Άγχος

ΓΙΟΥΛΗ22136

Νεοφερμένος

Η Γιούλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεταμόρφωση (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
καθ'ολη τη διάρκεια της χρονιάς είχα τρομερό αγχος, με αποτέλεσμα να αποκτήσω έλκος στομάχου και να έχω συνέχεια πολλούς πονους... Ωστόσο και τώρα που οι Πανελλήνιες τελείωσαν και τα αποτελέσματα ήταν ικανοποιητικά, συνεχιζω να αγχώνομαι και καθε πρωί που ξυπνάω η πρώτη μου σκέψη είναι αν τα μόρια που έβγαλα είναι αρκετά... Εσείς τι κάνατε/ κάνετε για να αντιιμετωπίσετε το άγχος σας;;;:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Ε κοιτα βγαινε εξω μη καθεσαι στο σπιτι γιατι ειδικα το γραφειο σου ειναι λογικο να σου θυμιζει τη χρονια που περασε.Επισης η μουσικη βοηθαει αρκετα..Τωρα για το αγχος των βαθμων απλως πεισε τον εαυτο σου οτι δεν αλλαζει κατι κι οτι προσπαθησες αυτο που μπορουσες:) Τωρα βεβαια για μας τα αγορια υπαρχει και μια αλλη μεθοδος για χαλαρωση αλλα καλυτερα να μη τη γραψω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Εγώ άρχισα να έχω μεγάλο άγχος από την κατάληψη και μετά. Έβλεπα τους πάντες να προχωράνε την ύλη στα φροντιστήρια και εγώ έμενα πίσω. Από το Β τετράμηνο, άρχισα να συνειδητοποιώ το πόσο πίσω βρίσκομαι στην ύλη, αλλά πίστευα ότι αν ακολουθούσα το ρυθμό του σχολείου θα προλάβαινα... Μπούρδες... Το τελευταίο δίμηνο διάβαζα επί 8ωρο-15ωρο(από το πάσχα και μετά) και πάλι δεν προλάβαινα.
Τελικά πήγα και έγραψα βγάζοντας το περίπου 20% της ύλης (σε σελίδες επί το σύνολο) την τελευταία μέρα. Ολοκληρωτικό λογισμό δεν είχα διαβάσει καθόλου... Επανάληψη δεν έκανα σε κανένα μάθημα...
Το χειρότερο άγχος το πέρασα μέσα στις εξετάσεις...

ΥΓ: Σας κούρασα, αλλά ήθελα να τα πω κάπου, να ξεθυμάνω...
ΥΓ2: Πολύ καλή λύση για το άγχος είναι να δίνετε γροθιές πάνω στον τοίχο, με προσοχή, όμως, μη σπάσετε κανένα χέρι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Η αμα σας ποναει ο τοιχος βαρεστε τον αδερφο σας.(κατα προτιμηση οταν ειναι μικροτερος:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nad

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
καθ'ολη τη διάρκεια της χρονιάς είχα τρομερό αγχος, με αποτέλεσμα να αποκτήσω έλκος στομάχου και να έχω συνέχεια πολλούς πονους... Ωστόσο και τώρα που οι Πανελλήνιες τελείωσαν και τα αποτελέσματα ήταν ικανοποιητικά, συνεχιζω να αγχώνομαι και καθε πρωί που ξυπνάω η πρώτη μου σκέψη είναι αν τα μόρια που έβγαλα είναι αρκετά... Εσείς τι κάνατε/ κάνετε για να αντιιμετωπίσετε το άγχος σας;;;:'(

Δεν έχει νόημα να σκέφτεσαι τα μόρια τώρα! Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει.;)
Βγες με την παρέα σου και αποφύγετε κάθε συζήτηση σχετική με πανελλήνιες και μόρια.;)
Οργάνωσε διακοπές (με φίλες/φίλους κτλ [εφόσον σ' αφήνουν κι οι γονείς σου]) και σκέψου αυτές.:)
Αν σου αρέσουν τα αθλήματα ή ο χορός, μπορείς να ασχοληθείς κάποιες ώρες μέσα στη βδομάδα.:)
Επίσης ως κορίτσι θα σου πρότεινα shopping therapy!:xixi::xixi:Βοηθάαααααει!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
καθ'ολη τη διάρκεια της χρονιάς είχα τρομερό αγχος, με αποτέλεσμα να αποκτήσω έλκος στομάχου και να έχω συνέχεια πολλούς πονους... Ωστόσο και τώρα που οι Πανελλήνιες τελείωσαν και τα αποτελέσματα ήταν ικανοποιητικά, συνεχιζω να αγχώνομαι και καθε πρωί που ξυπνάω η πρώτη μου σκέψη είναι αν τα μόρια που έβγαλα είναι αρκετά... Εσείς τι κάνατε/ κάνετε για να αντιιμετωπίσετε το άγχος σας;;;:'(

Εγώ πάλι σου προτείνω να βρείς αγόρι. Θα σου τρώει εγγυημένα πολλές ώρες από την ημέρα, και δεν θα σε αφήνει να σκεφτείς κάτι άλλο.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickzor

Νεοφερμένος

Ο nickzor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Εγώ άρχισα να έχω μεγάλο άγχος από την κατάληψη και μετά. Έβλεπα τους πάντες να προχωράνε την ύλη στα φροντιστήρια και εγώ έμενα πίσω. Από το Β τετράμηνο, άρχισα να συνειδητοποιώ το πόσο πίσω βρίσκομαι στην ύλη, αλλά πίστευα ότι αν ακολουθούσα το ρυθμό του σχολείου θα προλάβαινα... Μπούρδες... Το τελευταίο δίμηνο διάβαζα επί 8ωρο-15ωρο(από το πάσχα και μετά) και πάλι δεν προλάβαινα.
Τελικά πήγα και έγραψα βγάζοντας το περίπου 20% της ύλης (σε σελίδες επί το σύνολο) την τελευταία μέρα. Ολοκληρωτικό λογισμό δεν είχα διαβάσει καθόλου... Επανάληψη δεν έκανα σε κανένα μάθημα...
Το χειρότερο άγχος το πέρασα μέσα στις εξετάσεις...

ΥΓ: Σας κούρασα, αλλά ήθελα να τα πω κάπου, να ξεθυμάνω...
ΥΓ2: Πολύ καλή λύση για το άγχος είναι να δίνετε γροθιές πάνω στον τοίχο, με προσοχή, όμως, μη σπάσετε κανένα χέρι :P

τυχερός σου ήσουνα δεν τον αγγίξαν φέτος τον ολοκληρωτικό:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
κι εγω εχω αγχος..
ειναι κατι αναποφευκτο..
υπομονη μεχρι τελη αυγουστου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εγω παιδια ειμαι ολιγον αναισθητη, δεν εχω καθολου αγχος... δεν ειχα ολη τη χρονια (ισως πλην μερικων μερων, αλλα λιγων) και στις Πανελληνιες ημουν τελειως ηρεμη σε σημειο που βαριομουν και ηθελα να τελειωνω γρηγορα... Ισως ειχα καποιο υποσυνειδητο στρες ομως γιατι καποια βραδια δεν κοιμομουν καλα και εβλεπα παραξενα ονειρα.
Θα σου προτεινα να κανεις καμια ασκηση χαλαρωσης, πχ διαλογισμο 5-10 λεπτα τη μερα ξερωγω. Καθεσαι ηρεμα κ αδειαζεις το μυαλο σου κ συγκεντρωνεσαι στον ηχο των αναπνοων σου. Αν το καταφερεις αυτο πιστευω θα ηρεμησεις λιγακι!
Σκεψου επισης οτι δεν μπορεις να κανεις κατι πλεον, ο,τι ειναι να γινει θα γινει. Δεν εχει και πολυ νοημα να αγχωνεσαι για κατι που δε μπορεις να αλλαξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joe_Dalton123

Νεοφερμένος

Ο mihalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
καθ'ολη τη διάρκεια της χρονιάς είχα τρομερό αγχος, με αποτέλεσμα να αποκτήσω έλκος στομάχου και να έχω συνέχεια πολλούς πονους... Ωστόσο και τώρα που οι Πανελλήνιες τελείωσαν και τα αποτελέσματα ήταν ικανοποιητικά, συνεχιζω να αγχώνομαι και καθε πρωί που ξυπνάω η πρώτη μου σκέψη είναι αν τα μόρια που έβγαλα είναι αρκετά... Εσείς τι κάνατε/ κάνετε για να αντιιμετωπίσετε το άγχος σας;;;:'(


Εγω παλι για να μην αγχωνομαι σκεφτομαι¨το πολυ να μην περασω .εχει η ζωη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ApUtIf

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εγώ πάλι σου προτείνω να βρείς αγόρι. Θα σου τρώει εγγυημένα πολλές ώρες από την ημέρα, και δεν θα σε αφήνει να σκεφτείς κάτι άλλο.:D

+1!
θα σου περάσουν όλα!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Εγω παλι για να μην αγχωνομαι σκεφτομαι¨το πολυ να μην περασω .εχει η ζωη

Μα και να μην περασεις εχει η ζωη...Γι αυτο και οι πανελληνιες εχουν και 1η και 2η και 3 ευκαιρια...Δεν ειναι τιποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nanou!!

Νεοφερμένος

Η Nanou!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
εγώ δίνώ φέτος. ήδη ξεκίνησα μαθήματα κ δυστυχώς ήδη βλέπω βιβλία βιολογία να με κυνηγάνε τα βράδια... δεν ξέρω τι θα γίνει στη συνέχεια... δε με βλέπω καλά όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Αχ κι εσύ σαν εμένα είσαι....συνέχεια πάω στο γιατρό και για πολύ καιρό έπαιρνα χάπια για το στομάχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mourkas

Νεοφερμένος

Ο Mourkas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ρε παιδιά μην αγχώνεστε σιγά παννελήνιες είναι θα δώσεις τις εξετάσεις ότι είναι να γίνει θα γίνει και τέλος. Και γώ φέτος δίνω και χουν αρχίσει είδη τα μαθήματα και ρίχνω καμμιά ωρίτσα για αρχή τη μέρα, μιας και ακόμα δε μπήκαμε στα βαθιά.Την βλέπω πολύ κουραστική τη χρονιά αλλά σιγά μη κάτσω να αγχωθώ για αυτό :P άλλη όρεξη δεν είχα χΑ! ;)

Επίσης σκεφτείτε ότι άν αγχωθείς θα χάσεις, πιστεύω να χετε ακούσει που λένε ότι όποιος αγχώνεται ενώ κάνει κάτι αποδίδει λιγότερο από όσο θα απέδιδε άν δεν αγχωνόταν καθόλου.

Αν και κατά την άποψη μου εδώ που χουμε φτάσει, αγχωνόμαστε γιατί φοβόμαστε μην αγχωθούμε στις εξετάσεις και τα κάνουμε θάλασσα. :D

Ή φοβόμαστε μη φοβηθούμε στις εξετάσεις. :D Δεν αξίζει απλά. Χαρείτε τη ζωή, σκύψτε το κεφάλι κάτω και ρίξτε όσο διάβασμα χρειάζεται. Πάντα όμως με μέτρο και διάθεση. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tempora

Νεοφερμένος

Ο Μάνθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Σε μένα συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο. Τις άλλες χρονιές δεν ήθελα να αρχίσει το σχολείο και είχα άγχος. Τώρα περιμένω με ανυπομονησία να αρχίσει και το σχολείο και το φροντιστήριο στις 18-8 και επίσης έχω πολύ όρεξη για μελέτη. Μάλλον σε καλό θα μου βγεί.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
καθ'ολη τη διάρκεια της χρονιάς είχα τρομερό αγχος, με αποτέλεσμα να αποκτήσω έλκος στομάχου και να έχω συνέχεια πολλούς πονους... Ωστόσο και τώρα που οι Πανελλήνιες τελείωσαν και τα αποτελέσματα ήταν ικανοποιητικά, συνεχιζω να αγχώνομαι και καθε πρωί που ξυπνάω η πρώτη μου σκέψη είναι αν τα μόρια που έβγαλα είναι αρκετά... Εσείς τι κάνατε/ κάνετε για να αντιιμετωπίσετε το άγχος σας;;;:'(
εγω φετος δινω πανελληνιες.. το μονο που κανω για να μην ανχωνωμαι ειναι να σκεφτομαι πως θα περασω το επομενο καλοκαιρι αφου θα τελιωσω απο ολα αυτα! τωρα εσυ το καλητερο που ειναι να κανεις ειναι να βρησκεις φιλους σου και να πηγενετε για κανα καφεδακι να ξεχνιεσαι κ λιγο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Για να πω και την απαισιοδοξη πλευρα του πραγματος (οπως συνηθιζω αλλωστε) μπορει να μην μπεις στη σχολη που θελεις και να χρειαστει να ξαναδωσεις (οπως εγω). Καλα, το αγχος ειναι αρρηκτα συνδεδεμενο με την προσωπικοτητα μου. Εχω ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ αγχος για τα παντα στη ζωη μου. Α! Και επισης δεν εχω καθολου ορεξη να αρχισω διαβασμα το Σεπτεμβρη :P. Ελπιζω να μου ερθει μεχρι τοτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Εγώ λεω να ηρεμησουμε λιγο,γιατι θα χρειαστει ψυχολογο αυτο το topic σε λιγο...:P Το αγχος κανει πολυ κακο στην πνευματικη λειτουργια! Ας σκεφτουμε λογικα. Δηλαδη ολοι αυτοι ( και ειμαι σιγουρη πως ολοι ξερουμε εστω και εναν) που εδωσαν χωρις αγχος, με αναισθησια και ηταν στο κοσμο τους και εβγαλαν και 19000 + τι είχαν παραπάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
ΜΥΑΛΟ εχουν! ΜΥΑΛΟ! Κατι που εγω εχω παρει αποφαση οτι δεν εχω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top