Με αγχώνει η μετάβαση από το Γυμνάσιο στο Λύκειο.

Lazos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lazos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
παιδια πρωτη φορα γραφω γι αυτο συγγνωμη αν εχω κανει καποιο λαθος!
Το προβλημα μου ειναι οτι απο σεπτεμβριο παω λυκειο:P...οχι ακριβως αυτο...παω σε ενα λυκειο που δν θα πηγαινει κανεις απ τους φιλους και δν θα ξρω κανεναν!με ποιον τροπο θα βρω νεους φιλους?και μπορω να κανω κατι τωρα το καλοκαιρι ετσι ωστε να μην εχω πολυ διαβασμα για ολη τη χρονια?και πως μπορω να οργανωσω καλα το προγραμμα μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Στην πρώτη σου ερώτηση σχετικά με τις φιλίες,πιστεύω πως απλά πρέπει να είσαι ανοιχτός και γενικά να επιδιώκεις γνωριμίες τις πρώτες μέρες.Μπορεί να υπάρχει κάποια αμηχανία στην αρχή αλλά μετά θα νιώθεις πολύ άνετα.

Για προετοιμασία για το καλοκαίρι δεν νομίζω να χρειαστεί να κάνεις τίποτα.Διασκέδασε όσο μπορείς φέτος γιατί αργότερα δεν θα μπορείς.Άλλωστε η Α' Λυκείου δεν είναι δα και τόσο δύσκολη τάξη :)

Μπορείς να φτιάξεις ένα εβδομαδιαίο πρόγραμμα όπου θα οργανώσεις τις ώρες που θα διαβάζεις ημερησίως.Όχι όμως υπερβολές,αλλά ουσιαστικό διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lazos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Βασικα εχω ενα προβλημα και δν μπορω να πιανω ευκολα φιλιες...Δεν φταιω εγω απλα βγαζω κατι που δεν ειμαι!και δν το κανω επιτηδες!και μου εχει κοστισει πολυ:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Υπομονη να κανεις και να εισαι ανοιχτος σε προτασεις:P:DΠροσπαθησε για γνωριμιες,οι 2 πρωτες εβδομαδες ειναι δυσκολες(και εμενα μου ειχε τυχει οταν πηγα Α λυκειου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lazos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Τι προτασεις???:P Γενικα τα 3 χρονια μου στο γυμνασιο ηταν δυσκολα και αθλια...εχασα αποτομα ολους τους φιλους και στο γυμνασιο δν απεκτησα κανεναν μα κανεναν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Εμένα μου ετυχε περυσι αλλα επειδη ειμαι κοινωνικο ζωον δεν δυσκολευτηκα πολυ,μην ανησυχεις κι ολα θα ρθουν απο μονα τους!Μεχρι και πολη αλλαξα και ημουν και σε κρισιμη ταξη(Β λυκειου),θυμαμαι την πρωτη μερα ειχα παει πρωτη στο σχολειο(ε μην κανω και κακη εντυπωση πρωτη μερα)κατι τετοιο δεν επαναληφθηκε ποτε φυσικα και περιμενα πολλη ωρα!μαυρες σκεψεις στριφογυριζαν στο μυαλο μου του τυπου:πως εισαι ετσι?θα νομισουν οτι εισαι καθυστερημενο και φυτο(το νομισαν αλλα οχι απο την πρωτη μερα)καθως περιμενα ομως ηρθανε κατι κοριτσακια και με ρωτησανε τι ταξη θα παω κ ολα τα σχετικα,ενταξει δεν μπορω να πω οτι εχω δεθει με καποιον τοσο πολυ μεχρι στιγμης και λογικο ειναι,μου λειπει η σχεση που ειχα με τους φιλους μου στο παλιο σχολειο-πολη αλλα ο,τι αξιζει δεν χανεται!Οχι πανικος και καλη αρχη!Επισης για το καλοκαιρι αστο καλυτερα το διαβασμα τοσο που μπορεις,δεν ειναι τοσο τραγικη η πρωτη,η προσαρμογη ειναι μονο δυσκολη,οπως και στο γυμνασιο αλλωστε!Το προγραμμα σου οργανωσε το συμφωνα με το προγραμμα του σχολειου,τις απαιτησεις του καθε μαθηματος και προπαντων τις δικες σου απαιτησεις(ελευθερος χρονος)!Φιλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lazos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Ευχαριστω . . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
παιδια πρωτη φορα γραφω γι αυτο συγγνωμη αν εχω κανει καποιο λαθος!
Το προβλημα μου ειναι οτι απο σεπτεμβριο παω λυκειο:P...οχι ακριβως αυτο...παω σε ενα λυκειο που δν θα πηγαινει κανεις απ τους φιλους και δν θα ξρω κανεναν!με ποιον τροπο θα βρω νεους φιλους?και μπορω να κανω κατι τωρα το καλοκαιρι ετσι ωστε να μην εχω πολυ διαβασμα για ολη τη χρονια?και πως μπορω να οργανωσω καλα το προγραμμα μου?


απλώς να είσαι ο ευατό σ και μην αγχώνεσαι απο τώρα..άσε τα πράγματα να έρθουν όπως είναι και θα τα καταφέρεις με ηρεμία και οχι πανικό!:no1::D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φιλους θα βρεις πολυ ευκολα,αρκει να εισαι ανοιχτος σε ολους και να προσπαθεις κι εσυ να μπεις στις παρεες μην περιμενεις παντανα σε καλεσουν

Οσον αφορα την ταξη ειναι πιο δυσκολη απο την Γ'Γυμνασιου πιο ευκολη απο την Β'Λυκειου:PΟπως εχουμε πει κι αλλες φορες δεν μπορουμε να πουμε ποια ειναι η δυσκολια καθε ταξης εξαρταται απο το διαβασμα του καθενος...



Οσο για το προγραμμα..να μην εχει κανενα προβλημα..θα μπεις πολυ γρηγορα στους ρυθμους και θα δεις ποιες ωρες σε βολευουν για διαβασμα,ποιες ωρες θα μπορεις να διασκεδαζει κτλ
Απλα το μονο που εχω να σου προτεινω ειναι να διαβαζεις και το ΣαββατοΚυριακο καποιες ωρες..μην το αφηνις τελειως ανεκμεταλλευτο ...αφιερωσε μιση ωρα,μια,δυο οσες θες για να δαβασεις...πιστευω βοηθαει πολυ..

Επισης εαν εχει σκοπο να πας φροντιστηρια..κανονισε να μην εχεις μαθηματα το ΣΚ(εαν θελεις και γινετε δηλαδη).Νομιζω ετσι θα ειναι καλυτερα

Μην αγχωνεσαι καθολου και μην ξεχνας να διασκεδαζεις κιολας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lazos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
την διασκεδαση δεν μπορω να την κανω μονος μου οποτε μεχρι να βρω φιλους δν υπαρχει διασκεδαση!ξερετε ποια ειναι η μεγαλη διαφορα μου με τα αλλα παιδια?εγω ψαχνω εναν Φιλο που οχι μονο να περνω καλα μαζι του αλλα κ να του μιλαω για ολα ενω ολοι οι αλλοι ψαχνουν εναν φιλο μονο για χαβαλε!δυσκολα πραγματα ζηταω γμτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
δεν ζητας δυσκολα,ζητας τα αυτονοητα,οι φιλοι δεν ειναι γλαστρες,οι φιλοι σου μονο στο σχολειο δεν θα ειναι,εκτος σχολειου δεν θα τους συναντας η μενετε σε αλλη πολη?μην απογοητευεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
την διασκεδαση δεν μπορω να την κανω μονος μου οποτε μεχρι να βρω φιλους δν υπαρχει διασκεδαση!ξερετε ποια ειναι η μεγαλη διαφορα μου με τα αλλα παιδια?εγω ψαχνω εναν Φιλο που οχι μονο να περνω καλα μαζι του αλλα κ να του μιλαω για ολα ενω ολοι οι αλλοι ψαχνουν εναν φιλο μονο για χαβαλε!δυσκολα πραγματα ζηταω γμτ

Μην αγχώνεσαι και να σαι ο εαυτός σου. Λένε, ότι ο καλύτερος τρόπος να βρεις κάτι που ψάχνεις, είναι να σταματήσεις να το ψάχνεις... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lazos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Λενε επισης πως αν θελεις κατι παρα πολυ το συμπαν συνομοτει για να το αποκτησεις...τον τελευταιο καιρο κ ιδιαιτερα στο γυμνασιο εχω μαθει να ειμαι μονος μου κ μπορω να πω πως δν με πειραζει πολυ αυτο!ξερεις μπορει αυτο να ειναι αυτονοητο για μενα ή για σενα αλλα δν ειναι για ολους,γτ δν ψαχνουν ολοι εναν ΦΙΛΟ που να τους στηριζει γτ μπορει να μην εχουν ολοι αυτη την αναγκη...Δεν ξερω τι να πω ρε παιδια!ο καιρος θα δειξει!παντως εινια καλυτερα να εισαι μονος σου,παρα να εισαι με καποιους που δν περνας καλα για τον λογο οτι φοβασαι να μεινεις μονος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
σιγουρα θα βρεις καποιν που να ταιριαζετε...
ολοι εχουμε βρει τον κολλητο μας
στηναρχη γνωριζουμε πολα ατομα και στο τελος με οποιον θελουμε να κανουμε πιο πολυ παρεα και να βγαινουμε με αυτον...σημαινει οτι ειναι ο καταλληλος...
θα τον βρεις κι εσυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John Kort

Νεοφερμένος

Ο John Kort αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Δοκίμασε να βελτιωθείς λίγο-λίγο, Rome wasn't built in a day... (Μιας και πιάσαμε τις παροιμίες) :P

Στο τέλος όταν μιλάς, συναναστρέφεσαι κτλ ούτε που θα το σκέφτεσαι, που είναι και το ιδανικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lazos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Με τα ατομα που ηθελα να κανω παρεα στο γυμνασιο ολα μα ολα με απεριπταν!οποτε αν το θελεις ετσι εχω βαρεθει να ψαχνω για νεους φιλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πως σε απερριπταν??για ποιον λογο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lazos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Δεν το δικαιολογουσαν απλα απομακρυνονταν απο μενα κ αυτο μου εχει κοστισει λιγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Με τα ατομα που ηθελα να κανω παρεα στο γυμνασιο ολα μα ολα με απεριπταν!οποτε αν το θελεις ετσι εχω βαρεθει να ψαχνω για νεους φιλους

Αντί να απογοητεύεσαι σκέψου ότι ίσως να μην άξιζαν να σε έχουν φίλο, ίσως τους έπεφτες "πολύς" :) Μην υποτιμάς τον εαυτό σου, μην σε παίρνει από κάτω, κάνε ότι σε εκφράζει και αυτό που είναι να βρεις θα το βρεις, πάντα να είσαι εσύ όμως και όχι κάποιος άλλος, μόνο και μόνο για να γίνεις αρεστός σε άτομα που ίσως να μην το αξίζουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lazos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Ξερεις κατι "who" οσες φορες ημουν ο εαυτος μου με απερριπταν!οταν εδειχνα κατι που δν ημουν τοτε μια χαρα με δεχοντουσαν απλα δν ανετχω τη προσποιηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top