Αναβαθμολόγηση γραπτού

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
:lol2: Δηλαδή παλιά πώς έβγαινε ο βαθμός ύστερα από αναβαθμολόγηση; Έβγαινε το μ.ο. και των τριών; Ώχ καλά... Άν ίσχυε κάτι τέτοιο θα έπαιρνα τον πο*λο... Μάλλον κωλοφαρδία το λέω εγώ...:papas: Τώρα θα είχα πάρει 15,4.... :jumpy::jumpy: και θα έβγαζα 18800 στο 3ο και σιγά μην περνούσα ιατρική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilenaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Αχ και μένα η εκθεσούλα μου είχε πάει γι αναβαθμολόγηση! Βεβαια δεν ήταν τοοοσο τραγική η αποκλίση όσο σ αυτά που αναφέρατε,αλλά ο πρώτος μου χε βάλει 90, ο δεύτερος ο γλυκός μου μου βαλε 74,και ο τρίτος μου βαλε 86. Αλλά τότε που δινα εγώ δεν ίσχυε το σύστημα με τον μ.ο των δύο μεγαλυτέρων (αυτό δεν ισχύει τώρα?? ) και έτσι πήρα ένα 83.5 κι ησύχασα.




μάλιστα.........
εμένα 78 ο πρώτος κακό ψόφο να έχει!!!
96 ο δεύτερος να 'ναι καλά!!!!!!!!!!!!:no1:
και ο τρίτος 84..................................
και πήρα τελικά 18!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

confusius

Δραστήριο μέλος

Η confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 493 μηνύματα.
μάλιστα.........
εμένα 78 ο πρώτος κακό ψόφο να έχει!!!
96 ο δεύτερος να 'ναι καλά!!!!!!!!!!!!:no1:
και ο τρίτος 84..................................
και πήρα τελικά 18!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D

Ααα κι εσύ όμως καλά δεν είσαι! Παραλίγο να κάνεις αναβαθμολόγηση της αναβαθμολόγησης (sic) ! 'Αβυσσος η ψυχή των βαθμολογητών!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Συμμαθητης μου στην Εκθεση ειχε 86 απο τον πρωτο, 65 απο τον δευτερο και κατω απο τη βαση ο τριτος (ποσο ακριβως δε θυμαμαι). :P

Γενικα στην Εκθεση εχω δει ΤΑ κουλα αυτα τα 2 χρονια που δινω πανελληνιες. Παλι καλα, εγω την πρωτη χρονια ειχα 1 μοριο αποκλιση και τη δευτερη 10. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlos236

Νεοφερμένος

Ο pavlos236 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
έστω και αν πρέπει να πάω στα δικαστήρια.

βασικά στη βαθμολόγηση μου έγιναν απίστευτεσ ηλιθιότητεσς του στυλ ο ένας εξεταστής να μου βάζει 23 στην περίληψη της έκθεσης και ο άλλος 7-8. για όσουσ δε γνώρίζουν 7-8 παίρνεις συνήθως εάν γράψεις την ιστορία της ζωής σου...

υπάρχει περίπτωση να έφταιξε το ότι δεν κάνω καλά γράμματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Οχι δε γινεται και δε φταινε τα γραμματα σου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Μα δεν ειναι λιγο αργα τωρα; Δεν το εχω ψαξει αλλα αποκλειεται να ειναι δυνατον να κανεις κατι τετοιο. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να αντιμετωπισεις αυτο που εχεις μπροστα σου και να μην προσπαθεις να το αποφυγεις. Με καθε καλη προθεση το λεω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlos236

Νεοφερμένος

Ο pavlos236 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
αν δε φταίνε τα γράμματά μου τοτέ μπορεί να μου εξηγήσε κάποιος πως είναι δυνατόν ο ένας βαθμολογητής να βάζει 23 και ο άλλος 8? στα 25 εννοώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
αν δε φταίνε τα γράμματά μου τοτέ μπορεί να μου εξηγήσε κάποιος πως είναι δυνατόν ο ένας βαθμολογητής να βάζει 23 και ο άλλος 8? στα 25 εννοώ

Υποκειμενικό θέμα είναι αυτό. Του ενός του αρέσει, του άλλου όχι. Αυτό είναι το κακό της έκθεσης. Πάντως είναι αλήθεια ότι για περίληψη η απόκλιση είναι πολύ μεγάλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlos236

Νεοφερμένος

Ο pavlos236 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
τι πάει να πει υποκειμενικό? θέλω να πω φαντάζομαι ότι το υπουργείο θα στέλνει κάποια εγκύκλιο που θα λέει

"πρέπει να γράψει(ο μαθητής) αυτό αυτό και αυτο" "επίσης σωστή πιάνεται και ι χ,ψ,τ διατύπωση" "για κάθε χ που λείπει χάνει ψ μονάδες"

εχω δίκιο η υπερεκτιμώ το υπουργείο

για να μη μιλήσω για την ίδια την έκθεση ώπου ο πρώτος βάζει 27 ο δεύτερος 18 και ο τρίτοσ 12!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiligentStudent

Νεοφερμένος

Ο DiligentStudent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω το εξής: μπορεί κάποιος να κάνει αίτηση για αναβαθμολόγηση του γραπτού που έγραψε στις Πανελλήνιες;
Ευχαριστώ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Δεν υπάρχει αυτό που λες.το μόνο που μπορείς να κανείς είναι μα πληρώσεις 50 ευρώ και να δεις 3 από τα γραπτά που έγραψες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiligentStudent

Νεοφερμένος

Ο DiligentStudent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω το εξής: μπορεί κάποιος να κάνει αίτηση προκειμένου να αναβαθμολογηθεί το γραπτό του στις Πανελλήνιες;Ευχαριστώ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilleas1997

Νεοφερμένος

Ο Achilleas1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Η αναβαθμολόγηση γίνεται αυτόματα αν έχουν μεγάλη διαφορά οι βαθμολογίες των 2 βαθμολογητών (>12 μονάδων)

Μπορείς να πληρώσεις ένα παράβολο για να δεις το γραπτό σου αλλά δεν νομίζω να μπορούν να σου αλλάξουν τον βαθμό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω το εξής: μπορεί κάποιος να κάνει αίτηση προκειμένου να αναβαθμολογηθεί το γραπτό του στις Πανελλήνιες;Ευχαριστώ.:)

Υποθέτω γίνεται αυτόματα αν υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξυ βαθμολογητων.

Ξερει κάνεις αλλη περίπτωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Υποθέτω γίνεται αυτόματα αν υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξυ βαθμολογητων.

Ξερει κάνεις αλλη περίπτωση;

Απο οσο μου ειχε πει ενας καθηγητης μπορεις να πληρωσεις για να ελεγξουν αν περασαν καλα τους βαθμους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,056 μηνύματα.
1) Σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να ζητήσει κάποιος αναβαθμολόγηση γραπτού πανελληνίων. Υπάρχουν δύο βαθμολογητές και σε περίπτωση διαφοράς μεγαλύτερης των 12 μονάδων, υπάρχει και τρίτος. Έτσι ο βαθμός που ανακοινώνεται είναι αμετάκλητος.
2) Το Σεπτέμβριο μπορεί κάποιος στο σχολείο του να δει το απόκομμα του εξωφύλλου του τετραδίου του και στη διεύθυνση δευτεροβάθμιας με αίτηση και πληρώνοντας παράβολο να δει φωτοτυπία του γραπτού του, χωρίς να επιτρέπεται να το φωτογραφήσει ή να κρατήσει σημειώσεις. Όμως δεν μπορεί να κάνει ένσταση και ο βαθμός δεν αλλάζει.
3) Ας σκεφτούμε λίγο ρεαλιστικά. Αν υπήρχε δυνατότητα αναβαθμολόγησης, πάρα πολλοί θα τη ζητούσαν ελπίζοντας και μη έχοντας τίποτα να χάσουν. Έτσι τα αποτελέσματα θα έβγαιναν σε δυο χρόνια από τον Άρειο Πάγο.
4) Πάντως υπάρχει ΕΝΑΣ και μοναδικός που έκανε αναβαθμολόγηση στις πανελλήνιες. Ο εικονιζόμενος:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top