Γενικό - Πώς σας φάνηκε η Β' Γυμνασίου;

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Πώς σας φάνηκε η Β' Γυμνασίου? Πόσες ώρες τη μερα διαβαζατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εμενα μου φανηκε μέτρια.Ειχε ευκολα είχε και δύσκολα μαθήματα κατ εμέ.
Εγω διαβαζα ανάλογα τα μαθήμα 3-4 ώρες την ημέρα.Αλλα καθημερινές σπάνια ξεπερνούσα τις 3!

Εβγαλα 19 9/12.

Μην αγχώνεσαι πάντως!
Δωσε προσοχή σε Φυσική ,Χημεια και φιλολογικά μαθήματα και θα τα πας περίφημα!:no1:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
OK, ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
για μενα η δευτερα ηταν πολυ δυσκολη!!!
ειδικα η φυσικη! :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
φυσικη... ωραιο μαθημα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
χμμ...όχι και τόσο δύσκολη,αλλά η φυσική σαν μάθημα που κάνεις πρώτη φορά,ήταν κάπως δύσκολο,αλλά οχι ακατόρθωτο!:P γενικά πιστεύω πως αν στην αρχή διαβάσεις τα πρώτα κεφάλαια από τα μαθήματα (ειδικά φυσική και χημεία) μαθαίνεις τα βασικά και όλα μπαίνουν εκεί πάνω.. πάντς μην αγχώνεσαι,δεν είναι κατι τρομερό:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Για μένα ήταν αρκετά εύκολη θα έλεγα...Ας τα πάρουμε με τη σειρά:
Μαθηματικά: Είχε και δύσκολα και εύκολα σημεία. Σε γενικές γραμμές με προσεκτικό διάβασμα θα είσαι πολύ καλά
Ιστορία: Ωραία κεφάλαια για εμένα, και πιο εύκολη από τα περσινά
Θρησκευτικά: Πραγματικά γελοία. Έχεις ανάγκη από 1 λεπτό διάβασμα, μην σου πω και καθόλου αφού θα τα θυμάσαι από το μάθημα
Φυσική: ....Αρκετά δύσκολη...Είναι όσο να πεις η πρώτη επαφή με πραγματική φυσική...Εξαρτάται και με τον καθηγητή που θα σου τύχει. Αυτό που έχεις να κάνεις είναι να μην διαβάζεις επιφανειακά αλλά να καταλαβαίνεις όσα διαβάζεις, για να μπορείς εκτός από τις απαντήσεις θεωρίας να λύνεις και τις ασκήσεις.
Χημεία: Για μένα πάρα πολύ εύκολο μάθημα και πολύ ωραίο. Άμα ο καθηγητής δεν βαριέται, θα κάνετε και πολλά ωραία πειράματα!
Τεχνολογία - Πληροφορική..: ε καλά τίποτα δεν θα κάνετε...:P
Αρχαία: Είναι αρκετά δύσκολα...Εγω χρειάστηκα καθηγήτρια στο σπίτι...Τι να πω...είναι κάπως μπερδεμένα...Απλώς θέλει διάβασμα, να ξεκαθαρίσεις τις εγκλίσεις και πολλά πολλά άλλα που θα έχετε. Μέχρι και το συντακτικό είναι κάπως δύσκολο.
Κείμενα- νεοελληνική γλώσσα: είναι πολύ εύκολα και τα δύο δεν θα έχεις πρόβλημα.ούτως ή άλλως τα αρχαία τώρα πια είναι ο φόβος και όχι τα νέα.
Και...Ιλιάδα και ένα άλλο που θα κάνετε μάλλον στο τέλος: Η Ιλιάδα είναι αρκετά εύκολη, όχι σαν την Οδύσσεια βέβαια αλλά εύκολη.


Αυτά και ελπίζω να σε βοήθησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Ευχαριστώ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aλλα προς θεού μην αγχώνεσαι!
Όλα θα πάνε καλά!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Εμένα μου φάνηκε μέτρια.....άλλα μαθήματα ήθελαν πολύ και άλλα λίγο διάβασμα....πρέπει να προσέξεις φυσική και χημεία που τα βλέπεις πρώτη φορά...τώρα το πόση ώρα διαβάζει κανείς εξαρτάται από το κάθε παιδί....δηλ αν νομίζει ότι με μια ώρα διάβασμα νιώθει έτοιμο εντάξει...θα εξαρτηθεί από σένα....ελπίζω να μη σου φανεί δύσκολη.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
ρε Παιδια στα θεωρητικα μαθηματα ειμαι αθλια και μιας που του χρονου θα παω δευτερα κανω μια και μονο ερωτηση...η Ιστορια και τα Αρχαια πως ηταν???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
ρε Παιδια στα θεωρητικα μαθηματα ειμαι αθλια και μιας που του χρονου θα παω δευτερα κανω μια και μονο ερωτηση...η Ιστορια και τα Αρχαια πως ηταν???
Η Ιστορία για μένα ήταν ΟΤΙ χειρότερο...τα Αρχαία εντάξει είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
αμα ειχες την δικια μας καθηγητρια στην Ιστορια ΘΑ ΤΑ ΕΙΧΕΣ ΠΑΙΞΕΙ!!!!...για αυτο την μισω την Ιστορια.......με ολα αυτα που μας εβαζε να κανουμε.....φαντασου, μια φορα μας ειχε βαλει 3 μαθηματα (ΑΠΑΙΣΙΑ μαθηματα) μαζι και εκτος αυτου ειχαμε μαθημα μαζι της την επομενη ημερα!!!....ας μην μιλησω τωτα ομως για τις ασκησεις της!!!!!!!..............:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
μν μιλατε γιατι δν εχετε κανει ακομα ιστορια της γ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
αμα ειχες την δικια μας καθηγητρια στην Ιστορια ΘΑ ΤΑ ΕΙΧΕΣ ΠΑΙΞΕΙ!!!!...για αυτο την μισω την Ιστορια.......με ολα αυτα που μας εβαζε να κανουμε.....φαντασου, μια φορα μας ειχε βαλει 3 μαθηματα (ΑΠΑΙΣΙΑ μαθηματα) μαζι και εκτος αυτου ειχαμε μαθημα μαζι της την επομενη ημερα!!!....ας μην μιλησω τωτα ομως για τις ασκησεις της!!!!!!!..............:down:
Εγώ χρυσό μου τα έχω ήδη παίξει με την Ιστορία....από τότε που τη γνώρισα....σας λυπάμαι πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαλά μην το τρμαζετε απο τωρα το κορίτσι!
Εγω μόλις είδα την Ιστορια της Γ' και λιποθύμησα!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Kαλά μην το τρμαζετε απο τωρα το κορίτσι!
Εγω μόλις είδα την Ιστορια της Γ' και λιποθύμησα!:jumpy:
Φαντάσου τι θα πάθω εγώ!! Ήταν ανάγκη να το πεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
χμ...μετρια ταξουλα..θα σου πω οσα θυμαμαι...πρεπει να ξερεις οτι φιλολογικα μας εκανε μια που ηταν τελειως κολλημενη...πολυ ιδιοτροπη ..μας ειχε βγαλει το λαδι...για αυτο αμα σου παρουσιασω μια τραβηγμενη εινονα για τα φιλολογικα ,μν τρομαξεις:P..σε μας εφταιγε η καθηγητρια...

μαθηματικα : ...αμα προσεχεις,κανεις ασκησεις και δν κανεις αντιγραφες απο λυσαρια και τετοια (εκτος αν ειναι απο κεινες τις ασκησεις π ζητουσαν συγκριση γωνιων με διαφανες φυλλο,οποτε βουρ στο λυσαρι:P:lol:)και δν αφηνεις απορια που δν τν ξεκαθαριζεις θα περασεις καλα στν ωρα τους
φυσικη:δν θυμαμαι να ηταν και τοσο δυσκολη...να θυμασαι τυπους και σημαντικα στοιχεια της θεωριας και με βαση αυτα λυνονται οι -οχι και τοσο δυσκολες-ασκησεις...επειδη ομως ειναι η πρωτη σου επαφη με το μαθημα μν αφησεις κενα και μν παπαγαλιζεις θεωριες αν δν κατανοεις πως θα τις εφαρμοσεις..αλλιως θα γινει της ποπης στο μυαλο σου και θα μπερδευεσαι συνεχεια...
χημεια: μμ..απλο μαθημα...κυριως εμπειριες καθημερινης ζωης θα συναντησεις που απλα τωρα θα παρουν επιστημονικη χροια..δν διατρεχει λογος ανησυχιας
αρχαια:the love of my life !! :P:lol::lol:...μεταφρασεις και λεξολογικα δν θα ειναι προβλημα...στη γραμματικη και το συντακτικο εγω δν επιανα μια,ομως...αν εσυ θες και το χεις ,ομως τι να σου πω??χαρτι ,μολυβι και ξεκαθαρισμα στο μυαλο σου...με επιφανειακο διαβασμα θα εισαι ο,τι να ναι...(οπως εγω)..απο οσα μου εχουν πει οι θεωρητικαριοι ,εκαναν συχνες επαναληψεις για να μν εχουν κενα στη θεωρια..

τωρα εγω εκανα ηροδοτο στη δευτερα..εσεις μαλλον ιλιαδα κανετε...αρα δν μιλαω για αυτο..αν αλλαξαν επισης και βιβλια μαθηματων δν ξερω αλλα λογικα η υλη θα ειναι η ιδια με τν παλια...hope this helps:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
scull τα βιβλια εχουν αλλαξει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εμενα μου φανηκε η πιο βαρετη ταξη απο ολο το γυμνασιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top