Ναυτικών Δοκίμων (ΣΝΔ) Μηχανικοί

tasos_manager

Νεοφερμένος

Ο tasos_manager αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ξερει κανεις για τις συνθηκες μεσα στην σχολη?
Και για τα λεφτα οταν αποφοιτησεις?
Εχω διαβασει το site της σχολης, αλλα θελω να μαθω περισσοτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SifM

Νεοφερμένος

Ο SifM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Είμαι στη Σχολή Ναυτικών Δοκίμων ως Μηχανικός..Σαν πρώτη επιλογή είχα την ΣΜΑ αλλά δεν έβγαλα τοση υψηλή βαθμολογία..Σαν 2η ειχα την ΣΝΔ-Μηχανικούς.Η ζωή στη σχολή είναι ενδιαφέρουσα με ποικίλες δραστηριότητες.Συνδυάζει την Ακαδημαική,την Αθλητική και την Ναυτική Εκπαίδευση.Οι φοιτητές κάθε 2 μήνες περίπου συμμετέχουν σε άσκηση του Πολεμικού Ναυτικού χωρισμένοι σε διάφορα πλοία ανάλογα με την διαθεσιμότητα των πολεμικών πλοίων.Το καλοκαίρι εχει το ΘΕΠ δηλαδή θερινός εκπαιδευτικός πλους σε χώρες κυρίως της Μεσογείο και σε μέρη της Ελλάδος.Η σχολή είναι σχετικά δύσκολη και αρκετα απαιτητικη.Θέλει ελληνική ψυχή για να αντέξεις στην πίεση.Προσωπικά ήθελα να παραιτηθώ στην αρχή αλλά αποφάσισα να μείνω για να δω πως ειναι η σχολη μετα την προπαίδευση και μετά ως αξιωματικός.Κατέληξα στο συμπαίρασμα ότι αξίζουν οι όχι και λίγες θυσίες που έχω κάνει.Απότι ακουω και βλέπω φαίνεται να αξίζει πραγματικά.Από μισθό παίρνουμε περίπου 145€ το μήνα, συν τα πλεύσιμα σε εκπαιδευτικά ταξίδια.Ως Σημαιοφόρος ο μισθός κυμαίνεται απο 1200-1400€.Δεν είμαι σίγουρος αλλά πανω κάτω εκεί είναι.Σου προτείνω να μπείς στη σχολή αρκει να είσαι Έλληνας με όλη την συμμασία και να έχεις ψυχή γιατι μόνο η σωματική διάπλαση δεν αρκει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Το οριο μυωπιας ποσο ειναι? και τι διαφορα εχουν οι μαχιμοι απο τους μηχανικους?
μεταθεσεις κια τετοια παιζουν αφου αποφοιτησεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Προσωπικά ήθελα να παραιτηθώ στην αρχή αλλά αποφάσισα να μείνω για να δω πως ειναι η σχολη μετα την προπαίδευση και μετά ως αξιωματικός.Κατέληξα στο συμπαίρασμα ότι αξίζουν οι όχι και λίγες θυσίες που έχω κάνει.

Θες να μας πείς τι ακριβώς σε έκανε να θες να τα παρατήσεις και τι εννοείς "θυσίες"?
Οι πληροφορίες σου θα είναι πολύτιμες για πολλούς που σκέφτονται να επιλέξουν Στρατιωτικές σχολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
Είμαι στη Σχολή Ναυτικών Δοκίμων ως Μηχανικός..Σαν πρώτη επιλογή είχα την ΣΜΑ αλλά δεν έβγαλα τοση υψηλή βαθμολογία..Σαν 2η ειχα την ΣΝΔ-Μηχανικούς.Η ζωή στη σχολή είναι ενδιαφέρουσα με ποικίλες δραστηριότητες.Συνδυάζει την Ακαδημαική,την Αθλητική και την Ναυτική Εκπαίδευση.Οι φοιτητές κάθε 2 μήνες περίπου συμμετέχουν σε άσκηση του Πολεμικού Ναυτικού χωρισμένοι σε διάφορα πλοία ανάλογα με την διαθεσιμότητα των πολεμικών πλοίων.Το καλοκαίρι εχει το ΘΕΠ δηλαδή θερινός εκπαιδευτικός πλους σε χώρες κυρίως της Μεσογείο και σε μέρη της Ελλάδος.Η σχολή είναι σχετικά δύσκολη και αρκετα απαιτητικη.Θέλει ελληνική ψυχή για να αντέξεις στην πίεση.Προσωπικά ήθελα να παραιτηθώ στην αρχή αλλά αποφάσισα να μείνω για να δω πως ειναι η σχολη μετα την προπαίδευση και μετά ως αξιωματικός.Κατέληξα στο συμπαίρασμα ότι αξίζουν οι όχι και λίγες θυσίες που έχω κάνει.Απότι ακουω και βλέπω φαίνεται να αξίζει πραγματικά.Από μισθό παίρνουμε περίπου 145? το μήνα, συν τα πλεύσιμα σε εκπαιδευτικά ταξίδια.Ως Σημαιοφόρος ο μισθός κυμαίνεται απο 1200-1400?.Δεν είμαι σίγουρος αλλά πανω κάτω εκεί είναι.Σου προτείνω να μπείς στη σχολή αρκει να είσαι Έλληνας με όλη την συμμασία και να έχεις ψυχή γιατι μόνο η σωματική διάπλαση δεν αρκει..
o τυπος παινεψε την σχολη του και σταματησε...καθολου καλη πληροφορηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
o τυπος παινεψε την σχολη του και σταματησε...καθολου καλη πληροφορηση
Καλύτερα να μην προβαίνεις σε τέτοια σχόλια αν δεν γνωρίζεις τον άλλον.Το παιδί είναι εσώκλειστο σε στρατιωτική σχολή.Βγαίνει μόνο τα σαβ/κυρ.Προφανώς δεν έχει τον άπλετο χρόνο να μπαίνει σε φόρουμ και να απαντάει σε ερωτήσεις.Λίγη υπομονή δεν βλάπτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
Καλύτερα να μην προβαίνεις σε τέτοια σχόλια αν δεν γνωρίζεις τον άλλον.Το παιδί είναι εσώκλειστο σε στρατιωτική σχολή.Βγαίνει μόνο τα σαβ/κυρ.Προφανώς δεν έχει τον άπλετο χρόνο να μπαίνει σε φόρουμ και να απαντάει σε ερωτήσεις.Λίγη υπομονή δεν βλάπτει.
σκοπός μου δεν ήταν ο αρνητικός σχολιασμος λογω του χρονου που κανει να απαντήσει αλλα για τις πληροφοριες που δίνει...του τυπου <<ειναι δυσκολη η σχηολη σκετο παλουκι αλλα εγω την κατέχω>>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SifM

Νεοφερμένος

Ο SifM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Συγγνώμη παιδιά για την καθυστέρηση..Ειχα την προπροηγούμενη βδομάδα Χειμερινό Πλου, την προηγούμενη βδομάδα δοκιμαστικά παρέλασης και αυτή τη βδομάδα την παρέλαση φυσικά.Ήθελα να παραιτηθώ όπως και πολλοί συμμαθητές μου για τον εξής απλό λόγο.Όταν μπαίνεις σε μια στρατιωτική σχολή πρέπει να βγεις από την ψυχολογία του πολίτη και να γίνεις στρατιωτικός..Αυτός είναι ο σκοπός των σχολών αυτών αρχικά.Για την υλοποίηση του σκοπού αυτού υπάρχει η "προπαίδευση" από τη μέρα που μπαίνεις μες στη σχολή μέχρι να ορκιστείς πρωτοετής.Εκεί για να σας το πω έτσι απλά δεν υπάρχει πατέρας ή μητέρα.Θέλει να ξεπεράσεις κατά πολύ τα όρια σου είτε αυτά είναι ψυχικά είτε σωματικά.Ποτέ στη ζωή μου δεν είχα υπομονη.Τωρα όμως βλέπω τα θετικά της σχολής.Σε κάνει καλύτερο άνθρωπο.Έχεις πειθαρχία...Πολύ σημαντικό χάρισμα που δυστυχώς δεν υπάρχει στην κοινωνία!!----όριο μυωπίας υπάρχει μονο για τους μαχιμους.Οι μάχιμοι είναι οι υπεύθυνοι για την ας το πούμε μεταφορά του πλοίου.Είναι κυβερνητες.Οι μηχανικοι είναι υπευθυνοι για τις τυχον βλαβες στα μηχανοστασια, για την αντιμετωπιση πυρκαιων,κτλ.Εμείς οι μηχανικοι ειμαστε αυτοι που εγγυωμαστε τον ασφαλη πλου!!Αγαπητέ φίλε Βασίλη μην λες κουβέντες όταν δεν ξερεις κατι..Καταρχην δεν υπαρχει σχολη που να μην εχει κατι το αρνητικο.Σε οποια σχολη με το καλο περασεις θα το καταλαβεις αυτο που σου λεω.Αν θες θα πω οτι η σχολη ναυτικων δοκιμων ειναι τελεια,ευκολη,καθολου απαιτητικη,κτλ.Αν ομως περασεις στη σχολη αυτη και δεις την πρωτη δυσκολια μετα θα με βριζεις στο ιντερνετ.Αρα πιστευω πως σας εχω δωσει μια γενικη αποψη της σχολης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Όταν μπαίνεις σε μια στρατιωτική σχολή πρέπει να βγεις από την ψυχολογία του πολίτη και να γίνεις στρατιωτικός..Αυτός είναι ο σκοπός των σχολών αυτών αρχικά.Για την υλοποίηση του σκοπού αυτού υπάρχει η "προπαίδευση" από τη μέρα που μπαίνεις μες στη σχολή μέχρι να ορκιστείς πρωτοετής.Εκεί για να σας το πω έτσι απλά δεν υπάρχει πατέρας ή μητέρα.Θέλει να ξεπεράσεις κατά πολύ τα όρια σου είτε αυτά είναι ψυχικά είτε σωματικά.

Δεν πειράζει φίλε για την καθυστέρηση. :)
Περιφραστικά εννοείς δηλαδή καψώνια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
Συγγνώμη παιδιά για την καθυστέρηση..Ειχα την προπροηγούμενη βδομάδα Χειμερινό Πλου, την προηγούμενη βδομάδα δοκιμαστικά παρέλασης και αυτή τη βδομάδα την παρέλαση φυσικά.Ήθελα να παραιτηθώ όπως και πολλοί συμμαθητές μου για τον εξής απλό λόγο.Όταν μπαίνεις σε μια στρατιωτική σχολή πρέπει να βγεις από την ψυχολογία του πολίτη και να γίνεις στρατιωτικός..Αυτός είναι ο σκοπός των σχολών αυτών αρχικά.Για την υλοποίηση του σκοπού αυτού υπάρχει η "προπαίδευση" από τη μέρα που μπαίνεις μες στη σχολή μέχρι να ορκιστείς πρωτοετής.Εκεί για να σας το πω έτσι απλά δεν υπάρχει πατέρας ή μητέρα.Θέλει να ξεπεράσεις κατά πολύ τα όρια σου είτε αυτά είναι ψυχικά είτε σωματικά.Ποτέ στη ζωή μου δεν είχα υπομονη.Τωρα όμως βλέπω τα θετικά της σχολής.Σε κάνει καλύτερο άνθρωπο.Έχεις πειθαρχία...Πολύ σημαντικό χάρισμα που δυστυχώς δεν υπάρχει στην κοινωνία!!----όριο μυωπίας υπάρχει μονο για τους μαχιμους.Οι μάχιμοι είναι οι υπεύθυνοι για την ας το πούμε μεταφορά του πλοίου.Είναι κυβερνητες.Οι μηχανικοι είναι υπευθυνοι για τις τυχον βλαβες στα μηχανοστασια, για την αντιμετωπιση πυρκαιων,κτλ.Εμείς οι μηχανικοι ειμαστε αυτοι που εγγυωμαστε τον ασφαλη πλου!!Αγαπητέ φίλε Βασίλη μην λες κουβέντες όταν δεν ξερεις κατι..Καταρχην δεν υπαρχει σχολη που να μην εχει κατι το αρνητικο.Σε οποια σχολη με το καλο περασεις θα το καταλαβεις αυτο που σου λεω.Αν θες θα πω οτι η σχολη ναυτικων δοκιμων ειναι τελεια,ευκολη,καθολου απαιτητικη,κτλ.Αν ομως περασεις στη σχολη αυτη και δεις την πρωτη δυσκολια μετα θα με βριζεις στο ιντερνετ.Αρα πιστευω πως σας εχω δωσει μια γενικη αποψη της σχολης..
1-σκοπος μου φιλε μου δεν ηταν να στην πω (απλος ειμαι λιγο επιθετικος απο τη φυση μου)
2-να εισαι σιγουρος πως θα σε καταλαβω γιατι για στρατο παω
3-δεν μας ειπες α)μεταθεσεις β)αν ταξιδευσεις πανω απο μιας μερας ταξιδια (μετα την απο φοιτηση)
4- η διαμονη στο καραβι πως ειναι? δηλαδη σε προπονουν για αξιωματικο ή σε εχουν για μουτσο να σφουγκαριζεις το πλοιο ?

επαναλαμβανω σκοπος μου δεν ηταν να σε προσβαλλω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
καμια απαντηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
θα έρθει στη επόμενη έξοδο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Άντρα θέλετε, τώρα τον εθέλετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
Άντρα θέλετε, τώρα τον εθέλετε.
ρε ψηλε τι αντρα θελουμε τωρα τον εθελουμε...πανω απο 2 βδομαδες περιμενουμε (σημειωση: δεν ηταν σποντα αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Το παιδί έχει την ευγενή καλοσύνη να σας απαντήσει και τον ψιλοειρωνεύεστε. Βγαίνει μια φορά τη βδομάδα, για 2 μέρες και αν, και θα κάτσει να φάει τον χρόνο του στο ίντερνετ; Ίσως του είναι πολύτιμος για να τον σπαταλάει εδώ, κι όμως, όποτε μπαίνει, σας απαντάει. Εκτός απ' αυτό, είσαι ακόμα πρώτη λυκείου. Τόσο πολύ σε επείγει να μάθεις; Λίγη υπομονή, και κυρίως, λίγη ευγένεια δε βλάπτει. Εντάξει ψηλέ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SifM

Νεοφερμένος

Ο SifM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]Καλυτερα φιλε να ηρεμησεις λιγο γιατι αλλιως αν εισαι ανυπομονος θα τα βρεις σκούρα στη σχολη..Για καλο στο λεω..Και πολλα σας εχω πει..Να φανταστεις εγω δεν ηξερα τιποτα απολυτως για την σχολη..Ναι,ηξερα τα κλασσικα.Δυσκολη,απαιτητικη..Αλλα κατι παραπανω οχι!Μεταθεσεις δεν εχει πολλες,ειδικα για τους Μηχανικους επειδη ειμαστε μισοι απο τους Μαχιμους.Τα πρωτα χρονια σαν αξιωματικος οι μεταθεσεις στην ουσια ειναι τα πλοια.Τα πρωτα 2-3 χρονια σε φρεγατα και μετα εξαρταται την αποδοση σου,τα προσοντα και σιγουρα το βισμα που εχεις..Κακα τα ψεματα..Μετα τα 15 χρονια που σταματας το καραβι εισαι σε γραφειο ειτε Σκαραμαγκα ειτε Σούδα ειτε σε καποιο νησι.Τα νησια τα επιλεγουν συνηθως αυτοι που εχουν καταγωγη απο εκει.Υπαρχουν και αλλου τετοια γραφεια αλλα ουτε εγω δεν ξερω ακομα.
Οσον αφορα τα καψωνια που ειπες..Ξερεις οτι απαγορευονται..Αυτο δεν σημαινει οτι δεν σε ζοριζουν.Αλλωστε γιατι θες να μπεις στην σχολη?Για να καθεσαι και να σου φαιρονται καλα?Πηγαινε τοτε ΣΣΑΣ ή ΣΑΝ..Πως θα γινεις στρατιωτης?Η σχολη δεν σε προπονει για μουτσο!!Για αξιωματικο εννοειται.Ομως πρεπει να περασεις και απο την θεση των κατωτερων για να δεις πως ειναι και να ξερεις πως να τους διοικεις αυριο μεθαυριο..[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vanesa

Νεοφερμένος

Η Vanesa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
οι μεταθεσεις σιγουρα υπαρχουν...όπως φυσικά και τα ταξίδια με το πλοιο..ο μπαμπας μου ειναι στο πολεμικο ναυτικό και μ λεει οτι η σχολη αυτη ειναι πολύ καλή..!
και τα λεφτά είναι ποοοολύ καλα!;)κ ειδικα σ αυτη η σχολή απο την οποία βγαίνεις αμέσως αξιωματικός!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
οι μεταθεσεις σιγουρα υπαρχουν...όπως φυσικά και τα ταξίδια με το πλοιο..ο μπαμπας μου ειναι στο πολεμικο ναυτικό και μ λεει οτι η σχολη αυτη ειναι πολύ καλή..!
και τα λεφτά είναι ποοοολύ καλα!;)κ ειδικα σ αυτη η σχολή απο την οποία βγαίνεις αμέσως αξιωματικός!!
στρατο δεν παμε για τα χρηματα (εγω τουλαχιστον)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vanesa

Νεοφερμένος

Η Vanesa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
δεν πας ναυτικων δοκιμων για τη θητεια σου..
τα πραγματα δεν εκει οπως ειναι οταν κανεις τη θητεια σου(δηλαδη απο αυτα που ακουγονται)..
και ειναι πολλα ατομα που θελουν το επαγγελμα τους να εχει σιγουρη επαγγελματικη αποκατασταση και εναν σιγουρο κ μεγαλο(γιατι οχι)μισθο..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
συνφωνω οτι υπαρχουν...δεν σημαινει οτι ειναι και σωστο ομως..... ειναι λαθος (κατ εμε) να διαλεγεις σχολη με βαση τα λεφτα η την αποκατασταση (ε καλα αν ειναι κατι με 4 χιλιαρικα το μηνα και να μην σ αρεσει θα πας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top