Γενικό -  Φροντιστήριο στο Λύκειο;

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Από το να χάσουν 1000 ευρώ μπορούν να αγοράσουν ένα βοήθημα,ή να κάθονται μόνοι τους να λύσουν 5 ασκήσεις περισσότερες.Μας παρέχεται και λυσάρι ούτως ή άλλως.
Το να είσαι σε φροντηστήριο σε βοηθάει γιατι ο καθηγητής σου επεξηγεί τις απορίες σου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Το να είσαι σε φροντηστήριο σε βοηθάει γιατι ο καθηγητής σου επεξηγεί τις απορίες σου:)

Υπάρχουν και καθηγητές στο σχολείο αν το έχετε προσέξει.Και δεν είναι όλοι βαρεμένοι!!!Και αν είναι όλοι βαρεμένοι μπορείτε να ψάξετε στο βοήθημα,στο internet,να ρωτήσετε ένα φίλο ή έναν μεγαλύτερο που πιθανώς ξέρει την απάντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Συγνώμα αλλά ειδικά ο φετινός και αν δεν ήταν βαρεμένος....Αυτός με ώθησε να πάω φροντιστήριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Συγνώμα αλλά ειδικά ο φετινός και αν δεν ήταν βαρεμένος....Αυτός με ώθησε να πάω φροντιστήριο

Του χρόνου πας λύκειο.Καινούριοι καθηγητές.Αν έχεις κενά κάλυψε τα με λίγα καλοκαιρινά ή ιδιαίτερα.Αν δεν έχεις μην πας καν.Κάτσε να ξεκινήσουν πρώτα τα μαθήματα και μετά κρίνε αν πρέπει να πας ή όχι φροντιστήριο.Ο καθένας κρίνει εξ ιδίων τα αλλότρια.Γι'αυτού σκέψου το καλύτερα:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Του χρόνου πας λύκειο.Καινούριοι καθηγητές.Αν έχεις κενά κάλυψε τα με λίγα καλοκαιρινά ή ιδιαίτερα.Αν δεν έχεις μην πας καν.Κάτσε να ξεκινήσουν πρώτα τα μαθήματα και μετά κρίνε αν πρέπει να πας ή όχι φροντιστήριο.Ο καθένας κρίνει εξ ιδίων τα αλλότρια.Γι'αυτού σκέψου το καλύτερα:no1:
Λένε ότι τα Μαθηματικά Α λυκείου είναι παν δύσκολα.Και η κυρία που μου κάνει μάθημα μου λέει οπωσδήποτε να κάνω μάθημα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Λένε ότι τα Μαθηματικά Α λυκείου είναι παν δύσκολα.Και η κυρία που μου κάνει μάθημα μου λέει οπωσδήποτε να κάνω μάθημα:)

Ωραία κυρία έχεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Τι να σου πώ έτσι μου είπε.Γιαυτό θα πάω φροντιστήριο γιατί εαν χάσω τον πρώτο μήνα του τετραμήνου στα μαθημαικά πάει και ο Μ.Ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss2009

Νεοφερμένος

Ο boss2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Από το να χάσουν 1000 ευρώ μπορούν να αγοράσουν ένα βοήθημα,ή να κάθονται μόνοι τους να λύσουν 5 ασκήσεις περισσότερες.Μας παρέχεται και λυσάρι ούτως ή άλλως.
Ναι αλλά στο φροντιστήριο γράφεις συχνά διαγωνίσματα με αποτέλεσμα να ελέγχεις τις γνώσεις σου!!!!!Οσο για τα βοηθήματα πάς ή δεν πάς φροντιστήριο είναι απαραίτητα έχουν καλές ασκήσεις ειδικά αυτά του Σαββάλα!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Ναι αλλά στο φροντιστήριο γράφεις συχνά διαγωνίσματα με αποτέλεσμα να ελέγχεις τις γνώσεις σου!!!!!Οσο για τα βοηθήματα πάς ή δεν πάς φροντιστήριο είναι απαραίτητα έχουν καλές ασκήσεις ειδικά αυτά του Σαββάλα!!!!:)

Ρε παιδιά αν είναι δυνατόν!!!Πόσα υποστηρικτικά χρειάζονται για ένα μάθημα;Εδώ μου λέτε και για φροντιστήρια,και για βοηθήματα!!!Υπερβολικά μου φαίνονται!!!Πρώτη Λυκείου είμαστε,δε θα τρελαθούμε για 4 μαθήματα.Τώρα δηλαδή γράφουν οι άλλοι στο φροντιστήριο 5 διαγωνίσματα παραπάνω και διαφωτίστηκαν.Εγώ συστήνω να ξεκινήσουν πρώτα τα μαθήματα κι αν δεν τα καταφέρνετε πάρτε ένα βοήθημα.Αν και πάλι αδυναμείτε,μπείτε σε φροντιστήριο.Και μην μου πείτε για τον χαμένο χρόνο πραγματικά θα τρελαθώ:jumpy:
-----------------------------------------
Λένε ότι τα Μαθηματικά Α λυκείου είναι παν δύσκολα.Και η κυρία που μου κάνει μάθημα μου λέει οπωσδήποτε να κάνω μάθημα:)

Τι πανδύσκολα ρε εξάσκηση θέλουν.Άλλοι καθηγητές κι αυτοί,πού φτάσαμε να λέμε...
-----------------------------------------
Τι να σου πώ έτσι μου είπε.Γιαυτό θα πάω φροντιστήριο γιατί εαν χάσω τον πρώτο μήνα του τετραμήνου στα μαθημαικά πάει και ο Μ.Ο

Πρώτον,αν χάσεις τον πρώτο μήνα δε χάθηκε ο κόσμος.Δεύτερον,υπάρχει ένα μέρος που πηγαίνουν τα παιδάκια και μαθαίνουν γράμματα.Λέγεται σχολείο.Και δεν χάνουν τον πρώτο τους μήνα παίζοντας τόμπολα.Αλλά ακούν τον καθηγητή όταν υπαγορεύει το μάθημα.Τρίτον και τελευταίο,κατεβαίνει 2 μόρια ο Μ.Ο. και χέστηκε η φοράδα στ'αλώνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Συμφωνώ χίλια τις εκατό με τον κότσι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ο Μαθηματικός στο Λύκειο είναι πολύ παλαβός.Ο καλύτερος βαθμός είναι το 12 δηλαδή εγώ που είμαι τούβλο στα Μαθηματικά πόσω θα μου βάλλει;:!:
Γιαυτό σου λέω ότι πρέπει να γραφτώ στο φροντιστήριο;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss2009

Νεοφερμένος

Ο boss2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εγώ πάντως προσωπικά έμαθα πολλά πράγματα στο φροντιστήριο τα οποία στο σχολείο στον αιώνα τον άπαντο θα τα μάθουμε!Οπως πιο συστηματικός τρόπος διαβάσματος καλύτερη εικόνα γραπτού κ.α.Εξάλλου σε εμάς στο σχολείο μας έλεγαν το εξής:"Την θεωρία δεν σας την λέμε την ξέρετε και απο το φροντιστήριο πάμε κατευθείαν στις ασκήσεις".Μετά απο αυτά που γίνονται είναι δυνατόν να μην πάει κάποιο παιδί σε φροντιστήριο? Φιλικά!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Εγώ πάντως προσωπικά έμαθα πολλά πράγματα στο φροντιστήριο τα οποία στο σχολείο στον αιώνα τον άπαντο θα τα μάθουμε!Οπως πιο συστηματικός τρόπος διαβάσματος καλύτερη εικόνα γραπτού κ.α.Εξάλλου σε εμάς στο σχολείο μας έλεγαν το εξής:"Την θεωρία δεν σας την λέμε την ξέρετε και απο το φροντιστήριο πάμε κατευθείαν στις ασκήσεις".Μετά απο αυτά που γίνονται είναι δυνατόν να μην πάει κάποιο παιδί σε φροντιστήριο? Φιλικά!!!!!!!!



Πολύ σωστά τα λέει!Στο λύκειο που ήταν να πάω (αλλά έκανα αίτηση στην Ράλλειο για να με πάρουν)έτσι ήταν η ιδεολογία τους και γι αυτό λειτουργούσαν πολύ χαλαρά και άνετα....Βέβαια το συγκεκριμένο λύκειο φημίζοταν για την θεωριτική κατεύθυνση του γιατί οι πιο πολλοί επέλεγαν θεωρητική αγόρια-κορίτσια...Τέλος πάντων ,έτσι είχα ακούσει..Έτσι μας έλεγαν και στο φρντηστίριο οτι λειτουργούν οι καθηγητές του λυκείου οπότε κατά κάποιο τρόπο σε αναγκάζουν να πας..Βέβαια στην Ράλλειο (επειδή έχω πολλές φίλες απο κει)μου έχουν πει πως αν παρακολουθείς μόνο το μάθημα δεν χρειάζεσαι καθόλου επιπλέον διδακτικές ώρες ,συνεπώς καταλήγω στο συμπέρασμα οτι απο λύκειο σε λύκειο διαφέρει αλλά η πλειοψηφεία πράττει όπως είπε και ο φίλος μας απο πάνω...:iagree:ΑΛΛΑ!!Δεν θα πάψω ποτέ να πιστεύω πως το φροντηστίριο σε βοηθάει.Παιδιά κάνουν τρομερή δουλειά ...Απο την δική μου εμπειριά με έχει βοηθήσει τρελά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Πολύ σωστά τα λέει!Στο λύκειο που ήταν να πάω (αλλά έκανα αίτηση στην Ράλλειο για να με πάρουν)έτσι ήταν η ιδεολογία τους και γι αυτό λειτουργούσαν πολύ χαλαρά και άνετα....Βέβαια το συγκεκριμένο λύκειο φημίζοταν για την θεωριτική κατεύθυνση του γιατί οι πιο πολλοί επέλεγαν θεωρητική αγόρια-κορίτσια...Τέλος πάντων ,έτσι είχα ακούσει..Έτσι μας έλεγαν και στο φρντηστίριο οτι λειτουργούν οι καθηγητές του λυκείου οπότε κατά κάποιο τρόπο σε αναγκάζουν να πας..Βέβαια στην Ράλλειο (επειδή έχω πολλές φίλες απο κει)μου έχουν πει πως αν παρακολουθείς μόνο το μάθημα δεν χρειάζεσαι καθόλου επιπλέον διδακτικές ώρες ,συνεπώς καταλήγω στο συμπέρασμα οτι απο λύκειο σε λύκειο διαφέρει αλλά η πλειοψηφεία πράττει όπως είπε και ο φίλος μας απο πάνω...:iagree:ΑΛΛΑ!!Δεν θα πάψω ποτέ να πιστεύω πως το φροντηστίριο σε βοηθάει.Παιδιά κάνουν τρομερή δουλειά ...Απο την δική μου εμπειριά με έχει βοηθήσει τρελά!!!

Τι να πω ρε παιδιά,αν πηγαίνετε σε τόσο άθλια σχολεία...Και στο κάτω κάτω αν το σχολείο είναι μάπα προσπαθήστε να πάτε σε διαφορετικό,όπως έκανε κι η φίλη μας από πάνω.Αλλά ας μην δαιμονοποιούμε τα σχολεία,εν αντιθέσει με τα φροντιστήρια τα οποία υπερεκτιμούν οι περισσότεροι από τους μαθητές.Για να λέμε και του στραβού το δίκιο,από προσωπική εμπειρία κι από εμπειρίες φίλων,εάν θέλεις να πετύχεις στην πρώτη λυκείου θα το καταφέρεις και χωρίς φροντιστήριο.Συμβουλεύω τους μαθητές που τώρα θα πάνε λύκειο να δουν πώς πηγαίνει το μάθημα στο σχολείο και μετά να κρίνουν.Η ανάγκη για φροντιστηριακή υποστήριξη προέρχεται από μας τους ίδιους,όταν εμείς και οι γονείς πολλές φορες στέλνουν τα παιδιά τους από την πρώτη γυμνασίου να μάθουν αρχαία.Εντάξει και μεις δεν πήγαμε φροντιστήριο αλλά δεν είμαστε και σκράπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Ασε kotsis1 μιλάμε με αυτά που συνέβαιναν στην τρίτη έπαθα την πλάκα μου για αυτό απο Κερατσίνι που ήταν το σχολείο μου τώρα θα πάω σε ένα στον Πειραιά!!!!!Φευγω όσο πιο μακριά μπορώ:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Τι να σου πώ έτσι μου είπε.Γιαυτό θα πάω φροντιστήριο γιατί εαν χάσω τον πρώτο μήνα του τετραμήνου στα μαθημαικά πάει και ο Μ.Ο

Βρε, Ραφαέλα, μήπως έχεις πάρει λάθος μονοπάτι; Θα πέσει ο ΜΟ , και;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.

Βρε, Ραφαέλα, μήπως έχεις πάρει λάθος μονοπάτι; Θα πέσει ο ΜΟ , και;;;
Πώς θα γίνω ο Ιστορικός αν απο τα Μαθηματικά χάσω το 18.Άσε καλύτερα φροντιστήριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ΑΣ ΤΗΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ!Βρε κούκλα μου γλυκιά ο ΜΟ δεν παίζει ΚΑΝΕΝΑ ρόλο στο τι θες να γίνεις:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Εμένα έτσι μου έχουν πει καθηγητές.Γιαυτό πάω φροντιστήριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
E oι καθηγητές σου είναι ΜΠΑΖΑ τότε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top