Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Εχεις δικιο!!Απλα μου την σπαει που σχολιαζουνε αρνητικα την επιλογη μου...εγω θα κανω αυτο που μου αρεσει και ειμαι σιγουρη πως θα τα καταφερω!Στην κοζανη η σχολη μηχανικων διαχειρισης ενεργιακων πορων ποσο λετε να ανεβει??Εχω 313 μορια παραπανω....πιστευετε να ανεβει τοσο πολυ??

Πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique

Νεοφερμένος

Η Angelique αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Θα το πιάσεις. Δε νομίζω να ανέβει τόσο πια. Υπόψιν: Έχει μετονομαστεί σε τμήμα μηχανολόγων μηχανικών.

Μακαρι να το πιασω!!Ευχαριστω για την πληροφορια οτι αλλαξε το ονομα δεν το ηξερα...!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Επειδή τυγχάνει να είμαι από Κοζάνη έγω πιστεύω πως δεν θα ανέβει τόσο πολύ,μπορεί και να κατέβει...επίσης είναι πολύ καλό τμήμα..αλλά για φοιτητική ζωή επίσης καλή είναι σαν πόλη!!Είμαι σίγουρη ότι πέρασες!!!:no1:
Θα ανέβει λογικά λίγο λόγω μετονομασίας.Για φοιτητική ζωή ε δεν είναι και η καλύτερη.Ειδικά άμα έρχεσαι από κάπως μεγάλη πόλη.Κακοφαίνεται λίγο στην αρχή.Χωρίς να θέλω να πω κάτι για τη πόλη αλλά όσοι έρχονται από μεγάλες πόλεις(πχ Αθήνα,Θεσ/νίκη) τους κακοφαίνεται λίγο στην αρχή αλλά μετά συνηθίζουν.Αρκεί να υπάρχει καλή παρέα παντού καλά περνάς:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου..:no1:εγώ δεν θα μπορούσα να σπουδάσω Κοζάνη..
Κοίτα εσύ έχεις ήδη ζήσει τόσα χρόνια Κοζάνη οπότε λογικό είναι να την έχεις βαρεθεί.Δεν είναι και καμιά μεγάλη πόλη.Αλλά τέσπα συνηθίζεις όπου και αν πας μετά από λίγο καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Σκεφτομαι να δηλωσω την σχολη αυτη!!Βασικα περναω κοζανη και ερχομαι με μεταγραφη στο ΕΜΠ γιατι εχω αλλα 2 αδερφακια...Πολλοι μ λενε οτι ειναι περισσοτερο για ανδρες η σχολη αυτη...:'( Τι λετε ρε παιδια??
Μη το σκέφτεσαι καθόλου.Βουρ στους μηχανολόγους.Θα καλοπεράσεις;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Γεια σας και από μένα. Σχετικά με το θέμα, και εγώ σκοπευω να γίνω ενας μελλοντικός μηχανολόγος μηχανικός. Περναω σε όλες τις περιφερειακές σχολές, εκτος απο την αθήνα, που εφόσον θα αυξηθούν, πιθανώς, οι βάσεις δεν την πιάνω.
ΑΛΛΑ είμαι και εγώ παιδί πολυμελούς οικογένειας, (3 παιδια-τριτεκνία) , και οι καθηγητες μου λενε οτι μπορω να έρθω στο ΕΜΠ.
Ξερει κανεις πιο συγκεκριμένα πράγματα? πχ ΘΑ χασω καποιο εξάμηνο? θα πρεπει να φοιτησω πρωτα εκει που περασα , και μετα στο ΕΜΠ?
Γραφομαι κατευθειαν, και την κανω για ΕΜΠ?

Αμα ξέρετε κατι περισσότερο , πειτε μου, γιατι ακούω διάφορα και εχω αγχωθεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
1) ΘΑ χασω καποιο εξάμηνο?
2) θα πρεπει να φοιτησω πρωτα εκει που περασα , και μετα στο ΕΜΠ?
3) Γραφομαι κατευθειαν, και την κανω για ΕΜΠ?

1) Όχι.
2) Θα γραφτείς στο τμήμα που θα περάσεις, και μετά θα κάνεις τα χαρτιά σου για μετεγγραφή. Μέχρι να γίνει δεκτή, μπορείς να παρακολουθείς μαθήματα στο ΕΜΠ. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δε μπορείς να πάρεις βιβλία μέχρι να γίνει δεκτή η μετεγγραφή σου και ίσως, να υπάρξει πρόβλημα με κάποια εργαστήρια. Αλλά εφόσον εγκριθεί, αυτά λύνονται.
3) Απάντησα παραπάνω.
Τα άλλα θα τα μάθεις εν καιρώ. Μην αγχώνεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique

Νεοφερμένος

Η Angelique αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Επειδή τυγχάνει να είμαι από Κοζάνη έγω πιστεύω πως δεν θα ανέβει τόσο πολύ,μπορεί και να κατέβει...επίσης είναι πολύ καλό τμήμα..αλλά για φοιτητική ζωή επίσης καλή είναι σαν πόλη!!Είμαι σίγουρη ότι πέρασες!!!:no1:

Μακαρι να πεσει ή να ανεβει λιγακι!!Κοιτα εχω ακουσει αρκετα καλα λογια για το τμημα στην Κοζανη αλλα και για την φοιτητικη ζωη εκει!!Ανετα θα καθομουν ομως το αγορι μου με θελει στην Αθηνα....ελπιζω να μην το μετανιωσωω που θα κανω μεταγραφη:inlove:...
-----------------------------------------
Μη το σκέφτεσαι καθόλου.Βουρ στους μηχανολόγους.Θα καλοπεράσεις;).

Για να το λες κατι θα ξερεις!!χαχαχα!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Έχει προσωπική πείρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique

Νεοφερμένος

Η Angelique αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Who σε ποια σχολη εισαι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Στην εν λόγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique

Νεοφερμένος

Η Angelique αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ααααα ωραιααα!!Οποτε εχεις αρκετες γνωσεις!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Μακαρι να πεσει ή να ανεβει λιγακι!!Κοιτα εχω ακουσει αρκετα καλα λογια για το τμημα στην Κοζανη αλλα και για την φοιτητικη ζωη εκει!!Ανετα θα καθομουν ομως το αγορι μου με θελει στην Αθηνα....ελπιζω να μην το μετανιωσωω που θα κανω μεταγραφη:inlove:...
-----------------------------------------


Για να το λες κατι θα ξερεις!!χαχαχα!!:D

Να πάτε όπου γουστάρετε. Μη βάζετε τις σχέσεις ανάμεσα στις σπουδές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
sorry για το off topic απλά είχα έναν πρώην απ'αυτή τη σχολή:P
Ωραίες εποχές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique

Νεοφερμένος

Η Angelique αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Να πάτε όπου γουστάρετε. Μη βάζετε τις σχέσεις ανάμεσα στις σπουδές.

Μην το λες αυτοοο!!Και να βλεπεις τον αλλον 1 φορα την βδομαδα???Τι σχεση ειναι αυτη...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Μη το μπιπ το θέμα μ' αυτά. Είναι που 'ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique

Νεοφερμένος

Η Angelique αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Οκ εχεις δικιο!!χαχαχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Μην το λες αυτοοο!!Και να βλεπεις τον αλλον 1 φορα την βδομαδα???Τι σχεση ειναι αυτη...?

Δηλαδή πάνω από όλα η σχέση, και μετά το μέλλον μας; Καλό είναι να συνδιάζονται, αλλά όχι πάνω από όλα η σχέση. Σόρυ για το οφφτοπικ! Τέλος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Βιβλία πράγματι δεν μπορείς να πάρεις πριν γίνει δεκτή η μετεγγραφή, αλλά στο 1ο Εξάμηνο τα περισσότερα από Γκαρούτσους τα διαβάζεις :P Δηλαδή, παίρνεις Γκαρούτσο στα Ια, Ιβ, Μηχανική Ι, Φυσική Ι και από εκεί και πέρα, Μηχανολογία την προηγούμενη μέρα τον εξετάσεων μια ματιά (θα έχεις πάρει βιβλία μέχρι τότε) και Εισαγωγή στους Η/Υ από το site του καθηγητή κυρίως. Μόνο στο Σχέδιο θα σου χρησιμεύσει το βιβλίο άμεσα αλλά μπορείς να το βρεις εύκολα από μεγαλύτερα έτη, παρατάξεις ή να το δανείζεσαι από φίλους. Καλά για το μάθημα επιλογής δεν σχολιάζω :P.
Όσον αφορά τα εργαστήρια, το 1ο εξάμηνο έχει στην φυσική και στο σχέδιο όπου δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Μόνο κοίτα να μένεις ενημερωμένος γιατί κάποια στιγμή οι μετεγγραφές πρέπει να πάνε να συμπληρώσουνε το όνομά τους για τα εργαστήρια.
Συνήθως τις περνάνε λίγο πριν την εξεταστική, οπότε από το 2ο εξάμηνο και μετά θα είσαι κυριλέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top