Γενικό - Σε ποιά μαθήματα θα χρειαστώ βοηθήματα;

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Από το Σεπτέμβρη λοιπόν θα πηγαίνω Β' Γυμνασίου και ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση!Σε ποια μαθήματα θα χρειαστώ βοηθήματα;Βασικά θέλω να τα προμηθευτώ από το internet.Δε θέλω όμως και να καταξοδευτώ.Πιστεύω να καταλάβετε τι εννοώ...Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Τι μαθηματα εχετε; Νομιζω οτι απο τοτε που πηγαινα Β Γυμνασιου (2003) εχουν αλλαξει. Επισης νομιζω οτι εχουν αλλαξει τα βιβλια και η υλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Από το Σεπτέμβρη λοιπόν θα πηγαίνω Β' Γυμνασίου και ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση!Σε ποια μαθήματα θα χρειαστώ βοηθήματα;Βασικά θέλω να τα προμηθευτώ από το internet.Δε θέλω όμως και να καταξοδευτώ.Πιστεύω να καταλάβετε τι εννοώ...Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!


λοιπόν,εγώ την τέλειωσα τώρα.... βοηθήματα εγώ είχα στα αρχαία,που φέτος θα κάνετε πού περισσότερη γραμματική και θα μεταφράζεται κείμενα επομένως υπάρχει προυπόθεση ανεβασμένου (οκ μν τρελαθεις:P) λεξιλογίου,το οποίο βέβαια θα σας δίνεται... επίσης και στα μαθηματικά,αλλά οκ δεν τα λες και τρομερά... πάντως γενικά η συμβουλή μου είναι να αφήσεις την χρονια να αρχίσει και θα δεις που χρειάζεσαι βοηθήματα-υποστήριξη, τώρα για την φυσικη-χημεία που θα κάνετε πρώτη φορά μην νομίζεις οτι είναι κατι τρομερό,αλλά θέλει διάβασμα ειδικά στα πρώτα κεφάλαια, τα οποία είναι βάση για τα άλλα και επειδή είναι μάθηματα που θα τα χεις απο δω και πέρα θέλουν μια γενικά ανεβασμένη ενασχόληση...

ΥΓ/ μν αγχώνεσαι όμως ε! ακόμα γυμνάσιο είμαστε!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να παρεις λξικο ομαλων και ανωμαλων αρχαιων ρηματων γιατι θα το λιωσεις στην τριτη και στο λυκειο.εγω ειχα παρει στην ιλιαδα(απο εκει τα επαιρνα ολα :D)και στη φυσικη ή οποια ομως δεν ειναι τοοοοοσο δυσκολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω ειχα παρει λεξικο αρχαιων ρηματων στη Β Γυμνασιου (ενας τομος ναααα με το συμπαθιο :P) οχι γιατι μου ειπε κανενας, ουτε επειδη ειχα δυσκολια μεχρι τοτε, αλλα επειδη παντα ειχα μουρλα με τα αρχαια. Μου αρεσαν παρα πολυ! Στην Γ Γυμνασιου και στην Α Λυκειου (στη Β δεν διαβαζα αρχαια γιατι δεν προλαβαινα) το ειχα λιωσει! Αλλα παρολο που πηγα θετικη κατευθυνση, το χρησιμοποιω ακομα καμια φορα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
εγώ είχα σε όλα. φυσική, μαθηματικά(3 διαφορετικά για ασκήσεις) αρχαία ιλιάδα νεοελληνική γλώσσα κείμενα γεωγραφία (ω ναι:P)
Οπότε δεν είμαι καλός σύμβουλος για κάποιον που δεν θέλει να ξοδέψει πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εγώ είχα σε όλα. φυσική, μαθηματικά(3 διαφορετικά για ασκήσεις) αρχαία ιλιάδα νεοελληνική γλώσσα κείμενα γεωγραφία (ω ναι:P)
Οπότε δεν είμαι καλός σύμβουλος για κάποιον που δεν θέλει να ξοδέψει πολλά.


γεωγραφια τι μπορει να σ κανει ενα βοηθημα;:P

εγω παντως ειμαι της λογικης να μν παρεις ακομα καποιο βοηθημα... κατσε να αρχισει η χρονια για να δεισ τις αδυναμιες σ και μετα βλεπεις:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
η αληθεια ειναι οτι δεν πολυθυμαμαι τι μαθηματα εκανα εκεινη τη χρονια.παντως δε χρειαστηκε ν'αγορασω βοηθηματα,γτ ειχα της αδερφης μου.η αποψη μου ειναι να μν τα προμηθευτεις απο τωρα,να ψιλοδεις πως ειναι τα μαθηματα κ παρ'τα υστερα.μν πανικοβαλλεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
τα πιο στανταρ ειναι ιλιαδα, μαθηματικα και φυσικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Μαθηματικά ( περισσοτερο για ασκήσεις)
φυσικη(για τη θεωρία πιο πολύ)
ιλιάδα και κείμενα (για τις απαντή σου)
και αρχαία (για γραμματικη, μετάφραση κ.λπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos13

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ρε παιδια βοηθειστε περισσοτερο γτ και γω θα παω Β Γυμνασιου και θελω να μαθω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos13

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Απο ποιους συγγραφεις πρεπει να παρω βοηθηματα ας πουμε Σαββαλας,Ελληνικα Γραμματα,Παττακης.Και αν στα μαθηματικα,φυσικη,χειμεια χρειαζεται καποιος συγκεκριμενος συγγραφεας οπως τραγανιτης για τα μαθηματικα?
Παρακαλω απαντηστε συντομα:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Αν ανοίξεις τα βιβλία του σχολείου στην 1η ή 2η σελίδα γράφουν απο πια εταιρία έχουν εκδοθει (π.χ. τα μαθηματικά στην πρώτη σελίδα από πίσω γράφει εκδόσεις πατάκη, άλλα γράφουν μεταίχμιο αν δεν έχουν αλλάξει τα βιβλία)καλό είναι να παίρνεις και βοηθήματα της ίδιας έκδοσης,να προσέχεις όμως γιατί συνήθως αυτά τα βοηθήματα τα παίρνουν και οι καθηγητές για επιπλέον ασκήσεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos13

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Χμμμ ενδιαφερον αλλα αυτο με τους καθηγητες το ξερω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Δεν υπάρχει πρόβλημα και εγω τα ίδια με τους καθηγητες είχα απλά δεν πρέπει να αντιγράφεις ακριβώς αυτά που λέει το βιβλίο. Εγώ στη φυσική είχα ίδιο βοήθημα (και σε άλλα μαθήματα) και με βοήθησε γιατί έβαζε ασκήσεις μέσα από αυτό το βιβλίο και εγώ μετά ήμουν σίγουρη ότι είναι σωστές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrouli_to

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Πιστεύω πως θα χρειαστούμε σίγουρα βοήθημα στα Αρχαία, στη Γλώσσα και στη Λογοτεχνία, στην Ιλιάδα και στη φυσική και στη χημεία. Πιστεύω πως στα περισσότερα μαθήματα που πρότεινα τα βοηθήματα χρειάζονται μόνο σε περίπτωση που δεν έχεις κατανοήσει καλά αυτό που ζητάει η άσκηση. Οπότε μπορεί μερικά να μη χρειαστούν καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Στη γλώσσα εγώ είχα πάρει και ετσι καθόταν όλη τη χρονιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenh

Νεοφερμένος

Η tzenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
δε νομιζω οτι τα βοη8ηματα βοη8ουν .Γιατι ετσι αντιγραφεις ολες τις λυσεις και εισαι ετοιμος αρα δεν καταλαβαινεις την ασκηση και το μα8ημα.Πρεπει να προσπα8ησεις απο μονο σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrouli_to

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
δε νομίζω οτι τα βοη8ηματα βοη8ουν. Γιατί έτσι αντιγραφεις ολες τις λυσεις και εισαι ετοιμος αρα δεν καταλαβαινεις την ασκηση και το μα8ημα.Πρεπει να προσπα8ησεις απο μονο σου...
Σίγουρα, αλλά πολλές φορές τυχαίνει να μην καταλαβαίνεις τα ακαταλαβίστικα των σχολικών βιβλίων, οπότε συμβουλεύεσαι το βοήθημα.
π.χ. Δεν καταλαβαίνεις μια άσκηση, κοιτάς την απάντηση του βοηθήματος και παίρνεις μια ιδέα για το τι πρέπει να γράψεις... Εξάλλου εμένα προσωπικά ποτέ δεν μου αρέσουν οι απαντήσεις ενός βοηθήματος τις θεωρώ έλειπες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
παιδες μιλαμε για βοηθηματα... οχι για λυσαρια ... εχει διαφορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top