Εγγραφές πρωτοετών

nicks1999

Νεοφερμένος

Ο nicks1999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Για την ολοκληρωση της εγγραφης, πρεπει να παρευρεθω καποια στιγμη στο τμημα μου η δεν χρειαζεται?(ταυτοποιηση κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το Ατομικό Στατιστικό Δελτίο Φοιτητή της ΕΛ.ΣΤΑΤ συμπληρώνεται στη σχολή κατά τη διάρκεια της εγγραφής σας μόνο στην περίπτωση που δεν έχει συμπληρωθεί κατά την ηλεκτρονική εγγραφή στην πλατφόρμα του Υπουργείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Για την ολοκληρωση της εγγραφης, πρεπει να παρευρεθω καποια στιγμη στο τμημα μου η δεν χρειαζεται?(ταυτοποιηση κλπ)


Θα πρέπει να περιμένεις να βγάλει ανακοίνωση ή σχολή σου. Ίσως χρειαστεί να πας και δικαιολογητικά. Θα ενημερωθείς από το site της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 233831

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γνωριζει κανεις της προθεσμιες υποβολης δικαιολογητικων; για το τμημα πληροφορικης πιο συγκεκριμενα
ισως εχω αγχος αλλα με μπερδεψε αυτο το αρθρο λιγακι
https://di.ionio.gr/new-students-2018-2019-instructions/
δηλαδη μετα την προθεσμια ηλεκτρονικης εγγραφης η εντος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Τι ακριβως δεν καταλαβαινεις.τα λενε ολα με λεπτομερεια!!Αφου εχκανες την ηλ.εγγραφη ,χρειαζονται να πας η να στειλεις με κουριερ αυτα που ζητανε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 233831

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απλα δεν καταλαβα αν ειναι μετα την ολοκληρωση της δικης μου εγγραφης η μετα την γενικη προθεσμια εγγραφης (17 τωρα 18 σεπτεμβριου).
Ευχαριστω παντως για την απαντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απλα δεν καταλαβα αν ειναι μετα την ολοκληρωση της δικης μου εγγραφης η μετα την γενικη προθεσμια εγγραφης (17 τωρα 18 σεπτεμβριου).
Ευχαριστω παντως για την απαντηση


Μετά τη λήξη της γενικής προθεσμίας εγγραφής (από αύριο 19/9) θα καταθέσεις ή θα στείλεις στη γραμματεία τα δικαιολογητικά που αναφέρονται.΄Οταν ολοκληρωθεί η εγγραφή σου στη σχολή από τη γραμματεία, θα σου στείλουν στο μέιλ που έχεις δηλώσει, τα έγγραφα που αναφέρονται στην δεύτερη παράγραφο προκειμένου να μπορείς να έχεις πρόσβαση στις λειτουργίες της σχολής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasa219

Νεοφερμένος

Η natasa219 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εκανα την ηλεκτρονικη εγγραφη στο τει θηβας και απο βδομαδα πρεπει να δωσω στην γραμματεια τα δικαιολογητικα για να ολοκληρωθει η εγγραφη. Στην ανακοινωση της αναγραφει πως υπαρχει η δυνατοτητα να σταλουν ταχυδρωμικως με συστημενη αποστολη. Αλλα θα ηθελα να ρωτησω τους κωδικους που μας δινει η γραμματεια για να τα εισαγουμε στο συστηματα οταν δηλωνουμε μαθηματα και συγγραματα πως θα μου τους δωσει αν δεν παω εγω απο κοντα την ημερα της εγγραφης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Εκανα την ηλεκτρονικη εγγραφη στο τει θηβας και απο βδομαδα πρεπει να δωσω στην γραμματεια τα δικαιολογητικα για να ολοκληρωθει η εγγραφη. Στην ανακοινωση της αναγραφει πως υπαρχει η δυνατοτητα να σταλουν ταχυδρωμικως με συστημενη αποστολη. Αλλα θα ηθελα να ρωτησω τους κωδικους που μας δινει η γραμματεια για να τα εισαγουμε στο συστηματα οταν δηλωνουμε μαθηματα και συγγραματα πως θα μου τους δωσει αν δεν παω εγω απο κοντα την ημερα της εγγραφης;
Ίσως μέσω email. Κάνε ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑναστασιαΜνκ

Νεοφερμένος

Η ΑναστασιαΜνκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας Πατρών και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιος που να πέρασε ΤΕΙ πύργου και να έβγαλε άκρη με την εγγραφή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Απλα δεν καταλαβα αν ειναι μετα την ολοκληρωση της δικης μου εγγραφης η μετα την γενικη προθεσμια εγγραφης (17 τωρα 18 σεπτεμβριου).
Ευχαριστω παντως για την απαντηση


Μετα βρε.Μην ανχωνεσαι.Ολα καλα θα πανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SweetGirl

Νεοφερμένος

Η SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Καλησπέρα! Έχω κάνει κανονικά την ηλεκτρονική εγγραφή στη πλατφόρμα του υπουργείου και σήμερα βγήκε ανακοίνωση από το πανεπιστήμιο που πέρασα (Πάντειο), ποιες μέρες να προσέλθουν οι υποψήφιοι για να καταθέσουν τα δικαιολογητικά. Το θέμα είναι ότι δεν μένω Αθήνα και επειδή είμαι μακριά δεν θα μπορέσω να παρευρεθώ στις 25/9 (που είναι η μέρα κατάθεσης δικαιολογητικών για τη σχολή μου). Γίνεται να τα στείλω π.χ με courier στη διεύθυνση της σχολής; Και με τη βεβαίωση σπουδών, τους κωδικούς για το πάσο και άλλες υπηρεσίες, τα δικαιολογητικά για τη σίτιση τι θα γίνει; Πότε θα τα πάρω;

Υ.Γ Πήρα τηλ στη γραμματεία αλλά δεν το σήκωναν και κατέφυγα εδώ! Όποιος γνωρίζει την διαδικασία, ας μου δώσει τα φώτα του. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Καλησπέρα! Έχω κάνει κανονικά την ηλεκτρονική εγγραφή στη πλατφόρμα του υπουργείου και σήμερα βγήκε ανακοίνωση από το πανεπιστήμιο που πέρασα (Πάντειο), ποιες μέρες να προσέλθουν οι υποψήφιοι για να καταθέσουν τα δικαιολογητικά. Το θέμα είναι ότι δεν μένω Αθήνα και επειδή είμαι μακριά δεν θα μπορέσω να παρευρεθώ στις 25/9 (που είναι η μέρα κατάθεσης δικαιολογητικών για τη σχολή μου). Γίνεται να τα στείλω π.χ με courier στη διεύθυνση της σχολής; Και με τη βεβαίωση σπουδών, τους κωδικούς για το πάσο και άλλες υπηρεσίες, τα δικαιολογητικά για τη σίτιση τι θα γίνει; Πότε θα τα πάρω;

Υ.Γ Πήρα τηλ στη γραμματεία αλλά δεν το σήκωναν και κατέφυγα εδώ! Όποιος γνωρίζει την διαδικασία, ας μου δώσει τα φώτα του. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!


Καλησπέρα, ένας φίλος μου πέρασε στο ΤΕΙ Στερεάς Ελλάδας και βρισκόταν ακριβώς στην ίδια κατάσταση με εσένα. Εκείνος έστειλε τα δικαιολογητικά μέσω συστημένης επιστολής και μετά απο 3 μέρες, η σχολή του έστειλε βεβαίωση εγγραφής (απλή), βεβαίωση εγγραφής (για στρατιωτική χρήση) αλλά και τους κωδικούς για εγγραφή στις υπηρεσίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosM

Νεοφερμένος

Ο GiorgosM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Η Γραμματεία της Σχολής ανοίγει πριν την καθορισμένη ωρα;Δευτέρα Έχω σχολή στις 8 το πρωί Αλλά η Γραμματεία δέχεται στις 10.Ακομα δεν εχω πάει στην σχολή για εγγραφή.Υποτίθεται την Δευτέρα πρέπει να πάω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Η Γραμματεία της Σχολής ανοίγει πριν την καθορισμένη ωρα;Δευτέρα Έχω σχολή στις 8 το πρωί Αλλά η Γραμματεία δέχεται στις 10.Ακομα δεν εχω πάει στην σχολή για εγγραφή.Υποτίθεται την Δευτέρα πρέπει να πάω


Οι γραμματείες ανοίγουν για το κοινό ορισμένες ώρες και καλό είναι να το σέβεστε αυτό. Καταλαβαίνω ότι θέλετε να κάνετε τη δουλειά σας αλλά αν εκνευρίσετε τους υπαλλήλους, καλό δεν θα κάνετε! Άρα αν λέει 10, θα πας 10!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Ειναι κανεις που να έχει περασει στο πανεπιστήμιο Πειραιά και να ξερει τι παιζει με τις εγγραφές?Δεν εχουν βγάλει ακομα ανακοίνωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xopk

Νεοφερμένος

Ο xopk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ειναι κανεις που να έχει περασει στο πανεπιστήμιο Πειραιά και να ξερει τι παιζει με τις εγγραφές?Δεν εχουν βγάλει ακομα ανακοίνωση.

Και εγώ αυτό περιμένω πείρα προχθές τηλέφωνο και μου είπαν να παρακολουθώ το σάιτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stylianos6000

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω όσα παιδιά σπουδάζουν στο ΑΠΘ, και ιδιαίτερα θα με βοηθούσε αν σπουδάζουν στην οδοντιατρική : i) Τα μαθήματα αρχίζουν ακριβώς 1 Oκτωβρίου όπως λέει το ακαδημαικό ημερολόγιο ή συνήθως καθυστερούν ή αρχίζουν νωρίτερα;
ii) Πότε γίνονται οι εγγραφές στην γραμματεία συνήθως; iii) Γίνεται να ζητήσω απο τώρα βεβαίωση εγγραφής απο την γραμματεία μου ή δεν θα μου δώσουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goldensydney

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδιά, κάτι λιγό άσχετο αλλά ...

Ηθελα να ρωτήσω, τα φροντιστηριακα μαθηματα ξέρετε τι είναι ακριβώς; Στις ανακοινώσεις της γραμματείας της σχολής μου, ανεβάζουν συνεχώς για "δήλωση φροντιστηριακου μαθήματος" κτλ. Είναι κάτι που αφορά τους πρωτοετεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 233831

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά, κάτι λιγό άσχετο αλλά ...

Ηθελα να ρωτήσω, τα φροντιστηριακα μαθηματα ξέρετε τι είναι ακριβώς; Στις ανακοινώσεις της γραμματείας της σχολής μου, ανεβάζουν συνεχώς για "δήλωση φροντιστηριακου μαθήματος" κτλ. Είναι κάτι που αφορά τους πρωτοετεις;

νομίζω ενισχυτικα μαθήματα είναι, για όσους δεν κατάλαβαν ακριβώς το μάθημα η έλειπαν. Πάρε τηλέφωνο και ρώτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top