Τα πάντα για την Β' Λυκείου!

qwertyasdfg

Νεοφερμένος

Η qwertyasdfg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
αμα εχεις μ.ο. σε ενα μαθημα 8, μενεις στο συγκεκριμενο μαθημα? εξαρταται απο τον καθηγητη αμα θα μεινεις? δηλαδη πας το καλοκαιρι και το δεινεις?εχω γενικο μεσο ορο 13.
παρακαλω πολυ απαντηστε μου:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Κατ'αρχάς, όταν μένεις σε ένα μάθημα, λέγεσαι επανεξεταστέος και όχι ανεξεταστέος. Κατ'όπιν, αν έχεις μέσο όρο σε κάποιο μάθημα <10, τότε το ξαναδίνεις. Έτσι είναι στο Γυμνάσιο, στο λύκειο δεν ξέρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
METεξεταστέος λέγεσαι..για να μείνεις στην Β λυκείου,πρέπει να έχεις ΜΟ κάτω απο 9.5

αν μόνο σε ένα μάθημα έχεις 8,τότε μπορείς να "δανειστέις" απο κάποιο άλλο,πχ αγγλικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chara7909

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Ρε παιδια γινεται κανεισ να μεινει σε ενα μαθημα??
νομιζω πανω απο 4 πρεπει να εχεισ για να μεινεις εε??

και κατι αλλο..η γεωμετρια και η αλγεβρα συμψηφιζονται??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Στη σελίδα του ΥΠΕΠΘ τα έχει όλα αυτά παιδιά...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
όλα τα μαθήματα πρακτικά συμψηφίζονται..
για να μείνεις,πρέπει να κάνεις τάμα.. να είσαι κάτω απ`τη βάση σε 11 μαθήματα :p
και να τους παρακαλάς ΔΕ ΣΕ ΑΦΗΝΟΥΝ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chara7909

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
παιδια για να μεινει κανεις στην ιδια ταξη στο λυκειο πρεπει να γινει θαύμα...
μόνο απο απουσιες μένει κανεις...σπανια απο βα8μολογια..!!

εγω ρωτάω για τα μαθηματα...
π.χ. εγω γεωμετρια ειχα 13 και 15 και εγραψα 5..μένω ετσι δεν ειναι??
ή συμψηφιζεται με την αλγεβρα???

γενικα για να μεινει κανεισ πάνω απο 4 μαθήματα δεν χρειάζονται??

PLEASE.απαντηστε μου!!!!!!:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
στο λυκειο μενεις μονο απο απουσιες γτ αλλιως για να μεινεις θα πρεπει να εισαι πολυ ελεος βρε αδερφε μου.Αφου εχεις μ.ο. 13 και μονο ενα μαθημα κατω απο τη βαση μην ανησυχείς περνας πολυ ανετα

παιδια για να μεινει κανεις στην ιδια ταξη στο λυκειο πρεπει να γινει θαύμα...
μόνο απο απουσιες μένει κανεις...σπανια απο βα8μολογια..!!

εγω ρωτάω για τα μαθηματα...
π.χ. εγω γεωμετρια ειχα 13 και 15 και εγραψα 5..μένω ετσι δεν ειναι??
ή συμψηφιζεται με την αλγεβρα???

γενικα για να μεινει κανεισ πάνω απο 4 μαθήματα δεν χρειάζονται??

PLEASE.απαντηστε μου!!!!!!:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(

13+15=28/2=14 14+5=19/2 9.5 περνας μην το ψαχνεις τι κανει με την αλγεβρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Κonstantin1990

Νεοφερμένος

Ο Κonstantin1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά ήθελα να ρωτήσω... Στο πρώτο τετράμηνο έβγαλα 17.4 στην Β λυκείου.. Για το δεύτερο δεν έχω ιδέα.. Λογικά πάνω κάτω το ίδιο... Αλλά στις εξετάσεις δεν διαβάζω όσο θα έπρεπε, έχω την εντύπωση ότι γράφω μέτρια γραπτά, έως και χαλια.. Στη Γερμανία μένω, και πηγαίνω στο λύκειο ομογενών, και η βάση για εμάς είναι 8.5..! Υπάρχει περίπτωση με χαλια βαθμούς στις εξετάσεις να μείνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Παιδιά ήθελα να ρωτήσω... Στο πρώτο τετράμηνο έβγαλα 17.4 στην Β λυκείου.. Για το δεύτερο δεν έχω ιδέα.. Λογικά πάνω κάτω το ίδιο... Αλλά στις εξετάσεις δεν διαβάζω όσο θα έπρεπε, έχω την εντύπωση ότι γράφω μέτρια γραπτά, έως και χαλια.. Στη Γερμανία μένω, και πηγαίνω στο λύκειο ομογενών, και η βάση για εμάς είναι 8.5..! Υπάρχει περίπτωση με χαλια βαθμούς στις εξετάσεις να μείνω;

φιλε μου δεν μενεις με τπτ γτ και με 1 παλυ περνας, μην ανησυχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Φετος θα παω Β΄Λυκειου και διαλεγω θεωρητικη,,,,,,,,,,,,,μπορειται να ε βαλετ στο κλιμα???/πως ειναι η Β΄? ποιο το επιπεδο των γνικης πεδιας κ κατευθυνσης?:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σκοπεύεις ν'ασχοληθείς με όλα ή κυρίως με την κατεύθυνση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
μπράβο ρε μεγάλε πήρες τη σωστή απόφαση. Όταν με το καλό ξεκινήσουν τα σχουλεία πρέπει να προσέξεις την έκθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
μπράβο ρε μεγάλε πήρες τη σωστή απόφαση. Όταν με το καλό ξεκινήσουν τα σχουλεία πρέπει να προσέξεις την έκθεση.
Σ'ευχαριστώ πολύ Γιώργο μου ...Και εγώ αυτό πιστεύω...Κορίτσι είμαι πάντως..Μην σε ξεγελά το Grabeel Lucas!

Σκοπεύεις ν'ασχοληθείς με όλα ή κυρίως με την κατεύθυνση;
Εννοείται ότι όλο το βάρος της προσοχής μου θα πέσει στα μαθήματα της κατεύθυνσης.. Απλά θα ήθελα να μου δώσετε μια γεύση γενικά για τα μαθηματα της Β'....π.χ. Πως ειναι για τα πιαδιά της Θεωρητικής να διαβάζουν τα γενικής παιδείας(Φυσική,Μαθηματικά,...+++....) και τι δυσκολίες θα αντιμετωπίσω στα κατεύθυνσης. Σ'ευχαριστώ πολύ που θέλησες να με βοηθήσεις... Θα ήθελα πολύ να καταλάβω περίπου το κλίμα της Β' Λυκείου+να μου πεις τις δικές σου "εμπειρίες" και απόψεις..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Άν πας για Θετική τότε πρέπει να δώσεις βαρύτητα στα:

-Μαθηματικά Κατεύθηνσης
-Φυσική Κατεύθηνσης
-Χημεία Κατεύθηνσης
-Άλγεβρα Γενικής Παιδείας
-Χημεία Γενικής Παιδείας
-Βιολογία Γενικής Παιδείας
-Φυσική Γενικής Παιδείας

Αν πας για Τεχνολογική τότε πρέπει να δώσεις βαρύτητα στα:

-Μαθηματικά Κατεύθηνσης
-Φυσική Κατεύθηνσης
-Άλγεβρα Γενικής Παιδείας
-Φυσική Γενικής Παιδείας

Για θεωρητική δε ξέρω:D

Βέβαια, κάνεις ότι σου είπα, μόνο αν σκέφτεσαι από τώρα για τις Πανελλήνιες και χωρίς να παραμελήσεις πλήρως τα άλλα μαθήματα (όπως έκανα εγώ:'() διότι σου προσφέρουν πολύτιμες γενικές γνώσεις:)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ωχ σόρρυ, δεν είδα ότι πας θεωρητική:(

Δε σε βοήθησα και πολύ τότε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Ωχ σόρρυ, δεν είδα ότι πας θεωρητική:(

Δε σε βοήθησα και πολύ τότε....
δεν πειραζει!μετραει πααααααααρρρρρρρρααααααα πολυ μονο κ μονο που ενδιαφερθηκες!φιλια:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
λπ στην θεωρητική θα κάνεις τα εξής μαθήματα αν θυμάμαι καλά 4 ώρες αρχαία 2 ρητορικά και 2 άγνωστο... μετά 2 ώρες αρχές φιλοσοφίας.... 2 ώρες λατινικά....
κοίτα εγώ επειδή μου άρεσουν και τα μαθηματικά , φυσική , χημεία δεν δυσκολεύτηκα ιδαίτερα... Της γενικής δεν έχουν πολύ διάβασμα... αλλά πρέπει να δώσεις κυρίως βάρος στα μαθήματα της κατεύθυνσης και ιδαίτερα στα λατινικά που είναι κατι καινούριο...!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
λπ στην θεωρητική θα κάνεις τα εξής μαθήματα αν θυμάμαι καλά 4 ώρες αρχαία 2 ρητορικά και 2 άγνωστο... μετά 2 ώρες αρχές φιλοσοφίας.... 2 ώρες λατινικά....
κοίτα εγώ επειδή μου άρεσουν και τα μαθηματικά , φυσική , χημεία δεν δυσκολεύτηκα ιδαίτερα... Της γενικής δεν έχουν πολύ διάβασμα... αλλά πρέπει να δώσεις κυρίως βάρος στα μαθήματα της κατεύθυνσης και ιδαίτερα στα λατινικά που είναι κατι καινούριο...!!! :)
Σοφακι μ, σ'ευχαριστω παρα-παρα πολυ!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παρανοικός

Νεοφερμένος

Ο παρανοικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ενταξει μωρε, δεν ειναι τπτ δυσκολο, απλα κοιτα να καλυψεις ο,τι κενα μπορεις να εχεις στα αρχαια, και να διαβαζεις ΠΑΝΤΑ λατινικα, και θα εισαι μια χαρα. Τα υπολοιπα (Φιλοσοφιες και κειμενα) ειναι πανευκολα, αμα μπεις στο μυαλο των φιλολογων και γραψεις ο,τι θελουν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
thank's paranoikouli! εχεις δικαιο, αυτο θα κανω.απλα στα λατινικα δεν ηξερα οτι θελει συστηματικη επαναληψη. smouts!θενκς εγκεν:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top