Γενικό -  Βοηθήματα Προσανατολισμού Ανθρωπιστικών Σπουδών

mixalismylife

Νεοφερμένος

Η mixalismylife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
του Σαρρή να παρεις!!!ειναι κορυφαιος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Βρήκα ένα ακόμα καλύτερο. Τελικά αυτό παρήγγειλα και εγώ.

Τίτλος: Θεματογραφία αρχαίας ελληνικής
Εκδόσεις: Ελληνικά Γράμματα
Συγγραφέας: Ορφέας Μυτιληναίος

Περιέχει 100 αδίδακτα, μετάφραση και σχόλια σε συντακτικά και γραμματικά φαινόμενα. Είναι πλήρες..

και εγώ αυτό είχα πολύ καλό~~:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helena_16_kolin

Νεοφερμένος

Η helena_16_kolin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Ξέρετε κάποιο καλό βιβλίο με ασκήσεις (κυρίως γραμματικές) στα λατινικά???
*μόνο ασκήσεις όχι κείμενα-μεταφράσεις-συντακτικό*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Ξέρετε κάποιο καλό βιβλίο με ασκήσεις (κυρίως γραμματικές) στα λατινικά???
*μόνο ασκήσεις όχι κείμενα-μεταφράσεις-συντακτικό*

Αφου στα λατινικα ειναι standar πραγματα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
εμενα προσωπικα το μεταιχμιο δεν με βοηθησε καθολου.παρα πολλη αναλυση για το τιποτα.προτιμω πιο συγκεντρωμενα βοηθηματα που μου δινουν τη δυνατοτητα να το αναλυω περισσοτερο.προσωπικα λογοτεχνια ειχα του γκανετσου (κεε),λατινικα πατακη και ιστορια σαββαλας.ο,τι σε βολευει εσενα παντως.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mercurius

Νεοφερμένος

Ο θράσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Για αρχαία: πρωταγόρας-πατάκης, για λογοτεχνία και μεταίχμιο και ελληνικά γράμματα ΄είναι καλα, γενικά το μεταίχμιο πάντως έχει πολύ προσεγμένα βοηθήματα, καλά, για λατινικά εννοείται μεταίχμιο.
Αν θέλετε όμως τη γνώμη μου, το καλύτερο βοήθημα είναι τα σχόλια των βιβλίων του καθηγητή, ειδικά για αρχαία και λογτεχνία. Είναι πραγματικά κατατοπιστικα και αξιόπιστα. Τα σχόλια είναι γραμμένα από επιστήμονες που το χουν ψάξει το θέμα για μεταπτυχιακά, διδακτορικά ή γενικά σοβαρές έρευνες, δεν είναι βοηθηματατζίδες που πληρώνονται με την εργατοώρα! Τα καλύτερα που έχω διαβάσει, προσωπικά, ήταν απο το βιβλίο του καθηγητή, για τα αρχαία και τη λογοτεχνία μιλάμε πάντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
εμενα προσωπικα το μεταιχμιο δεν με βοηθησε καθολου.παρα πολλη αναλυση για το τιποτα.προτιμω πιο συγκεντρωμενα βοηθηματα που μου δινουν τη δυνατοτητα να το αναλυω περισσοτερο.προσωπικα λογοτεχνια ειχα του γκανετσου (κεε),λατινικα πατακη και ιστορια σαββαλας.ο,τι σε βολευει εσενα παντως.:)

To βοήθημα των λατινικών του Πατάκη σου φάνηκε χρήσιμο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
παρα πολυ!ασε που ειναι σε ενα τομο.ολα τ υπολοιπα ειναι σε δυο τομους.ειναι πολυ καλο.θα σε βοηθησει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
παρα πολυ!ασε που ειναι σε ενα τομο.ολα τ υπολοιπα ειναι σε δυο τομους.ειναι πολυ καλο.θα σε βοηθησει!

Δεν έχω λόγο να αγοράσω το βοήθημα,αφου πέρασα στη σχολή που ήθελα:xixi:.Απλώς σε ρώτησα γιατι η συντακτική ανάλυση του συγκεκριμένου βοηθήματος πάσχει...κατα τη γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
εγώ έχω μόνο μεταίχμιο και είμαι πολύ ικανοποιημένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannoulaki

Νεοφερμένος

Η ΙΩΑΝΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
το μεταιχμιο ειναι απιστευτο αλλα και τα ελληνικα γραμματα εχουν πολυ καλα βοηθηματα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Zizi*

Νεοφερμένος

Η Ζωη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
μηπως μπορει καποιος να μ πει που μπορω να βρω το βιβλιο του καθηγητη στη λογοτεχνια????:):thanks::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
μηπως μπορει καποιος να μ πει που μπορω να βρω το βιβλιο του καθηγητη στη λογοτεχνια????:):thanks::thanks:

Νομιζω δεν το πουλανε πουθενα, και το προσφερουν μονο στους καθηγητες. Παντως δεν ειναι ενδεικτικο για μαθητη, για να διαβασει δηλαδη απο κει, καποια στοιχεια απο αυτο τα δινει και ο καθηγητης μεσα στην ταξη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Zizi*

Νεοφερμένος

Η Ζωη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ε ευχαριστω πολυ....:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christy39612

Νεοφερμένος

Η christy39612 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδιά, για Πλάτωνα ποιο βοηθημα θα προτείνατε?
Εκδόσεις Ζήτη ή Μεταίχμιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dionisia

Νεοφερμένος

Η διονυσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
εγω μεταιχμιο εχω παρει. η μεταφραση δεν ειναι πολυ καλη αλλα εχει παρα πολλα σχολια που βοηθανε πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
θέλω να πάρω ένα βοήθημα για την ιστορία. με ενδιαφέρουν περισσότερο οι πηγές. ξέρει κάποιος κανένα καλό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
θέλω να πάρω ένα βοήθημα για την ιστορία. με ενδιαφέρουν περισσότερο οι πηγές. ξέρει κάποιος κανένα καλό?

Τα περισσότερα βοηθήματα για την ιστορία δεν αξίζουν...αλλά αν θα έπρεπε να επιλέξω, θα προτιμούσα εκδόσεις Ζήτη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
και εγώ του Ζήτη είχα.... αν και δεν μου χρειάστηκε πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christy39612

Νεοφερμένος

Η christy39612 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Δηλαδή αν στηριχτούμε μονο στο βιβλίο χωρις καποιο βοήθημα ειμαστε οκ?Μπορούμε να ανταπεξελθουμε σε πηγές,ερωτ. κτλ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top