Ιατρική vs Σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών

GiorgosBusbis

Νεοφερμένος

Ο GiorgosBusbis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Μετά το καλοκαίρι θα είμαι μαθητής της Γ λυκείου και οι σχολές που με ενδιαφέρουν είναι Ηλεκτρολόγων μηχανικών&μηχανικών Η/Υ ΑΠΘ και Ιατρική ΑΠΘ. Στο σχολείο έχω άριστους βαθμούς σε όλα τα μαθήματα που αφορούν τις 2 σχολές (μαθηματικά,φυσική, χημεία, βιολογία, έκθεση) όμως πρέπει να διαλέξω μαθηματικά για να έχω πρόσβαση σε θετικές σπουδές (ημμυ) ή βιολογία για τις επιστήμες υγείας (ιατρική). Και τα δύο μου αρέσουν πολύ (λίγο παραπάνω τα μαθηματικά), αλλά ο συνδυασμός τους πιστεύω θα με εξουθενώσει. Από το τμήμα ιατρικής με ενδιαφέρει η χειρουργική (συγκεκριμένα νευροχειρουργική ή ορθοπαιδική χειρουργική) ενώ από ημμυ μου αρέσουν όλες οι διέξοδοι που αφορούν την ενέργεια και τις τηλεπικοινωνίες. Θα ήθελα τη βοήθειά σας για το ποιο από τα δύο επαγγέλματα έχει καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση εδώ και στο εξωτερικό. Επιπλέον μήπως γνωρίζει κανείς αν ένας απόφοιτος ημμυ μπορεί να ασχοληθεί με τομείς της ενέργειας όπως το πετρέλαιο και το φυσικό αέριο; Ή αυτό είναι αποκλειστικά αντικείμενο των χημικών μηχανικών; Τέλος, πόσα είναι τα ελάχιστα χρόνια σπουδών για κάθε σχολή χωρις μεταπτυχιακά;

ΟΙ προπτυχιακες σπουδες στην ιατρικη διαρκουν 6 χρονια και των ημμυ 5 χρονια.Ωστοσο οι φοιτητες της ιατρικης τελειωνουν την σχολη τους στην ''ωρα'' τους κατι τετοιο δεν συμβαινει με τους ημμυ.Υπαρχουν φοιτητες που το τελειωνουν ακομα και σε 8,5 χρονια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Από που και ως που το ημμυ είναι μουράτη σχολή?Όσους ρώτησα δεν την ήξεραν την σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Στις γιαγιάδες και στους παππούδες μπορεί να μην είναι αλλά στους μέσης ηλικίας και κάτω είναι..
Κάνε ένα ''ξεψαχνισμα'' στα θέματα του forum και θα το δείς..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosBusbis

Νεοφερμένος

Ο GiorgosBusbis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Από που και ως που το ημμυ είναι μουράτη σχολή?Όσους ρώτησα δεν την ήξεραν την σχολή.

Δεν την ξερουν γτ στην κοινωνια στην οποια ζουμε μαθαινουμε οτι μουρατες σχολες ειναι η νομικη, ιατρικη και οι λοιπες σχολες ειναι για τους αποτυχημενους και χαζους.


ΥΓ: το 2014 οι βασεις στους ημμυ ηταν 19.000+ μορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Δεν την ξερουν γτ στην κοινωνια στην οποια ζουμε μαθαινουμε οτι μουρατες σχολες ειναι η νομικη, ιατρικη και οι λοιπες σχολες ειναι για τους αποτυχημενους και χαζους.


ΥΓ: το 2014 οι βασεις στους ημμυ ηταν 19.000+ μορια

Βασικα και οι ΗΜΜΥ θεωρειται μουρατη σχολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.

GiorgosBusbis

Νεοφερμένος

Ο GiorgosBusbis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Βασικα και οι ΗΜΜΥ θεωρειται μουρατη σχολη.

Σε εμας για ρωτα την τριτη ηλικια θα νομιζουν οτι απλα αλλαζουν λαμπες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Σε εμας για ρωτα την τριτη ηλικια θα νομιζουν οτι απλα αλλαζουν λαμπες :P

Και για εμας να δεις..οτι ειμαστε μασατζουδες:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης Χ.

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Από την πολύ πρόσφατη εμπειρία μου σχετικά με τις Πανελλήνιες Εξετάσεις , νιώθω από τους τυχερούς διότι εξετάστηκα με το παλαιό σύστημα! Εύχομαι κάθε επιτυχία στον Θανάση Α. που θα γευθεί το νέο σύστημα! Στο θέμα μας τώρα! Ο τίτλος της συζήτησης με αντιπροσωπεύει πλήρως! Έχω μία αδερφή που σπουδάζει Ιατρική (5ο έτος) και μία που σπουδάζει ΗΜΜΥ (4ο έτος), και οι δύο Α.Π.Θ.! Εγώ είμαι Θετική και ενώ ξεκίνησα την χρονιά με στόχο την Ιατρικη ( δεν πολυχώνευα τα μαθηματικά ) στην συνέχεια συζητώντας με στην χρονιά με την ημμύτισα αδερφή με έκανε να ερωτευτώ (διευκρίνηση: όχι να αγαπήσω) την σχολή της με όλα τα καλά και τα άσχημα της. Επίσης άρχισαν να μου αρέσουν και τα μαθηματικά( από πολύ μικρός μου άρεσαν αλλά όταν ξεκίνησε η Τρίτη Λυκείου πικράθηκα λόγω της απεραντοσύνης τους)! έχω 10 μέρες για το μηχανογραφικό και δεν είμαι σίγουρος για το τί να δηλώσω πρώτο!

Σημείωση: από 6η δημοτικού έστω και σαν ιδέα μου άρεσε η Ιατρική, αλλά φέτος μου γυάλισε άσχημα η ΗΜΜΥ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Δήλωσε Αντώνη ό,τι σε ''τραβάει'' περισσότερο και να ξέρεις ότι αυτός που ενδιαφέρεται για την επιστήμη με τον έναν ή τον άλλον τρόπο θα καταφέρει πράγματα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jon_snow

Νεοφερμένος

Ο jon_snow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Δίνω φέτος πανελλαδικές στα μαθήματα: Φυσική, Χημεία, Έκθεση και θα πάρω Μαθηματικά και Βιολογία Προσανατολισμού για να έχω πρόσβαση στο 2ο και στο 3ο επιστημονικό πεδίο. Οι σχολές που μου κεντρίζουν περισσότερο το ενδιαφέρον είναι οι σχολές Ιατρικής και Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών. Από τη μία πλευρά, η Ιατρική μου αρέσει πάρα πολύ επειδή είναι μια επιστήμη που προσφέρει άμεσα στον άνθρωπο (και την υγεία του), ισοδυναμεί με καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση σε σχέση με άλλα αντικείμενα σπουδών και επειδή εμπλέκεται σε τομείς που με ενδιαφέρουν, όπως η επιδημιολογία, η γενετική, οι νευροεπιστήμες κτλ. Από την άλλη πλευρά, το τμήμα ΗΜΜΥ μου αρέσει εξίσου επειδή έχω ένα πάθος με τα Μαθηματικά και τη Φυσική, όπως επίσης και με τομείς σπουδών που αφορούν τις Τηλεπικοινωνίες και γενικότερα τους υπολογιστές ή την ηλεκτρική ενέργεια. Ωστόσο, ακούω από πολλά άτομα γύρω μου ότι οι ηλεκτρολόγοι μηχανικοί/μηχανικοί υπολογιστών δυσκολεύονται να βρουν εργασία στην Ελλάδα σήμερα και έχουν πολύ μικρότερους μισθούς σχετικά με τους γιατρούς. Επιπλέον, πάρα πολλοί συγγενείς και φίλοι μου αγνοούν παντελώς την ύπαρξη των ηλεκτρολόγων μηχανικών και μου δίνουν την εντύπωση ότι είναι ένα επάγγελμα που δεν αναγνωρίζεται και δεν έχει προοπτικές στην Ελλάδα:(:(. Δεδομένου ότι και οι δύο σχολές μου αρέσουν το ίδιο σαν αντικείμενα σπουδών, θα ήθελα κάποιος που γνωρίζει να μου ξεκαθαρίσει ποιο από τα δύο επαγγέλματα:
1)είναι περισσότερο ευέλικτο στην Ελλάδα και στο εξωτερικό, δηλαδή έχει περισσότερες και διαφορετικές προοπτικές απασχόλησης
2)προσφέρει κατά μέσο όρο μεγαλύτερο μισθό στην Ελλάδα και στο εξωτερικό (σε συνάρτηση και με τα χρόνια εμπειρίας/εργασίας)
Διατυπώνω τις παραπάνω ερωτήσεις, επειδή είναι πολύ σημαντικό για μένα να μου εξασφαλίσει η μεγάλη προσπάθειά μου, φέτος αλλά και στα φοιτητικά χρόνια, μια αντίστοιχα αξιοπρεπή και οικονομικά άνετη ζωή:/::/:. Σας ευχαριστώ για την βοήθειά σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Δίνω φέτος πανελλαδικές στα μαθήματα: Φυσική, Χημεία, Έκθεση και θα πάρω Μαθηματικά και Βιολογία Προσανατολισμού για να έχω πρόσβαση στο 2ο και στο 3ο επιστημονικό πεδίο. Οι σχολές που μου κεντρίζουν περισσότερο το ενδιαφέρον είναι οι σχολές Ιατρικής και Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών. Από τη μία πλευρά, η Ιατρική μου αρέσει πάρα πολύ επειδή είναι μια επιστήμη που προσφέρει άμεσα στον άνθρωπο (και την υγεία του), ισοδυναμεί με καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση σε σχέση με άλλα αντικείμενα σπουδών και επειδή εμπλέκεται σε τομείς που με ενδιαφέρουν, όπως η επιδημιολογία, η γενετική, οι νευροεπιστήμες κτλ. Από την άλλη πλευρά, το τμήμα ΗΜΜΥ μου αρέσει εξίσου επειδή έχω ένα πάθος με τα Μαθηματικά και τη Φυσική, όπως επίσης και με τομείς σπουδών που αφορούν τις Τηλεπικοινωνίες και γενικότερα τους υπολογιστές ή την ηλεκτρική ενέργεια. Ωστόσο, ακούω από πολλά άτομα γύρω μου ότι οι ηλεκτρολόγοι μηχανικοί/μηχανικοί υπολογιστών δυσκολεύονται να βρουν εργασία στην Ελλάδα σήμερα και έχουν πολύ μικρότερους μισθούς σχετικά με τους γιατρούς. Επιπλέον, πάρα πολλοί συγγενείς και φίλοι μου αγνοούν παντελώς την ύπαρξη των ηλεκτρολόγων μηχανικών και μου δίνουν την εντύπωση ότι είναι ένα επάγγελμα που δεν αναγνωρίζεται και δεν έχει προοπτικές στην Ελλάδα:(:(. Δεδομένου ότι και οι δύο σχολές μου αρέσουν το ίδιο σαν αντικείμενα σπουδών, θα ήθελα κάποιος που γνωρίζει να μου ξεκαθαρίσει ποιο από τα δύο επαγγέλματα:
1)είναι περισσότερο ευέλικτο στην Ελλάδα και στο εξωτερικό, δηλαδή έχει περισσότερες και διαφορετικές προοπτικές απασχόλησης
2)προσφέρει κατά μέσο όρο μεγαλύτερο μισθό στην Ελλάδα και στο εξωτερικό (σε συνάρτηση και με τα χρόνια εμπειρίας/εργασίας)
Διατυπώνω τις παραπάνω ερωτήσεις, επειδή είναι πολύ σημαντικό για μένα να μου εξασφαλίσει η μεγάλη προσπάθειά μου, φέτος αλλά και στα φοιτητικά χρόνια, μια αντίστοιχα αξιοπρεπή και οικονομικά άνετη ζωή:/::/:. Σας ευχαριστώ για την βοήθειά σας.

Σιγουρα η Ιατρικη ειναι μια πολυ ευελικτη σχολη. Δεν σε περιοριζει κατι να εργασθεις σε οποιαδηποτε μερος της ΕΕ, ακομα και του κοσμου (σε ορισμενες χωρες με αναγνωριστικες εξετασεις). Για τους ηλεκτρολογους φανταζομαι ισχυει κατι παρομοιο, αλλα φανταζομαι πως δεν ειναι και τοσο ευελικτο, καθως εξαρτασαι περισσοτετο απο εταιριες. Οσον αφορα τις απολαβες, εξαρταται στην καθε περιπτωση. Στην Ελλαδα σημερα τα παντα βιωνουν κριση, ενας γιατρος ομως παντα θα ειναι χρησιμος. Αναλογα με το προγραμμα σπουδων που θα διαλεξεις και τη χωρα που θα κινηθεις θα εχεις και διαφορετικα δεδομενα. Παιζει μεγαλο ρολο η ειδικοτητα και η υπο-εξειδικευση. Μπες στο greekmeds.gr και διαβασε διαφορα απο ελληνες γιατρους και μη. Μπορεις με μια επισκεψη στο labor of statistics να δεις ενδεικτικα νουμερα. Για ημμυ δεν γνωριζω να σου πω πολλα, δεν ξερω καν πως ή ποσο ευκολα εντασσεσαι σε ενα χωρο εργασιας. Συγκεντρωσε εσυ με το καλο τα μορια και για τα 2 και επιλεγεις. Ακουσα καπου να λες πως σου αρεσουν οι νευροεπιστημες κλπ και απορησα λιγο... Μην νομιζεις πως επειδη σου αρεσει η βιολογια στο σχολειο θα σου αρεσουν οι νευροεπιστημες και γενικα η ιατρικη ή το οτι σου αρεσει να παιζεις με τις ιδιοτητες των λογαριθμων στη β λυκειου, θα σου αρεσει το ημμυ. Παντως αν εισαι πρακτικος τυπος, τα πρωτα 3 χρονια στην ιατρικη θα πηξεις στη θεωρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Μην κοιτας πολυ την οικονομικη απολαβη. Ο,τι δουλεια και να κανεις θα βγαλεις τα προς το ζην.
Σιγουρα η ιατρικη ειναι ενα πιο ευελικτο επαγγελμα που περναει παντου. Δηλαδη, ακομα και αν καταγεσαι απο μια μικρη πολη θα εχεις πιθανοτατα τη δυνατοτητα να δουλεψεις και να ζησεις εκει, κατι που ισως ειναι πιο δυσκολο για εναν αποφοιτο ΗΜΜΥ. Αλλα στη διαρκεια των σπουδων σου θα παρουσιαστουν πολλες ευκαιριες και ισως να σκεφτεις ακομα και το ενδεχομενο να βγεις στο εξωτερικο.
Παντως οι δυο σχολες εχουν πολλες διαφορες μεταξυ τους και τελικα σιγουρα θα κατασταλλαξεις σε μια απο τις δυο. Δες τα προγραμματα σπουδων της καθεμιας και διαβασε και σε αλλα φορουμ πληροφοριες. Καλη επιτυχια σε ο,τι κι αν επιλεξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
επισης η ιατρικη δεν θα ειναι η ιδια στο κοντινο μελλον (20 χρονια πχ) γιατι η τεχνολογια εξελισσεται πολυ γρηγορα . Γι αυτο να σκεφτεσαι το jobs computerization οπως και επισης στην ελλαδα οι γιατροι αυτοι την στιγμη υπολογιζονται γυρω στους 70.000 ενω εχει υπολογισθει οτι οι αναγκες της χωρας θα μπορουσαν να καλυφθουν επαρκως απο μολις 40.000 . Η χωρα δηλαδη χαρακτηριζεται απο υπερπαραγωγη γιατρων . Στο μελλον ειναι πιθανο επισης να αλλαξουν οι μεσοι μισθοι των γιατρων επισης επειδη πολλες απο τις δουλειες τους οπως διαγωνση μπορουν να γινουν σε πολλες περιπτωσεις πολυ αποτελεσματικοτερα απο μηχανηματα ( δεν μιλαω για πολυ μακρινο μελλον) οποτε αν το επιλεγεις για αποψη απολαβων πρεπει να ξερεις οτι ειναι ενας κλαδος ο οποιος μπορει να αλλαξει πολυ και τιποτα δεν ειναι σιγουρο . Επισης το αν οι συγγενεις ξερουν η οχι τους ηλεκτρολογους δεν πρεπει να σε απασχολει γιατι η εποχη στην οποια θα ζησεις ειναι διαφορετικη απο την δικη τους , συνεπως θα εχει διαφορετικες αναγκες . Φυσικα αυτα που λεω δεν ειναι απαρραιτητα ολα σωστα η μπορει να εξελιχθουν αλλιως ομως ειναι στοιχεια απο ερευνες μεγαλων πανεπιστημιων του εξωτερικου και αλλων φορεων που εχουν βαση . Η αποφαση ειναι δικη σου απλα να εχεις στο νου σου τα παραπανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Για ιατρός πας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Διαφορετικά αντικείμενα, διαφορετικές συνθήκες εργασίας, διαφορετικά τα πάντα. Από τη μία φυσική-ηλεκτρολογία-πληροφορική, από την άλλη ιατρική-βιολογίες κτλ. Ξεκάθαρα πράγματα. Από αυτά τα 2 κάτι θα προτιμάς περισσότερα όσον αφορά το περιεχόμενο σπουδών και το εργασιακό περιβάλλον. Ε, αυτό να επιλέξεις.
Όσον αφορά τις προοπτικές, στην Ελλάδα όλα είναι κορεσμένα. Γενικότερα, συνήθως ο γιατρός έχει μεγαλύτερη απορρόφηση και υψηλότερους μισθούς. Βέβαια, αυτό μπορείς να το πετύχεις και από τις δύο σχολές, αρκεί να έχεις θέληση και πείσμα. Η σχολή από μόνη της δε μπορεί να σου προσφέρει τίποτα. Εσύ είσαι αυτός που θα καθορίσεις το μέλλον σου, όπου και να πας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
τη νομική γιατί την απέκλεισες; νομίζω είναι κι αυτή μια καλή επιλογή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
τη νομική γιατί την απέκλεισες; νομίζω είναι κι αυτή μια καλή επιλογή

Η αγία τριάδα του ischool.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ιατρική προτείνω εγώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ιατρική προτείνω εγώ

Ναι, αλλά τα party girls δε γουστάρουν γιατρούς, ενώ όλες οι άλλες τους θέλουν για σταθερούς χορηγούς.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top