Αιμοδοσία-Δωρεά οργάνων!

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Αλήθεια,θα γινόσασταν δωρητές οργάνων ή θα δίνατε αίμα για να βοηθήσετε-σώσετε έναν συνάνθρωπο σας?

Εγώ προσωπικά θα το έκανα,όσον αφορά την αιμοδοσία βέβαια,μόνο αν το επέτρεπε βέβαια και ο οργανισμος μου να χάσει δηλαδή μεγάλη ποσότητα αίματος!
Τώρα όσον αφορά την δωρεά οργάνων δεν θα'μαι πείραζε αν δεν τα έπαιρνα μαζί μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΟΥΛΗ22136

Νεοφερμένος

Η Γιούλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεταμόρφωση (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
οι γονεις μου εχουν δηλωσει δωρητες οργανων και εγω σκοπευω να το κανω συντομα... οσο για την αιμοδοσια... δυστυχως επειδη εχω στιγμα και χαμηλο αιματοκριτη, σιδηρο, φεριτινη κ.τ.λ δεν μου επιτρεπεται να προσφερω...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agapi

Νεοφερμένος

Η agapi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αλήθεια,θα γινόσασταν δωρητές οργάνων ή θα δίνατε αίμα για να βοηθήσετε-σώσετε έναν συνάνθρωπο σας?

ναι.ας αποδειξουμε τουλαχιστον την ευαισθησια μας ως πολιτες αλλα πανω απο ολα ως συνανθρωποι αυτης της κοινωνιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
φυσικα και θα γινομουν!!τι καλητερο υπαρχει???ε αιμα ακομα δεν μπορω να δωσω αλλα θα το κανω οταν ενηληκιωθω, αφου δεν εχω προβλημα με τις βελονες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!!!...vivaki...!!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 349 μηνύματα.
κι εγώ θα δίνω αίμα από τα 18 και πάνω αλλά για όργανα δεν το νομίζω......:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
...για όργανα δεν το νομίζω......:(
Γιατί όχι;

Το 'χω σκεφτεί κι εγώ να γίνω δωρητής οργάνων, δεν βλέπω κανέναν λόγο να μη το κάνω, απλά δεν έκανα ποτέ την κίνηση. Αίμα έχω δώσει ήδη κάποιες φορές, μου είπαν οτι έχω υψηλό αιματοκρίτη οπότε σκέφτομαι να το κάνω σε πιο τακτική βάση ;) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Θέλω πολύ να δώσω αίμα, αλλά πρέπει πρώτα να γίνω 18!
Για να γίνω δωρήτρια οργάνων το σκεφτόμουν και να πώ ότι δεν θα με πείραζε... Ίσως σωθεί μια ζωή που κατά την γνώμη μου είναι το πιο σημαντικό από όλα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Θέλω πολύ να δώσω αίμα, αλλά πρέπει πρώτα να γίνω 18!
Για να γίνω δωρήτρια οργάνων το σκεφτόμουν και να πώ ότι δεν θα με πείραζε... Ίσως σωθεί μια ζωή που κατά την γνώμη μου είναι το πιο σημαντικό από όλα! :)
+1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
ειμαι υπερ και των 2 ... ειλικρινα εφοσον δν παρουσιαστει καποιο προβλημα υγειας δν βλεπω τν λογο να μην προσφερω στους αλλους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
συμφωνω με riasam και despoina! :iagree::no1:
Φυσικα θα τα εκανα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ναι...Για αιμοδοσία σίγουρα πιο εύκολα, αφού κάνω τις απαραίτητες εξετάσεις βέβαια. Για όργανα, θέλει σκέψη το πράγμα...Είναι κάπως πιο δύσκολο, αλλά μάλλον ναι θα γίνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα γινω δωρητης οργανων(γιατι να πανε χαμενα?) και οταν ενηλικιωθω και μπορω να δωσω αιμα σιγουρα θα δωσω!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenh

Νεοφερμένος

Η tzenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
θα θελα να γινω δωρητης οργανων(και μαλλον 8α γινει).Τωρα για να δωσω αιμα 8α το κανω και εφοσον μπορω στο μελλον:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliaki

Νεοφερμένος

Η Έλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
εγώ έχω πει στους γονείς μου ότι αν πάθω κάτι θέλω να δώσουν τα όργανά μου, εκτός από τα μάτια... δεν ξέρω αν θα το κάνουν βέβαια...
αίμα δεν μπορώ να δώσω δυστυχώς, γιατί έχω υποθυρεοειδισμό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Οταν πεθανω, αν τα οργανα μου ειναι σε καλη κατασταση, χαρισμα τους λες και τα χρειαζομαι :P Τωρα για τιποτα νεφρα, συκωτι οσο ζω δε ξερω, πρεπει να τυχει κατασταση για να μπορω να πω τι θα εκανα και δεν εχει τυχει.
Αιμα ομως δε μπορω να δωσω γιατι εχω αναιμια.


Αρχική Δημοσίευση από eliaki:
αίμα δεν μπορώ να δώσω δυστυχώς, γιατί έχω υποθυρεοειδισμό...

Κι εγω αλλα παιζει ρολο αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από eliaki:
εκτός από τα μάτια...
Γιατί όχι τα μάτια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Ειμαι υπερ και των δυο.Πιστευω ειδικα στο θεμα της αιμοδοσιας οτι ο καθενας που ειναι καλα θα πρεπει να δινει μια φορα το εξαμηνο, δεν ειναι και τιποτα τραγικο ισα ισα βοηθαει και τον ιδιο τον εθελοντη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε σίγουρα δεν κάνει κακό, αλλά το οτι βοηθάει κιόλας πρώτη φορά το ακούω.
Για εξήγησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Η μητερα μου ειναι νοσοκομα και αυτη και ο μπαμπας μου ειναι εθελοντες, δινουν αιμα νομιζω μια φορα τον τριμηνο ή το εξαμηνο δεν θυμαμαι, και μια φορα που το συζητουσαμε μου ειπε οτι ετσι το αιμα ανανεωνεται και οτι καπου αυτο βοηθαει, θα την ρωτησω το πρωι και θα απαντησω πιο καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
υπάρχει και η δωρεά μυελού των οστών. πολλά παιδιά περιμένουν δότη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top