Σχολή Γεωπονίας

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Θα σας τα δώσουν σύντομα.
Απλά δεν προλαβαίνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 541500

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ευχαριστώ πολύ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Γενικά και η γραμματεία της δασολογία και της γεωπονίας είναι κάπως πίσω σε τετοια ζητήματα και σε ανακοινώσεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 541500

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βγήκε σήμερα μια ανακοίνωση στο σαιτ της σχολής γεωπονίας απθ που λέει πως αύριο ξεκινάει το εργαστήριο για το μάθημα της γενικής και ανόργανης χημείας για τους πρωτοετείς . Δηλαδή όσοι δεν βρίσκονται στη θεσ/νικη πρέπει να πάνε μέσα σε μια μέρα? Δεν είχαν ανακοινώσει ότι τα μαθήματα ξεκινάνε τις 24/10? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brynja

Νεοφερμένος

Η Brynja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
αυτη η ανακοινωση εχει βγει εδω και μια βδομαδα στην ιδια τη σχολη η εξω απ το εργαστηριο.αρκετοι ομως (οπως και εγω)το εμαθαν μολις σημερα μεσα απο το σαιτ της σχολης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Τουλάχιστον η δικιά σας βγάζει έστω και μια βδομάδα μετά ανακοίνωση στο. Ίντερνετ:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brynja

Νεοφερμένος

Η Brynja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
ναι τι να σου πω...μαλλον πρεπει να κατασκηνωσουμε εξω απο τη σχολη για να ενημερωνομαστε σωστα...γιατι αν περιμενουμε απο το ιντερνετ και απο το τηλεφωνο καηκαμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δε ξέρω για σας αλλά οι δικές μας παρατάξεις δεν έχουν και ενημερωμένες σελίδες:p.οταν μαζευτειτε για μαθήματα σφυριχτε να πάμε για καφέ στο κυλικείο μας;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariagk

Νεοφερμένος

Η mariagk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδια! Ηθελα να πω και εγω τις αποριες μου για αυτο το θεμα. Ειμαι αποφοιτη ΠΤΔΕ (Παιδαγωγικου Τμηματος) και σκεφτομαι να δωσω κατατακτηριες για τη Γεωπονια ΑΠΘ. Η σχεση μου με τα μαθηματικα, τη χημεια και τη φυσικη δεν ειναι καλη, ομως μου αρεσουν πολυ τα λουδουδια, τα φυτα και τα δεντρα και θα ηθελα να μαθω να τα φροντιζω και να τα καλλιεργω (αυτο με παρακινησε να θελω να δωσω κατατακτηριες στη σχολη αυτη). Ειχα δωσει βιολογια στο λυκειο αρα μια πρωτη επαφη με το μαθημα αυτο υπαρχει. Ειναι αρκετα δυσκολη και απαιτητικη σχολη και δυσκολα περνα κανεις τις κατατακτηριες; Ακομη σκεφτομαι να δωσω και στο τμημα Αγροτικης Αναπτυξης Ορεστιαδας αλλα δεν ξερω αν ειναι καλο και κατα ποσο ειναι απαιτητικο. Ποια ειναι η γνωμη σας για αυτα; Ευχαριστω.;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Ηθελα να πω και εγω τις αποριες μου για αυτο το θεμα. Ειμαι αποφοιτη ΠΤΔΕ (Παιδαγωγικου Τμηματος) και σκεφτομαι να δωσω κατατακτηριες για τη Γεωπονια ΑΠΘ. Η σχεση μου με τα μαθηματικα, τη χημεια και τη φυσικη δεν ειναι καλη, ομως μου αρεσουν πολυ τα λουδουδια, τα φυτα και τα δεντρα και θα ηθελα να μαθω να τα φροντιζω και να τα καλλιεργω (αυτο με παρακινησε να θελω να δωσω κατατακτηριες στη σχολη αυτη). Ειχα δωσει βιολογια στο λυκειο αρα μια πρωτη επαφη με το μαθημα αυτο υπαρχει. Ειναι αρκετα δυσκολη και απαιτητικη σχολη και δυσκολα περνα κανεις τις κατατακτηριες; Ακομη σκεφτομαι να δωσω και στο τμημα Αγροτικης Αναπτυξης Ορεστιαδας αλλα δεν ξερω αν ειναι καλο και κατα ποσο ειναι απαιτητικο. Ποια ειναι η γνωμη σας για αυτα; Ευχαριστω.;):)

Λοιπόν,πρέπει να εξεταστείς στα μαθήματα:
1)001Υ ΓΕΝΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι (Σ. Καλπαζίδου, Ν. Φαρμάκης, Σ. Φλωράς)
Πραγματικές συναρτήσεις μιας ή περισσότερων μεταβλητών. Παραγώγιση συναρτήσεων μιας μεταβλητής. Παραγώγιση συναρτήσεων πολλών μεταβλητών. Μέγιστα και ελάχιστα συναρτήσεων. Ολοκλήρωση και μέθοδοι ολοκλήρωσης. Πολλαπλά ολοκληρώματα. Διαφορικές εξισώσεις.
2)005Υ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΟΡΓΑΝΗ ΧΗΜΕΙΑ (Μ. Λάλια-Καντούρη, Χ. Χατζηκώστας Σ. Παπαστεφάνου, Λ.Τζαβέλλας)
Χημικοί τύποι-ονοματολογία. Μονάδες μετρήσεως. Περιοδικότητα (περιοδικό σύστημα των στοιχείων, ομάδες, γενικές ιδιότητες-περιγραφή των ομάδων). Δομή του ατόμου. Χημικός δεσμός. Διαλύματα (μοριακότητα, κανονικότητα, ιδιότητες διαλυμάτων π.χ. ώσμωση). Συστήματα διασποράς (ανάπτυξη κολλοειδών, ιδιότητες αυτών, ισορροπία Donnan). Χημική ισορροπία (ομογενής, ετερογενής καθιζήσεως). Οξέα-βάσεις-άλατα. Υδρόλυση, ρυθμιστικά. Οξειδοαναγωγή. Γαλβανικά στοιχεία. Θερμοδυναμική (γενικά). Κινητική των αντιδράσεων. Σύμπλοκες ενώσεις (τρόπος συναρμογής, ισομέρεια, στερεοχημεία, σταθερές σταθερότητας, ονοματολογία). Στοιχεία φωτοχημείας. Ελεύθερες ρίζες. Κατάλυση. 3)011Υ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ ΦΥΤΟΥ (Ε-Ι. Κωνσταντινίδου, Α.Καραμανώλη)
Εισαγωγικές έννοιες (Φυλογενετική, αρχές λειτουργίας κυττάρου, ολοδυναμία και εφαρμογές, ομοιοστατικoί μηχανισμοί). Φωτοσύνθεση (φυσικές και χημικές αντιδράσεις, φωτοαναπνοή, C3, C4, CAM και ενδιάμεσοι φωτοσυνθετικοί κύκλοι, επίδραση περιβάλλοντος). Αναπνοή. Μεταβολισμός και δέσμευση αζώτου. Υδατικές και ιοντικές σχέσεις (δυναμικά, οδοί κίνησης, μηχανισμοί). Ανάπτυξη (φυτικές ορμόνες, βιομόρια με ορμονική δράση, τροπισμοί, περιοδισμός, σύλληψη-μεταγωγή σημάτων, φυσιολογία γήρανσης).

Εγώ θα πρότεινα να παρακολουθήσεις κανονικά τα μαθήματα και να πας να δώσεις.Τα μαθήματα είναι εισαγωγικά και δε φαίνονται απέραστα-αν προσπαθήσεις αρκετά φυσικά,εφόσον δεν έχεις και μεγάλη σχέση με τις θετικές επιστήμες και τα μαθηματικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Ηθελα να πω και εγω τις αποριες μου για αυτο το θεμα. Ειμαι αποφοιτη ΠΤΔΕ (Παιδαγωγικου Τμηματος) και σκεφτομαι να δωσω κατατακτηριες για τη Γεωπονια ΑΠΘ. Η σχεση μου με τα μαθηματικα, τη χημεια και τη φυσικη δεν ειναι καλη, ομως μου αρεσουν πολυ τα λουδουδια, τα φυτα και τα δεντρα και θα ηθελα να μαθω να τα φροντιζω και να τα καλλιεργω (αυτο με παρακινησε να θελω να δωσω κατατακτηριες στη σχολη αυτη). Ειχα δωσει βιολογια στο λυκειο αρα μια πρωτη επαφη με το μαθημα αυτο υπαρχει. Ειναι αρκετα δυσκολη και απαιτητικη σχολη και δυσκολα περνα κανεις τις κατατακτηριες; Ακομη σκεφτομαι να δωσω και στο τμημα Αγροτικης Αναπτυξης Ορεστιαδας αλλα δεν ξερω αν ειναι καλο και κατα ποσο ειναι απαιτητικο. Ποια ειναι η γνωμη σας για αυτα; Ευχαριστω.;):)

Επειδή για τα τμήματα που ενδιαφέρεσαι στο ΑΠΘ και ΔΠΘ είναι οι σπουδές 5 ετών και ως πτυχιούχως ΠΤΔΕ θα αρχίσει από την αρχή και δεδομένου ότι το επιστημονικό σου υπόβαθρο δεν σε βοηθάει για τέτοιου είδους σπουδές...

... προτίνεται για αρχή να αποκτήσεις μία επαφή σεμιναριακού τύπου, π.χ.: https://www.ige.gr/ (δεν ξέρω αν υπάρχει σχετικό στη βόρεια Ελλάδα, ίσως στην Αμερικανική Γεωργική Σχολή Θεσ/κης) και αν δεις αν συνεχίζεις να το θες πολύ.

Επισημαίνεται, ότι σε Πανεπιστημιακό τμήμα θα πρέπει να μάθεις πέρα από τα βασικά πράγματα θετικών επιστημών (μαθηματικα και στατιστική, φυσική, χημεία, βιολογία, γεωλογία), βασικές και προχωρημένες γνώσεις γεωπονίας γύρω από δενδροκομία και αμπελουργία, κηπευτικές καλλιέργειες, φυτοπροστασία, φυτά μεγάλης καλλιέγειας, γεωργικό πειραματισμό (στατιστική προχωρημένη) ακαι βελτίωση φυτών (προχωρημένη γενετική) και φυσικά ανθοκομία/καλλωπιστικά φυτά/αρχιτεκτονική τοπίου.


Επίσης, αν εργάζεσαι παράλληλα θα είναι αρκετά δύσκολα τα πράγματα, γιατί υπάρχουν πολλά εργαστηριακή μαθήματα υποχρεωτικής παρακολούθησης, τα οποία συνήθως γίνονται από το μεσημέρι και μετά (το πρωί οι θεωρίες).

Τα ανωτέρω αναφέρθηκαν επειδή είπες ότι ενδιαφέρεσαι μόνο για «φροντίδα και καλλιέργεια λουλουδιών και φυτών» εκφράζοντας επιθυμία, αν μου επιτραπεί, μια πιο απλοϊκή/«ερασιτεχνική» ενασχόληση με το αντικείμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Red Devil

Νεοφερμένος

Ο Red Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ποια είναι η γνώμη σας για το τμήμα Αγροτικής Οικονομίας και Ανάπτυξης του Γεωπονικού Πανεπιστημίου; Τι πιστεύετε γενικότερα για την αποκατάσταση ενός γεωπόνου; Θα μου άρεσε πάντως να ασχοληθώ με αυτό το αντικείμενο, επειδή έχω χωριό και ασχολούμαι από μικρός με την βλάστηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εγώ προτιμάω μη εξειδικευμένο τμήμα γιατί μπορείς να επιλέξεις ότι σου αρέσει αφού έχεις πάρει κάποια γεύση από όλες τις κατευθύνσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eternity

Νεοφερμένος

Ο Eternity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μόλις έκανα εγγραφή εδώ, γιατί έχω κάποιες απόρίες. Ξέρει κανείς να μου τις απαντήσει;
Κατ' αρχάς, είμαι τεχνλογική κατεύθυνση ή, βασικά, ήμουν, αφού οι Πανελλήνιες τελείωσαν, και σκέφτομαι να δηλώσω γεωπονικό.
Αλλά
Θα μπορέσω να αντεπεξέλθω στις διάφορες χημείες, βιολογίες και ούτε 'γω δεν ξέρω τι έχει η σχολή, ή θα χρειαστώ ιδιαίτερα;

Υ.Γ. Είχα βιολογία γενικής σαν επιλεγόμενο μάθημα.

Ακόμα, πόσο δύσκολη είναι η σχολή;
Γενικά, κάθε καλοκαίρι δουλεύω σε χωράφια και ξέρω αρκετά καλά να φυτεύω και τέτοια πράγματα.
Πόσα μαθήματα έχει; Κάποιοι μου λένε ότι έχει 105 (μου φαίνονται πάρα πολλά, αν σκεφτεί κανείς ότι το φυσικό έχει μόλις 45).
Τα εργαστήρια που έχει αφορούν σε πρακτικά θέματα; Δηλαδή πώς να φυτεύεις και τέτοια;
Περιμένω απαβτήσεις.
Α, ακόμα κάτι. Από ό,τι ξέρω 3 είναι τα πανεπιστήμια γεωπονίας (Θεσ/νίκη, Βόλο, Αθήνα)
Ποιο είναι το καλύτερο;
Αν το έχω γράψει σε λάθος κατηγορία, κάποιος moderator, ας το μεταφέρει.
Thank you for reading it.

Για να μην ανοίγω και άλλο topic, να πω ότι είμαι πολύ καλός στην πληροφορική (ξέρω από προγραμματισμό) και σκέφτομαι και πληροφορική ΗΜΜΥ, αλλά όλοι λένε ότι είναι πολύ δύσκολη σχολή. Και για μένα που έχω βγάλει κάπου 13000 μόρια δε νομίζω να τη βγάλω, μιας και δεν έγραψα καλά στα μαθηματικά (γύρω στο 10) και η σχολή αυτή θέλει πολλά από αυτά.

Υ.Γ.2 Ανήκω σε ειδική κατηγορία, αν σκεφτείτε πως περνάω με 13000 μόρια στο ΗΜΜΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Μόλις έκανα εγγραφή εδώ, γιατί έχω κάποιες απόρίες. Ξέρει κανείς να μου τις απαντήσει;
Κατ' αρχάς, είμαι τεχνλογική κατεύθυνση ή, βασικά, ήμουν, αφού οι Πανελλήνιες τελείωσαν, και σκέφτομαι να δηλώσω γεωπονικό.
Αλλά
Θα μπορέσω να αντεπεξέλθω στις διάφορες χημείες, βιολογίες και ούτε 'γω δεν ξέρω τι έχει η σχολή, ή θα χρειαστώ ιδιαίτερα;

Υ.Γ. Είχα βιολογία γενικής σαν επιλεγόμενο μάθημα.

Ακόμα, πόσο δύσκολη είναι η σχολή;
Γενικά, κάθε καλοκαίρι δουλεύω σε χωράφια και ξέρω αρκετά καλά να φυτεύω και τέτοια πράγματα.
Πόσα μαθήματα έχει; Κάποιοι μου λένε ότι έχει 105 (μου φαίνονται πάρα πολλά, αν σκεφτεί κανείς ότι το φυσικό έχει μόλις 45).
Τα εργαστήρια που έχει αφορούν σε πρακτικά θέματα; Δηλαδή πώς να φυτεύεις και τέτοια;
Περιμένω απαβτήσεις.
Α, ακόμα κάτι. Από ό,τι ξέρω 3 είναι τα πανεπιστήμια γεωπονίας (Θεσ/νίκη, Βόλο, Αθήνα)
Ποιο είναι το καλύτερο;
Αν το έχω γράψει σε λάθος κατηγορία, κάποιος moderator, ας το μεταφέρει.
Thank you for reading it.

Για να μην ανοίγω και άλλο topic, να πω ότι είμαι πολύ καλός στην πληροφορική (ξέρω από προγραμματισμό) και σκέφτομαι και πληροφορική ΗΜΜΥ, αλλά όλοι λένε ότι είναι πολύ δύσκολη σχολή. Και για μένα που έχω βγάλει κάπου 13000 μόρια δε νομίζω να τη βγάλω, μιας και δεν έγραψα καλά στα μαθηματικά (γύρω στο 10) και η σχολή αυτή θέλει πολλά από αυτά.

Υ.Γ.2 Ανήκω σε ειδική κατηγορία, αν σκεφτείτε πως περνάω με 13000 μόρια στο ΗΜΜΥ.

Ρε συ,νταξ',είναι κάπως πιο "επιστημονικά" τα πράγματα στη Γεωπονική..δε μαθαίνεις απλά να φυτεύεις κτλ,μαθαίνεις χημεία,γεωλογία,φυσιολογία φυτών και χίλια άλλα...με σκοπό τελικά πως να κάνεις το "φύτεμα" καλύτερο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

paterasyp

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paterasyp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
To Γεωπονικό Αθήνας και προφανώς και η Θεσσαλονίκη είναι δύσκολες σχολές με πολλές υποχρεωτικές παρακολουθήσεις .
Τα μαθήματα είναι γύρω στα 60-65 θεωρίες και γύρω στα 50-55 εργαστήρια που είναι ξεχωριστές εξετάσεις .

Η χημεία και η βιολογία είναι η βάση πολλών μαθημάτων , αλλά και τα εργαστήρια είναι υψηλού επιπέδου .
Αν δεν σου αρέσει από πριν , αποκλείεται να την αγαπήσεις μέσα .
Επίσης στην Αθήνα το 50 % των εισακτέων την εγκαταλείπουν αφού δεν τελειώνουν μέσα σε 10 χρόνια .
Η σχολή είναι 5ετής και επιπλέον έχει 4 μήνες πρακτική άσκηση .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eternity

Νεοφερμένος

Ο Eternity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
οκ ευχαριστώ αλλά δεν μ απάντησες εγω 7α χρειαστώ ιδιαίτερα στη χημεία και στη βιολογία η στα διδάσκουν μέσα από την αρχή
ήμουν τεχνολογική κατεύθυνση και δεν ξέρω αν μπορώ να ανταπεξελθω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εμένα η σχολή μου συστεγάζεται με το γεωπονικό ΑΠΘ.Αυτοί κάνουν τρελή χημεία,εμείς τρελή βιολογία.Όσοι είν αι απο τεχνολογική δε,τα παίζουν άσχημα:P Είναι επι πτυχίοο και χρωστάν χημείες από τον κορμό.Παρόλα αυτά έχει πολλούς τομείς ενασχόλησης όπως η εδαφομηχανική,η αγροτική οικονομία,τα φυτά μεγάλης καλλιέργειας και άλλα.


Μη νομίζεις ότι είναι υπερβολές.Εγώ για να πάρω πτυχίο πρέπει να δώσω 72 μαθήματα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eternity

Νεοφερμένος

Ο Eternity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
αρά με λίγα λογία θα χρειαστώ ιδιαίτερό η να στρωθώ στο διάβασμα για να καλύψω κενά του λύκειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paterasyp

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paterasyp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Το διάβασμα είναι έτσι και αλλιώς χρήσιμο και δεν σου κοστίζει όπως το φροντιστήριο .
Από εκεί και μετά παρακολούθηση των θεωρητικών μαθημάτων και θα πας καλά .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top