Γενικό -  Καλοκαίρι και ξεκινημα μαθηματικών

maraki_7

Νεοφερμένος

Η Maraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Γεια σας λοιπόν ξεκίνησα μαθήματα φυσικής τώρα το καλοκαίρι και σκέφτομαι ν αρχίσω και μαθηματικά το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν είναι αναγκαίο να ξεκινήσω από τώρα εσείς τι λέτε ;
[FONT=&quot]Πρέπει να ξεκινήσει κάποιος να κάνει προετοιμασία για μαθηματικά για την β από το καλοκαίρι η δεν ωφελεί και παρά πολύ?[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Εγώ θα έλεγα να κάνεις διακοπές.
Υπερβολικό το βρίσκω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ναι ρε συ, δεν εχεις λογο να ξεκινησεις νωριτερα!!! Εξαλλου πιθανοτατα θα φας το επομενο καλοκαιρι σου σε τετοια, λογω προετοιμασιας για τις Πανελληνιες (ουτε αυτο το θεωρω αναγκαιο, αλλα δεν ειναι στο θεμα μας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ, αναπαράγοντας συμβουλη ενός υπέροχου καθηγητή στο σχολείο μου (πολύ καλός άνθρωπος, πολύ καλός μαθηματικός) θα σας πω απλά να κοπροσκυλιάσετε γιατι απο Σεπτέμβρη αρχίζετε σιγά-σιγά τη σοβαρή δουλίτσα κι ούτως ή άλλως το πιθανότερο ειναι οτι του χρόνου το καλοκαίρι όλο και κάποια προετοιμασία Πανελληνίων θα κάνετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Δεν νομιζω οτι η προετοιμασια το καλοκαιρι ειναι απαραιτητη για τη Β. Το θεωρω υπερβολη. Το καλυτερο θα ηταν να χαλαρωσεις γιατι αν αρχισεις απο τωρα θα κλαταρεις προς το τελος της χρονιας! Γενικα δεν νομιζω οτι προσφερει κατι το ιδιαιτερο σε εναν μαθητη αυτο (ακομα και για την Γ), το μονο που γινεται ειναι να φορτωνεται με αγχος και κουραση, να μην ξεκουραζεται, και οσο πλησιαζουν οι εξετασεις να χανει τις δυναμεις του. Με συστηματικο (και οχι υπερβολικο) διαβασμα απο Σεπτεμβρη θα πανε ολα καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Εγώ θα πρότεινα να καλύψεις με προσωπική μελέτη τα κενά που ξέρεις ότι έχεις.
Αν δεν έχεις να ξεκουραστείς όσο μπορείς γιατί τα επόμενα δύο χρόνια προμηνύονται δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros

Νεοφερμένος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Εγώ που φέτος τελείωσα β λυκείου θα σου έλεγα να ξεκουραστείς. Μην άγχεσαι, δεν είναι και τόσο δύσκολη η χρονιά αυτή. Να φανταστείς την τέλειωσα χωρίς καμία ώρα φροντιστήριο ή ιδιέταιρα. :up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
απλα υπερβολή αφού αυτά στην β ετσι και αλλιώς δεν θα τα ξανασυναντήσεις!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitr@!

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Δεν το βρισκω και τοσο απαραιτητο!!το θεωρω υπερβολικο!...εκτος και αν εχεις πολλα κενα και πιστευεις οτι δεν θα μπορεσεις να τα καλυψεις κατα την διαρκεια της χρονιας...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω πολλά κενά στ' Αρχαία (θα πάω θεωρητική)και διαβάζω καμιά ωρίτσα τη μέρα. Νομίζω πως μόνο όφελος μπορείς να έχεις από αυτό. Και δεν είναι καθόλου κουραστικό. Άλλωστε όταν θα ξεκινήσουν τα σχολεία το Σεπτέμβριο θα είμαι από τους πιο κερδισμένους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoKi

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Εγώ, αναπαράγοντας συμβουλη ενός υπέροχου καθηγητή στο σχολείο μου (πολύ καλός άνθρωπος, πολύ καλός μαθηματικός) θα σας πω απλά να κοπροσκυλιάσετε γιατι απο Σεπτέμβρη αρχίζετε σιγά-σιγά τη σοβαρή δουλίτσα κι ούτως ή άλλως το πιθανότερο ειναι οτι του χρόνου το καλοκαίρι όλο και κάποια προετοιμασία Πανελληνίων θα κάνετε.


Ακριβώς τα λόγια της φιλολόγου μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top