Λίγα πράγματα για τους ΗΜΜΥ

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Το τρίο της επιτυχίας είναι:

1. Παρακολούθηση
2. Εργασία
3. Όχι WoW.


Είναι κάπως πιο προχωρημένα τα μαθήματα του Πανεπιστημίου σε σχέση με τα μαθήματα των πανελληνίων που αν και είχατε το άγχος, είναι σχετικά απλά. Στη σχολή για να σου δώσω μια ιδέα, ίσως χρειαστεί να διαβάσεις για ένα μάθημα ένα βιβλίο το οποίο έχει περισσότερη ύλη απο όλη η ύλη σε όλα τα μαθήματα των πανελληνίων μαζί. Μην σε ανησυχεί όμως, το μάθημα γίνεται τις περισσότερες φορές σωστά και είναι αρκετό, σε αντίθεση με το λύκειο που δεν προλαβαίναμε να βγάλουμε ύλη, τρέχανε αφού όλοι κάνανε φροντιστήρια και γενικά όλο αυτό το άγχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ρε άμα θες κάτι με τα 1.000 πήγαινε χωρίς να το σκεφτείς καν, τι λέμε τώρα.

Εγώ είμαι στο τσακ να μην πάω και είμαι σίγουρος ότι θα το μετανιώσω (καλό ε; :P)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Να τονίσω επίσης ότι αν σας ενδιαφέρει η πληροφορική κυρίως μην κάνετε το λάθος και πάτε ΗΜΜΥ. Έχασα 2 χρόνια από τη ζωή μου γιατί έκανα αυτό το λάθος.
Πλέον είμαι πληροφορική ΑΣΟΕΕ και τη λατρεύω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ναι αυτό έχει τονιστεί αρκετές φορές και ισχύει. Ας το ξαναπούμε για εμπέδωση, αν σας ενδιαφέρει η Πληροφορική μην πάτε ΗΜΜΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makbut

Νεοφερμένος

Ο makbut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Μιας και περνάει ο καιρός και δεν μπορώ να αποφασίσω θα σας πω τι θέλω να σπουδάσω και παρακαλώ να μου προτείνετε σχολές....
Θέλω να ασχοληθώ με τους υπολογιστές , προγραμματισμό και hardware, γενικά με "όλο" το pc και θέλω και να έχω και μία "ειδίκευση" σε τηλεπικοινωνίες κλπ
Τι μου προτείνετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
ΗΜΜΥ μαλλον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αν δεν σε πειράζουν λίγα κυκλώματα και ηλεκτρονική (αν και τα χρειάζεσαι βασικά αυτά για hardware) και είσαι διατεθιμένος να ασχοληθείς πολύ με τη σχολή σου, θα σου έλεγε να πας ΗΜΜΥ.
Πες μας και πόσα μόρια έχεις για να κάνουμε ρεαλιστικές προτάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makbut

Νεοφερμένος

Ο makbut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
εβγαλα 18837
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Μιας και περνάει ο καιρός και δεν μπορώ να αποφασίσω θα σας πω τι θέλω να σπουδάσω και παρακαλώ να μου προτείνετε σχολές....
Θέλω να ασχοληθώ με τους υπολογιστές , προγραμματισμό και hardware, γενικά με "όλο" το pc και θέλω και να έχω και μία "ειδίκευση" σε τηλεπικοινωνίες κλπ
Τι μου προτείνετε?

Αυτό που περιγράφεις είναι ΗΜΜΥ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε, με τόσα μόρια ισχύει η πρόταση που έκανα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Και μαλλον μπορεις χαλαρα να πιασεις μια σχολη ΗΜΜΥ, αν οχι στην Αθηνα σε αλλη πολη σιγουρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.

makbut

Νεοφερμένος

Ο makbut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Και γω κατα εκεί με βλέπω αφού υπάρχει και τέτοια πολυφωνία για ΗΜΜΥ.
Την πόλη να δω τώρα.... Thanks για την βοήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε μάλλον περνάς παντού εκτός απο Αθήνα, οπότε διάλεξε και πάρε :P
Αν θες τίποτα πληροφορίες για το τμήμα στα Χανιά, ρώτα εμένα ή τον Euryomo, σπουδάζουμε κι οι 2 αρκετά χρόνια εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Αθήνα δύσκολο για ΗΜΜΥ γιατί λογικά θα πάει πάνω από 19000 στο ΑΠΘ πάλι λέτε να μείνει στην ίδια βάση 18600 είναι....????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makbut

Νεοφερμένος

Ο makbut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Όπως το σκέφτομαι τώρα
θα βάλω πρώτη επιλογή την Αθήνα, ποτέ δεν ξέρεις τι γίνετε, είναι δύσκολο το ξέρω αλλά μακάρι....
Για δευτερη επιλογή αν και πιάνω ΑΠΘ με βάση τα περσινά προτιμώ Πάτρα. Καλή δεν είναι και η σχολή στην Πάτρα?
Χανιά έχει διαφορά από τις άλλες ή είναι ίδια?
Χμ ωραία πόλη και τα Χανιά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Ρε παιδιά το ΗΜΜΥ δεν ασχολείται αποκλειστικά με τους υπολογιστές...το παιδί θέλει κάτι προς επιστήμη υπολογιστών..απο το ημμυ βγαίνεις μηχανικός όχι πληροφορικάριος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Kristal δεν είπε ότι θέλει να γίνει προγραμματιστής.

Όπως το σκέφτομαι τώρα
θα βάλω πρώτη επιλογή την Αθήνα, ποτέ δεν ξέρεις τι γίνετε, είναι δύσκολο το ξέρω αλλά μακάρι....
Για δευτερη επιλογή αν και πιάνω ΑΠΘ με βάση τα περσινά προτιμώ Πάτρα. Καλή δεν είναι και η σχολή στην Πάτρα?
Χανιά έχει διαφορά από τις άλλες ή είναι ίδια?
Χμ ωραία πόλη και τα Χανιά....

Η σχολή της Πάτρας είναι πολή καλή, καλύτερη από ΑΠΘ και ΕΜΠ κατά τις δικές μου πληροφορίες. Βέβαια ανώτερη όλων είναι η Κρήτη αλλά απ' ό,τι έχω καταλάβει δεν έχει καλή φοιτητοζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Μα ναί αλλά το παιδί απο ό,τι κατάλαβα θέλει να ασχοληθεί αποκλειστικά με υπολογιστές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ε υπάρχει μια σχολή στο Βόλο που είναι αυτό που λέει ακριβώς (Επιστήμης Η/Υ και Τηλεπικοικνωνιών) αλλά πιστεύω ότι αυτό μπορεί να το κάνει και από ΗΜΜΥ με πολή καλύτερη ποιότητα στις σπουδές του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top