οι οποίες γίνονται σχεδόν κάθε φορά και σχεδόν από όλους,είναι καθαρά θέμα τύχης.Δεν έχει να κάνει με τακτική,ούτε με ρίσκο.Ή σε πάει το ζάρι ή δεν σε πάει :p


ναι οντως..καλα σαφως καποιες κινησεις ειναι στανταρ αλλα παιζοντας μαθαινεις και αλλες τακτικες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
εγω δεν παιζω...!γιατι πολυ απλα δεν δοκιμασα και εικονικα δεν μου αρεσει!
νομιζω πως μου φαινεται πιο πολυ "ανδρικο" παιχνιδι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
καποτε επαιζα καθε μερα, αλλα τωρα το βαρεθηκα και το παρατησα. θα το ξαναρχισω στα 60 μου... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Το τάβλι είναι καλό...Παιχνίδι τύχης(αν εξαιρέσεις κάποιες στάνταρ κινήσεις)
Είναι ότι πρέπει όταν είσαι χαλαρός και γουστάρεις να περάσεις την ώρα σου με κάτι παίζοντας με ένα φίλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αν έχουν περίπου το ίδιο επίπεδο και οι δύο παίχτες ναι, είναι θέμα τύχης κυρίως. Και πάλι όμως υπάρχουν διάφοροι τρόποι να παίξεις, ακόμα και μπλόφες μπορείς να κάνεις :P
Θα μάθεις μόνο παίζοντας με κάποιον που ξέρει ο οποίος θα σου εξηγεί καθώς παίζετε τι κινήσεις είναι καλό να κάνεις και γιατί.

Είναι παιχνίδι πάντως που δεν θέλει και πολλή σκέψη, γι'αυτό προσφέρεται για χαλάρωση συνοδεία καφέ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ωραιο ειναι το ταβλι, αν και εχω πολυ καιρο να παιξω... επαιζα με τον πατερα μου παλιοτερα, τωρα βαριομαστε λιγο, αν βρω συμπαικτη θα ειναι ωραια να παιξω παλι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
μαρεσει το ταβλι..παιζω συνηθως με φιλαρακια ή με την αδερφη μου..πορτες,1-2 κατα προτιμηση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
μαρεσει το ταβλι αλλα δν προλαβαινω να παιξω κ δν εχω κανενα που να θελει να παιξει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos_manager

Νεοφερμένος

Ο tasos_manager αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Παιζω ταβλι απο 4η δημοτικου...
Το πλακοτο και το φευγα δεν ειναι -τοσο- θεμα τυχης, θελουν κ καποια στρατηγικη, η οποια εξαρταται απο το πως σε παει το ζαρι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Τάβλι online: www.play65.com

Κατεβάζεις το πρόγραμμα, κάνεις εγκατάσταση, μια γρήγορη εγγραφή και παίζεις αμέσως.

Παλιά έπαιζα συχνότερα, τώρα πιο αραιά. Έχω το ψευδώνυμο michalis1991 :)

Όποιος θέλει να τον ξεσκίσω, ας μου στείλει πμ:D (εφόσον είμαι online)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john20

Νεοφερμένος

Ο john20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
παιζεται καθολου ταβλι;σας αρεσει;εμενα μου ηρθε τωρα φλασια να μαθω......εχετε να προτεινεται κανενα ''τρικ''?μου εχουν πει οτι γενικα στο ταβλι πρεπει να ρισκαρεις..σωστα;
περιμενω τις αποψεις σας!!!!!!!:P:P:P

Οταν θα γινεις φοιτητρια, θα βαρεθεις να παιζεις! Στην αρχη πορωνεσαι, μετα το βαριεσαι...παρολαυτα για το καλοκαιρακι ειναι μια χαρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasakas

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Καπως ετσι ειναι.Στην αρχη παιζεις συνεχεια,μετα το εχεις βαρεθει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trela-7

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Διδυμότειχο (Έβρος). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι τάβλι είναι η καλύτερη παρέα του καφέ..!!Ειδικά για τις καμένες ώρες που βρίσκεσαι σε καφετέρια..πχ μεσημέρια!Και το καλό είναι ότι μπορείς να το μάθεις πάρα πολύ γρήγορα..και σταδιακά να βελτιώνεσαι...Α και μια συμβουλή μην ασχοληθείς μόνο με τις Πόρτες γιατί όταν μάθεις τις "κλασσικές" κινήσεις θα βαρεθείς..Το φεύγα ας πούμε νομίζω ότι είναι πιο ενδιαφέρον και σηκώνει ως ένα βαθμό τακτική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
ναι είναι η καλύερη παρέα με τον καφέ!κ ως φοιτητής πραγματεί θα λιώσεις σε αυτό!αν δεν είσαι τύπος που τον ενδιαφέρουν μόνο οι σπουδές!!!!εννοώ συστηματικό διάβασμα κάθε μέρα παρακολούθηση σε όλα τα μαθήματα κτλ χαλάρα πράγματα για καφέ κτλ είναι ιδανικό σε αντίθεση με το σκάκι που απαιτεί πιο πολύ σκέψη αλλά γι' μένα είναι το ίδιο συναρπαστικό σε άλλες στγμές!!!!!!προτιμώ το πλακωτό ενώ δεν τρελένομαι για το ασοδυο !!!!θα ήθελα να μάθω και φεύγα ενώ για τις πόρτες ε δεν τρελένομαι κιόλας!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

single

Νεοφερμένος

Η single αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Μου αρεσει το ταβλι αλλα το βρισκω πολυ δυσκολο:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimishr1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Το τάβλι είναι το παιχνίδι του απόλυτου "χαβαλέ"... :D.. Αν και ξέρω να παίζω μόνο πόρτες και πλακωτό, για έναν περίεργο λόγο, 9 στις 10 φορές χάνω...:lol:. Τι λέτε να φταίει? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αχ μα'ρεσει πολυ το ταβλι...παιζω πλακωτο-πορτες-ασοδυο-φευγα ηξερα και νταμα αλλα το ξεχασα....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top