Γενικό -  Ποιος ήταν ο βαθμός σας; [τετράμηνο, φροντιστήριο, διαγωνίσματα,τεστ]

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Πώς τα πηγατε φετος? Να αρχισω με τον εαυτό μου λέγοντας ότι τα πήγα αρκετά καλά, έβγαλα 17,4.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deadeyebutch

Νεοφερμένος

Ο Deadeyebutch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Με το ψιλοάθλιο διάβασμα που έκανα όλη τη χρονιά 17,3.
Πάμε του χρόνου γέρα! :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
και εγω δν διαβαζα και παρα πολυ αλλα εβγαλα 18 5/10 και ειμαι και απουσιολογος ελεος :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valia_92

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κασσάνδρεια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
φετος που γ τ σχολειο διαβαζα πολυυυυ λιγο(το πολυ μιση ωρα) εβγαλα 19,5/10!!!!
πραγματικα δεν τ περιμενα γιατι διαβαζα ολο γαλλικα γ τ φροντιστιριο και γ τ σχολειο ειχε αρκετες φορες που πηγαινα εντελως αδιαβαστη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis15

Νεοφερμένος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
παιδια γιατι συνέχεια μιλάτε για βαθμούς.δεν μπορώ να το καταλαβω.απο το δημοτικο εως το λυκειο ειναι ισχυρη η παρουσια της βαθμοθηριας.εγω πιστευω οτι τα παιδια που βγαζουν 15 προσπαθουν πιο πολυ απο τα παιδια που βγαζουν 19.δεν ειναι λογικο να λετε οτι με μιση ωρα διαβασμα βγαλατε 19.αυτο δεν ειναι εφικτο.αυτο σημαινει οτι οι καθηγητες χαρίζουν βαθμούς στα παιδιά.μπορει να ειστε ικανοποιημένοι με τους βαθμούς σας τωρα αλλά στις πανελληνιες θα τα βρειτε δυσκολα και αυτο επειδη δεν αξιζατε αυτους τους βαθμους.σας μιλαω σαν καλος μαθητης.και εγω παιρνω καλους βαθμους αλλα δεν βγαινω να το φωναξω.μην ομως στο τελος στεναχωρηθειτε που δεν περασατε πουθενα.αυτα απο εμενα.μπορει να φανικα λιγο σκληρος αλλα αυτη ειναι η πραγματικη αληθεια.:mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sharpay

Νεοφερμένος

Η Sharpay Evans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Συμφωνω!!!Και εγω παιρνω καλους βαθμους...Το συστημα όμως εινα σαθρό και πληρως διεβλημμενο απο το χρημα....Δεν αξιζει να ασχολουμαστε!!Αν εχουμε να αποδειξουμε κατι ας το αποδειξουμε στον εαυτο μας και μονο στις Πανελληνιες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valia_92

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κασσάνδρεια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
βασικα προσωπικα προσπαθουσα να δειξω οτι η α λυκειου μου φανηκε η ποιο ευκολη ταξη μεχρι τωρα και οτι ειναι η πρωτη χρονια που με μια αναγνωση καταλαβαινα τα παντα η πολλα τα μαθαινα απο το σχολειο..παρανοηση συγγνωμη λαθος μου επρεπε να το αναφερω με αλλο τροπο..
και για τα παιδια του 15 (αν και δεν ειναι ωραιο να χαρακτηριζεις εναν μαθητη απο τν βαθμο του ειτε ειναι 10 ειτε 20) πιστευω οτι πολυ λιγοι ειναι αυτοι που προσπαθουσαν και εβγαλαν τοσο λιγο στην πρωτη λυκειου.. και λεγοντας προσπαθουσαν δεν εννοω αυτους που ξεσκιζονταν ΜΟΝΟ στα διαγωνισματα γτ αμα δεν διαβαζεις καθε μερα λογικο ειναι μετα ν μν κτλβαινεις τπτ...
οσο για τους βαθμους εχετε δικιο εκτος απο το σημειο με τις πανελληνιες γιατι αν εχεις ενα 19 προσπαθεις να το υπερασπιστεις και αν γινεται να το μεγαλωσεις για να μην γινεις ρεζιλι οχι μονο εσυ αλλα και ο καθηγητης σου.. δεν μπορει να λες ε αφου εβγαλα τοσο θα γραψω και εκει.. ειναι απλη λογικη.. ετσι τουλαχιστον σκεφτομαι εγω:)

φιλικα παντα συζητηση κανουμε ετσι?:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexanderV

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Ρε παιδιά κι εγώ παραξενεύομαι όταν λέτε ότι διαβάζετε λίγο και γράφετε άριστα.Και παραξενεύομαι γιατί το σύστημα μας βασίζεται στην αποστήθιση άρα θέλει διάβασμα. Η είστε ιδιοφυίες (υπάρχουν τέτοια παιδιά αλλά ελάχιστα) ή σας χαρίζουν βαθμούς (εντάξη το +1 το βάζουν πολλοί αρα ΟΚ αλλά και παραπάνω σε γνωστούς :(...-α ρε ελλαδάρα-)

Αλήθεια πάντος είναι η Α λυκείου ευκολότερη από την Γ γυμνασίου ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valia_92

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κασσάνδρεια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
ναι ειναι πολυ ευκολη:)σαν να πας δημοτικο xD
μπορεις να πεις οτι ειναι ενα διαλειμμα πριν μπεις στα δυσκολα!

αυτο με την αποστηθηση δεν ειναι εντελως σωστο.. ειναι σαν να βλεπεις ταινια και την αλλη μερα εξηγεις στν φιλο σου τι γινεται... απλα ετσι πως ειναι γραμμενα τα πιο πολλα βιβλια πολλα πραγματα μπορει να τα καταλαβεις αλλιως και αυτο που γραφεις να ειναι τελειως λαθος ενω εσυ να το θεωρεις σωστο.. αν καταλαβεις τι εννοει και το γραψεις ετσι ωστε να καταλαβαινει ενας τριτος τι γινεται δεν σ τ παιρνουν λαθος.. αλλα επειδη αυτο θεωρειται δυσκολο οι καθηγητες προτεινουν την παπαγαλια.. και αυτο για τα θεωρητικα γτ τ μαθηματικα πχ αν σ τ εξηγουν καλα και προσεχεις 5 λεπτακια σ αυτα π σ λεει οι ασκησεις μετα ειναι παιχνιδακι..δεν ειναι θεμα να μαθεις αλλα να καταλαβεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα20750

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Εντάξει. Είναι πιθανό κάποιος να τα πάει πάρα παρα πολύ καλά στο σχολείο με λίγο διάβασμα. Αυτό όμως δε σημαίνει απολύτως τίποτα. Ούτε ότι τους μαθητές αυτούς τους σώζει το IQ τους, ούτε ότι όντως δε χρειάζεται διάβασμα. Η επιτυχία στο σχολείο βασίζεται πρώτα στη δυνατότητα του μαθητή να 'φωτογραφίζει' σελίδες γραμματικής (βλέπε εμένα :p) να θυμάται αυτολεξεί τα μαθήματα από την τάξη, και μετά έρχονται όλα τα άλλα, πρώτο πρώτο βέβαια το διάβασμα. Ο ΒΑΘΜΟΣ δεν αντιπροσωπεύει τη νοημοσύνη του μαθητή, για τ'όνομα της θεάς.

Γι'αυτό δεν είναι σωστό οι άριστοι μαθητές να ισχυρίζονται(αν δεν ισχύει γιατί συμβαίνει κι αυτό) ή απλά να φωνάζουν "εγώ δε διαβάζω αλλά παίρνω 20" γιατί είναι εναντίον τους και, πφφφφτ, δε δίνουν το σωστό παράδειγμα.

ΛΟΙΠΟΝ εγώ για να βγάλω το βαθμό που βγάζω ΣΚΙΖΟΜΑΙ στο διάβασμα. :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis15

Νεοφερμένος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
μπραβο χριστινα.εσυ που διαβαζεις πολυ τοτε αξιζει να παρεις μεγαλους βαθμους.η προσπαθεια αλλα και η επαναληψη ειναι η μητηρ της μαθησεως.;););););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αλήθεια πάντος είναι η Α λυκείου ευκολότερη από την Γ γυμνασίου ?

Oχι...το Λυκειο γενικα ειναι πιο δυσκολο απο οτιδηποτε αρα δεν γινεται η Α'Λυκειου να ειναι ευκολοτερη απο την Γ'Γυμνασιου...

Εγω εβγαλα γενικο μεσο ορο 19,4 αλλα διαβασα πολυ...ειδικα εκεινη την φυσικη και την γεωμετρια την χιλιοδιαβασα..ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ
Αντε μπορει καποια μαθηματα να θεωρουνται παιχνιδακι και να διαβαζονται γρηγορα και ευκολα βλ. Θρησκευτικα αλλα καποια αλλα θελουν καλο διαβασμα
Εξαλλου τα αγαθα κοποις κτωνται!:D

Και το πιο σημαντικο ειναι οτι φετος εμαθα πολυ καλα τα μαθηματα....ξερω τα παντα απο Φυσικη Χημεια κλτ δεν εχω αφησει κενα....ετσι θα προχωρησω πιο ανετα στις αλλες ταξεις...και ελπιζω να εχω επιτυχια και στις Πανελληνιες γιατι οπως ειπαν και αλλοι οι βαθμοι τωρα δεν λενε τιποτα μακαρι ομως αυτους τους βαθμους να τους γραψουμε και στο τελος γιατι εκει θα μετρησουν πραγματικα....τωρα το μονο που μας προσφερουν ειναι ηθικη ικανοποιηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis15

Νεοφερμένος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Συμφωνώ μαζί σου Σόζι. Θέλει πολύ διάβασμα για να πετύχουμε το στόχι μας εκτός κι αν κάποια παιδιά έχουν χάρισμα και είναι ιδιοφυΐες. Αν όλοι καταβάλουμε την προσπάθειά μας και διαβάσουμε πάρα πολύ, τότε θα πετύχουμε στις πανελλήνιες. Εξάλλουθ ο άνθρωπος μπορεί να πετύχει το ακατόρθωτο αλλά δεν μπορώ να ακούω παραφιλολογίες του τύπου ότι διαβάζουν μισή ώρα και βγάζουν 19. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχει αυτό ο απολυταρχισμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Με πολύ διάβασμα στις εξετάσεις και κανονικό (3-4 ώρες την ημέρα) όλη τη χρονιά, έβγαλα 19.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis15

Νεοφερμένος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
συγχαρητηρια!!!:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tfslover

Νεοφερμένος

Η tfslover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εγω παλι θεωρω οτι η Α λυκειου εχει τεραστια διαφορα δυσκολιας απο τις προηγουμενες ταξεις! Και γενικοτερα το λυκειο. Τα πραγματα αλλαζουν, τα μα8ηματα γινονται πιο επιστημονικα , η πιεση αυξανεται!! Δεν θα μπορουσα να πω οτι ειναι πανευκολη ταξη!Επισης ειναι και το προβλημα της εξοικιωσης. Μερικοι χρειαζονται χρονο για να συνηθισουν την αλλαγη απο το γυμνασιο στο λυκειο!!
Εγω στις εξετασεις ξεσκιστηκα :P:jumpy:αλλα αυτο εφερε αποτελεσματα...εβγαλα 19,6!lol
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
συγχαρητηρια!!!:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

Ευχαριστώ πολύ :thanks:

Εγω παλι θεωρω οτι η Α λυκειου εχει τεραστια διαφορα δυσκολιας απο τις προηγουμενες ταξεις! Και γενικοτερα το λυκειο. Τα πραγματα αλλαζουν, τα μα8ηματα γινονται πιο επιστημονικα , η πιεση αυξανεται!! Δεν θα μπορουσα να πω οτι ειναι πανευκολη ταξη!Επισης ειναι και το προβλημα της εξοικιωσης. Μερικοι χρειαζονται χρονο για να συνηθισουν την αλλαγη απο το γυμνασιο στο λυκειο!!
Εγω στις εξετασεις ξεσκιστηκα :P:jumpy:αλλα αυτο εφερε αποτελεσματα...εβγαλα 19,6!lol


Συγχαρητήρια!

Συμφωνώ με τα όσα λες και θέλω να προσθέσω ότι πρέπει να υπάρχουν πολύ γερές βάσεις απ' το γυμνάσιο για να τα βγάλεις πέρα στο λύκειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

memi

Νεοφερμένος

Η memi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
εγω παλι δεν εχω παρει ακομα βαθμους αλλα η αληθεια ειναι πως δεν θα ειναι και το οτι καλυτερο εχω καταφερει ποτε για τον απλουστατο λογο, οτι ενω ολη τη σχολικη χρονια -δεν μπορω να πω- διαβαζα αρκετα, στις εξετασεις βαριομουν αφανταστα... παντα διαβαζα απο τη δευτερη μερα με αποτελ. απο το αγχος να με πιανει πονοκεφαλος και δεν μπορουσα να συγκεντρωθω απολυτα σε αυτα που διαβαζα.. εκτος αυτου ομως ηταν και τα θεματα που μας βαλανε εεε... δεν ηταν και τα πιο βατα (οχι ομως σε ολα τα μαθηματα) και ετσι δεν ηξερα ουτε πανω κατω να προσδιορισω τι ειχα γραψει. τεσπα μαλλον αυριο θα δω τα χαμπερια μου και θα μου φυγει η ολη περιεργεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Εγώ πάλι τα πήγα άριστα... Γιατί όμως μιλάτε για αποστήθιση; Δηλαδή στην άλγεβρα, στη φυσική, στη χημεία, στη γεωμετρία, στην έκθεση; Μην πείτε ότι σε αυτά αποστηθίζεις απλώς τη θεωρεία?!? Εγώ στα παραπανω έγραψα απο 19 και πάνω (εκτός τη φυσική). Δεν μπορώ να πω ότι διάβαζα πολύ, αλλά ούτε και λίγο. Διάβαζα όσο έπρεπε.

Εξάλλου, πιο πολύ σημασία έχουν τα γραπτά στο τέλος, παρά οι οι προφορικοί βαθμοί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis15

Νεοφερμένος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ολα τα μαθηματα θελουν διαβασμα ανεξαρτητα απο τον βαθμο δυσκολιας του καθενος...;);););););););););););););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top