Ποιό είναι το πιο τρελό επαγγελματικό σας όνειρο;

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Βασικά δύο κύρια επαγγελματικά όνειρα έχω,τώρα δε ξέρω κατα πόσο είναι τρελά:P:
1)Θα ήθελα πολύ να σπούδαζα βιολογία ή χημεία και να γινόμουν καθηγήτρια σε λύκειο γυμνάσιο ή ΑΕΙ.
2)Δασκάλα σε κάποιο ακριτικό νησί ή γενικά σε επαρχιακά σχολεία.Όχι σε πόλη.Αλλά αν πάω παιδαγωγικό μόλις το τελειώσω θα ήθελα να σπουδάσω και βιολογία ή χημεία.
Γενικά ονειρεύομαι να βγάλω δυο τρεις σχολές που μου αρέσουν και να κάνω ένα επάγγελμα που θα μου αφήνει το περιθώριο να αναπνεύσω και να ασχοληθώ και με κάποια άλλα πράγματα που με ενδιαφέρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
να υποθέσω σκέφτεσαι να γίνεις τελικά καθηγητής?
Να το υποθεσεις. :D

Βασικα υπαρχει πλεον ΚΑΙ αυτη η εναλλακτικη στο μυαλο μου. Την τελικη αποφαση θα την παρω οταν δω τα μορια που θα βγαλω και κανω το μηχανογραφικο μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
καλα ως καθηγητης μπορεις να κανεις πολυ ανετη ζωη, 3 μηνες διακοπες (καμια αλλη δουλεια δεν το χει) και ικανοποιητικο μισθο, πολυ ελευθερο χρονο γενικα, αλλα εχεις και μεγαλη ευθυνη απεναντι στα παιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
να υποθέσω σκέφτεσαι να γίνεις τελικά καθηγητής?

Γιατί τι έχουν οι καθηγητές;;:P

Πιστεύω οτι μπορείς να προσφέρεις πολλά μέσω αυτού του επαγγέλματος όταν έχεις τη διάθεση και την όρεξη.

Ιατρική θα μου άρεσε αλλά φοβάμαι τα αίματα οπότε άκυρο.Άμα γινόμουν όμως θα ήθελα να πάω πάλι κάπου ακριτικά ή να είμαι στους γιατρούς χωρίς σύνορα.:DΠολλά ζητάω ε;:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
εγω θελω να τελειωσω ως μηχανικος(ΗΜΜΥ θελω πολυ)και μετα να δουλεψω σε εταιρεια ή να ανοιξω ενα τεχνικο γραφειο
βεβαια αν καταφερω να μπω στην intel θα ειναι ακομα καλυτερα:lol2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
καλα ως καθηγητης μπορεις να κανεις πολυ ανετη ζωη, 3 μηνες διακοπες (καμια αλλη δουλεια δεν το χει) και ικανοποιητικο μισθο, πολυ ελευθερο χρονο γενικα, αλλα εχεις και μεγαλη ευθυνη απεναντι στα παιδια
Γι' αυτο το λογο το σκεφτομαι ακομα. Μπορεις πολυ ευκολα να γινεις ενας κακος (η εστω αδιαφορος) καθηγητης και αυτο να εχει αρνητικες επιπτωσεις για τους μαθητες σου. Επισης τα παιδια στο Γυμνασιο/Λυκειο ειναι στην εφηβεια και πολλες φορες δεν ξερεις πως να τα χειριστεις. Και τελος ειναι και ο ΑΣΕΠ που απο παντου ακουω οτι ειναι παλουκι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
ειναι ναι :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποιό είναι το πιο τρελό επαγγελματικό σας όνειρο
Αστροναύτης (όχι δεν κάνω πλάκα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Καθηγητης Ιστοριας στις ενοπλες δυναμεις:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Νεκροθάφτης:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madster95

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
το πιο τρελο ε??
CEO σε μια μεγααααλη εταιρια!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Για να παραθέσω λοιπόν και το δικό μου όνειρο....

Θέλω να κάνω ακαδημαϊκή καριέρα σε κάποιο μεγάλο πανεπιστήμιο Harvard , Yale , MIT και φυσικά να δουλέψω ως ερευνητής στη NASA ή στο CERN... Ως Ηλεκτρολόγος Μηχανικός , πάντα...


Βέβαια , επειδή αυτό το όνειρο είναι κάπως παρατραβηγμένο βολεύομαι και με τεχνικό - μελετητικό γραφείο...
Το λύκειο της περιοχής μας κέρδισε σε έναν πανευρωπαικό διαγωνισμό φυσικής και οι μαθητές θα εκπληρώσουν ένα από τα δικά σου όνειρα!Θα πάνε εκδρομή στην Ελβετία και θα παρακολουθήσουν το cern απο κοντά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
μην χαίρεσαι πολύ γιατί εμείς στην 4ήμερη πήγαμε cern και ήταν μια μούφα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το λύκειο της περιοχής μας κέρδισε σε έναν πανευρωπαικό διαγωνισμό φυσικής και οι μαθητές θα εκπληρώσουν ένα από τα δικά σου όνειρα!Θα πάνε εκδρομή στην Ελβετία και θα παρακολουθήσουν το cern απο κοντά!


:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:τέλειο:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
διάβασε το πόστ μου:)
-----------------------------------------
το μόνο που θα δούνε είναι ο μικρόκοσμος που είναι σαν μουσέιο καθώς και το control room που έχει καμιά 10αριά ανθρώπους να δουλεύουν σε pc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε και είναι λίγο αυτό?Ας έβλεπα και το κτήριο αρκεί να πήγαινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Θα ήθελα να με πληρώνουν και να σκοτώνω κόσμο!!!Ναι ναι ναι!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Εγώ πυροσβέστης ήθελα να γίνω πάντα. Ακόμα θέλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Εγώ πυροσβέστης ήθελα να γίνω πάντα. Ακόμα θέλω.

Εγω ειχα μια κλιση προς τον εμπρησμο... ψηνεσαι να συνεργαστουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Καλά κι εγώ πυρομανής είμαι, νομίζω οτι θα είμαι οκ και μόνος μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top