Actionaid-Πρόγραμμα Αναδοχής Παιδιού

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
https://www.actionaid.gr/default.php?pname=ProgramChild


Είδα μια διαφήμιση στην τηλεόραση γι'αυτό το πρόγραμμα
Διάβασα και κάποια πράγματα από την σελίδα της actionaid και θα ήθελα πολύ να συμμετάσχω κι εγώ...

Υπάρχει κανείς εδώ που συμμετέχει ήδη?Για να μου πείτε επι του θέματος...
Και αν ναι πόσο καιρό συμμετέχετε?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Εγώ είμαι ήδη.. Κάθε 6μηνο καταθέτω εκατον τριαντα κατι ευρά. 135 (?) Θα δω αν είναι τις αποδειξεις και απ την τραπεζα και θα σας πω ακριβως.

(όχι δεν μου περισσέουν, και αν δεν τα έδινα στα παιδάκια θα είχα φτιάξει επιτελους την εξατμιση απ το αμάξι μου και δεν θα με έγραφαν)

Σε κάνει να νιώθεις πολύ ωραία μέσα σου παντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εγώ είμαι ήδη.. Κάθε 6μηνο καταθέτω εκατον τριαντα κατι ευρά. 135 (?) Θα δω αν είναι τις αποδειξεις και απ την τραπεζα και θα σας πω ακριβως.

(όχι δεν μου περισσέουν, και αν δεν τα έδινα στα παιδάκια θα είχα φτιάξει επιτελους την εξατμιση απ το αμάξι μου και δεν θα με έγραφαν)

Σε κάνει να νιώθεις πολύ ωραία μέσα σου παντως...

Πραγματικά μπράβο! :no1: Το πρόβλημα είναι ότι όσα και να δώσεις δεν πηγαίνει το 100% των χρημάτων πάντα υπάρχει απλώλεια (πως κάνουν διαφημίσεις οι εταιρείες αυτές κλπ πρέπει να έχουν κάποια έσοδα). Η καλύτερη βοήθεια είναι να πας εκεί ακόμα και να δώσεις 20 ευρώ στο χέρι κάποιου είναι σωτήριο για αυτόν, η αδερφή μου σκέφτεται να πάει διακοπές σε μια χώρα της αφρικής και να βοηθήσει όσες οικογένειες μπορεί. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
https://www.actionaid.gr/default.php?pname=ProgramChild


Είδα μια διαφήμιση στην τηλεόραση γι'αυτό το πρόγραμμα
Διάβασα και κάποια πράγματα από την σελίδα της actionaid και θα ήθελα πολύ να συμμετάσχω κι εγώ...

Υπάρχει κανείς εδώ που συμμετέχει ήδη?Για να μου πείτε επι του θέματος...
Και αν ναι πόσο καιρό συμμετέχετε?:)

Από την δευτέρα γυμνασίου είχαμε συμμετάσχει με το τμήμα μου σε αυτό το πρόγραμμα και τώρα που πήγα λύκειο συνεχίσαμε ξαναλαμβάνοντας μέρος. πληρώνουμε 22ευρώ ('η κάπου εκεί) κάθε δίμηνο (αν και δεν είμαι σίγουρη. θα ρωτήσω και θα σου πω για πιο σίγουρα). αρχικά θα σου στείλουν φωτογραφία και τα στοιχεία του παιδιού καθώς και σε ποιο έργο θα πάνε τα λεφτά (ξέρεις ότι δεν πηγαίνουν στην οικογένεια του παιδιού;; ). αργότερα θα σου έρθει γράμμα από αυτό το παιδί καθώς και ζωγραφιές του (σε εμάς έστελνε...νομίζω σε όλους έτσι γίνεται...).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinamamagi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
επεισα τους γονεις μου και εγιναν αναδοχοι γονεις.
το παιδακι μας στελνει καθε εξαμηνο ζωγραφιες,γραμματα
νιωθεις οτι βοηθας,ετσι κι αλλιως τα περισσοτερα λεφτα φροντιζει η actionaid να πανε σε ολη τη κοινοτητα και το
20% νομιζω ειναι για τα λειτουργικα εξοδα κ.λ.π
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
εγω δεν εχω κατσει να το συζητησω "σοβαρα" με τους γονεις μου, αλλα δε βλεπω κ πολυ διαθεση...... εγω θελω παντως παρα πολυ, κ μια καθηγητρια μου που συμμετεχει πληρωνει καθε εξαμηνο, κ μου ειπε πως ειναι πολυ ωραιο γτ το παιδακι τους στελνει γραμματα,ζωγραφιες κ τετοια κι αυτη του στελνει(βεβαια τα ελεγχουν πρωτα),αλλα λεει με τα τρεχαματα το'χει ψιλοξεχασει......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Στο δημοτικό το ειχαμε κάνει αυτό μια χρονιά κ είχαμε βαφτίσει έτσι ένα αγοράκι! Είναι ωραίο συναίσθημα πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Σκέτη κοροϊδία. Τι λειτουργικά έξοδα; Κάποιοι τα τρώνε τα λεφτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Σκέτη κοροϊδία. Τι λειτουργικά έξοδα; Κάποιοι τα τρώνε τα λεφτά.
για τη γιουνισεφ το'χω ακουσει αυτο.για την αξιονειντ εχω ακουσει θετικα σχολια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Σκέτη κοροϊδία. Τι λειτουργικά έξοδα; Κάποιοι τα τρώνε τα λεφτά.

Κι εγώ το πιστεύω ότι κάποια χρήματα θα πηγαίνουν σε κάποια τσέπη... Από εκεί και πέρα όμως ακόμα κι έτσι, ακόμα τα μισά απ αυτά τα λ7 να πηγαίνουν για καλό σκοπό κάτι δεν είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Κι εγώ το πιστεύω ότι κάποια χρήματα θα πηγαίνουν σε κάποια τσέπη... Από εκεί και πέρα όμως ακόμα κι έτσι, ακόμα τα μισά απ αυτά τα λ7 να πηγαίνουν για καλό σκοπό κάτι δεν είναι?
:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Το ακουσα κι εγω στην τηλεοραση και μου φανηκε πολυ ενδιαφερον και σκοπευω να συμμετασχω οταν θα ειμαι πιο ανεξαρτητη οικονομικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Και εγώ θα ήθεά να το κάνω...Κυριολεκτικά ΜΠΡΑΒΟ σε όσους το κάνουν!!!:):no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Το ακουσα κι εγω στην τηλεοραση και μου φανηκε πολυ ενδιαφερον και σκοπευω να συμμετασχω οταν θα ειμαι πιο ανεξαρτητη οικονομικα

22 E τον μήνα πιστεύω σχεσόν σε όλους περισσεύουν είτε είναι ανεξάρτητοι οικονομικά είτε όχι...

Μία μέρα να βγεις θέλεις περισσότερα από 20 Ε με την μία για βενζίνη, καφέ, φαγητό.

Μήπως να την στερηθούμε αυτήν την μέρα?

Φιλικά ε?

djohn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Θεωρώ πως το πρόγραμμα αυτό της actionaid είναι πάρα πολύ καλό και προσφέρει πολλά. Οι γονείς μου έχουν γίνει επίσης ανάδοχοι γονείς δύο παιδιών (ενός αγοριού απο την Γκάνα κι ενός κοριτσιού απο το Νεπάλ) εδώ κι αρκετό καιρό.. Το ακριβές ποσό που στέλνουν δεν το γνωρίζω.. Τα παιδάκια στέλνουν όπως προανέφερε κάποιος κάθε εξάμηνο ένα γράμμα συνοδευόμενο απο ζωγραφιές τους και σε κρατούν ενήμερο για την πρόοδό τους, τη ζωή και την καθημερινότητά τους. Και φυσικά μπορείς κι εσύ να τους στείλεις γράμμα κι έτσι να κρατήσεις επαφή. Είναι πραγματικά πολύ όμορφο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
22 E τον μήνα πιστεύω σχεσόν σε όλους περισσεύουν είτε είναι ανεξάρτητοι οικονομικά είτε όχι...

Μία μέρα να βγεις θέλεις περισσότερα από 20 Ε με την μία για βενζίνη, καφέ, φαγητό.

Μήπως να την στερηθούμε αυτήν την μέρα?

Φιλικά ε?

djohn


δεν ξερεις την καθημερινοτητα μου για να λες τετοια πραγματα και ουτε θα δωσω αναφορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
δεν ξερεις την καθημερινοτητα μου για να λες τετοια πραγματα και ουτε θα δωσω αναφορα

Σου ζήτησα να μου δώσεις αναφορά και δεν το θυμάμαι? Και έτσι κι αλλιώς μίλησα γενικά, δεν μίλησα σε προσωπικό επίπεδο.

Επιπλέον αν διάβαζες αυτά που έγραφα θα πρόσεχες ότι είπα "Σχεδόν σε όλους περισσεύουν"


Μπορεί να ανήκεις στην κατηγορία που τους περισσεύουν, μπορεί και όχι. Προσωπικά μου είναι παντελώς αδιάφορο που ανήκεις. Και δεν σε ρώτησα που ανήκεις.

Από εκεί και πέρα μιλώντας γενικά, αν αναλογιστούμε πόσα περιττά έξοδα κάνουμε σίγουρα θα μπορούσαμε να τα περιορίσουμε και να βοηθήσουμε αυτούς που πραγματικά το έχουν ανάγκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
εγώ δεν εμπιστέυομαι κανέναν. πόσο μάλλον τους "φιλάνθρωπους".

μέχρι πέρσι σκεφτόμουν και εγώ να συμμετέχω στο μέλλον στο συγκεκριμένο πρόγραμμα. τώρα, προτιμώ αν είναι να βοηθήσω κάποιον να το κάνω ο ίδιος και να είμαι σίγουρος ότι τα λεφτά που δίνω πηγαίνουν εκεί που πρέπει.

υπάρχει μια ελληνίδα, της οποίας το όνομα δεν θυμάμαι, την οποία εμπιστεύομαι πολύ περισσότερο. αυτή έχει κάνει πολλά πράγματα στην Αφρική. αν ήταν να δώσω σε κάποιον χρήματα σε αυτήν θα τα έδινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
ακουγεται καλη ως ιδεα..αλλα ειμαι επιφυλακτικη..ποτε δεν ξερεις που καταληγουν αυτα τα χρηματα..παντως,περα απο τις χωρες του τριτου κοσμου που ειναι σιγουρα σε απελπιστικη κατασταση υπαρχουν και διπλα μας ανθρωποι π μας χρειαζονται..μη μου πειτε οτι δεν γνωριζετε καποιον αστεγο στην πολη σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εμεις εχουμε ηδη 3-4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top