Φοιτητική ζωή στην Αθήνα

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Ε θα συναντηθούμε ρε σεις...geo18 μπορεί να είμαστε και συμφοιτητές εμείς :)

EDIT:Εγώ δεν μπορώ να πώ οτι με μαγεύει η Αθήνα...περισσότερο με φοβίζει σαν πόλη αλλα ελπίζω να προσαρμοστώ εγκαίρως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,792 μηνύματα.
Εγώ μένω σε προάστιο της Αθήνας αλλά παρόλα αυτά με μαγεύει κι εμένα.
Η πολυκοσμία, τα ψηλά κτίρια κτλ κτλ. (αυτά για το κέντρο) :)
Για εξόδους, τα προάστια είναι πραγματικά πολύ ωραία. :)



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickzor

Νεοφερμένος

Ο nickzor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
όλοι εσείς που λέτε Μετσόβιο πείτε και σε ποια σχολή :D
εγώ θα δηλώσω για ΗΜΜΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
και εγώ ΗΜΜΥ θα δηλώσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Κι εγώ! Έλεγα για Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών, αλλά τελικά άλλαξα γνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
nick και εσύ στο club???έψαξες καλά τους οδηγούς σπουδών??Παιδιά να κανονίσουμε να κάνουμε και παρέα το φοιτηταριό ρε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Ναι, μετά από πολλές ώρες ψάξιμο και συζήτησης με καθηγητές, αποφάσισα τελικά να δηλώσω ΗΜΜΥ. Θα τα πούμε εκεί (αν όλα πάνε καλά)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piper_h

Νεοφερμένος

Η piper_h αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Μια χαρα ειναι η αθηνα...εγω εμεινα 2 χρονια εκει και παρολο που δεν ειχα ιδιαιτερη παρεα μια χαρα περασα κ μονη μου...μονο που μπορεις καθε μερα να πας να γυρισεις και μια διαφορετικη περιοχη αξιζει...φυσικα στη σχολη ο περισσοτερος κοσμος απο την πρωτη μερα κιολας κανει παρεες εκτος αν εισαι ιδιοτροπος, απλησιαστος η εσωστρεφης και δεν θελεις κανεναν...το μονο προβλημα που υπαρχει ειναι μεχρι να μαθεις τις συγκοινωνιες οταν μαθεις ειναι ολα μια χαρα...ασε που θα κανεις κ φιλους με αυτοκινητο οποτε μια χαρα θα ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo18

Νεοφερμένος

Ο geo18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Πες οτο θες κι εσυ ΗΜΜΥ? ε τοτε θα ειμαστε μαλλον συμφοιτητες

Ωραια ειμαστε πολλοι για ΗΜΜΥ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Βάλτε και μένα στο club των ΗΜΜΥτών :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Βάλτε και μένα στο club των ΗΜΜΥτών :P


Moνο εγώ από ό,τι βλέπω θα δηλώσω πολιτικους μηχανικούς στο ΕΜΠ! Όλοι στο ΗΜΜΥ θέλετε! Τόσο αποκατάσταση αυτή η σχόλη ή αποτελεί κίνητο λόγω υψηλων μορίων?(μάλλον των υψηλότερων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Εγώ δεν πήγα τόσο με κίνητρο την αποκατάσταση. Δηλαδή δεν ήμουν ποτέ ανάμεσα σε ΗΜΜΥ και μια άλλη σχολή υψηλών μορίων μόνο και μόνο για να αξιοποιήσω τα μόρια. Ήμουν ανάμεσα σε πληροφ. & τηλεπ. και ΗΜΜΥ επειδή μου άρεσε το αντικείμενό τους, και τελικά επέλεξα ΗΜΜΥ γιατί σου δίνουν μεγαλύτερο εύρος από την πληροφορική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Εγώ σκέφτομαι και των πολιτικών και των μηχανολόγων αλλα γέρνω προς ΗΜΜΥ...θα δείξει βέβαια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Θελω να ρωτησω κατι σχετικα με την ζωη στην αθηνα, γιατι το πιο σιγουρο ειναι εκει να ερθω.Ειναι ακριβοτερη απο αλλες πολεις? θελω μια σχολη που μονο στην αθηνα ειναι ασχετα που μενω 50 χλμ απο θεσσαλονικη,και δεν θελω να επιβαρυνω πολυ τους γονεις μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickzor

Νεοφερμένος

Ο nickzor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Εγώ σκέφτομαι και των πολιτικών και των μηχανολόγων αλλα γέρνω προς ΗΜΜΥ...θα δείξει βέβαια..
μακρία απο μηχανολόγους εκτός αν έχεις κάποιον στην οικογένεια και έχεις κάποια άκρη και για δουλεία.

Πω όλοι ΗΜΜΥ θέλουν, μάλλον πρέπει να αρχίσουμε να σκεφτόμαστε αν περνάμε, 8 στους 10 ΗΜΜΥ θέλουν, έλεος!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Τέτοια ζήτηση οι ΗΜΜΥ πια...

Είστε λίγο off-topic πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
μακρία απο μηχανολόγους εκτός αν έχεις κάποιον στην οικογένεια και έχεις κάποια άκρη και για δουλεία.
Γιατί το λές αυτό???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Εγώ θα υποστήριζα το αντίθετο.Όντας οι γονείς μου αρχιτέκτονες για τα έργα χρειάζονται οπωσδήποτε μηχανολόγους οι οποίοι χρησιμοποιώντας απλά το πτυχίο τους καταφέρνουν και παίρνουν από δημοπρασίες ένα ικανοποιητικό ποσοστό του προυπολογισμού με ελάχιστη εργασία.Άσε που στην επαρχία οι μηχανολόγοι με ανώτερης κατηγορίας πτυχίο στο ΜΕΕΠ είναι δυσέυρετοι.Εγώ θεωρώ πως αν το κυνηγήσεις οι απολαβές είναι ανέλπιστα ικανοποιητικές ενός μηχανολόγου.Αντίθετα για το ΗΜΜΥ δεν έχω ανάλογη ενημέρωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickzor

Νεοφερμένος

Ο nickzor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Εγώ θα υποστήριζα το αντίθετο.Όντας οι γονείς μου αρχιτέκτονες για τα έργα χρειάζονται οπωσδήποτε μηχανολόγους οι οποίοι χρησιμοποιώντας απλά το πτυχίο τους καταφέρνουν και παίρνουν από δημοπρασίες ένα ικανοποιητικό ποσοστό του προυπολογισμού με ελάχιστη εργασία.Άσε που στην επαρχία οι μηχανολόγοι με ανώτερης κατηγορίας πτυχίο στο ΜΕΕΠ είναι δυσέυρετοι.Εγώ θεωρώ πως αν το κυνηγήσεις οι απολαβές είναι ανέλπιστα ικανοποιητικές ενός μηχανολόγου.Αντίθετα για το ΗΜΜΥ δεν έχω ανάλογη ενημέρωση.
είπα αν έχει συγγενή που μπορεί αν τον βολέψει είναι ζήτημα δικό του αν του αρέσει ας πάει.

Πάντως απο αυτά που μου έχουν πει και απο αυτά που έχω διαβάσει (τον Οδηγό Σπουδών του κατσικα) απο εργασία δεν είναι τόσο εύκολα τα πράγματα.

Απο ηλεκτρολόγους μπορείς να γίνεις παρα πολλά πράγματα και μεγάλο ρόλο παίζει με τι θα ασχοληθείς απο μόνος σου και αν θα πας εξωτερικό ή όχι.
Τέσπα ας μεταφέρουμε τη συζήτηση σε άλλο topic καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Πριν επιλεξετε ΗΜΜΥ ρωτηστε και ατομα που εχουν περασει εκει πως τους φαινεται. Καλο ειναι να μην επιλεγουμε μια σχολη επειδη εχει καποιο ονομα.Αν για παραδειγμα ηταν στις 16000 κανενας δεν θα το εδινε σημασια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top