Φοιτητικά έπιπλα

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Για τη δουλειά που τα θέλεις, δηλαδή μόνη φοιτήτρια για 4 χρόνια, δεν διαφώνησε κανείς, φυσικά και είναι. Για ν'ανοίξεις νοικοκυριό, όμως, δεν είναι σίγουρα. Έχει πολύ όμορφα πράγματα, αλλά δεν θα εμπιστευόμουν ένα μεγάλο και σοβαρό έπιπλο, όπως γραφείο. Έχω ένα SATO που έχει υποστεί τα πάνδεινα και παραμένει σαν καινούριο. Φυσικά είναι σταθερό σα βράχος και δεν έχει ούτε μία γρατζουνιά. Ίσως για κάνα μικροέπιπλο έτσι για μια γωνίτσα στο δωμάτιο να ήταν ΟΚ. Τραπεζάκια, βιβλιοθήκες, ντουλαπίτσες, φωτιστικά, διακοσμητικά κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εχει και μεγαλα γραφεια, ολοκληρες συνθεσεις κουζινας, μπανιου κτλ. Σε τιμες παρομοιες αλλων μαγαζιων. Μια χαρα ποιοτητα φαινονταν να εχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Ι Κ Ε Α . Όχι μόνο για έπιπλα αλλά και για πιάτα , ποτήρια , πετσέτες , φωτιστικά , παπλώματα , κουρτίνες κλπ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ι Κ Ε Α . Όχι μόνο για έπιπλα αλλά και για πιάτα , ποτήρια , πετσέτες , φωτιστικά , παπλώματα , κουρτίνες κλπ!


καλα αυτο ηταν απιστευτο ε. Ενας οροφος γεματος με τετοια, ειχα τρελαθειιιιιιιιιι:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν είχα ποτέ ταλέντο να συναρμολογώ ψευτοβίδες και ψευτοξύλα. Περισσότερο τουβλάκια μου θυμίζουν αυτά, παρά έπιπλα. Τι να πω, εγώ δε μπορώ να τα βγάλω πέρα με 120 πρωτότυπα πυράκια και να φανταστείς ότι ανέκαθεν τα χέρια μου πιάνουν στα τεχνικά. Έπιπλα με κλασικό τρόπο συναρμολόγησης (βίδες, παξιμάδια, γωνίες και τα συναφή)μπορώ να κάνω καλύτερα κι από επιπλοποιο.
Εμ, εγώ έπαιζα με lego μικρός, κάτι έμαθα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
καλα αυτο ηταν απιστευτο ε. Ενας οροφος γεματος με τετοια, ειχα τρελαθειιιιιιιιιι:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:


Υπάρχει και κάτι σαν supermarket που έχει σουηδικά προ'ι'όντα . Εκεί έχει κάτι τέλεια λαστιχένια , σαν τα haribo , που τα λένε bilar !! Όποιος είναι κοντά ας μου στείλει 3-4 πακέτα!!!!!:D:D:D:D:D:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Δεν είχα ποτέ ταλέντο να συναρμολογώ ψευτοβίδες και ψευτοξύλα. Περισσότερο τουβλάκια μου θυμίζουν αυτά, παρά έπιπλα. Τι να πω, εγώ δε μπορώ να τα βγάλω πέρα με 120 πρωτότυπα πυράκια και να φανταστείς ότι ανέκαθεν τα χέρια μου πιάνουν στα τεχνικά. Έπιπλα με κλασικό τρόπο συναρμολόγησης (βίδες, παξιμάδια, γωνίες και τα συναφή)μπορώ να κάνω καλύτερα κι από επιπλοποιο.
ενταξει δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα..
εδω ΕΓΩ καταφερα να συναρμολογησω δυοροφο κρεβατι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnakoseco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Τι μάρκας έπιπλα προτείνετε για ένα φοιτητικό σπίτι; Πολλοί φίλοι μου θα πάρουν από το ΙΚΕΑ, αλλά δεν ξέρω για την ποιότητά τους (για την ακρίβεια ούτε τα έχω δει ποτέ από κοντά). Καλά είναι για τίποτα πιάτα, ποτήρια κλπ, αλλά δεν ξέρω αν θα πρέπει να αγοράσω από εκεί γραφείο, κρεβάτι, κά. Το έχει κανείς μετανιώσει που πήρε από εκεί τα έπιπλά του; Ποιες άλλες εταιρείες είναι καλές από άποψη ποιότητας και τιμής; Η NEOSET και η SATO τι λένε;
η ποιοτητα ειναι η χειροτερη τα επιπλα ειναι απο πεπιεσμενο χαρτι......
αλλα δεν πειραζει μωρε για φοιτικο σπιτι τα θες
εδω αντεχουν και στα κανονικα σπιτια...
καλη επιλογη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ακριβώς γι'αυτό λέω ότι τέτοια έπιπλα δεν μπορεί να είναι μεγάλα, παρά μόνο αν τα προσέχεις πολύ. Ούτε καν MDF δεν είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepe3975

Νεοφερμένος

Ο pepe3975 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Δεν θα ήταν καθόλου κακή ιδέα να δοκιμάσεις έπιπλα οικολογικά από χαρτόνι. Είναι όμορφα και οικονομικά και φαίνεται να είναι "διαφορετικά". Εγώ τα είδα στο www.affordit.gr και με φαίνονται ενδιαφέροντα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
παιδια διαβασα ΟΛΑ σας τα ποστς και ζηλευωωωωω και γω μαλλον σε 3 χρονια ετσι θα μαι :jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
εγω αν και εχουμε σπιτι θεσσαλονικη οπου θα σπουδασω,εχω ηδη ξεχωρισει εκει το δωματιο μου το οποιο ειναι τοσο μεγαλο π χωραει κρεβατι διπλο γραφειο καναπεδες τραπεζια βιβλιοθηκη.οποτε ουσιαστικα θα ειναι δικος μ χωρος...μονο για φαι και μπανιο θα βγαινω χαχοαχοαχοαχοαχοα.........
οσο για τα επιπλα θελω να παρω ενα διπλο κρεβατι με αυτες τις κουρτινες γυρω γυρω,λετε να βρω στο ικεα?και τα υπολοιπα λογικα στο ικεα θα τα παρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miny

Νεοφερμένος

Η miny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ρε παιδια τι ειναι αυτα που λετε για ποιοτητα???αμα δειτε απο μεσα τα επιπλα(κομμενα εννοω) του ΙΚΕΑ(τα "φτηνα") κ τα επιλα της NEOSET(τα "ακριβα") απο το ιδιο υλικο ειναι φτιαγμενα(αυτο που μοιαζει με πριονιδια... δεν ξερω πως το λενε)... και στο κατω κατω υπαρχουν κ επιπλα που εχουν μεχρι και 25 χρονια εγγυηση... δηλαδη αμα πας απο ενα πανακριβο μαγαζι θα σου κρατησουν τα επιπλα πανω απο 10 εστω 15 χρονια???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
κοντρα πλακε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Krou ! :P Με πέρασες για μισή ώρα. Εγώ μόνο 8,5 ωρες εκανα.

Παιδιάαα είναι πολύ οικονομικά τα ΙΚΕΑ και μπορείς άνετα να εκφράσεις το στυλ σου με λεπτομέρειες από το ΙΚΕΑ!
Τα έπιπλα μου όοοολα μαζί 1000 ευρώ. (και τα διακοσμητικά άλλα 300 :P)
Εκείνοι οι καναπέδες οι KLIPPAN διθέσιοι για φοιτητικό είναι ό,τι πρέπει. Πήρα το μπεζ κάλυμμα και φυσικά με τα φτηνά και υπέροχα ριχτάρια του ΙΚΕΑ θα έχω ποικιλία και ωραία διακόσμηση. Τα πιάτα τους (ημιδιαφανή, πολύχρωμα στην περίπτωσή μου) και όλα τα διακοσμητικά πριν περάσεις στα έπιπλα self-service :P είναι καταπληκτικάααα... και τα φωτιστικά.. =)

Κρεβάτι 160x200 (καταλάθος το πήρα, ήθελα 140x200) μόνο 100 !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Τα πιάτα του ΙΚΕΑ (τουλαχιστον αυτα που πηρα εγω) ειναι πολυ πρακτικα, ευκολα στο καθαρισμα και οταν σπανε δε γινονται κομματια (μου χε πεσει ενα κ απλα χωριστικε στα 2). Αντε να ανοιξει ΙΚΕΑ στο Ηρακλειο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ellilili

Νεοφερμένος

Η ellilili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Και εγω ΙΚΕΑ θα παω μαλλον. Εχει τελεια πραγματα για φοιτητικο σπιτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Τα πιάτα του ΙΚΕΑ (τουλαχιστον αυτα που πηρα εγω) ειναι πολυ πρακτικα, ευκολα στο καθαρισμα και οταν σπανε δε γινονται κομματια (μου χε πεσει ενα κ απλα χωριστικε στα 2). Αντε να ανοιξει ΙΚΕΑ στο Ηρακλειο :D

ΝΑΙ!
Υπερμεγέθη κουτιά με κομμάτια επίπλων με περίεργα ονόματα στο ΚΤΕΛ Χανίων-Ηρακλείου, μαζί με γιαγιάδες, μωρά και σακούλες με ρακές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos-mvdr

Νεοφερμένος

Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Εμενα μου αρεσουν τα επιπλα της knoll.Η knoll ειναι μια αμερικανικη εταιρεια επιπλων που βγαζει επιπλα μεγαλων σχεδιαστων αλλα ειναι λιγο ακριβα για φοιτητες.
Παντως εμεις εχουμε μια πολυθρονα της στο σπιτι μου.
Εχει μαγαζι καπου στην Αθηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

galotsa

Νεοφερμένος

Η galotsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
εγώ στο σπιτι μου έχω γραφειο και κομοδίνο από το ΙΚΕΑ και είναι πολύ καλα!Τα εχω δηλαδή αρκετά χρόνια και δεν εχουν πάθει τίποτα... :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top