TOEIC

Smaragdav

Νεοφερμένος

Η Σμαράγδα Βαμβακάρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Χαίρομαι που σε αυτό το topic επικράτησε το "agree to disagree" . Δεν υπάρχει λόγος να είμαστε απόλυτοι σε κάποια πράγματα και καλό θα ήταν να σεβόμαστε και να λαμβάνουμε υπ όψη τη γνώμη όσων έχουν πολυετή πείρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Συμφωνώ φίλε. Έτσι είναι τα πράγματα. Έχω και εγώ μαθητές που πέρασαν FCE και ECCE και δεν πήγαν καλά στο TOEIC. Πριν λίγο μου ήρθαν φυλλάδια για ακόμα ένα νέο τεστ εκτός από το CITY & GUILDS, το Tie που προέρχεται από το υπουργείο παιδείας της Ιρλανδίας και αναγνωρίζεται και αυτό από τον ΑΣΕΠ. Είναι ακριβώς αυτό που έλεγα στο φίλο από τη Βέροια. Υπάρχουν πολλές επιλογές πλέον και ο καθένας μπορεί να βρει αυτό που του ταιριάζει. Με το να μπαίνουμε όμως στη διαδικασία να υποτιμούμε κάποιο τεστ έναντι κάποιου άλλου, δεν κερδίζουμε τίποτα.
αγαπητε epikouris τουλαχιστον επιτρεψε μου να πω τα χειριστα για το ΤΙΕ, γιατι το εχω δωσει. εαν εχεις παει σε σεμιναριο του να ξες οτι τα πραγματα ειναι το ΑΚΡΙΒΩΣ αντιθετο απο αυτο που λενε.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
θα μπορούσατε να μου προτείνετε μερικά για να αγοράσω?αυτός που τα θέλει θέλει να ξεκινήσει από τα απλά........οποιος έχει δώσει ή γνωρίζει ας μου πει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
ενά καλό βιβλίο είναι το New Toeic από supercourse και το TOEIC από Sylvia Kar
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Καλησπέρα.Σκοπεύω να δώσω το τέστ αυτό σε λίγο καιρό.Μπορεί κάποιος που το έχει κάνει να μας δώσει μερικές πληροφορίες.Πχ έχει χρόνο και πόσο;Τι περιλαμβάνει η εξέταση;Είναι εύκολο γενικά,πρέπει να προσέξω κάτι;Κάνω φροντιστήριο 4 μήνες για lower και θέλω το basic στο toeic.Υπάρχει κάποιο site με τεστάκια για εξάσκηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros000

Νεοφερμένος

Ο stavros000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλήσπερα παιδια.Μια ερωτηση.
(Εκανα ενα search στο ischool αλλα δεν βρηκα κατι παρομοιο,αν υπαρχει πουθενα,σορρυ που επαναλαμβανομαι.)
Επειδη βρισκω αντικρουομενες πληροφοριες στο net για την βαθμολογια που θες για να πιασεις Β2 στο TOEIC,υπαρχει κανεις που να το εδωσε και να ξερει σιγουρα?
Δηλαδη ,ειναι τελικα η βαση για το Β2 505 ή 785?

Ευχαριστω.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Λογικά, πρέπει να έχεις ένα score 605 - 690 για B2.
Ορίστε κι ένας πίνακας που βρήκα στο net:
ScreenHunter_03 Mar. 24 17.32.gif
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros000

Νεοφερμένος

Ο stavros000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Νομιζω τον εχω πετυχει αυτον τον πινακα.Αλλου τα εχω δει λιγο διαφορετικα.Γι αυτο εχω μπερδευτει με το ποσο ακριβως ειναι.
Χιλια thanks φιλε παντως που ασχοληθηκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Είναι από το site του Vancouver English Centre. Πιστεύω πως είναι αρκετά αξιόπιστο.
Παρακαλώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

florencia

Νεοφερμένος

Η florencia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ναι αλλα δ παιρνεις κανενα χαρτι !!!!:mad::mad: επισης το εν λογω πτυχιο εχει ισχυ μονο 2 χρονια!!!!

[ εχει ισχυ μονο 2 χρονια ] <--δεν ισχύει με τίποτα αυτό!!!..τουλάχιστον σήμερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Καλημέρα σας! Μήπως έχει κανείς υλικό (ηλεκτρονικό) για tοeic? ή το βιβλιο του Barrons? thank u!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Καλήσπερα παιδια.Μια ερωτηση.
(Εκανα ενα search στο ischool αλλα δεν βρηκα κατι παρομοιο,αν υπαρχει πουθενα,σορρυ που επαναλαμβανομαι.)
Επειδη βρισκω αντικρουομενες πληροφοριες στο net για την βαθμολογια που θες για να πιασεις Β2 στο TOEIC,υπαρχει κανεις που να το εδωσε και να ξερει σιγουρα?
Δηλαδη ,ειναι τελικα η βαση για το Β2 505 ή 785?
Για να πιστοποιήσεις διεθνώς επίπεδο Β2 στο TOEIC χρειάζεσαι σκορ 785.

Δες εδώ μια πολύ αναλυτική λίστα για τις πιο κοινές πιστοποιήσεις: https://www.nato.int/structur/recruit/info-doc/Language test equivalence table_FINAL2011.pdf

O ΑΣΕΠ όμως (μόνο ο ΑΣΕΠ - πρόκειται για ελληνική πρωτοτυπία) αναγνωρίζει ως Β2 το σκορ 505, που στην ουσία είναι Α2.

Οπότε: αν θέλεις να κάνεις καριέρα στο ελληνικό δημόσιο και πιστεύεις ότι προλαβαίνεις να προσληφθείς πριν καταλάβουν τη βλακεία που έχουν κάνει στις αντιστοιχίες, τότε βολεύεσαι με 505.

Πάντως για να πεις ότι έπιασες Β2, πρέπει να γράψεις από 785 και πάνω.

Καλημέρα σας! Μήπως έχει κανείς υλικό (ηλεκτρονικό) για tοeic? ή το βιβλιο του Barrons? thank u!
Δεν έχω κάτι να σου προτείνω πάντως ό,τι υλικό έχω δει ηλεκτρονικά για TOEIC περιλαμβάνει ή λάθη ή τύπους ασκήσεων που δεν υπάρχουν στο τεστ...

Τα βιβλία προετοιμασίας της HAU είναι αρκετά καλά, ειδικά το πρώτο (B2). Το άλλο έχει λαθάκια, τουλάχιστον αυτό που έδιναν πέρσι τέτοιο καιρό, δεν ξέρω αν το έχουν διορθώσει στο μεταξύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Κάποιος που να έχει υλικό ρε παιδιά????? :-(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Γειά σας!Το συγκεκριμένο πτυχίο μετράει για μεταπτυχιακό στην Ελλάδα ξέρει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Όχι, δεν μετράει για μεταπτυχιακό στην Ελλάδα, ούτε στο εξωτερικό. Είναι πιστοποιητικό επαγγελματικών αγγλικών και έχει περιορισμένη χρήση εκτός εργασιακών πλαισίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Μάλιστα...Υπάρχει κάτι αντίστοιχο(χωρίς έκθεση) η και πιο εύκολο που να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σε μεταπτυχιακό στην Ελλάδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Βασικά... όχι. Γιατί όπως καταλαβαίνεις, το να μπορείς να γράψεις θεωρείται απαραίτητη ικανότητα για την επιτυχή παρακολούθηση μεταπτυχιακών σπουδών.

Το πιστοποιητικό με την πιο εύκολη έκθεση είναι το ECPE.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Το πτυχίο αυτό μετράει και για εσωτερικο και εξωτερικο ακομα πιο πολυ! Ρωτησα το ΠΑΠΕΙ επειδη με ενδιαφερει ενα μεταπτυχιακο και φυσικα αποδεχονται το advanced level.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Πώς υπολογίζουν το Advanced Level, Μαρία; Από ποιο σκορ και πάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Καλημέρα κυρία Νανα!

https://www.hau.gr/?i=examinations.el.at-a-glance εδω λεει ότι ειναι 785-900 C1 για δημόσιο ΑΣΕΠ. Αλλά και στο ΠΑΠΕΙ που πήρα το ίδιο ποσοστό θέλουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top