Kτηνιατρική - ποια η γνώμη σας για την συγκεκριμένη σχολή; Γιατί τη δηλώνουν λίγοι;

z=x+yi

Νεοφερμένος

Ο Ηλιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!Σιχαινομαι την παπαγαλια!!!Να λεω ευτυχως που δεν πέρασα δηλαδη???:jumpy::D:lol::P
Ξερω οτι εχει καλη επαγγελματικη αποκατασταση διοτι εχει πολλες διεξοδους.Μπορεις να ανοιξεις δικο σου κτηνιατριο , να δουλεψεις στο δημοσιο ειτε σε ιδιωτικο τομεα ως ελεγχτης κρεατων , τυριων κλπ.Τωρα αν εχει ΤΡΟΜΕΡΗ δεν το ξερω μια και οτι γνωριζω ειναι απο προσωπικο ψαξιμο και συζητησεις :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Γνωρίζει κάποιος τι μπορείς να κάνεις μετά τις σπουδές στο εξωτερικό;Πού μπορείς να επεκταθείς;Σε ποιούς τομείς;
Τα κλασικά τα βρήκα για Ελλάδα.Έξω όμως;


Εγκληματολογία πχ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

z=x+yi

Νεοφερμένος

Ο Ηλιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
εκγληματολογια απο κτηνιατρικη?????
δεν νομιζω
-----------------------------------------
εγκληματολογια*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
εκγληματολογια απο κτηνιατρικη?????
δεν νομιζω
-----------------------------------------
εγκληματολογια*
Το λέω μιας και ξέρω πως σίγουρα μέσω εντομολογίας μπορείς να ασχοληθείς με εγκληματολογία.Η εντομολογία εχω μια σοβαρή αίσθηση ότι σχετίζεται με σπουδές πάνω στη βιολογία αρχικά,και δεν γνωρίζω αν επιτυγχάνεται και μέσω κτηνιατρικης...αλλά έχεις δίκιο..χλωμό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
δεν ξερω τι σχεση εχει η εντομολογια με την εγκληματολογια, παντως τα εντομα τα μελετανε οι βιολογοι και οχι οι κτηνιατροι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
δεν ξερω τι σχεση εχει η εντομολογια με την εγκληματολογια, παντως τα εντομα τα μελετανε οι βιολογοι και οχι οι κτηνιατροι...
Έχει έχει...τα έντομα που συγκεντρώνονται σε ένα πτώμα μπορούν να προσδιορίσουν ωρα θανάτου,τόπο εγκλήματος και άλλα τέτοια ενδιαφέροντα πράγματα.
Αλλά σχετίζεται με τη βιολογία,έχεις δίκιο.Αν και ρωτώντας καθηγητή τοξικολογίας μου είπε ότι θα πρέπει-για να ασχοληθώ με εγκληματολογία, να προσανατολιστώ σε κτηνιατρική και όχι σε βιολογία.Έχω τις αμφιβολίες μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
υποθετω οτι εννοεις πως θες να ασχοληθεις με σημανση, οχι εγκληματολογια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chicane

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Πολύ καλή επιλογή. Αν αγαπάς και τα ζώα τότε είσαι μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
υποθετω οτι εννοεις πως θες να ασχοληθεις με σημανση, οχι εγκληματολογια.
Σωστά,μιας και η εγκληματολογία είναι περισσότερο θεωρητική επιστήμη.Απλά το ανέφερα με αυτον τον τρόπο γιατί άν έλεγα σήμανση...μάλλον θα ακολουθούσαν πολλές οφφ τόπικ ερωτήσεις(όπως τώρα ένα πράγμα).
Σωστή η παρατήρηση σου:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
για σημανση παντως υποθετω οτι μπορεις να πας και αν εισαι χημικος (ισως και πολυ πιο ευκολα). υπαρχει ομως το ενδεχομενο να πρεπει να τελειωσεις αστυνομικη ακαδημια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
στη σημανση μπορεις πας ακομα και αν εισαι απλος αστυνομικος. στην διευθηνση εγκληματολογικων ερευνων πανε χημικοι και τετοιοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Μπορείς είτε μέσω Χημείας,Βιολογίας είτε Ιατρικής.
Με την αστυνομική ακαδημία το γνωρίζω,απλά υπάρχουν και άνθρωποι που ασχολούνται με αυτό με βάση τα εργαστήρια που διαθέτουν(στην αστυνομία πχ).Συγκεκριμένα είχα παρακολουθήσει ένα ρεπορτάζ στο σκάι όπου μιλούσε μια κυρία με την ιδιότητα ''κτηνίατρος-εντομολόγος'':hmm:(μα τον -ανύπαρκτο, θεο σας λέω...πραγματικά) και δούλευε για την αστυνομία...τη δική μας εδώ,ελλάντα..ω ναι:what:


Νίκο,γνωρίζεις περισσότερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιωάννα-μπιάνκα

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Καλησπερα.φετος εδωσα για 2η φορα εξετασεις και παρολο που με τις περσινες βασεις περναω φαρμακευτικη, λενε οτι θα αυξηθουν πολυ και συνεπως θα μεινω εξω απο τη σχολη...:(
για το λογο αυτο σκεφτομαι να δηλωσω κτηνιατρικη.θα ηθελα να μου πει οποιος ξερει για τη σχολη και κατα ποσο θα μπορεσω να την τελειωσω καθως ειμαι υπερευαισθητη σε σχεση με τα ζωα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μυρτω4038

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Καλησπερα.φετος εδωσα για 2η φορα εξετασεις και παρολο που με τις περσινες βασεις περναω φαρμακευτικη, λενε οτι θα αυξηθουν πολυ και συνεπως θα μεινω εξω απο τη σχολη...:(
για το λογο αυτο σκεφτομαι να δηλωσω κτηνιατρικη.θα ηθελα να μου πει οποιος ξερει για τη σχολη και κατα ποσο θα μπορεσω να την τελειωσω καθως ειμαι υπερευαισθητη σε σχεση με τα ζωα...:/:

Εγώ έχω τελειώσει μιά άλλη από τις "συγγενείς ιατρικές σχολές" , θυμάμαι όμως από τα φοιτητικά μου χρόνια(προ 15ετίας) ότι η κτηνιατρική θερούνταν μιά "δύσκολη" σχολή.Εννοώντας πάντα τον μεγάλο όγκο και πολυποικιλία της ύλης.:) Αλλά προσωπικά δεν νομίζω ότι αυτό θα έπρεπε να παίζει πρωτεύοντα ρόλο στην αποφασή σου.:)
Αν αγαπάς πολύ το αντικείμενο, δεν νομίζω ότι υπάρχει μεγαλύτερη ευτυχία για έναν άνθρωπο από το να ασκεί ένα επάγγελμα που αγαπάει.:) Τώρα από πρακτικής πλευράς δεν νομίζω ότι η φαρμακευτική θα σου εξασφάλιζε καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση απ'οτι η κτηνιατρική σχολή.:)
Οτι και να αποφασήσεις πάντως ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!:D:D:D

Νίκη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Εξαρτάται, και εγώ το είχα σκεφτεί.... τελικά κατέληξα, οτι και αν κατάφερνα να περάσω και να τελειώσω, μάλλον θα χρεωκοπούσε το μαγαζί μου... μιας και ΔΕΝ θα μπορούσα να χρεώνω αυτά που θα πρέπει...;) Άσε που θα μάζευα όλα τα αδέσποτα....
(το κάνω έτσι και αλλιώς βέβαια.. αλλά λέμε τώρα...:redface:)

Παρόλα αυτά, μπορείς να πας ΒΟΗΘΟΣ σε κάποιον Κτηνίατρο, τωρα το καλοκαίρι ή κάπως να το κανονίσεις με κάποιον.. να δεις τα πράγματα απο μέσα, και θα δείς αν το έχεις ή όχι...:)

Καλή τύχη πάντως.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιωάννα-μπιάνκα

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
ξερω τι θα αντιμετωπισω αφου τελειωσω τη σχολη.το θεμα ειναι οτι οι δικοι μου διαβασαν οτι μετα το 2ο ετος οι φοιτητες καθε βδομαδα επισκεπτονται σφαγεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:cry::cry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιωάννα-μπιάνκα

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Εγώ έχω τελειώσει μιά άλλη από τις "συγγενείς ιατρικές σχολές" , θυμάμαι όμως από τα φοιτητικά μου χρόνια(προ 15ετίας) ότι η κτηνιατρική θερούνταν μιά "δύσκολη" σχολή.Εννοώντας πάντα τον μεγάλο όγκο και πολυποικιλία της ύλης.:) Αλλά προσωπικά δεν νομίζω ότι αυτό θα έπρεπε να παίζει πρωτεύοντα ρόλο στην αποφασή σου.:)
Αν αγαπάς πολύ το αντικείμενο, δεν νομίζω ότι υπάρχει μεγαλύτερη ευτυχία για έναν άνθρωπο από το να ασκεί ένα επάγγελμα που αγαπάει.:) Τώρα από πρακτικής πλευράς δεν νομίζω ότι η φαρμακευτική θα σου εξασφάλιζε καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση απ'οτι η κτηνιατρική σχολή.:)
Οτι και να αποφασήσεις πάντως ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!:D:D:D

Νίκη


και εγω οδοντιατρικη ηθελα αλλα επειδη δεν την πιανω κατεληξα στη φαρμακευτικη....θα κανω πολλα πραγματα αν γινω κτηνιατρος και θα βοηθησω πολλα ζωα-κυριως αδεσποτα αλλα δεν θελω να πηγαινω σε σφαγεια και τετοια..φοβαμαι οτι θα παρατησω στην μεση τη σχολη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιωάννα-μπιάνκα

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
εχω παρατηρησει οτι οι περισσοτεροι ειναι αντρες και οχι γυναικες κτηνιατροι...γιατι αραγε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μυρτω4038

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
ξερω τι θα αντιμετωπισω αφου τελειωσω τη σχολη.το θεμα ειναι οτι οι δικοι μου διαβασαν οτι μετα το 2ο ετος οι φοιτητες καθε βδομαδα επισκεπτονται σφαγεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:cry::cry:

Νομίζω ότι το καλύτερο θα ήταν να ρωτούσες έναν φοιτητή κτηνιατρικής.
Για να έχεις μιά σαφή και συγκεκριμένη απάντηση.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιωάννα-μπιάνκα

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Νομίζω ότι το καλύτερο θα ήταν να ρωτούσες έναν φοιτητή κτηνιατρικής.
Για να έχεις μιά σαφή και συγκεκριμένη απάντηση.:)

που να τον βρω??:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top