Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο)

InF3XioN

Νεοφερμένος

Ο InF3XioN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
25 μαθηματα κορμου δεν ειναι λιγα...21 αν βγαλεις τα αγγλικα αλλα και παλι ειναι μια χαρα. 25 εχει και το ΕΚΠΑ
25? Με 25 δηλαδή πας για πτυχίο?
Εντάξει κάποιοι μπορεί να τα θεωρούν πολλά. Εγώ βέβαια στο Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής έχω ---67--- + Διπλωματική.
Και παραξενεύομαι, γιατί κι εγώ γνωρίζω ότι ανάμεσα στα τετραετή Πληροφορικής, το Τμήμα της Κρήτης είναι πρώτο με διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
25? Με 25 δηλαδή πας για πτυχίο?
Εντάξει κάποιοι μπορεί να τα θεωρούν πολλά. Εγώ βέβαια στο Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής έχω ---67--- + Διπλωματική.
Και παραξενεύομαι, γιατί κι εγώ γνωρίζω ότι ανάμεσα στα τετραετή Πληροφορικής, το Τμήμα της Κρήτης είναι πρώτο με διαφορά.
25 κορμου ειπε.Στο συνολο ειναι γυρω στα 40...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
μμμ.
κ πάλι,φαίνονται πολύ εξειδικευμένα..τώρα θα μου πείτε,τμήμα πληροφορικής είναι,τι τις θέλω τις ιστορίες κ.τ.λ [βλ.ΕΚΠΑ],αλλά όσο να'ναι λίγη γενική γνώση δε βλάπτει:P

κ μήπως έχετε καμιά ιδέα για το τι μπορεί να γίνει κάποιος μετά απο αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emma-2-

Νεοφερμένος

Η Emma-2- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Tα μαθηματα κορμου ειναι 26.
Πρεπει υποχρεωτικα να παρεις +2 μαθηματα επιλογης και στο 4ο ετος επιλεγεις κατευθυνση.Κι εκει τα μαθηματα ειναι και αριθμητικα διαφορετικα!
Ας πουμε για κατευθυνση hardware (Ε4) απαιτουνται 4 μαθηματα,για Ρομποτικη απαιτουνται 5,για τηλεπικοινωνιες καπου 7-8 κοκ
Εξτρα η πτυχιακη και προαιρετικα η πρακτικη ασκηση
Εξαρταται λοιπον και απ τον τομεα που επιλεγεις.Μινιμουμ ειναι 30.
Οι οποιοι και ειναι οι εξης:(->peperAnn απο δω μπορεις να δεις (θεωρητικα τουλαχιστον) τι "βγαινεις")
Ε3- Τηλεπικοινωνιες κ Δικτυα
Ε4- Υλικο(Ηardware)
E5- Λογισμικο Συστηματων (Software)
E6- Πληροφοριακα Συστηματα
Ε7- Υπολογιστικη Οραση και Ρομποτικη
Ε8- Αλγοριθμικη και αναλυση συστηματων
Ε9- Πληροφορικη και Κοινωνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
αχα,ευχαριστώ πολύ emma.:)
ειναι πολλά τελικά! νόμιζα οτι δεν επιλεγεις κατεύθυνση καθόλου!
φαίνεται πολύ πιο ενδιαφερον τώρα.
χμ,εσύ σε αυτό το τμήμα είσαι? κ αν ναι,σε ποιο έτος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emma-2-

Νεοφερμένος

Η Emma-2- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
αχα,ευχαριστώ πολύ emma.:)
ειναι πολλά τελικά! νόμιζα οτι δεν επιλεγεις κατεύθυνση καθόλου!
φαίνεται πολύ πιο ενδιαφερον τώρα.
χμ,εσύ σε αυτό το τμήμα είσαι? κ αν ναι,σε ποιο έτος?
Tιποτααα...Μην ευχαριστεις.
Οι κατευθυνσεις για να ξερεις ειναι στο 4ο ετος,αλλα το καλο (?)
ειναι οτι δεν αναφερονται στο τιτλο σπουδων.Το πτυχιο δινεται ενιαιο ανεξαρτητα των μαθηματων που εχεις επιλεξει.Απλα παιρνεις μια κατευθυνση και ειδικευεσαι παραπανω σε ενα πεδιο που σε ενδιαφερει κ που πιθανοτητα θα ακολουθησεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trancesistor

Νεοφερμένος

Ο trancesistor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα και από εμένα! Είμαι φοιτητής του Τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών. Θα προσπαθήσω να στο πω όσο καλύτερα μπορώ. Η σχολή είναι αρκετά απαιτητική και απαιτεί καλή γνώση μαθηματικών. Επίσης τα μαθήματα αν και σου φαίνονται λίγα θα δεις ότι διδάσκονται σε μεγάλο βάθος, όπου πολλοί έχουν συμφωνήσει ένα μάθημα στο CSD= με 2 ή και 3(!!!) σε άλλα πανεπιστήμια. Το κακό με το σχολή είναι πως έχει ΠΑΡΑ πολλά προαπαιτούμενα. Δηλαδή αν χάσεις κάποιο βασικό μάθημα (πχ C, δομές) κινδυνεύεις να χάσεις ολόκληρο εξάμηνο. Οπότε θα πρέπει συνεχώς να παρακολουθείς την σχολή. (σε κάποια μαθήματα περισσότερο.)
Θα έχεις συνεχώς προγραμματιστικές ασκήσεις για το σπίτι. Τρώνε χρόνο δεν λέω αλλά σίγουρα σου ανεβάζουν την προγραμματιστική σου εμπειρία, πράγμα που θα σε βοηθήσει πάρα πολύ στην καριέρα σου.
Συνοψίζοντας: Απαιτητική σχολή, μια πόρτα για το μέλλον σε όσους πραγματικά το γουστάρουν. Για οποιαδήποτε παραπάνω πληροφορία χρειαστείτε www.csd.uoc.gr/forum
Μην διστάσετε να ρωτήσετε οτιδήποτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Καλησπέρα και από εμένα! Είμαι φοιτητής του Τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών. Θα προσπαθήσω να στο πω όσο καλύτερα μπορώ. Η σχολή είναι αρκετά απαιτητική και απαιτεί καλή γνώση μαθηματικών. Επίσης τα μαθήματα αν και σου φαίνονται λίγα θα δεις ότι διδάσκονται σε μεγάλο βάθος, όπου πολλοί έχουν συμφωνήσει ένα μάθημα στο CSD= με 2 ή και 3(!!!) σε άλλα πανεπιστήμια. Το κακό με το σχολή είναι πως έχει ΠΑΡΑ πολλά προαπαιτούμενα. Δηλαδή αν χάσεις κάποιο βασικό μάθημα (πχ C, δομές) κινδυνεύεις να χάσεις ολόκληρο εξάμηνο. Οπότε θα πρέπει συνεχώς να παρακολουθείς την σχολή. (σε κάποια μαθήματα περισσότερο.)
Θα έχεις συνεχώς προγραμματιστικές ασκήσεις για το σπίτι. Τρώνε χρόνο δεν λέω αλλά σίγουρα σου ανεβάζουν την προγραμματιστική σου εμπειρία, πράγμα που θα σε βοηθήσει πάρα πολύ στην καριέρα σου.
Συνοψίζοντας: Απαιτητική σχολή, μια πόρτα για το μέλλον σε όσους πραγματικά το γουστάρουν. Για οποιαδήποτε παραπάνω πληροφορία χρειαστείτε www.csd.uoc.gr/forum
Μην διστάσετε να ρωτήσετε οτιδήποτε!

Ευχαριστώ πολύ:thanks::thanks:
πολύ διαφωτιστικά αυτά:)
όταν λες ότι τρώει χρόνο κ είναι απαιτητική,τι εννοείς? δηλαδή μπορεί να διαβαζεις απο το πρωι μέχρι το βράδυ? γιατί ντάξει,να σου αρέσει το αντικείμενο,αλλά μην σου τρώει κ τοοοοσο χρόνο από την προσωπική σου ζωή!:P
μμ,και έχεις καμιά ιδέα για τίποτα μεταπτυχιακά που προσφέρει?
ευχαριστω κ παλι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trancesistor

Νεοφερμένος

Ο trancesistor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Απαιτητική είνια για τον εξής λόγο: Σε κάποια μαθήματα κυρίως προγραμματισμού θα έχεις κάποιες ασκήσεις. Αυτές οι ασκήσεις έχουν κάποιον συγκεκριμένο χρόνο παράδοσης. Όταν λοιπόν έχεις σε ένα ή περισσότερα μαθήματα τέτοιες ασκήσεις που πρέπει να τις παραδόσεις σε ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, καταλαβαίνεις πως αυτό απαιτεί καλή διαχείρηση χρόνου και μια συνεχής ενασχόληση με τις ασήσεις σου. Είναι καλύτερο να ασχολείσαι κάθε μέρα (υπερβολή :P) από 4 ώρες για προγραμματισμό, παρά να τρέχεις να τις κάνεις όλες μαζί 2 μέρες πριν την παράδοση. Εκεί είναι που την πατάνε πολλοί να ξέρεις. Και φαντάσου ότι στα μεγαλύτερα εξάμηνα πολλά μαθήματα έχουν και project (:'(έχω 3 project να παραδόσω μέχρι το τέλος της εξεταστικής :'()
Από το πρωί μέχρι το βράδυ δεν θα διαβάσεις ηρέμησε :D

Πάμε στα μεταπτυχιακά μας τώρα.
Τα μεταπτυχιακά στο τμήμα μας είναι αν όχι τα καλύτερα, από τα καλύτερα στην Ελλάδα αλλά και στην Ευρώπη. Μην ξεχνάς ότι το μεταπτυχιακό γίνεται σε στενή σχέση με το ΙΤΕ. Δουλεύεις εκεί σε ερευνητικά εργαστήρια, κάνεις δική σου έρευνα και άλλα πολλά. Δηλ έχεις άμεση επαφή με άλλο καταξιωμένο ερευνητικό προσωπικό από Ελλάδα αλλά και εξωτερικό που αυτό νομίζω είναι πάρα πολύ σημαντικό για έναν μεταπτυχιακό φοιτητή.
Βέβαια αν θυμάμαι καλά έχουν ένα όριο χρόνου φόίτησης. 3 χρόνια νομίζω max. Αλλά δεν είμαι σίγουρος οπότε μπορεί να έχει αλλάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
μμ,αχα.:)
ομιτζι.4 ώρες τη μέρα.Κάθε μέρα?
Τελικά το ΙΤΕ πρέπει να είναι το μεγάλο ατού του τμήματος! [δεν παίζει να κλείσει,να φύγει ή κατι τέτοιο,ε? :P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το ΙΤΕ ειναι ανεξάρτητο αλλά νομιζω συνεργάζεται με ολη τη σχολη θετικων επιστημων του πανεπιστημιου κρητης. Παρ'ολα αυτα για να να μην μπερδευεσαι και άδικα, σαφως και ειναι πολυ καλό το τμήμα αλλά μεταπτυχιακό εκει μπορει να κάνει ο οποιοσδήποτε έχει το κατάλληλο γνωστικό υπόβαθρο, δεν έπεται απο πουθενα οτι αναγκαστικα πρεπει να έχει πρώτο πτυχιο απο κει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delos999

Νεοφερμένος

Ο delos999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Πολυ καλη λυση ειναι και η πληροφορικη ιωαννινων(computer science) στην οποια σπουδαζω,ειδικα αν θες να εξοικιωθεις με unix περιβαλλοντα και με προγραμματισμο υψηλου επιπεδου...Επισης,αν ενδιαφερεστε,το τμημα θα μετονομαστει σε μηχανικων ηλ.υπολογιστων και πληροφορικης...οσο για τις καταταξεις μην τις παιρνετε τοσο της μετρητοις γιατι δεν λαμβανεται υπ οψιν ο αριθμος(δειτε εδω https://greekuniversityreform.wordpress.com/2007/07/07/κατάταξη-των-ελληνικών-πανεπιστημίω/ ) των διδασκοντων...φυσιολογικο ειναι καποια πανεπιστημια να εχουν περισσοτερες δημοσιευσεις αφου εχουν και διπλασιο αριθμο καθηγητων...πιστευω οτι απο τμηματα πληροφορικης-επιστημης υπολογιστων,τα πιο αξια ειναι των ιωαννινων,του ηρακλειου και το πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων στο καποδιστριακο αλλα και δυσκολα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Computer Science και Πληροφορική δεν είναι ακριβώς το ίδιο, κάποιο πρόβλημα υπάρχει στη μετάφραση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Computer Science και Πληροφορική δεν είναι ακριβώς το ίδιο, κάποιο πρόβλημα υπάρχει στη μετάφραση :P
Η διαφορά ποια είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αυτή (δεν μπορώ να το πω καλύτερα με δικά μου λόγια :P):
Η Πληροφορική συνδέεται στενά με την επιστήμη υπολογιστών διότι η υλοποίηση των μεθόδων της βασίστηκε από την πρώτη στιγμή στα συστήματα υπολογιστών. Επιστημονικά όμως, έχει έναν ευρύτερο σκοπό που δεν περιορίζεται σε συγκεκριμένες τεχνολογικές επιλογές. Για παράδειγμα, ο αλγόριθμος της δυαδικής αναζήτησης μπορεί να εφαρμοστεί και σε τηλεφωνικό κατάλογο χειρωνακτικά, ενώ ένα πρωτόκολλο επικοινωνίας μπορεί να εφαρμοστεί ακόμη και σε σήματα καπνού. Η πληροφορική επομένως, ανάλογα με το επίπεδο αφαίρεσης, μπορεί να μελετηθεί είτε ανεξάρτητα από τις τεχνολογικές της συνιστώσες, δηλαδή τη μηχανική υπολογιστών και τις τηλεπικοινωνίες, είτε ως ένα ενιαίο με αυτές επιστημονικό πεδίο.
https://el.wikipedia.org/wiki/Πληροφορική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delos999

Νεοφερμένος

Ο delos999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Nαι απλα στην ελλαδα ξερουν να τα μεταφραζουν πολυ καλα...Τα τμηματα πληροφορικης στην ελλαδα,τουλαχιστον των ιωαννινων ειναι computer science(cs) στα αγγλικα και οχι informatics,πιστεψε με ξερω τι γραφω...
-----------------------------------------
Πατα στο σαιτ μας(https://cs.uoi.gr/) αν θες να δεις πως ειναι η αντιστοιχια στα αγγλικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ναι μπορεί το πρόγραμμα σπουδών να είναι όντως επιστήμη υπολογιστών, δεν το ξέρω αυτό, απλά λέω ότι η αντιστοιχία "Πληροφορική" - "Computer Science" δεν είναι απόλυτα σωστή ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delos999

Νεοφερμένος

Ο delos999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Αυτο εννοω και εγω φιλε μου...Λαθος μου,επρεπε να διευκρινησω οτι δεν κανω απλα μεταφραση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Computer Science και Πληροφορική δεν είναι ακριβώς το ίδιο, κάποιο πρόβλημα υπάρχει στη μετάφραση :P

Σε επίπεδο ακαδημαικών προγραμμάτων στην Ελλάδα τουλάχιστον, ειναι ακριβώς το ίδιο πράγμα. Η Πληροφορική γενικά ειναι πολύ πιο ευρεία έννοια απ'την Επιστήμη Υπολογιστών αλλά στα ελληνικά ακαδημαικα προγράμματα υλοποιείται ακριβώς στα πλαίσια της επιστήμης υπολογιστών. Δεν υπάρχει πρόβλημα στη μετάφραση, Επιστήμη Υπολογιστών λέγεται στην Αγγλία και τις ΗΠΑ, Πληροφορική στην Ελλάδα κι αντίστοιχα Informatik/Informatiques σε Γερμανία και Γαλλία που ειναι ακριβης μετάφραση του όρου Πληροφορική. Το επιστημη υπολογιστων χρησιμοποιειται στα αγγλοσαξονικα τμηματα για να δηλώσει ό,τι ακριβως δηλώνει ο όρος πληροφορική/ινφορμάτικ(ς) σε όλες τις άλλες γλώσσες. Αυτο ισχύει στα πανεπιστήμια, επιστημολογικά ειναι άλλη κουβέντα, ψιλοάσχετη. Δεν χρειαζεται να νομιζει κανεις οτι σπουδάζοντας Επιστήμη Υπολογιστών σπουδάζεις άλλη επιστήμη απ'την Πληροφορική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Το ότι το τμήμα έχει πρόγραμμα σπουδών που αντιστοιχεί σε τμήμα επιστήμης υπολογιστών δεν κάνει την ονομασία "Τμήμα Πληροφορικής" σωστή για μένα. Αφού δεν είναι το ίδιο πράγμα επιστημονικά, θα έπρεπε να είναι σαφές το όνομα. Βέβαια, αν διαβάσεις τον οδηγό σπουδών καταλαβαίνεις περί τίνος πρόκειται, οπότε αυτό είναι λεπτομέρεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top