Γενικό - Πώς σας φάνηκε η Β' Γυμνασίου;

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
γιατι βαρετη? τα μαθηματα ή γενικά?
scully ευχαριστω για τις συμβουλές!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
....τα μαθηματα....και γενικα σαν ταξη ειναι βαρετη...αυτο καταλαβα εγω δηλαδη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Φυσική και Χημεία να προσέξεις ΠΟΛΥ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntebis

Νεοφερμένος

Ο Andrew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εμενα δεν με νοιαζει μου αρεσε η πληροφορικη η γεωγραφια τα αγγλικα η ιστορια και η γλωσσα (αντε και λιγο χημεια) αλλα πηρα 15 και 9/13 (και ναι δεν ντρεπομαι να το λεω)

μισουσα ομως παρα πολυ την ιλιαδα ειχαμε μια ηλιθια που ελεγε συνεχωσ "Ανοητε!!!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφάκι

Νεοφερμένος

Η Σοφάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εμένα η δευτέρα γυμνασίου μου φάνηκε σχετικά εύκολη! Έβγαλα 19,3 χωρίς πολύ κόπο! δεν λέω ότι δεν διάβαζα...αλλά χαλαρά..! καθημερινά διάβαζα περίπου τρείς ώρες. το μοναδικό μάθημα που με δυσκόλεψε ήταν η φυσική αλλά και ο καθηγητής δεν μας βοηθούσε καθόλου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Για μένα ήταν αρκετά εύκολη θα έλεγα...Ας τα πάρουμε με τη σειρά:
Μαθηματικά: Είχε και δύσκολα και εύκολα σημεία. Σε γενικές γραμμές με προσεκτικό διάβασμα θα είσαι πολύ καλά
Ιστορία: Ωραία κεφάλαια για εμένα, και πιο εύκολη από τα περσινά
Θρησκευτικά: Πραγματικά γελοία. Έχεις ανάγκη από 1 λεπτό διάβασμα, μην σου πω και καθόλου αφού θα τα θυμάσαι από το μάθημα
Φυσική: ....Αρκετά δύσκολη...Είναι όσο να πεις η πρώτη επαφή με πραγματική φυσική...Εξαρτάται και με τον καθηγητή που θα σου τύχει. Αυτό που έχεις να κάνεις είναι να μην διαβάζεις επιφανειακά αλλά να καταλαβαίνεις όσα διαβάζεις, για να μπορείς εκτός από τις απαντήσεις θεωρίας να λύνεις και τις ασκήσεις.
Χημεία: Για μένα πάρα πολύ εύκολο μάθημα και πολύ ωραίο. Άμα ο καθηγητής δεν βαριέται, θα κάνετε και πολλά ωραία πειράματα!
Τεχνολογία - Πληροφορική..: ε καλά τίποτα δεν θα κάνετε...:P
Αρχαία: Είναι αρκετά δύσκολα...Εγω χρειάστηκα καθηγήτρια στο σπίτι...Τι να πω...είναι κάπως μπερδεμένα...Απλώς θέλει διάβασμα, να ξεκαθαρίσεις τις εγκλίσεις και πολλά πολλά άλλα που θα έχετε. Μέχρι και το συντακτικό είναι κάπως δύσκολο.
Κείμενα- νεοελληνική γλώσσα: είναι πολύ εύκολα και τα δύο δεν θα έχεις πρόβλημα.ούτως ή άλλως τα αρχαία τώρα πια είναι ο φόβος και όχι τα νέα.
Και...Ιλιάδα και ένα άλλο που θα κάνετε μάλλον στο τέλος: Η Ιλιάδα είναι αρκετά εύκολη, όχι σαν την Οδύσσεια βέβαια αλλά εύκολη.


Αυτά και ελπίζω να σε βοήθησα!

:iagree: :iagree: :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Και εμένα μέτρια μου φάνηκε, διάβαζα περίπου 2-2μισι ώρες καθημερινά.
Πάντως αυτό που πιστεύω είναι να είσαι συγκεντρωμένος/η την ώρα που παραδίδει ο καθηγητής. Άλλο να έχεις ακούσει κάτι στο σχολείο και μετά στο σπίτι να το ξαναθυμηθείς και άλλο να μην έχεις ιδέα και να προσπαθείς να βγάλεις άκρη μόνος/η σου. Δώσε βάση σε Φυσική και αρχαία...καλά και μαθηματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Ενταξει, ευχαριστω για τι συμβουλες.:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
ρε παιδια να κανω μια ερωτηση?στο σχολειο μ η δευτερα εκανε 4 ωρες τιν εβδομαδα οικιακη οικονομια.αυτο ισχυει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
:!:τι?????......ελπιζω να μην ισχυει γιατι αυτος που μας κανει μαθημα ειναι γ@&^*! τα!!!!!........:down::down::down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Δε νομίζω!! Η οικιακή οικονομία είναι δύο ώρες την εβδομάδα για τη δευτέρα γυμνασίου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
2 ωρες??...στην πρωτη ηταν 1!!!.....και οι 2 ωρες με αυτον που μπλεξαμε παραειναι πολλες!!!!!.......:down::down::s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Σιγά καλέ το μάθημα!! Εγώ θα θελα να είχαμε κι άλλες!! :P

Ναι το ξέρω ότι στην πρώτη είναι μία αλλά όσο να ναι ανεβαίνεις μια τάξη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εμεις δν καναμε οικονομια..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
ωραια γτ βαριεμαι ελεεινα εκει μεσα σε εκεινο το μαθημα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
οικονομια ειναι αθλια....ο,τι πιο βαρετο μπορει να εχει εφευρεθει ...πιο βαρετο κι απο την μουσικη κι απο ηροδοτο(στο γυμνασιο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
οικονομια ειναι αθλια....ο,τι πιο βαρετο μπορει να εχει εφευρεθει ...πιο βαρετο κι απο την μουσικη κι απο ηροδοτο(στο γυμνασιο)
Συμφωνω!!! :no1: Πραγματικα απο τα πιο βαρετα και αθλια μαθηματα. Αλλα η μουσικη που καναμε τοτε ηταν χειροτερη, σαν ιστορια. Μαθαιναμε παπαγαλια την ιστορια καθε μουσικου και η καθηγητρια εξεταζε με καταλογακι. Μιλαμε ηταν σκυλλα απο τις λιγες, και σε μη βασικο μαθημα κιολας...
Ακομα αυτα κανετε στη μουσικη; Αν ναι καλο κουραγιο... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συμφωνω!!! :no1: Πραγματικα απο τα πιο βαρετα και αθλια μαθηματα. Αλλα η μουσικη που καναμε τοτε ηταν χειροτερη, σαν ιστορια. Μαθαιναμε παπαγαλια την ιστορια καθε μουσικου και η καθηγητρια εξεταζε με καταλογακι. Μιλαμε ηταν σκυλλα απο τις λιγες, και σε μη βασικο μαθημα κιολας...
Ακομα αυτα κανετε στη μουσικη; Αν ναι καλο κουραγιο... :P

ααα εμεις δεν καναμε τιποτα...μονο στην 3η γυμνασιου διαβαζαμε κτ χαμαρουλες με την σειρα ο καθενας
(εγω ελυνα τεστ Proficiency:P...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top