Αναβαθμολόγηση γραπτού

ΓΙΟΥΛΗ22136

Νεοφερμένος

Η Γιούλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεταμόρφωση (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Γνωρίζετε αν μπορώ να ζητήσω αναβαθμολόγηση της εκθεσής μου, καθώς για ένα μόριο το γραπτο μου δεν παραπέμφθηκε σε τρίτο εξεταστή και αν μπορώ να διατηρήσω τον πρωτο βαθμό μου, αν τελικά ο βαθμός της αναβαθμολόγησης είναι μικρότερος;;;:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ε, αν υπαρχει οριο στο απο ποσα μορια και μετα γινεται αναβαθμολογηση και δεν το περασες δε νομιζω πως μπορει να γινει κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Riddle

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Έχω κι εγώ μια απορία όσον αφορά τις αναβαθμολογήσεις..

Σκέφτομαι να ζητήσω αναβαθμολόγηση στο μάθημα των μαθηματικών κατεύθυνσης, καθώς ο 1ος βαθμολογητής με φίλεψε με ένα 85, ενώ ο 2ος με 92..

Το παράξενο είναι, πως απ' ότι ξέρω ο 2ος βαθμολογητής μπορεί να δει τις διορθώσεις του 1ου, συνεπώς δεν μπορεί να είδε κάτι λάθος, να τον έπιασαν οι καλοσύνες και να μη το διόρθωσε..

Μήπως ξέρει κανείς ποιες είναι οι απαραίτητες διαδικασίες για την αναβαθμολόγηση, ή κάποιο link για την ενημέρωσή μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Να έχεις υπόψη σου ότι αν δικαιωθείς θα υπάρξουν ΜΟΝΟ ηθικά οφέλη, η βαθμολογία σου ΔΕΝ αλλάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Riddle

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Να έχεις υπόψη σου ότι αν δικαιωθείς θα υπάρξουν ΜΟΝΟ ηθικά οφέλη, η βαθμολογία σου ΔΕΝ αλλάζει.

Χμφ.. αυτό δεν το ήξερα.. Ποιο είναι το νόημα τότε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ηθικό. Μαλακίες δηλαδή, ευθυνόφοβοι είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickzor

Νεοφερμένος

Ο nickzor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
και πάλι καλά να λέμε, αν το γραπτό πάει για αναβαθμολόγηση θα ξέρουν και ποιός ζήτησε αναβαθμολόγηση και μετά με τα κατάλληλα μέσα θα ήταν ένα αρκετά τεράστιο παράθυρο για να μπούνε μερικά άτομα.
Μπορεί στην πράξη μερική να αδικούνται αλλά στην πραγματικότητα παρα πολλοί προστατεύονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
για το φιλο που ειπε πιο πανω οτι φαινονται οι διορθωσεις του πρωτου κανει λαθος....οι διορθωτες δεν γραφουν πανω στα γραπτα.......κρατουν την καθε βαθμολογια σε ενα χαρτι και στο τελος κανουν την σουμα........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicktamias

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Βόλος). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Κανεις λαθος.Οι βαθμολογητες μπορουν να σημειωσουν πανω στα γραπτα με ενα + ή -.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Εμένα στην εκθέση ο πρώτος μου έβαλε 80 και ο δεύτερος 91. Για ένα μόριο δεν πήγε αναβαθμολόγηση! Δυστυχώς στα θεωρητικά συμβαίνουν αυτά! Βέβαια δε μου στοίχισε αλλά είναι το γαμώτο της υπόθεσης! Τώρα για αναβαθμολόγηση το θεωρώ λίγο υπεβολή.Άσε που αυτή η υπόθεση βρίσκεται στα σκαριά αφού δεν έχει λήφθεί οριστική απόφαση από το ΣτΕ.Πάντως ψάξτε το. Δεν πρόκειται να χάσετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Εμένα στην εκθέση ο πρώτος μου έβαλε 80 και ο δεύτερος 91. Για ένα μόριο δεν πήγε αναβαθμολόγηση!

Για 2 δεν πήγε αναβαθμολόγηση. Πρέπει να έχουν 13 και πάνω μόρια διαφορά για να πάει αναβαθμολόγηση. Εμένα στα μαθηματικά γενικής (!) ο πρώτος μου έβαλε 88 (:down:) και ο δεύτερος 100 και δεν πήγε δυστυχώς αναβαθμολόγηση. Ευτυχώς πάντως που ο δεύτερος ήξερε μαθηματικά γιατί ο πρώτος θεωρούσε σωστά μόνο αυτά που έδωσε ενδεικτικά το υπουργείο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Κανεις λαθος.Οι βαθμολογητες μπορουν να σημειωσουν πανω στα γραπτα με ενα + ή -.

Οι βαθμολογητές σημειώνουν επάνω στα γραπτά, και μάλιστα με διαφορετικό χρώμα ο καθένας, γιατί σε περίπτωση που ζητήσεις να δεις το γραπτό σου, πρέπει να φαίνεται τι κόβει ο καθένας και προκύπτει ο βαθμός σου. Απλά δε μπορεί ο ένας να δει το βαθμό του άλλου.

Πάντως είχα γνωστή μου που βιολογία κατεύθυνσης περίμενε 20 και της ήρθε 15 και έχασε την Ιατρική που ήθελε. Έκανε αίτηση για αναβαθμολόγηση και έγινε μετά από 1 χρονο, και την ενημέρωσαν ότι κανονικά επρεπε να έχει πάρει 19.8 αλλά ότι δε μπορούν να κάνουν τίποτα τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zidane4ever

Νεοφερμένος

Ο zidane4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
οι μ......ς του εκπαιδευτικου μας συστηματος...και τα βλεπουν αλλα δν ειναι μ......ς να πουν τιποτα γιατι υπαρχει πολιτικο κοστος ....και χρηματικο κοστος ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostis_kriti

Νεοφερμένος

Ο kostis_kriti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Μοίρες (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εδοσα πανελινιες απο το επαλ φετο. Α ομοδα ημουν. στην εκθεση με βαθμολογησαν με 68 ο πρωτος. 43 ο δευτερος κ 37 ο τρητος. με ........ κανονικα. Μπορω να ζητησω αναβαθμολογιση? και αν ναι τη γηνεται μετα αμα αλαξουν η βαθμοι?
Ευχαριτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ξανα τεθηκε παλι το ζητημα αυτο και απαντησαν πως δεν γινεται γτ ολοι θα ζητουσαν αναβαθμολογηση.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostis_kriti

Νεοφερμένος

Ο kostis_kriti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Μοίρες (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Να σε καλα. Αδικια ειναι βεβεα, τοσο μεγαλες αποκλησεις στη βαθμολογια.που της βριχνουν δε ξερο...
αλλα τη να πεις......ετσι ειναι αφτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
νταξει τελειως διαφορετικοι αν8ρωποι, διαφορετικες βαθμολογιες....δεν πειραζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Τί να πώ εγώ που χτές έμεινα :!::!::!:... ο Α' Βαθμολογητής μου έβαλε 95/100 και ο Β' Βαθμολογητής 47/100... Νομίζω πρέπει να έχω σπάσει κάθε ρεκόρ. Δόξα σοι ο Γ' Βαθμολογητής ήταν normal απόσο φάνηκε και τελικώς πήρα 18,4 αντί του 10 που ίσως να έπαιρνα:fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Και μετα κλαιγομαι εγω οτι το 74-84 ειναι πολυ μεγαλη διαφορα. :P

Φετος ειδα παιδι στα αποτελεσματα της Εκθεσης με 96-60-70κατι και νομιζα οτι αυτο σπαει ολα τα ρεκορ διαφορων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

confusius

Δραστήριο μέλος

Η confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Αχ και μένα η εκθεσούλα μου είχε πάει γι αναβαθμολόγηση! Βεβαια δεν ήταν τοοοσο τραγική η αποκλίση όσο σ αυτά που αναφέρατε,αλλά ο πρώτος μου χε βάλει 90, ο δεύτερος ο γλυκός μου μου βαλε 74,και ο τρίτος μου βαλε 86. Αλλά τότε που δινα εγώ δεν ίσχυε το σύστημα με τον μ.ο των δύο μεγαλυτέρων (αυτό δεν ισχύει τώρα?? ) και έτσι πήρα ένα 83.5 κι ησύχασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top