Γενικό -  Ποιά βοηθήματα θα αγοράσετε φέτος;

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Επειδή κάθε χρόνο , όλοι αναρωτιόμαστε ποια βοηθήματα να αγοράσουμε , ανοίγω αυτό το topic για να διευκολυνθούμε φέτος .......

Παρακαλώ , όσοι έχετε αποφοιτήσει από την Α' Λυκείου , να μας παραθέσετε εδώ ποια βοηθήματα είναι απαραίτητα και για ποιο λόγο... Ποιά βοηθήματα έχουν καλύτερες ασκήσεις?? Ποια βοηθήματα βοηθάν πολύ στην κατανόηση των μαθημάτων (Θετικά / Θεωρητικά)???

Το topic απευθύνεται και σε όσους μαθητές της Α' Λυκείου έχουν αποφασίσει ποια βοηθήματα θα αγοράσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
nfk κατα τη γνωμη μ δν χρειαζεται να παρεις καποιο βοηθημα για φετος...
αν το χρειαζεσαι τοσο πολυ... πηγαινε στη βιβλιοθηκη του ischool και εκει θα βρεις αρκετα χρησιμα αρχεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Βασικά εγώ τα θέλω σε βιβλίο γιατί κατα την διάρκεια της χρονιάς αν μπω στην διαδικασία να ανοίξω το Pc για να διαβάσω , θα κατρακυλίσω πάλι στο Internet και δεν θα διαβάζω...
Να τα εκτυπώσω δεν παίζει γιατί δεν θέλω να ξοδεύω τόνους χαρτιού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
και παλι πιο φθηνα θα σ βγουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
στα μαθηματικα χρειαζεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Εγώ θα πάω στο βιβλιοπωλείο γύρω στις 1-5 Σεπτεμβρίου να κοιτάξω...μόλις πάω και αγοράσω θα σου πω ποια πήρα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρυσούλα21730

Νεοφερμένος

Η Χρυσούλα21730 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Λοιπόν.....εγώ ήδη αγόρασα:
Κείμενα Νεοελληνικής Λογοτεχνίας
Έκθεση Εκφραση για όλες τις ταξεις του λυκείου (τέλειο-περιέχει 58 θεματικες ενοτητες)
Ξενοφώντος Ελληνικά
Μαλλον θα πάρω κι αλλα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papakos1

Νεοφερμένος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Για όσους 8α πανε Α': σων αφορά την έκθεση, φανταστικο ειναι των εκδοσεων ΖΗΤΗ. Να το προμηθευτειτε οπωσδήποτε!! Περιεχει θεωρία, ιδέες για τα θεματα που είναι στην ύλη, και τέλος υπάρχουν και τα κριτήρια αξιολόγησης (απο τα οποια μαλιστα μας εβαλαν δοκιμιο στο τελος! :P)

Το ίδιο βιβλίο πρέπει να υπάρχει κ για τις άλλες 2 τάξεις λογικά.....

στα μαθηματικα χρειαζεται?
Εγώ προσωπικά δεν αγόρασα, και δεν ένοιωσα κ να μου λειπει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω θα σας αναφερω καποια και οποιος τα χρειαστει ας τα παρε


Φυσικη-Σαββαλας(Αγγελος και Σπυρος Σαββαλας) 2 τευχη
Χημεια-Σαββαλας(Κωστας Σαλτερης) 1 τευχος
Αλγεβρα-Ελληνοεκδοτικη(Α.Μπαρλας-Δ. Μανεσιωτης-Π. Κυριαζης) 2 τευχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Ας πω κι εγω ποια βιβλια θα σας βοηθησουν

Εκθεση: Εκδοσεις ΖΗΤΗ Του Γ.Ν.Μπατζινα(κορυφη)
Φυσικη:Εκδοσεις Σαββαλα το βιβλιο των Αγγελου και Σπυρου Σαββαλα
Χημεια:Δε θα σας χρειαστει καποιο βοηθημα.Αν ειστε υπερβολικοι και αισθανθειτε ανασφαλεια προτιμηστε Εκδοσεις Σαββαλα και Κ.Σαλτερη(κορυφη).
Αρχαια:Εκδοσεις Μεταιχμιο(συγγραφεα δε θυμαμαι)
Αλγεβρα:Δε χρησιμοποιουσα αλλα αν θελετε προτιμηστε Εκδοσεις Σαββαλα και Π.Τραγανιτη που ηταν πολυ καλο
Ν.Κειμενα:Εκδοσεις Ελληνοεκδοτικη αν και δεν ειναι αναγκαιο αν εχετε σημειωσεις απο το σχολειο!

Αυτα ειναι αρκετα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Παιδια,γτ να αγοραζουμε βοηθηματα?:/

Τοσα πολλα βοηθηματα εχει η Βιβλιοθηκη του site :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
οταν τα λεω εγω... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Πήγα στο βιβλιοπωλείο και έριξα μια ματιά στα βοηθήματα...

Δεν μ' ενθουσίασε κανένα... Θα κοιτάξω για κάνα βοήθημα με λίγο πιο προχωρημένες ασκήσεις και θα σας πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papakos1

Νεοφερμένος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ας πω κι εγω ποια βιβλια θα σας βοηθησουν
Φυσικη: Εκδοσεις Σαββαλα το βιβλιο των Αγγελου και Σπυρου Σαββαλα
Αλγεβρα: Εκδοσεις Σαββαλα και Π.Τραγανιτη
1. της Φυσικής είναι κατεύθυνση ή γενικής??
2. Για θετική/τεχνολογική κατεύθυνση υπάρχει τίποτα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasakas

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Παιδια εξαρτάται και απο τις φιλοδοξιες του καθενός!
Αν καποιος θέλει και μπορει να ασχοληθει παραπανω απο αυτα που ζητανε στο σχολειο,τοτε ενα καλο βοηθημα δεν ειναι περιττο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Επισης ενα καλο βοήθημα βοηθα και για εξασκηση πανω σε διαφορες ασκησεις και αυτο ειναι καλο για οποιον θελει να ασχοληθει παραπανω και πιο διεξοδικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
1. της Φυσικής είναι κατεύθυνση ή γενικής??
2. Για θετική/τεχνολογική κατεύθυνση υπάρχει τίποτα???

Ειναι για την Α' λυκειου αυτα οποτε δεν υπαρχει κατευθυνσης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Μαθηματικά-Φυσική-Χημεία-Αρχαία στάνταρ... Τώρα δεν ξέρω, ίσως χρειαστώ και κάποιο άλλο, θα το δω στην πορεία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
στα αρχαια τι χρειαζεται το βοηθημα... επιεδη ποτε δν ειχα στο εν λογω μαθημα τι ακριβως εχουν τα βιβλια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Εχει πρωτα απο ολα τη μεταφραση του κειμενου που μπορει ο καθηγητης να μην την δινει σωστα ή να μη δινει καθολου.Εχει γραμματικη και συντακτικη αναλυση και ασκησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top