Φροντιστήρια το καλοκαίρι;

Τζίνα

Νεοφερμένος

Η Τζίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Ρε παιδιά, τι γίνεται στα δικά σας σχολεία;;;:emm:Γιατί στο δικό μου έχουν πέσει όλοι με τα μούτρα στο διάβασμα και δε βγαίνουν ούτε για μια ώρα απ το σπίτι!!Έλεος δηλαδή!!:read:Για την ακρίβεια, από όλη τη φετινή δευτέρα λυκείου, είμαι η μοναδική που δεν κάνει προετοιμασία για του χρόνου..Πως θ ξεκουραστούν κ τι θ πρωτομάθουν απ' όλη τν ύλη της τρίτης σ ένα μήνα;;;;:rucrazy: Μήπως ν αρχίσω ν αγχώνομαι κ εγώ από τώρα;;:scared:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Όχι μην αγχώνεσαι, κάτσε ξεκουράσου το καλοκαίρι για να έχεις δυνάμεις για διάβασμα μέσα στη σχολική χρονιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ναι ξεκουρασου ρε συ, και ασε τους αλλους να ψοφανε μεσα στο καλοκαιρι!!! Ελεος! Κι εγω ετσι ειχα κανει, ξεκινησα μαθηματα λιγο πριν αρχισουν τα σχολεια κ ηταν μια χαρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flaky

Νεοφερμένος

Ο Flaky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Και εγω την 1η χρονια που εδωσα εκανα καλοκαιρινα και δεν μου βγηκε σε καλο.Επειδη το κανα σαν αγγαρεια ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Κι εγω που εκανα καλοκαιρινα, δεν εγραψα οσο ηθελα. Κουραστηκα παρα πολυ, ουσιαστικα δεν εκανα διακοπες και αυτο οσο να 'ναι μου στοιχισε. Εφτασα τον Μαιο να ειμαι πολυ κουρασμενος και με μυαλο καζανι. Ξεκουρασου τωρα και ξεκινα δυναμικα τον Σεπτεμβρη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Εγώ πάλι ξεκίνησα τα μαθήματα της 3ης απο το φεβρουάριο της 2ας και με έβαλαν στο πνεύμα και με βοήθησαν πολύ.Πάντως το καλοκαίρι το είχα ελεύθερο,έκανα μέχρι τέλη ιουνίου και μετά ξανά τέλη αυγούστου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τζίνα

Νεοφερμένος

Η Τζίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Ουφ!!!:DΧαίρομαι που το ακούω,γτ εδώ έχουν πέσει καθηγητές-μαθητές κ μ κάνουν κήρυγμα !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Θα κανεις οτι νομιζεις εσυ καλυτερο για τον εαυτο σου. Κι εγω τα διαφορα κυρηγματα ακουγα και την πατησα. Μονο εσυ ξερεις με ποιον τροπο προετοιμασιας και διαβασματος αποδιδεις καλυτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω ξεκινήσει μαθήματα,διαβάζω κανονικά(χωρίς υπερβολές) και κάνω και τα μπανάκια μου!Εξάλλου ο στόχος των καλοκαιρινών μαθημάτων είναι να σε βάλουν λίγο στο πνεύμα της γ λυκείου,όχι να βγάλεις όλη την ύλη μέσα σε ένα μήνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
Κι εγώ πέρυσι δεν έκανα φροντιστήριο το καλοκαίρι και έβλεπα όλους τους άλλους να κάνουν και σκεφτόμουν ότι όλοι διαβάζουν κι εγώ κάθομαι, ότι μένω πίσω, θα πατώσω και αυτοί θα γράψουν καλά και άλλα τέτοια. :D

Αυτό είναι απλά ένας παραλογισμός λόγω του άγχους...
Κανείς τους δεν έγραψε παραπάνω από μένα γιατί έκανε ιδιαίτερα το καλοκαίρι (εγώ μάλιστα δε θεωρούμαι από τα άτομα που "τα παίρνουν εύκολα")

Το καλοκαίρι πριν τη Γ' λυκείου διάβαζα μαθηματικά προηγούμενων τάξεων καθώς ήμουν τελείως στόκος και δε θα έβγαζα άκρη :)

Έγραψα τελικά πολύ περισσότερο απ' όσο περίμενα.

Φέτος ξανά έδωσα πανελλαδικές χωρίς φροντιστήριο, ιδιαίτερα και γενικά οποιαδήποτε στήριξη από καθηγητή και τέλοσπάντων ένα άτομο που θα με βάλει σε πρόγραμμα και τα πήγα πολύ καλά! :)

Σημασία έχει να έχετε αυτογνωσία και να παίρνετε τις καταστάσεις στα χέρια σας. Μην έχετε τους καθηγητές ως "νταντάδες" που θα σας λένε τι να κάνετε και παράλληλα να παρατάτε το διάβασμα σε μέρη της ύλης που ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ότι έχετε κενά και δε θα μπορέσετε να αντεπεξέλθετε αν πέσει κάτι τέτοιο στις πανελλαδικές.
Πραγματικό διάβασμα, όχι επιφανειακό για να σας λένε οι καθηγητές πόσο καλοί είστε. Οι πανελλαδικές δεν είναι τεστάκι / διαγώνισμα που βάζει ένας τυχαίος καθηγητής σε μια τάξη.


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boubou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
γεια!εγω ξεκινησα φροντιστηρια κ ο καθηγητης, μου ειπε οτι χρειαζεται για να βγει η υλη μεχρι τα χριστουγεννα κ μετα να εχουμε χρονο για επαναληψεις..καλη ιδεα μου φανηκε...για να μην τρεχω κ στο τελος...βεβαια εκανα 10 μερες διακοπες κ πιστευω οτι καλο ειναι να κανεις κ εσυ για να ξεκουραστεις κ μετα μπορεις να αρχισεις..αλλα ειναι παντα αναλογα το φροντιστηριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelis1984

Νεοφερμένος

Ο vaggelis1984 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Απολαύστε το καλοκαίρι που είναι πολύ μικρό και γεμίστε τις μπαταρίες σας για να μπορέσετε να ανταποκριθείτε στις απαιτήσεις που θα έχετε. Γενικά τα πολλά ιδιαίτερα και φροντιστήρια είναι μια υπερβολή και δεν είναι εγγύηση για επιτυχία στο τέλος. Δεν πρέπει να ξεχνάτε ότι στο τέλος δίνετε εσείς και όχι οι καθηγητές σας. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει σε ένα εύλογο "χρονικό παράθυρο" να βγάλετε μια δεδομένη ύλη και να την κατανοήσετε ώστε να ανταποκρθείτε απο απλά θέματα μέχρι συνδιαστικά.Μην αναλώνεστε σε περιττά πράγματα και χάνετε το χρόνο σας (π.χ καλοκαιρινά μαθήματα ή να βγάλετε την ύλη 4-6 μήνες νωρίτερα για να έχετε χρόνο για επαναλήψεις) .
Το μόνο που ίσως να έχει κάποια αξία είναι να καλύψετε πιθανά κενά από τις προηγούμενες τάξεις(π.χ για τη Φυσική είναι βασικό να ξέρετε Α.Δ.Μ.Ε , Θ.Μ.Κ.Ε , Α.Δ.Ο , λίγη τριγωνομετρία κτλ.) αλλά και γι'αυτό αρκούν 10-15 μέρες πριν ξεκινήσετε τη νέα σχολική χρονιά.
Καλό καλοκαίρι και καλά μπάνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
vaggeli το θέμα είναι οτι καλώς η κακώς,όταν βρίσκεσαι γύρω από άτομα τα οποία σε μεγάλο ποσοστό κάνουν μαθήματα το καλοκαίρι,νιώθεις μια ανασφάλεια σχετικά με το αν θα προλάβεις να βγάλεις την ύλη....βέβαια,το τονίζω οτι υπερβόλες δεν χρειάζονται και εννοείται οτι τον Αύγουστο δεν θα πιάσουμε βιβλίο στα χέρια μας!Τεσπα,ο καθένας με την άποψη του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelis1984

Νεοφερμένος

Ο vaggelis1984 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
@george_k214
για ένα πράγμα μπορώ μόνο να σε διαβεβαιώσω ότι αυτοί που ξεκινάνε το καλοκαίρι σε σχέση με τους υπόλοιπους δεν έχουν καμία μεγαλύτερη πιθανότητα να αποδώσουν καλύτερα στο τέλος.Αν αφιερώσεις το χρόνο που πρέπει τη κατάλληλη χρονική περίοδο θα αποδώσεις. Το να αρχίσεις από τώρα να αγχώνεσαι μόνο κακό θα σου κάνει.Θα προσπαθήσεις με μια "επιφανειακή" μελέτη να καλύψεις μια μεγάλη ύλη που θέλει χρόνο και δουλειά αλλά κυρίως κατανόηση.Δεν σημαίνει τίποτα αν κάποιος έχει δει π.χ την έννοια της ροπής πολύ νωρίτερα από εσένα από τη στιγμή που είναι σε επίπεδο απλής αποστήθισης και με απλές ερωτήσεις κρίσεως / κατανόησης θα φανεί ότι δεν την έχεις αφομιώσει στο βαθμό που πρέπει ώστε να μπορεί να καλύπτει ένα ευρύτερο φάσμα ερωτήσεων/ασκήσεων.Πιο σημαντικό για μένα θα ήταν να ήξερα ότι κάποιος που πάει στη Γ' Λυκείου μπορεί να λύσει ένα θέμα σαν το 4ο θέμα που μπήκε φέτος στη Φυσική Κατεύθυνσης https://www.ypepth.gr/docs/them_fis_kat_c_hmer_no_0806.pdf
και ήθελε γνώσεις Α΄ Λυκείου (ίσως και Γ Γυμνασίου) παρά να τον βομβαρδίζω με τις γνώσεις της επόμενης χρονιάς.
Καταλαβαίνω απόλυτα το ψυχολογικό παράγοντα (βλ. άγχος ) αλλά η απάντηση σε αυτό είναι να κατανοήσεις ότι δεν είσαι άλογο κούρσας και δεν πρέπει αναγκαστικά να τρέχεις με το ρυθμό που σου επιβάλλουν οι όποιοι εξωτερικοί παράγοντες (π.χ φροντιστήρια,γονείς κτλ.) .Πρέπει να έχεις τα απαραίτητα διαλείμματα-κενά (π.χ καλοκαιρινές διακοπές , κάποια 5ημερη εκδρομή κτλ.) που θα σου δώσουν την δύναμη να τρέξεις και να τερματίσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros

Νεοφερμένος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Λοιπόν, εγώ εώς τώρα (τέλειωσα β λυκείου) δεν έχω κάνει καθόλου φροντιστήριο ή ιδιέταιρα και τα έχω καταφέρει μια χαρά. Εννοείται πως και τώρα το καλοκαίρι δεν κάνω γιατί έχω καταλάβει πως αυτή τη νοοτροπία μας την επιβάλλουν οι "ιδιεταιράδες" και οι φροντιστές για να έχουν δουλειά (οικονομικές απολαβές) και το καλοκαίρι. Βέβαια εάν νομίζεις πως χρειάζεται να κάνεις κάποια μαθήματα, (γιατί νιώθεις πως έχεις κενά) κάνε για να σου φύγει και το άγχος.Απλώς δεν χρειάζεται να σε απασχολεί και να σε προβληματίζει τι κάνουν οι άλλοι.Αυτό τουλάχιστο κάνω εγώ.:) Βέβαια κατά τη γνώμη μου καλό είναι να ασχοληθείς μόνη σου, ούτως ώστε να φρεσκάρεις κάποια πράγματα από α και β λυκείου. Έγω θα ξεκινήσω 18 Αυγούστου φροντιστήριο και αυτό πιστεύω αρκεί. Δεν υπάρχει λόγος να άγχεσαι από τώρα, και θα δεις πως η ύλη είναι δομημένη ώστε μία σχολική χρονιά να είναι αρκετή για να καλυφθεί. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ellaki

Νεοφερμένος

Η ellaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
lazare συμφωνώ απόόόόλυτα... από 18 αυγούστου 8α μπω στο πρόγραμμά μου, μέχρι τότε υπόσχομαι να μη μπω στον κόπο να κοιτάξω ούτε τα εξώφυλλα των βιβλίων της τρίτης! Ξεκολλάτε παιδιά!!! Κόλπο των καθηγητών παντός είδους (φροντηστήρια, ιδιαίτερα κ.λπ.) είναι για να μας τα παίρνουν 2 μήνες νωρίτερα. Τι νομίζετε?? Πώς θα ζήσουν κι αυτοί όταν το γάλα έχει φτάσει 1,50 και η μόνη πηγή εισοδήματός τους είναι οι τσέπες των γονιών μας... ΚΙ έπειτα αν αυτό δε σας πείθει... helloooo παίδες μια χρονιά όπως οι άλλες είναι με λίγο περισσότερο διάβασμα, αν ξεκινάτε με τέτοια μυαλά από τώρα βλέπω την ημέρα του πρώτου διαγωνίσματος να σας μαζεύουν τα ασθενοφόρα. Ιt 's summer time!!! HAVE FUN !!!
*φέτος έβγαλα πάνω από 19.5 γενικό. Το αναφέρω για να μη νομίζετε ότι μιλάει καμιά τεμπέλα που σκοπεύει να τα φορτώσει στον κόκορα του χρόνου και να πιάσει μετά βίας τη βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raster

Νεοφερμένος

Ο raster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Ο καθένας έχει τους δικούς του ρυθμούς οπότε νομίζω ότι δεν μπορεί να υπάρξει κάποια γενική απάντηση στο κατά πόσο είναι χρήσιμα τα καλοκαιρινά φροντιστήρια. Όπως βολεύει τον καθένα.
Αν κάποιος έχει αποκλειστικό στόχο να βγάλει το μέγιστο αριθμό μορίων στις πανελλαδικές (και όχι την απόκτηση γενικών γνώσεων από το Λύκειο), υπάρχει και άλλος τρόπος που καθιστά την καλοκαιρινή προετοιμασία εντελώς περιττή. Πολύ απλά γράφεις στα παλιά σου τα παπούτσια την ύλη της Β Λυκείου (έχοντας πχ στη Φυσικές κατεύθυνσης και γενικής από ένα 10άρι ίσα για να περάσεις την τάξη). Οι πανελλαδικές στη Β Λυκείου έχουν καταργηθεί προ πολλού οπότε δεν υπάρχει το παραμικρό κίνητρο, το παραμικρό bonus στα μόρια. Οπότε αφιερώνεις δυο μήνες στα ελάχιστα της Β που χρειάζονται για τη Γ (Horner, ευθείες, εκθετικές-λογάριθμοι, λίγη τριγωνομετρία κυρίως για τη Φυσική, Οργανική Χημεία αν είσαι Θετική, για τη Θεωρητική δεν ξέρω), και μόλις ξεμπερδέψεις με τα "μπάζα", μπαίνεις κατευθείαν στο "ψητό", δηλαδή στην ύλη της Γ. Αντί να διαβάσεις Θερμοδυναμική διαβάζεις Στερεό (κι ας γράφεις διαγώνισμα την επόμενη μέρα). Οι βαθμοί σου στη Β Λυκείου φυσικά είναι χάλια, ok, αλλά... φτάνοντας στις μόνες εξετάσεις που έχουν σημασία, έχεις καλύψει το έδαφος που σε χωρίζει ακόμη κι απ' αυτόν που δίνει για (τουλάχιστον) δεύτερη φορά έχοντας στόχο τα 19500 μόρια αντί τα 19000 που έβγαλε την προηγούμενη.
(Ξαναλέω: Αν ο στόχος είναι μόνο τα μόρια.) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
εγω ειχα κανει περυσι το καλοκαιρι αγγλικα για να περασω ταξη και ειχε πιεση...Φετος για αυτο το λογο δν εκανα.ε ενταξη εδω που τα λεμε ειμαι και λιγο τεμπελιτσα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τζίνα

Νεοφερμένος

Η Τζίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Βασικά,θέλω να βγάλω γύρω στα 19000-19500 μόρια..Φέτος έβγαλα 19,2, λόγω της χημείας κατ.(13) όπου πήγα κ έγραψα άρρωστη κ των θρησκευτικών(!)(15):ntomata:, χωρίς ν χω κάνει ιδιαίτερα ή φροντιστήρια,οπότε έχω κυρίως μια γενική ιδέα για τ πως λειτουργούν. :emm: Πάντως,αυτό που λέτε σχετικά μ τ ιδιαίτερα κ τ φροντιστήρια (ότι στοχεύουν αποκλειστικά στις οικονομικές απολαβές) τ παρατήρησα κ εγώ πριν δυο-τρεις μέρες:έψαχνα για καθηγητή ιδιαιτέρων κ μ σύστησαν κάποιον, ο οποίος ήταν-λέει- πολύ καλός στ δουλειά του.Πήρε τηλέφωνο,λοιπόν, η μητέρα μ κ του πε ότι είμαι θετική κατεύθυνση,έβγαλα πάνω από 19 κ "χρειάζομαι" ιδιαίτερα για τ χειμώνα,κυρίως για απορίες κ γνώσεις λίγο πιο πέρα απ αυτές του σχολείου..Ο "κύριος",βλέπετε,νευρίασε-για κάποιο λόγο- κ έβαλε τις φωνές:"Όχι κυρία μου, δ γίνεται ν μν κάνει ιδιαίτερα τ καλοκαίρι,πότε θ προλάβει ν βγάλει την ύλη;[...]Δν έχει σημασία πόσο έβγαλε πέρσι,αν δν κάνει κ τ καλοκαίρι ιδιαίτερα δ θ περάσει πουθενά!Πρέπει ν κάνει σ μαθηματικά κ φυσική." Φυσικά,όταν του θύμισε πως είμαι θετική κατεύθυνση κ τ μάθημα βαρύτητας για τ τρίτο πεδίο(που είναι η σχολή που θέλω ν περάσω) είναι βιολογία κ όχι μαθηματικά ή φυσική, αυτός επέμεινε πως δν έχει σημασία...:punch:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μαθηματικα και φυσικη ειναι πιο δυσκολα επομενως αν εκανες καλοκαιρινα οντως θα ηταν καλυτερα (κατα τη γνωμη μου) να κανεις αυτα τα 2, παρα χημεια και βιολογια, ανεξαρτητα απο το αν εινα μαθηματα βαρυτητας ή οχι.
Οπως και να χει καλυτερα να κανετε διακοπες τωρα κ να φουλαρετε μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top