Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής Πάτρας

red7genius

Νεοφερμένος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
ναι ρε αρχηγε δωσε πληροφοριες στον λαο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juniorjack46

Νεοφερμένος

Ο juniorjack46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Τη Δευτέρα θ'αρχίσετε -λογικά- με Φυσική στις 3 (δεν είναι κ ότι καλύτερο για αρχή). Δεν ξέρω αν θα κάνετε όλες τις ώρες, εξαρτάται πόσο θα σας κρατήσει ο καθένας.

Οι ωρες 9-3 που γράφει εργαστήριο μη σας απασχολούν προς το παρόν κ μη σας τρομάζει που γράφει τόσες ώρες εργαστήριο, θα χωριστείτε σε τμήματα κ κάθε τμήμα θα κάνει ένα 2ωρο (νομίζω).

Για κάποιον που ρώτησε η γραμματεία είναι στο 1ο όροφο αμέσως δεξιά από τις σκάλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicktamias

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Βόλος). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Δηλαδη την Τριτη που εχει μαθηματα ολη μερα θα κανουμε ολη μερα ή θα διαλεξουμε οποιες ωρες θελουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juniorjack46

Νεοφερμένος

Ο juniorjack46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δηλαδη την Τριτη που εχει μαθηματα ολη μερα θα κανουμε ολη μερα ή θα διαλεξουμε οποιες ωρες θελουμε?
Από που το συμπερανες οτι θα διαλέξετε;;

Βέβαια πάντα διαλέγεις όποιες ώρες θες (όποτε γουστάρεις πας, αν δε γουστάρεις δεν πας :P αν δεν κατάλαβες τι εννοώ - εκτός από τα εργαστήρια που έχουν είναι υποχρεωτικά κ έχουν απουσίες)

Στα Αγγλικά -τουλάχιστον αυτό ίσχυε παλιότερα- όσοι έχετε Proficiency παίρνετε 'απαλλαγή' (δεν εξετάζεστε στο μάθημα κ ανάλογα με το βαθμό που πήρατε το Proficiency παίρνετε αντίστοιχο βαθμό στην καρτέλα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Μολις γυρισα και γω απο πατρα,πηγα να γραφτω!Και μενα μου ειπαν τα ιδια που λεει ο juniorjack46 σχετικα με τα εργαστηρια!Δε πολυ καταλαβα ομως αυτο με τα συγγραμματα!Πως θα τα διαλεξουμε?Και κατι αλλο την τριτη θα εχουμε 10 ωρες μαθημα?πολλες δεν ειναι?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juniorjack46

Νεοφερμένος

Ο juniorjack46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Μολις γυρισα και γω απο πατρα,πηγα να γραφτω!Και μενα μου ειπαν τα ιδια που λεει ο juniorjack46 σχετικα με τα εργαστηρια!Δε πολυ καταλαβα ομως αυτο με τα συγγραμματα!Πως θα τα διαλεξουμε?Και κατι αλλο την τριτη θα εχουμε 10 ωρες μαθημα?πολλες δεν ειναι?:P
Tι είπαν δλδ για τα συγγράματα;;

(πολλές είναι την Τρίτη, αλλά Αγγλικά πηγαίνετε το πρώτο μισάωρο κ φύγετε ;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

red7genius

Νεοφερμένος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Μολις γυρισα και γω απο πατρα,πηγα να γραφτω!Και μενα μου ειπαν τα ιδια που λεει ο juniorjack46 σχετικα με τα εργαστηρια!Δε πολυ καταλαβα ομως αυτο με τα συγγραμματα!Πως θα τα διαλεξουμε?Και κατι αλλο την τριτη θα εχουμε 10 ωρες μαθημα?πολλες δεν ειναι?:P

Καλα την Δευτερα εχουμε 11!!:D:P:down:

Tι είπαν δλδ για τα συγγράματα;;

(πολλές είναι την Τρίτη, αλλά Αγγλικά πηγαίνετε το πρώτο μισάωρο κ φύγετε ;) )

Αυτο σχετικα με την απαλλαγη, εχω το prοf με C, τι βαθμο θα παρω?


Και κατι αλλο, εμεις στο 1ο εξαμηνο μαθηματα επιλογης εχουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juniorjack46

Νεοφερμένος

Ο juniorjack46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Αυτο σχετικα με την απαλλαγη, εχω το prοf με C, τι βαθμο θα παρω?

Και κατι αλλο, εμεις στο 1ο εξαμηνο μαθηματα επιλογης εχουμε?
7 ή 8, δε θυμάμαι. Το τελευταίο που θα σε απασχολήσει είναι ο βαθμός στα Αγγλικά.

Στην ουσία δεν έχετε επιλογής στο 1ο. Αν θυμάμαι καλά είχαμε επιλογής αλλά το μόνο που υπήρχε ήταν Αγγλικά, ουσιαστικά υποχρεωτικό δλδ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Καλα την Δευτερα εχουμε 11!!:D:P:down:
Τη Δευτερα δε θα κανουμε ολες τις ωρες που γραφουν εργαστηριο,αλλα θα χωριστουμε σε τμηματα,αν καταλαβα καλα!Αυτη τη Δευτερα δε,δεν εχουμε καθολου εργαστηριο!
Tι είπαν δλδ για τα συγγράματα;;

(πολλές είναι την Τρίτη, αλλά Αγγλικά πηγαίνετε το πρώτο μισάωρο κ φύγετε ;) )
Μας εδωσαν μια λιστα,απο την οποια θα πρεπει εμεις να επιλεξουμε ποιο θα χρησιμοποιησουμε!Το ερωτημα ομως ειναι:πως ξερουμε εμεις ποιο ειναι το καλυτερο,οεο????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

red7genius

Νεοφερμένος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Τη Δευτερα δε θα κανουμε ολες τις ωρες που γραφουν εργαστηριο,αλλα θα χωριστουμε σε τμηματα,αν καταλαβα καλα!Αυτη τη Δευτερα δε,δεν εχουμε καθολου εργαστηριο!

Μας εδωσαν μια λιστα,απο την οποια θα πρεπει εμεις να επιλεξουμε ποιο θα χρησιμοποιησουμε!Το ερωτημα ομως ειναι:πως ξερουμε εμεις ποιο ειναι το καλυτερο,οεο????


Ελα ντε. Αλλο αυτο με τα συγγραματα...λογικα οτι προτεινουν οι καθηγητες θα παρουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pwn3d

Νεοφερμένος

Ο pwn3d αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ωω καλά..standard τη δεύτερα θα είμαστε 100 άτομα σε ουρά να λέει ο ένας απο δω είναι ρε παιδιά... ο άλλος... οχι ρε απο εκεί μου είπανε...lol. Καλά εγώ ούτως ή άλλως θα είμαι εκεί απο πρωί γιατί έχω την εγγραφή άρα ok... Τώρα ο άλλος που θα ξυπνήσει απο τις 8 για να είναι εκεί 9 και θα του πούνε οτι έχει μάθημα στις 12 :S ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juniorjack46

Νεοφερμένος

Ο juniorjack46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Μας εδωσαν μια λιστα,απο την οποια θα πρεπει εμεις να επιλεξουμε ποιο θα χρησιμοποιησουμε!Το ερωτημα ομως ειναι:πως ξερουμε εμεις ποιο ειναι το καλυτερο,οεο????
Ναι;;! Πρώτη χρονιά πρέπει να'ναι που ισχύει αυτό. (προβλέπω να γίνει μπάχαλο με τη διανομή βιβλίων) Κ καλό κ κακό είναι..

Αν θέλετε γράψτε τη λίστα εδώ να σας πω τη γνώμη μου για όσα ξέρω. Φαντάζομαι θα γίνει κ συζήτηση στο φόρουμ της σχολής γι'αυτό για να σας πουμε οι παλιότεροι τη γνώμη μας. Κ οι καθηγητές να προτείνουν κάποιο βιβλίο δεν έχουν πάντα τα ίδια κριτήρια με μας.. ;)

Γενικά να παρακολουθείτε το φόρουμ της σχολής.

Στο πρόγραμμα όπου υπάρχει το 'Φ' μπροστά από την αίθουσα αυτό σημαίνει ώρες φροντιστηριου (λύνονται ασκήσεις κλπ).

Την 1η βδομάδα τα φροντιστήρια στο μάθημα 'Εισαγωγή στο Διαδικαστικό Προγραμματισμό' (γλώσσα C) ΔΕΝ θα γίνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Η λιστα ειναι μεγαλη δε μπορω τωρα να τη γραψω(βαριεμαι λιγο κιολας:P)αν εχει καποιος σκανερ ας τη βαλει!
Να ρωτησω κατι αλλο αυτο το 407/80 που λεει σε μερικα μαθηματα τι ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Οι 407 είναι καθηγητές με συμβάσεις ορισμένου χρόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GEORGESP8

Νεοφερμένος

Ο GEORGESP8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Χαιρετω τους συναδελφους CEIDαδες:bye:.Παρακολουθησα απο την αρχη την ολη συζητηση και εχω καποιες αποριες τις οποιες θα ηθελα να μου λυσετε τοσο εσεις οσο και ο πεπειραμενος προπτυχιακος του forum.Καταρχας,ΤΙ ΩΡΑ θα πατε τελικα τη Δευτερα????????Ειναι σίγουρο αυτο για τα εργαστηρια?Πειτε μου κατι εγκυρο γιατι η γραμματεια ειναι κλειστη και δε μπορω να ''επικοινωνησω''.Στα σεμιναρια που θα γινουν αυτη τη βδομαδα ειδικα για τους πρωτοετεις,στα οποια οπως εγραφε το εν λογω χαρτι παμε ανα ομαδες βασει κωδικου διαφορετικες μερες και ειναι ''υποβοηθησης'',λογικα δε θα μας πουν κατι για τα συγγραματα(τα οποια πραγματι τα επιλεγουμε εμεις πρωτη φορα,οπως με ενημερωσαν στην εγγραφη:no1:)?Θα παει κανεις απο σας?Αν ναι,σε ποια μερα ειστε εσεις παιδες?Επισης,την πρωτη μερα ξεκιναμε αμεσως με το διπτυχο ''σκασε και κρατα σημειωσεις'' ή εχουμε ομιλια που μας εισαγει στο τι θα πραγματευεται το καθε μαθημα κ.λ.π?Τελος,ειναι δυνατον πρωτη μερα να τελειωνουμε στις 8 το βραδυ?Τι προγραμμα ειναι αυτο?:nono:Παντως( να πουμε κατι θετικο:P) το υπολογιστικο κεντρο που ετυχε να δω ειναι=:jumpy:(μια εικονα χιλιες λεξεις που λενε:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Γεια σου συναδελφε:bye:!Για το μονο που μπορω να σου απαντησω σιγουρα ειναι οτι τη Δευτερα ξεκιναμε στις 3!Οι πρωτες ωρες ειναι εργαστηρια τα οποια δε θα γινουν την 1η βδομαδα ουτε θα γινονται ολα μαζι!Τωρα για αυτο με τα σεμιναρια θα το συζητησουμε στη σχολη,για να μαθουμε και λεπτομεριες!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juniorjack46

Νεοφερμένος

Ο juniorjack46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Χαιρετω τους συναδελφους CEIDαδες:bye:.Παρακολουθησα απο την αρχη την ολη συζητηση και εχω καποιες αποριες τις οποιες θα ηθελα να μου λυσετε τοσο εσεις οσο και ο πεπειραμενος προπτυχιακος του forum.Καταρχας,ΤΙ ΩΡΑ θα πατε τελικα τη Δευτερα????????Ειναι σίγουρο αυτο για τα εργαστηρια?Πειτε μου κατι εγκυρο γιατι η γραμματεια ειναι κλειστη και δε μπορω να ''επικοινωνησω''.Στα σεμιναρια που θα γινουν αυτη τη βδομαδα ειδικα για τους πρωτοετεις,στα οποια οπως εγραφε το εν λογω χαρτι παμε ανα ομαδες βασει κωδικου διαφορετικες μερες και ειναι ''υποβοηθησης'',λογικα δε θα μας πουν κατι για τα συγγραματα(τα οποια πραγματι τα επιλεγουμε εμεις πρωτη φορα,οπως με ενημερωσαν στην εγγραφη:no1:)?Θα παει κανεις απο σας?Αν ναι,σε ποια μερα ειστε εσεις παιδες?Επισης,την πρωτη μερα ξεκιναμε αμεσως με το διπτυχο ''σκασε και κρατα σημειωσεις'' ή εχουμε ομιλια που μας εισαγει στο τι θα πραγματευεται το καθε μαθημα κ.λ.π?Τελος,ειναι δυνατον πρωτη μερα να τελειωνουμε στις 8 το βραδυ?Τι προγραμμα ειναι αυτο?:nono:Παντως( να πουμε κατι θετικο:P) το υπολογιστικο κεντρο που ετυχε να δω ειναι=:jumpy:(μια εικονα χιλιες λεξεις που λενε:P)
Ξαναλέω, τα εργαστήρια (τουλάχιστον) την 1η βδομάδα ΔΕΝ θα γίνουν.

Με τη γραμματεία είναι γενικά δύσκολο να επικοινωνήσεις κ να συννενοηθείς. (σκίζονται στη δουλειά οι κακόμοιρες κ δεν προλαβαίνουν)

Μακάρι ο ενθουσιασμός σου για το υπολογιστικό να κρατήσει πάνω από 1 μήνα.. :P (αν κ τα πράγματα έχουν βελτιωθεί αρκετά, παλιότερα δούλευαν τα μισά pc, crt οθόνες κλπ. Ακομα και να λειτουργούν ολα, τα pc είναι ΠΟΛΥ λίγα)

Στα σεμινάρια ΝΑ ΠΑΤΕ. Θα σας δείξουν πως να χρησιμοποιείτε τα υπολογιστικά συστήματα του τμήματος (κυρίως to unix μαλλον) κλπ.

Σε κάθε μάθημα οι πρώτες ώρες (ή λεπτά lol ) θα έχουν εισαγωγικό χαρακτήρα. Για τη Φυσική δεν ξέρω:lol:, γενικά οι Φυσικοί 'μας' (τα '' γιατί δεν ανήκουν στο Τμήμα) δεν πάνε (καθόλου) καλά:lol:.. (όταν δείτε τον Κουζούδη μπορεί να βάλετε κ τα γέλια :D )

Mια γενική παρατήρηση, όσοι δεν έχετε επαφή με unix/linux αρχίστε να τα συνηθίζετε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

red7genius

Νεοφερμένος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ρε παιδια τι εννοειτε οτι την Δευτερα θα ξεκινησουμε στις 3? Το προγραμμα λεει 9! Ποιος σας το ειπε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
juniorjack46, θες να πεις ότι γενικά ότι οι καθηγητές του Γενικού Τμήματος δεν πάνε και πολύ καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GEORGESP8

Νεοφερμένος

Ο GEORGESP8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ρε παιδια τι εννοειτε οτι την Δευτερα θα ξεκινησουμε στις 3? Το προγραμμα λεει 9! Ποιος σας το ειπε?
Αντε ρε συναδελφε,πες τα!Xωρις να θελω να αμφισβητησω τα λεγομενα κανενος,πολυ με προβληματιζει αυτο το στις 3:hmm:.Κι αν μας χωρισουν νωριτερα σε τμηματα ή δεν ξερω και γω τι και δεν ειμαστε εκει?Θα εμφανιστω μετα εγω,συγκεκριμενα κατα τις 3,χαλαρος και θα μου πουν ''παρε τις απουσιες σου στα εργαστηρια,μεινε μετεωρος και ανενταχτος σε τμημα'':wow::P.Μηπως να θεσουμε κανενα υποερωτημα στο myceid με τους κωδικους που μας δωσανε μπας και μας απαντησει κανενας καθηγητης ή γραμματειακος?Δε λεει πρωτη μερα να παμε ''ασυγχρονιστοι''.:(:P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top