Σχολικά χρόνια τέλος : Σκέψεις και συναισθήματα

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Να τελειωσουμε και μετααα χαλαρουιταααα,ποτα και ξενυχτια χαχαχαχα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
1ο δικη μου σκεψη:ποιος 3αναδινει του χρονου πανελληνιες??...απαντηση :εγω!!:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
1ο δικη μου σκεψη:ποιος 3αναδινει του χρονου πανελληνιες??...απαντηση :εγω!!:eek:
Μα ακομη δεν εχουμε δωσει και εσυ σκεφτεσαι το του χρονου μεχρι τοτεε...κοιτα το παρον και μην σκεφτεσαι αρνητικα:) γτ ποτε δεν ξερεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
1ο δικη μου σκεψη:ποιος 3αναδινει του χρονου πανελληνιες??...απαντηση :εγω!!:eek:

Μέγα λάθος η συγκεκριμένη σκέψη. Ποτέ δεν κατεβαίνουμε σε εξετάσεις με τέτοια σκέψη και χάλια ψυχολογία. Να γνωρίζεις (σε όλη την πορεία των σπουδών σου), ότι ποτέ μια εξέταση δεν είναι όπως ήταν η προηγούμενη. Γι' αυτό και δεν αφήνουμε ποτέ χαμένες ευκαιρίες. Αναλογικά σκεπτόμενος, ότι σε λίγο καιρό ενδεχόμενα να είσαι φοιτήτρια με πολλαπλάσια και δυσκολότερη ύλη να διαβάσεις σε λιγότερο χρονικό διάστημα (πρόσεχε αυτό που λέω), ακόμη και σε αυτές τις μέρες προλαβαίνεις να κοιτάξεις 2-3 πραγματάκια και μην αφήνεις τα 24ωρα να φεύγουν ανεκμετάλλευτα. Ένα σημαντικό που θα μάθεις ως φοιτήτρια είναι η εμπέδωση τεράστιας ύλης σε ελάχιστο χρονικό διάστημα, οπότε εκεί εκμεταλλεύεσαι και τα λεπτά. :)

Καλή επιτυχία με χαμόγελο και όχι με ηττοπάθεια..:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Μα ακομη δεν εχουμε δωσει και εσυ σκεφτεσαι το του χρονου μεχρι τοτεε...κοιτα το παρον και μην σκεφτεσαι αρνητικα:) γτ ποτε δεν ξερεις;)

Η αυτογνωσία είναι μία από τις σπουδαιότερες αρετές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
χαχα αμα περασω καπου θα σας παρω ολους απο το ιschool και θα σας παω μπουζουκιαα.......

Η αυτογνωσία είναι μία από τις σπουδαιότερες αρετές.

ακριβως και εγω διακατεχω μπολικη αλλα ετσι κι αλλιως δεν θελω να περασω γιατι φετος δεν διαβασα τοσο οσο να ειμια αξια να παρω τη θεση ενος παιδιου που ολη μερα διαβαζε επι 1 χρονο .. να ασημειωσω οτι ανηκω και στη κατηγορια πολυτεκνων και εντελως καθετη να υπαρχουν ειδικες κατηγοριες..ολοι επρεπε να ανηκουμε στη γενικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Η αυτογνωσία είναι μία από τις σπουδαιότερες αρετές.
Ισχυει αλλα μην παμε και στο αλλο ακρο κανεις δεν ξερει το μελλον :P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Μία ακόμη χρονιά έφτασε στο τέλος της..τελευταία μέρα σχολείο, λοιπόν.. Τα αισθήματά μου?? Η αλήθεια είναι πως το πρωί, καθώς πήγαινα σχολείο, ένιωθα πολύ περίεργα..δεν ήθελα να πιστέψω ότι ήταν η τελευταία φορά που κατευθυνόμουν προς τα εκεί..από κάποια ώρα, όμως, και μετά ένιωσα απερίγραπτη ελευθερία, ξέχασα για λίγο τις Πανελλήνιες, και σκεφτόμουν το τι έχω περάσει όλα αυτά τα χρόνια..χαρούμενες και δυσάρεστες καταστάσεις.. Πιστεύω ότι ο καιρός που θα αναπολήσω σε μεγάλο βαθμό αυτές τις στιγμές θα είναι το Σεπτέμβριο, όταν παιδιά μικρότερης γενιάς θα ετοιμάζονται για το καινούριο σχολικό έτος..


Καλή μας επιτυχία και εύχομαι τα όνειρα όλων μας
να πραγματοποιηθούν!! :) :*


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
1ο δικη μου σκεψη:ποιος 3αναδινει του χρονου πανελληνιες??...απαντηση :εγω!!:eek:

:) Μην έχεις άγχος, να αντιμετωπίζεις κάθε κατάσταση με ψυχραιμία :D . Αρχικά, έχεις έναν ολόκληρο χρόνο για να προετοιμαστείς.

Εφόσον προετοιμαστείς κατάλληλα, δε θα έχεις κανένα πρόβλημα:) . Μην απελπίζεσαι, όλα καλά θα πάνε. Ειδικά οι συγκεκριμένες εξετάσεις πέρα από το διάβασμα, απαιτούν καλή ψυχολογία και ψυχραιμία :) .

Ίσως ξαναδώσω και εγώ του χρόνου πανελλήνιες ( υπάρχει σαν σκέψη :) ) οπότε δεν είσαι μόνη σου :) . Αν θες στείλε μου και προσωπικό μήνυμα, να τα πούμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η τελευταία μου μέρα στο σχολείο ήταν την Τετάρτη της τελευταίας εβδομάδας πριν τις διακοπές του Πάσχα και επειδή ΒΑΡΙΟΜΟΥΝ τόσο πολύυυ έκανα και κοπάνα! :hehe:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Εντάξει ήταν ωραίες οι σχολικές μέρες, αλλά ήθελα κιόλας να τελειώσω γιατί υπάρχουν κάτι καθηγητές/καθηγήτριες που θέλω να ξεχάσω ότι υπάρχουν! :mad:

Αλλά πιο πολύ από όλα θα μου λείψει ο αγαπημένος μου καθηγητής που μας έκανε έκθεση, λογοτεχνία και αρχαία! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μητσάρας

Νεοφερμένος

Ο Μητσάρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Ερχεται λοιπον η στιγμη που το κεφαλαιο Σχολειο ερχετε προς το τελος του..Τελειωνουμε πανελληνιες,γραφουμε ενδοσχολικα βγαινουν οι βασεις και φτιαχνoυμε το μηχανογραφικο με τις σχολες που θελουμε να περασουμε και ετσι κλεινει αυτο το κεφαλαιο και ανοιγει ενα καινουργιο που οπως ακουγετε απο πολλους ''καλυτερο''.Εγω ομως τι κανω μετα;;Πανελληνιες ή θα χω παρει '''αρκετα'' μορια για να περασω εστω σε μια σχολη εδω στην πολη μου (και ανθοκομιας να ναι δεν πειραζει) ή θα χω γραψει εναν βαθμο που θα μου επιτρεπει να περασω μονο καπου επαρχια (και αν..).Απο την μια σκεφτομαι επαρχια θα μαι εντελως μονος μου (και στο να κανω και γνωριμιες δεν ειμαι και πολυ καλος) και θα χαθω τελειως με τους κολλητους απο ολη την σχολικη μου ζωη και στεναχωριεμαι(ειχα κλαψει κιολας μια φορα που το σκεφτομουνα :Ρ).Βεβαια θα ναι πολυ ωραια εμπειρια να παω καπου ,να μεινω μονος μου και γενικα να μαι ανεξαρτητος,αλλα φοβαμαι..και περα απο αυτο δεν θελω να προκαλω προβλημα με τα οικονομικα των γονιων μου(καθως φετος πληρωναν φροντηστιρια σχεδον ''ασκοπα'' και νιωθω ασχημα).Απο την αλλη,σκεφτομαι..να κατσω εδω,στην πολη που μενω και μεγαλωσα ωστε να μην χαθω τελειως και με τους φιλους που επισης μεγαλωσα ,αλλα το προβλημα ειναι οτι οι πιθανοτητες να περασω καπου εδω ειναι ελαχιστες προς μηδενικες..το να ξαναδωσω πανελληνιες ειναι κατι σχεδον αδυνατον για εμενα επειδη οκ..και να μην περναγα μια φαση με πολυ αγχος φετος,δεν θα διαβαζα πολυ..γενικα,δεν γουσταρω διαβασμα καθολου..και τωρα δηλαδη αγκαρια το κανω..Αρα σκεφτομαι για κανα ιεκ ή καποια ιδιωτικη σχολη ή οτιδηποτε για να μεινω εδω.Εδω,τουλαχιστον θα νιωθω περισσοτερη ασφαλεια,θα μαι και σε ενα οικειο περιβαλλον και θα μαι και με ατομα που ξερω..Τωρα οκ,ναι ξερω πολυ θα φυγουν για να σπουδασουν ή θα κανουν και νεες παρεες αλλα πιστευω οτι μπορω να τους κρατησω,καθως με τους περισσοτερους ειμαστε μαζι απο το δημοτικο...Γενικα δεν ξερω τι να κανω..εσεις τι θα μου προτινατε;;(Συγγνωμη για το κατεβατο :Ρ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top