Άγχος

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
ΜΥΑΛΟ εχουν! ΜΥΑΛΟ! Κατι που εγω εχω παρει αποφαση οτι δεν εχω...



Βλακείες!όλοι εχουν μυαλο αλλα καποιοι το αξιοποιουν καλυτερα!
Κοιτα και γω δυσκολευομαι στα μαθηματικα που δυσκολευεσαι και εσυ αλλα θα προσπαθησω να βαλω τα δυνατα μου και να αποδειξω στους αλλους οτι αξιζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros

Νεοφερμένος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Εγώ λεω να ηρεμησουμε λιγο,γιατι θα χρειαστει ψυχολογο αυτο το topic σε λιγο...:P Το αγχος κανει πολυ κακο στην πνευματικη λειτουργια! Ας σκεφτουμε λογικα. Δηλαδη ολοι αυτοι ( και ειμαι σιγουρη πως ολοι ξερουμε εστω και εναν) που εδωσαν χωρις αγχος, με αναισθησια και ηταν στο κοσμο τους και εβγαλαν και 19000 + τι είχαν παραπάνω?


Πίστεψέ με, κανείς δεν πάει να δώσει εξετάσεις χωρίς έστω ελάχιστο άγχος (ειδικά αυτοί που βγάζου 19000+), εκτός από αυτούς που το έχουν δεδομένο ότι θα "πατώσουν" και έχουν συμφιλιωθεί με τον εαυτό τους. :P Καλά κάνεις που το παίρνεις εγωιστικά, καθώς και αυτοί που έβγαλαν τόσα μόρια ήταν μαθητές που προσπάθησαν και κοπίασαν. :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Πίστεψέ με, κανείς δεν πάει να δώσει εξετάσεις χωρίς έστω ελάχιστο άγχος (ειδικά αυτοί που βγάζου 19000+), εκτός από αυτούς που το έχουν δεδομένο ότι θα "πατώσουν" και έχουν συμφιλιωθεί με τον εαυτό τους. :P Καλά κάνεις που το παίρνεις εγωιστικά, καθώς και αυτοί που έβγαλαν τόσα μόρια ήταν μαθητές που προσπάθησαν και κοπίασαν. :iagree:

Σωστός!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Εγώ λεω να ηρεμησουμε λιγο,γιατι θα χρειαστει ψυχολογο αυτο το topic σε λιγο...:P Το αγχος κανει πολυ κακο στην πνευματικη λειτουργια! Ας σκεφτουμε λογικα. Δηλαδη ολοι αυτοι ( και ειμαι σιγουρη πως ολοι ξερουμε εστω και εναν) που εδωσαν χωρις αγχος, με αναισθησια και ηταν στο κοσμο τους και εβγαλαν και 19000 + τι είχαν παραπάνω?

Ναι. Γεννήθηκαν και τα ήξεραν. ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΑΝ ΟΥΤΕ ΜΙΣΗ ΩΡΙΤΣΑ.

Ξυπνάτε ρε, μην τσιμπάτε απ' τους εντυπωσιασμούς του κάθε μαλάκα. Σε όλους έφυγε ο Χριστός να γράψουν πάνω από 16-17, σε άλλους περισσότερο σε άλλους λιγότερο. Αυτό χρειάζονται αυτές οι εξετάσεις. Μόνο.

Αφήστε τα δεν έχω μυαλό και τα παπάρια του Καράμπελα. Μάλλον δεν έχετε, αλλά δεν χρειάζεται ούτως ή άλλως. Εγγυημένα.

(Για όσους κοιτάνε το δάχτυλο όταν τους δείχνεις το φεγγάρι: Ναι, έχω κι εγώ πάνω από 17.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.

'Ερικα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ερικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
ρε παιδια και εγω εχω αγχωθει απο τωρα για πανελληνιες...ξεκινησα πολυ καλα απ'τα θερινα....ΜΑΚΑΡΙ να συνεχισω ετσι!!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ευχαριστουμε πολυ για την εμψυχωση

Σε εμψυχώνω, δεν σου χρειάζεται για τις πανελλήνιες όπως είπα και πριν. Και αυτό είναι το μόνο που μετράει έτσι; Οι ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣΧ, τα ΛΕΦΤΑ και το κοινωνικό στάτους, η ταμπέλα του ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ ΝΑ 'ΟΥΜ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STAXTOULA

Νεοφερμένος

Η STAXTOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Εγώ πάλι σου προτείνω να βρείς αγόρι. Θα σου τρώει εγγυημένα πολλές ώρες από την ημέρα, και δεν θα σε αφήνει να σκεφτείς κάτι άλλο.:D

+φωνώ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Αμα περιμενα λεφτα και κοινωνικο στατους απο τη σχολη που θελω... σωθηκα. Δεν με νοιαζουν κιολας στην τελικη... Εγω θελω να κανω αυτο που θελω. Και αυτο που θελω δεν εχει καμια σχεση με τα μαθηματικα που με δυσκολευουν, στα αλλα μια χαρα τα παω. Ενα ηλιθιο κομπλεξ εχω απλα και κακως που το ανεφερα εδω. Οταν εγραψα αυτο το μηνυμα δεν ημουν και πολυ καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Martina

Νεοφερμένος

Η Μαρτίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
εγώ δίνώ φέτος. ήδη ξεκίνησα μαθήματα κ δυστυχώς ήδη βλέπω βιβλία βιολογία να με κυνηγάνε τα βράδια... δεν ξέρω τι θα γίνει στη συνέχεια... δε με βλέπω καλά όμως...


Προσπάθησε να ηρεμήσεις.Γνωρίζω ότι είναι δύσκολο, αλλά προσπάθησε. Εγώ θυσίασα 6 χρόνια σκληρής δουλειάς με ξενύχτια κ.λπ λόγω του άγχους μου. Ήμουν μαθήτρια του 18-19 κι έγραψα 14. Και συνειδητοποίησα 2 πράγματα. Αφενός ότι τις Πανελλήνιες τις έχουμε μυθοποιήσει, κι αφετέρου ότι εάν είσαι αγχώδης, το άγχος θα υπάρχει σε όλες τις φάσεις της ζωής σου. Επομένως προσπάθησε να το αποβάλεις και να μην αφήσεις τίποτα να σου χαλάσει τη σκληρή προετοιμασία. Καλή συνέχεια! (Εγώ θα ξαναδώσω!)

Και μην ξεχνάς ότι πέφτουμε για να μάθουμε να σηκωνόμαστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Προσπάθησε να ηρεμήσεις.Γνωρίζω ότι είναι δύσκολο, αλλά προσπάθησε. Εγώ θυσίασα 6 χρόνια σκληρής δουλειάς με ξενύχτια κ.λπ λόγω του άγχους μου. Ήμουν μαθήτρια του 18-19 κι έγραψα 14. Και συνειδητοποίησα 2 πράγματα. Αφενός ότι τις Πανελλήνιες τις έχουμε μυθοποιήσει, κι αφετέρου ότι εάν είσαι αγχώδης, το άγχος θα υπάρχει σε όλες τις φάσεις της ζωής σου. Επομένως προσπάθησε να το αποβάλεις και να μην αφήσεις τίποτα να σου χαλάσει τη σκληρή προετοιμασία. Καλή συνέχεια! (Εγώ θα ξαναδώσω!)

Και μην ξεχνάς ότι πέφτουμε για να μάθουμε να σηκωνόμαστε!
Εισαι ακριβως το ιδιο με μενα, μονο που εγω εβγαλα 16 (οχι οτι εχει μεγαλη διαφορα). Η ουσια ειναι οτι το υπερβολικο αγχος και η ελλειψη αυτοεκτιμησης καταστρεφει ολους τους κοπους... ειναι κριμα πραγματικα.

Το αχγος προσωπικα δεν μ' εχει καταστρεψει μονο στις πανελληνιες αλλα σε ολους τους τομεις της ζωης μου και εχει επιβαρυνει αρκετα την υγεια μου... Ειναι ομως πολυ δυσκολο να το ξεπερασεις, ειδικα αν εχεις μαθει να ζεις μ' αυτο.

Κι εγω θα ξαναδωσω του χρονου! Καλη μας επιτυχια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mother

Νεοφερμένος

Η mother αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 59 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
υπάρχει και μια άλλη λύση.. μεταδίδεις το άγχος στην μαμά σου και αφήνεις αυτήν να ψήνεται αντί για σένα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
υπάρχει και μια άλλη λύση.. μεταδίδεις το άγχος στην μαμά σου και αφήνεις αυτήν να ψήνεται αντί για σένα :P
Ποσα αγχη να αντεξουν πια οι δολιες μανες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
αν δν ηθελαν αγχος δ θα εκαναν παιδια!οποτε να μη μας εκαναν αφου το επελεξαν να μην παραπονιουνται!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα20750

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
AAAA τί καλά, νόμιζα πως μόνη μου αγχώνομαι τόοοσοο. :p
OK, δεν είμαι η μόνη τρελή.

Βασικά εγώ αγχώνομαι κατά τη διάρκεια της χρονιάς αλλά στις εξετάσεις πάντα είμαι και πολύ "κουυυλ". Ελπίζω αυτό να κρατήσει μέχρι του χρόνου. Αλλά το έχω πάρει απόφαση πως αν δεν περάσω εκεί που θέλω, δεν πειράζει και ΠΟΛΥ. Αλλά, btw, πώς ξέρεις ότι έχεις έλκος; Κι εγώ πονάω συνέχεια το στομάχι μου - κάθε μέρα - με μία απλή (λιγάκι απαισιόδοξη) σκέψη.

Αλλά το άγχος μπορεί ν'αποδειχθεί ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ.
Άγχος ftw, ρε. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Αλλά το άγχος μπορεί ν'αποδειχθεί ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ.
Α μπραβο! Το θεμα ειναι να ελεγξεις το αγχος σου ωστε να βρισκεται στα ορια του δημιουργικου, οχι να κυριευει τη σκεψη σου και να "μπλοκαρει" το μυαλο σου (οι υπερβολικα αγχωδεις καταλαβαινουν τι λεω). Το να παμε στις εξετασεις και εντελως χαλλλαρα δεν ειναι και ο,τι καλυτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα20750

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Α μπραβο! Το θεμα ειναι να ελεγξεις το αγχος σου ωστε να βρισκεται στα ορια του δημιουργικου, οχι να κυριευει τη σκεψη σου και να "μπλοκαρει" το μυαλο σου (οι υπερβολικα αγχωδεις καταλαβαινουν τι λεω). Το να παμε στις εξετασεις και εντελως χαλλλαρα δεν ειναι και ο,τι καλυτερο...


'Αλλο το να είσαι σίγουρος πως θα τα πας καλά... αυτό δεν είναι χαλαρά...
Αυτό είναι άλλη λέξη που ξεκινά από μ... και τελειώνει σε αλακία. Γιατί ποτέ δε μπορείς να'σαι σίγουρος. :P Αλλά όταν πας με το σκεπτικό πως "και να μην τα πάω τόσο καλά δεν χάθηκε ο κόσμος", τότε είναι ΟΚ να είσαι κουλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
εγώ πάντως νομίζω ότι όταν μπω στην αίθουσα για το πρώτο μάθημα, δε θα μπορώ να κουνήσω καν το στυλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Γι' αυτό και το πρώτο είναι η Έκθεση που είναι το λιγότερο ντετερμινιστικό απ' όλα. Ηρεμήστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Βλακείες είναι όλα.Αν διαβάζεις φουλ όλη τη χρονια,ούτε άγχος θα έχεις και καλά θα τα πας.Η καλή προετοιμασία είναι το κλειδί.Όσο ξέρετε ότι δεν έχετε κενά μην φοβάστε τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top