Λίγα πράγματα για τους ΗΜΜΥ

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Καλημέρα.

Επειδή βλέπω απορίες που υπάρχουν, και κυρίως με κάνουν να απορώ με απορίες του στυλ "Ιατρική/Νομική/τάδε ή ΗΜΜΥ" (δεν αναφέρομαι κάπου συγκεκριμένα) καλό θα ήταν να διευκρινιστούν κάποια πραγματάκια για να μην τα ρωτάμε συνέχεια.

Θα αναφερθώ κυρίως στην σχολή μου (Χανιά, που παρεπιπτόντως είναι Ηλεκτρονικοί και όχι Ηλεκτρολόγοι μηχανικοί) που 5 χρόνια τώρα νομίζω οτι την έχω γνωρίσει αρκετά :P

1. O HMMY είναι Μηχανικός, όχι τεχνικός. Δεν θα βγείτε επισκευαστές τηλεοράσεων απο εκει μέσα (εκτός αν το θέλετε)
2. Ο ΗΜΜΥ είναι Μηχανικός, όχι προγραμματιστής. Μαθαίνουμε γενικά για προγραμματισμό (κοινώς πήξιμο στη θεωρία του κάθε αντικειμένου με αντίστοιχη πρακτική εξάσκηση σε κάποια, όχι πάντα καθορισμένη, γλώσσα). Όταν βγείτε δεν θα είστε αυτόματα expert σε καμία γλώσσα προγραμματισμού (εκτός αν ασχοληθείτε μόνοι σας)
3. Ο ΗΜΜΥ δεν είναι πληροφορικάριος. Κάνει επίσης και ηλεκτρονική, αυτοματισμούς, τηλεπικοινωνίες και hardware* τα οποία θα μάθετε για να τελειώσετε τη σχολή θέλετε δεν θέλετε.
* Βλ 1. Ο ΗΜΜΥ είναι μηχανικός, όχι τεχνικός. Το οτι ασχολείται με hardware δεν σημαίνει οτι επισκευάζει υπολογιστές.
4. Οι ΗΜΜΥ είναι δύσκολη σχολή που απαιτεί συνεχή ασχολία με πρόγραμμα. Για να τα καταφέρετε, πρέπει με κάποιο τρόπο να μπορείτε και να πατάτε στις διαλέξεις και να ασχολείστε με τις εργασίες.

Λίγες συμβουλές:
1. Αν είστε μεταξύ ΗΜΜΥ και κάποιας σχολής πληροφορικής, προτιμάτε την σχολή πληροφορικής. Θα διώξετε ένα μεγάλο βάρος που θα σας πέσει αργότερα
2. Αν καταλάθος (!) περάσετε ΗΜΜΥ και βρείτε οτι δεν σας αρέσει (το καταλαβαίνεις στον δεύτερο και τρίτο χρόνο) και δεν είναι τελικά αυτό που θέλετε να κάνετε, αλλάξτε σχολή. Θα πάρετε έτσι πτυχίο νωρίτερα (Μ.Ο πτυχίου στη σχολή: 7.5 Χρόνια )
3. Αν δείτε οτι τελικά σας αρέσει, go for it. Έχουμε μερικούς αξιολογότατους καθηγητές (για Χανιά πάντα) και το Πολυτεχνείο έχει πολύ καλό όνομα στο εξωτερικό

Αυτά, αν έχει κάτι ο Αρνής ή κάποιος άλλος να προσθέσει ίσως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Να έχετε επίσης υπόψη πως η σχολή στα Χανιά και γενικά το πολυτεχνείο της Κρήτης είναι η καλύτερη σχολή στην Ελλάδα για ΗΜΜΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickzor

Νεοφερμένος

Ο nickzor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Να έχετε επίσης υπόψη πως η σχολή στα Χανιά και γενικά το πολυτεχνείο της Κρήτης είναι η καλύτερη σχολή στην Ελλάδα για ΗΜΜΥ.

Είναι άδικο να το λες αυτό και εγώ έχω ακούσει παρα πολύ καλά πράγματα για τη σχολή όπως επίσης έχω ακούσει και για της Πάτρας (ειδικά για τη σχολή της Πάτρας όποιο γνωστό και να έχω ρωτήσει δεν μου έχει κάνει παράπονο) και για της Θεσσαλονίκης. Για την Αθήνα δεν έχω ακούσει όσα έχω ακούσει για τις άλλες αλλά ισχύει οτι έχει το όνομα και σε μελλοντικές σπουδές (μεταπτυχιακά κτλ.) παίζει ρόλο.

Πάντως όσοι είστε σε αυτές τις πόλεις (π.χ Χανιά και Πάτρα) μην προτιμήσετε να πάτε σε ΗΜΜΥ σε Αθήνα ή Θεσσαλονίκη επειδή είναι "μεγαλύτερες" πόλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo18

Νεοφερμένος

Ο geo18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ρε παιδια συγγωμη αλλα δεν αναφερετε το εμπ?

Εγω ετσι και αλλιως θελω να ασχοληθω με θεματα ενεργειας και οχι με το προφιλ του μηχανικου υπολογιστων! νομιζω οτι το εμπ εχει ακριβως οτι ζηταω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Eruyomo Kashmir επειδή έχω και εγώ ακούσει αρκετά και έχω φοβηθεί.Να σε ρωτήσω,ελεύθερος χρόνος δν υπάρχει?Δηλαδή θα τρώω το πήξιμο που έτρωγα στις πανελλήνιες?Επίσης μπορείς να μου πεις τι παίζει με την επαγγελματική αποκατάσταση?Υπάρχει απορρόφηση στην Ελλάδα?Εσύ για παράδειγμα τι σκέφτεσαι να κάνεις όταν τελειώσεις?(Αν δεν τελείωσες?)Φίλε λύσε μου αυτές τις απορίες γιατί έχω φάει μεγάλο μπέρδεμα με το τι να δηλώσω και κλείνω προς ημμυ.Αν έχεις και κανα ΜΣΝ,αν θες πες μου για να μιλήσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Είναι άδικο να το λες αυτό και εγώ έχω ακούσει παρα πολύ καλά πράγματα για τη σχολή όπως επίσης έχω ακούσει και για της Πάτρας (ειδικά για τη σχολή της Πάτρας όποιο γνωστό και να έχω ρωτήσει δεν μου έχει κάνει παράπονο) και για της Θεσσαλονίκης. Για την Αθήνα δεν έχω ακούσει όσα έχω ακούσει για τις άλλες αλλά ισχύει οτι έχει το όνομα και σε μελλοντικές σπουδές (μεταπτυχιακά κτλ.) παίζει ρόλο.

Πάντως όσοι είστε σε αυτές τις πόλεις (π.χ Χανιά και Πάτρα) μην προτιμήσετε να πάτε σε ΗΜΜΥ σε Αθήνα ή Θεσσαλονίκη επειδή είναι "μεγαλύτερες" πόλεις.

Δεν έχω κάποιο συμφέρον ή σκοπιμότητα, απλώς τώρα τελευταία έχω μιλήσει (και ξέρω λόγω συγγενών) πολλούς πανεπιστημιακούς από διάφορες πόλεις και η κοινή συνιστώσα τους είναι ότι η Κρήτη έχει τις καλύτερες σχολές σ' αυτόν τον τομέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickzor

Νεοφερμένος

Ο nickzor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Δεν έχω κάποιο συμφέρον ή σκοπιμότητα, απλώς τώρα τελευταία έχω μιλήσει (και ξέρω λόγω συγγενών) πολλούς πανεπιστημιακούς από διάφορες πόλεις και η κοινή συνιστώσα τους είναι ότι η Κρήτη έχει τις καλύτερες σχολές σ' αυτόν τον τομέα.
εντάξει δεν είπα οτι έχεις συμφέρον. Μήπως νοικιάζεις σπίτια στα Χανιά;:P

Απλά όλα τα τμήματα είναι καλά, αν υπάρχει όρεξη για δουλειά δεν θα πας χαμένος ούτε στην Πάτρα ούτε στην Αθήνα ούτε στη Θεσσαλονίκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ε ναι, σωστό είναι αυτό που λες δεν αντίκειται σ' αυτό που λέω εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Ρε παιδια συγγωμη αλλα δεν αναφερετε το εμπ?

Εγω ετσι και αλλιως θελω να ασχοληθω με θεματα ενεργειας και οχι με το προφιλ του μηχανικου υπολογιστων! νομιζω οτι το εμπ εχει ακριβως οτι ζηταω !

Δεν γνωρίζω για το ΕΜΠ και δεν μπορώ να γράψω κάτι, γι αυτό έγραψα όποιος ξέρει κάτι παραπάνω να το προσθέσει.

Αρχική Δημοσίευση από Fosa:
Eruyomo Kashmir επειδή έχω και εγώ ακούσει αρκετά και έχω φοβηθεί.Να σε ρωτήσω,ελεύθερος χρόνος δν υπάρχει?Δηλαδή θα τρώω το πήξιμο που έτρωγα στις πανελλήνιες?Επίσης μπορείς να μου πεις τι παίζει με την επαγγελματική αποκατάσταση?Υπάρχει απορρόφηση στην Ελλάδα?Εσύ για παράδειγμα τι σκέφτεσαι να κάνεις όταν τελειώσεις?(Αν δεν τελείωσες?)Φίλε λύσε μου αυτές τις απορίες γιατί έχω φάει μεγάλο μπέρδεμα με το τι να δηλώσω και κλείνω προς ημμυ.Αν έχεις και κανα ΜΣΝ,αν θες πες μου για να μιλήσουμε.

Αν πάρεις τα πράγματα σοβαρά απο την αρχή (ή τουλάχιστον απο το 2ο έτος) τότε θα έχεις άπλετο ελεύθερο χρόνο, τουλάχιστον το Σ/Κ, αρκεί να ξέρεις οτι υπάρχει ο χρόνος των διαλέξεων (πολύ σημαντικός, αν παρακολουθείς και τα καταλαβαίνεις στο τέλος ο χρόνος για διάβασμα σου φαίνεται υπεραρκετός) και ο χρόνος της ασχολίας με τις εργασίες.

Αν δεν τα ξεχνάς αυτά τα δυο τότε θα τα περάσεις κάπως χαλαρά (αν και υπάρχουν στιγμές που θα φτύσεις αίμα) και με βαθμό. Αν αποφασίσεις να το ρίξεις στον "τουρισμό" (=ανεβάινουμε μόνο για κάποια εξέταση/παράδοση εργασίας) τότε κατα 90% θα ζοριστείς άσχημα.

Για επαγγελματική αποκατάσταση, αν και δεν το έχω ψάξει απόλυτα το θέμα, δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Οι τομείς με τους οποίους ασχολούνται οι Η/Μ & Μ/Υ έχουν νομίζω πολλές ευκαιρίες απασχόλησης. Αν είσαι καλός νομίζω δεν θα δυσκολευτείς.

Πάντως μην κοιτάς τόσο την επαγγελματική αποκατάσταση. Στους τομείς της τεχνολογίας που αναπτύσσεται τόσο ραγδαία όπως αυτή των υπολογιστών αυτά τα πράγματα μπορούν να αλλάξουν απο την μια στιγμή στην άλλη.
Αν δεν γουστάρεις έστω και λίγο το αντικείμενο, ή αν θέλεις μόνο πληροφορική πχ, πήγαινε αλλού, εδώ θα φτύσεις αίμα για πράγματα που δεν θα σου αρέσουν καν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Κοίτα βασικά ήμουν ανάμεσα σε πολιτικών μηχανικών και ημμυ,και βρίσκω το ημμυ πιο ενδιαφέρον, γιαυτο και κλείνω προς τα εκεί.Καθαρα πληροφορική δεν μου αρέσει,πιστεύω πως πρεπει να είσαι πολύ πορωμένος με τους υπολογιστές για να μπορεσεις να ανταπεξέλθεις.Γμτ ελπίζω να μπορέσω να τα βγάλω πέρα στο ημμυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Κοίτα βασικά ήμουν ανάμεσα σε πολιτικών μηχανικών και ημμυ,και βρίσκω το ημμυ πιο ενδιαφέρον, γιαυτο και κλείνω προς τα εκεί.Καθαρα πληροφορική δεν μου αρέσει,πιστεύω πως πρεπει να είσαι πολύ πορωμένος με τους υπολογιστές για να μπορεσεις να ανταπεξέλθεις.Γμτ ελπίζω να μπορέσω να τα βγάλω πέρα στο ημμυ.

Μην πίεζεις τον εαυτό σου να μπεί σε μια σχολή στην οποία δεν είσαι σίγουρος αν μπορείς να ανταπεξέλθεις. Ιδιαίτερα μάλλον αν δεν σου αρέσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Μην πίεζεις τον εαυτό σου να μπεί σε μια σχολή στην οποία δεν είσαι σίγουρος αν μπορείς να ανταπεξέλθεις. Ιδιαίτερα μάλλον αν δεν σου αρέσει!
Αν δεν μου άρεσε δε θα το συζητούσα.Και πάλι δεν υπάρχει κάποια σχολή που μαρέσει με 1000.Απλώς έχω φόβο μήπως τα βρω σκούρα.Εσυ πήγες με κλειστά τα μάτια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Αν δεν μου άρεσε δε θα το συζητούσα.Και πάλι δεν υπάρχει κάποια σχολή που μαρέσει με 1000.Απλώς έχω φόβο μήπως τα βρω σκούρα.Εσυ πήγες με κλειστά τα μάτια?

Eγώ δεν ήξερα :P
Επιστήμης Υπολογιστών ήθελα με κλειστά τα μάτια, αλλα λόγω γονιών (θέλανε πολυτεχνείο) είπα, ας το δηλώσω και αυτό μα δεν περνάω.

Δεν μπορώ να πω οτι το μετανιώνω πολύ βέβαια αλλα όσο να ναι την μαλακία την έκανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Eγώ δεν ήξερα :P
Επιστήμης Υπολογιστών ήθελα με κλειστά τα μάτια, αλλα λόγω γονιών (θέλανε πολυτεχνείο) είπα, ας το δηλώσω και αυτό μα δεν περνάω.

Δεν μπορώ να πω οτι το μετανιώνω πολύ βέβαια αλλα όσο να ναι την μαλακία την έκανα.
Δηλαδή ψιλομετάνιωσες ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Δηλαδή ψιλομετάνιωσες ε?

Koίτα κάθομαι και τρώω στη μάπα παραπάνω μαθήματα. Βέβαια κάποια απο αυτά είναι πολύ ενδιαφέροντα αλλα και άλλα δεν τα μπορώ καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Koίτα κάθομαι και τρώω στη μάπα παραπάνω μαθήματα. Βέβαια κάποια απο αυτά είναι πολύ ενδιαφέροντα αλλα και άλλα δεν τα μπορώ καθόλου.
Να σε ρωτήσω,τα μαθήματα θέλουν την ίδια διεξοδική ανάλυση που ήθελαν και στις πανελλήνιες??Η μπορείς να γράψεις και με σχετικά λιγότερο διάβασμα?Επειδή τα βλέπω στους οδηγούς σπουδών και μερικά μου φαίνονται λίγο τρελά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Τωρα συγκρινεις τα σχολικα μαθηματα με των πανεπιστημιων και πολυτεχνειων? Νομιζω πως αν το κανεις αυτο μαλλον θα απογοητευτεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Θέλουν:

1) Παρακολούθηση διαλέξεων και κατανόηση. Όχι παπαγαλία.
2) Να κάνεις τα project κάθε μαθήματος μόνος σου και όχι ια της πλαγίας όδου όπως κάνουν πολλοί.

Έτσι δεν θα έχεις πρόβλημα να περάσεις κανένα μάθημα, πρέπει να ασχοληθείς όμως σε όλη τη διάρκεια του εξαμήνου. Εγώ αυτό κάνω και στην εξεταστική διαβάζω πολύ λιγότερο απο άλλους γνωστούς μου. Για αυτούς είναι περίοδος άγχους και λιωσίματος, για μένα είναι περίοδος χαλάρωσης :P . Το να ασχολείσαι αρκετά συστηματικά με τα μαθήματα όλο το εξάμηνο αποδίδει πολύ καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Όταν λες το project κάθε μαθήματος?Τι εννοείς?Ένα πλάνο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε ασκήσεις, πως το λένε. Απλώς δεν είναι απλές ασκησούλες, είναι κάτι πιο ολοκληρωμένο που θέλει αρκετή ενασχόληση για να το βγάλεις. Project τα λένε :P
Σε αυτά συμπεριλαμβάνονται προγραμματιστικές ασκήσεις, θεωρητικές ασκήσεις, εργαστήρια κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top