Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Τεχνολογική: Κύκλος Τεχνολογίας & Παραγωγής ή Πληροφορικής & Υπηρεσιών;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Μπα νομίζω οτι η μόνη κατεύθυνση που έχει 2 κύκλους είναι η τεχνολογική
Πάντως είναι πολύ δύσκολο να φτιαχτεί τέτοιο τμήμα, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ''ψήσεις'' μερικούς συμμαθητές σου και να το ζητήσετε απο τον λυκειάρχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chrysa32485

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ο Κύκλος Τεχνολογίας και Παραγωγής υπάρχει και στη ΄Β Λυκείου;
Όχι. Στη β λυκείου υπάρχει μία τεχνολογική. Καλό είναι όμως όσοι θέλουν στην γ να πάρπουν αυτόν τον κλυκλο στη β να πάρουν θετική γιαί θα χρειαστουν τη χημεία. Αυτο δεν σημαίνει πως αν πάρουν στη β τεχνολογική δεν θα μπορουν να την παρακολουθήσουν. Απλα θέλει λίγο περισσότερη προσπάθεια στην αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Προσπαθώ να μαζέψω πληροφορίες για τον πρώτο κύκλο της τεχνολογικής που υπάρχει στη Γ τάξη. Έχω καταλάβει ότι πολύ λίγα σχολεία τον έχουν και τα φροντιστήρια ούτε θέλουν να ακούσουν για αυτόν. Ξέρω ότι έχει ίδια μαθηματικά και φυσική με θετική και τεχνολογική αλλά έχει ηλεκτρολογία και χημεία-βιοχημεία. Βρήκα τα βιβλία και τα βλέπω εύκολα και δεν καταλαβαίνω γιατί δεν γίνεται. Στο σχολείο μου είπαν αν μαζευτούν παιδιά που θέλουν του χρόνου μπορεί να γίνει τμήμα αλλά δεν ήξεραν πόσα παιδιά χρειάζονται. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Θα ήθελα πολύ να μάθω γνώμες και κυρίως αυτών που είναι ή ήταν στην τεχνολογική1. Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Προσπαθώ να μαζέψω πληροφορίες για τον πρώτο κύκλο της τεχνολογικής που υπάρχει στη Γ τάξη. Έχω καταλάβει ότι πολύ λίγα σχολεία τον έχουν και τα φροντιστήρια ούτε θέλουν να ακούσουν για αυτόν. Ξέρω ότι έχει ίδια μαθηματικά και φυσική με θετική και τεχνολογική αλλά έχει ηλεκτρολογία και χημεία-βιοχημεία. Βρήκα τα βιβλία και τα βλέπω εύκολα και δεν καταλαβαίνω γιατί δεν γίνεται. Στο σχολείο μου είπαν αν μαζευτούν παιδιά που θέλουν του χρόνου μπορεί να γίνει τμήμα αλλά δεν ήξεραν πόσα παιδιά χρειάζονται. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Θα ήθελα πολύ να μάθω γνώμες και κυρίως αυτών που είναι ή ήταν στην τεχνολογική1. Ευχαριστώ.
Φιλέ και εγώ το είχα ψιλοψάξει, εφόσον μπαίνεις στις ίδιες σχολές γιατί να μην πάς??, απλώς από ότι κατάλαβα πρώτον δεν υπάρχουν οι ανάλογοι καθηγητές στο σχολείο για να το ξέρουν και να στο διδάξουν αλλά ούτε σε φροντιστήριο όπως λες.. Και πιστεύω πως το 80% τουλάχιστον των παιδιών που πάνε τεχν. κατ. γνωρίζουν ότι υπάρχουν 2 κλάδοι....(δυστηχώς τα σχολεια δεν κάνουν καμία ενημέρωση, μόνοι μάς πρέπει να ψαχνόμαστε).
Δεν ξέρω τπτ άλλο να σου πω αλλά όχι ότι νομίζω πως σε βοήθησα και καθολου..:xixi:
Αν ξέρει κανείς τπτ ας πει....
Αν και δεν πιιστεύω να γίνονται τμήματα και πολλά γιαυτό βάζουν και΄εύκολα θεματα...Ειδικα εμεις που ειμαστε μονο 35 παιδια στην β λυκειου δεν νομίζω να φτιαχτει τμημα οποτε αρχιζω να το ξεχναω σιγα σιγα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Οι καθηγητές στο σχολείο δεν έχουν αντίρηση. Ο φυσικός έχει ξανακάνει αλλού ηλεκτρολογία και του αρέσει λέει, ο χημικός 'οτι είναι η χημεία η ίδια με θετική και η βιολόγος ότι τρελαίνεται για βιοχημεία γιατί εκεί έχει διδακτορικό. Τα άλλα μαθήματα είναι ίδια με θετικοτεχνολογική. Το συζήτησα με συμμαθητές μου να μαζευτούμε αλλά αυτοί ρώτησαν στα φροντιστήρια τους και εκεί προσπάθησαν με κάθε τρόπο να τους αποτρέψουν. Τι παίζει τελικά; Μήπως τα φροντιστήρια τη σαμποτάρουν γιατί δεν τους συμφέρει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
1)Οι καθηγητές στο σχολείο δεν έχουν αντίρηση. Ο φυσικός έχει ξανακάνει αλλού ηλεκτρολογία και του αρέσει λέει, ο χημικός 'οτι είναι η χημεία η ίδια με θετική και η βιολόγος ότι τρελαίνεται για βιοχημεία γιατί εκεί έχει διδακτορικό. Τα άλλα μαθήματα είναι ίδια με θετικοτεχνολογική.
2)Τι παίζει τελικά; Μήπως τα φροντιστήρια τη σαμποτάρουν γιατί δεν τους συμφέρει;
1)Μπορεί να τους αρέσουν όμως θα τα καταφέρουν??;)
2)Δε ξέρω..:)ίσως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
O 2oς είναι προτιμότερος για μένα πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
O 2oς είναι προτιμότερος για μένα πάντως.

Η άποψη σου είναι σεβαστή όμως σε παρακαλώ μπορείς να την τεκμηριώσεις;

Εγώ δεν είμαι ακόμα σίγουρος αλλά την ψάχνω γιαυτό ρωτάω και πριμένω γνώμες από όσους ξέρουν. Από όσα μάζεψα μέχρι τώρα θα ήθελα του χρόνου να πάω τεχνολογική κύκλο1. Είδα τα βιβλία και νομίζω τα μαθήματα ηλεκτρολογία και χημεία-βιοχημεία είναι ενδιαφέροντα και κοντά σε μένα.Στα στατιστικά του υπουργείου οι βαθμοί σε αυτά είναι ψηλά. Τα μαθήματα της τεχνολογικής 2ου κύκλου δεν μου αρέσουν καθόλου. Αυτό το αρχές οργάνωσης είναι μια βλακεία και μισή που πρέπει να παπαγαλίσεις λέξη-λέξη όλο το βιβλίο άσε που λεει και μπούρδες. Το άλλο το ανάπτυξη εφαρμογών δεν μου λέει τίποτα. Υποτίθεται είναι προγραμματισμός αλλά μαθαίνεις λογικά διαγράμματα και ψευτογλώσσα που δεν υπάρχουν πουθενά. Αν στο σχολείο μου τελικά δεν γίνει 1ος κύκλος σκέφτομαι να συνεχίσω και του χρόνου θετική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν έχει κάτι να τεκμηριώσω.Απλά τα προτιμώ σα μαθήματα.Θα μου πείτε ότι το αοδε ειναι παπαγαλία αλλά έχει κάποιο ενδιαφέρον για μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Καταρχάς θα ήθελα να ρωτήσω αν υπαρχουν ατομα εδω που ειναι στον Α κυκλο (εχει Χημεια-Βιοχημεια και Ηλεκτρολογία) γιατι δεν συναντας ευκολα..Σε ορισμενες πολεις πχ στο Ρεθυμνο που εχω γνωστους δεν ηξεραν καν οτι υπαρχει αυτη η κατευθυνση...

Εμένα προσωπικά μου αρεσουν και τα δυο μαθήματα...Η ύλη της χημειας ειναι ιδια με ενα κομματι της υλης από την θετική αλλα με σαφως πιο βατα θεματα στις εξετασεις και η Βιοχημεια ειναι να μαθεις απ΄εξω με ελαχιστες ασκησεις.Η Ηλεκτρολογια εχει πολυ μικρή ύλη (2 κεφάλαια) απο τα αποια το πρωτο κομματι του 1ου κεφαλαιου ειναι οτι καναμε στην φυσική γενικής περυσι (κυκλωματα,νομοι Κιρκοφ κτλ). Κι αυτο το βρίσκω πολυ ενδιαφερον μαθημα και στις εξετασεις τωρα μπαινουν βατα θεματα.

Απο την αλλη, απο αυτα που ακουω απο τα παιδια του αλλου κύκου το ΑΟΔΕ ειναι μια βλακεια και μιση με πολύ κακογραμμενο βιβλίο. Σε αναγκαζει να γινεσαι παπαγαλος και τιποτα παραπανω..Για τον προγραμματισμο εχω ακουσει οτι ειναι ενδιαφερον το μαθημα αλλα με αρκετα δυνατα θεματα στις εξετασεις. Τουλαχιστον ετσι οπως τα βλεπω χωρίς εχω διδαχτει τιποτα μου φαινονται κινεζικα..:hmm:

Αν εχει καποιος να σχολιασει κατι, εδω ειμαστε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Καταρχάς θα ήθελα να ρωτήσω αν υπαρχουν ατομα εδω που ειναι στον Α κυκλο (εχει Χημεια-Βιοχημεια και Ηλεκτρολογία) γιατι δεν συναντας ευκολα..Σε ορισμενες πολεις πχ στο Ρεθυμνο που εχω γνωστους δεν ηξεραν καν οτι υπαρχει αυτη η κατευθυνση...

Εμένα προσωπικά μου αρεσουν και τα δυο μαθήματα...Η ύλη της χημειας ειναι ιδια με ενα κομματι της υλης από την θετική αλλα με σαφως πιο βατα θεματα στις εξετασεις και η Βιοχημεια ειναι να μαθεις απ΄εξω με ελαχιστες ασκησεις.Η Ηλεκτρολογια εχει πολυ μικρή ύλη (2 κεφάλαια) απο τα αποια το πρωτο κομματι του 1ου κεφαλαιου ειναι οτι καναμε στην φυσική γενικής περυσι (κυκλωματα,νομοι Κιρκοφ κτλ). Κι αυτο το βρίσκω πολυ ενδιαφερον μαθημα και στις εξετασεις τωρα μπαινουν βατα θεματα.

Απο την αλλη, απο αυτα που ακουω απο τα παιδια του αλλου κύκου το ΑΟΔΕ ειναι μια βλακεια και μιση με πολύ κακογραμμενο βιβλίο. Σε αναγκαζει να γινεσαι παπαγαλος και τιποτα παραπανω..Για τον προγραμματισμο εχω ακουσει οτι ειναι ενδιαφερον το μαθημα αλλα με αρκετα δυνατα θεματα στις εξετασεις. Τουλαχιστον ετσι οπως τα βλεπω χωρίς εχω διδαχτει τιποτα μου φαινονται κινεζικα..:hmm:

Αν εχει καποιος να σχολιασει κατι, εδω ειμαστε ;)

Εμ, δεν το βρισκεις λογικο; Οτιδηποτε δεν εχεις διδαχθει σαν κινεζικα θα σου φαινεται.
Η ΑΕΠΠ ειναι το πιο ενδιφερον μαθημα της τεχνολογικης και το αγαπημενο μου μακραν(ισως μετα τα μαθηματικα)
Η ΑΟΔΕ ειναι το πιο ευκολο μαθημα της τεχνολογικης. 40 σελιδες, τις μαθαινεις απεξω, γραφεις 20. Ουτε tricky θεματα, ουτε ασκησεις, ουτε τιποτα. Ας γινω παπαγαλακι αν ειναι να γραψω 20, εμενα αυτο με νοιαζει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Προτιμώ τον ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΚΛΑΔΟ 2 !

Αν και το ΑΟΔΕ είναι όπως λες παπαγαλία , δεν σημαίνει οτι δεν είναι ενδιαφέρον !
Εξάλλου αν διαβάζεις , έχεις ένα σίγουρο άριστο βαθμό (19-20) !
Τώρα για το ΑΕΠΠ , δεν ξέρω πολλά , αλλά μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον , απλώς πρέπει να το πάρεις καλά απο την αρχή !

Με το θέμα των στατιστικών !
Αν δεν κάνω λάθος στο ΤΧΝ 2 δίνουν περίπου 38000 άτομα , εκ των οποίων τα μισά , μην πώ και παραπάνω , είναι παιδιά αδιάφορα , που δε διαβάζουν και το βλέπουν χαλαρά το θεματάκι , και αυτό χαμηλώνει πάρα πολύ τα ποσοστά !
Ενώ στο ΤΧΝ1 που δίνουν το πολύ 700 άτομα , είναι φυσικό να είναι άτομα τα οποία έχουν ψαχτεί , δείχνουν κάποιο ενδιαφέρον προς αυτά τα μαθήματα και έτσι επιτυγχάνουν ενα καλό ποσοστό αριστούχων και επιτυχόντων !

Μη βασίζεσαι λοιπόν στα ποσοστά !
Να πας σε όποια κατεύθυνση νομίζεις οτι θα αποδόσεις εσύ καλύτερα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mpam_Mpam

Νεοφερμένος

Ο Mpam_Mpam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Παιδιά, Τεχνολογική 1 πάω... Είναι ΤΕΛΕΙΑ!

Η ηλεκτρολογία δεν χρειάζεται σχεδόν καθόλου διάβασμα!!!

η Χημεία για μένα τουλάχιστον είναι πανεύκολη (2 κεφάλαια ειναι:το 1ο ειναι το 3ο της 8ετικης που είναι πανεύκολο αφού ουσιαστικά όλο pH βρίσκουμε και μαθαίνουμε μερικές μαλακιούλες ενδιάμεσα και το 2ο ειναι οργανική :lol: )

Η βιοχημεία δεν θέλει πραγματικά παπαγαλία, ελάχιστη προσοχή θέλει και 2 το πολύ ώρες την βδομάδα διάβασμα(το ίδιο και η χημεία και η ηλεκτρολογία) και έχει αρκετά ενδιαφέροντα θεματάκια και δεν θα την βαρεθείς(θα την διαβάζεις ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ!) εδώ εγώ που έχω ΤΕΡΆΣΤΙΟ πρόβλημα με την απομνημόνευση γράφω άνετα 20/20 σε θέματα πανελληνίων

Εντωμεταξύ, επειδή το πολύ να είμαστε 400 άντε 500 παιδιά στην ελλάδα, μας βάζουν συνήθως ΠΑΝΕΎΚΟΛΑ θεματα!! :jumpy:

Πίστεψέ με, αν πας θα λες "αυτά ειναι που θα δώσω πανελλήνιες;" στην αρχή θα αγχωθείς επειδή θα φοβάσαι οτι δεν διαβάζεις καλά και γι'αυτό σου φαίνονται εύκολα(τελειώνει σχετικά γρήγορα αυτή η φάση. εμένα τέλειωσε από τέλη οκτωβρίου) αλλά όταν καταλάβεις τι παίζεται ακριβώς θα σκάσεις στα γέλια!

Η Τ1 θα σε αφήσει να γράψεις 100 στα μαθηματικα και την φυσικη αφού δεν θα έχεις να παπαγαλίζεις ΑΔΟΕ/Βιολογία(οκ, η βιολογία χρειάζεται και κριτική σκέψη) και παίρνεις εύκολα μοριάκια για να περάσεις ΟΠΟΥ θες.

Ναί αυτη την κατεύθυνση την "κρύβουν" ολα τα σχολεία και τα φροντιστήρια και ακόμα ψάχνω τον λόγο(ο οποίος σίγουρα είναι ηλίθιος)....

Κατά την γνώμη μου είναι εξαιρετική επιλογή!Αν μπορείτε να φτιάξετε, κάντε το! Στο σχολείο μου έχουμε 14 παιδιά στην Τ1 και 4 στην θετική.

Η απόφαση είναι δική σου!

P.S. Για να μην παρεξηγηθεί κάτι από αυτά που έγραψα : Δεν πρέπει να αγχωθείς με την Τ1 είναι αυτή την στιγμή η πιο εύκολη κατ. στην Ελλάδα ΑΛΛΆ αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει να τα αφήσεις όλα τελευταία στιγμή (αυτό έλλειπε!)
P.S. Αν σε κάποια σημεία επαναλαμβάνομαι ή δεν βγάζετε νόημα είναι επειδή η ώρα είναι 5:06πμ και έχω πονοκέφαλο από την έλλειψη ύπνου που προέρχεται από το κόλλημα με τον υπολογιστή.
Α και αν λείπουν γράμματα είναι γιατί γράφω γρήγορα σε χαλασμένο πληκτρολόγιο και δεν ελέγχω αν λείπουν γράμματα! ;)
-----------------------------------------
Αν θελήσεις κάτι άλλο στείλε μου PM και θα απαντήσω κάποια στιγμή που δεν θα είναι έτοιμος να εκραγεί ο εγκέφαλός μου...!! χαχα! Καληνύχτα και καλή χρονιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mpam_Mpam

Νεοφερμένος

Ο Mpam_Mpam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Παιδιά, Τεχνολογική 1 πάω... Είναι ΤΕΛΕΙΑ!
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες. Ενισχύουν την απόφαση μου να θέλω Τ1. Τα μαθήματα της μου αρέσουν πολύ περισσότερο από της Τ2 και της θετικής.

Ναί αυτη την κατεύθυνση την "κρύβουν" ολα τα σχολεία και τα φροντιστήρια και ακόμα ψάχνω τον λόγο(ο οποίος σίγουρα είναι ηλίθιος)....
Νομίζω ότι ο λόγος είναι απλός. Βασικά τα φροντιστήρια την θάβουν γιατί δεν τους συμφέρει να κάνουν παραπάνω μαθήματα και τμήματα.

Κατά την γνώμη μου είναι εξαιρετική επιλογή!Αν μπορείτε να φτιάξετε, κάντε το! Στο σχολείο μου έχουμε 14 παιδιά στην Τ1 και 4 στην θετική. Η απόφαση είναι δική σου!
Έχουμε μαζευτεί 4-5 παιδιά. Στο σχολείο μας είπανε Ο.Κ. και ο διευθυντής και οι καθηγητές που θα κάνουν τα επιπλέον μαθήματα. Αν γίνει θα κάνουμε μάλλον μαθηματικά και φυσική συνδιδασκαλία και μόνοι μας τα άλλα. Το πρόβλημα είναι ότι τα άλλα παιδιά το σκέφτονται γιατί δυσκολεύονται για να βρουν φροντιστήριο. Θα δούμε. Μάλλον εσύ δεν είσαι Αθήνα γιατί εδώ η Τ1 είναι σπάνιο φρούτο.

Αν θελήσεις κάτι άλλο στείλε μου PM και θα απαντήσω κάποια στιγμή ..... Καληνύχτα και καλή χρονιά!
:) Σ΄ευχαριστώ πολύ. Χρόνια σου πολλά και καλή χρονιά!!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mpam_Mpam

Νεοφερμένος

Ο Mpam_Mpam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Βασικά και στην Αθήνα η Τ1 είναι ένα "Ταμπού". Είμαι από το Ξυλόκαστρο Κορινθίας. Οι καθηγητές μας "πολέμησαν" πριν 5 χρόνια περίπου και δημιουργήθηκε Τ1 και από τότε έχουμε κάθε χρόνο 2πλάσια και 3πλασια παιδιά από την θετική!

Το ένα κύριο φροντιστήριο την καταδικάζει αλλά τελικά την κάνει αφου έχει πολύ ζήτηση εδώ και το άλλο σπρώχνει τους μαθητές εκεί...

Σε όλη την Ελλάδα να ψάξεις, σπάνια θα βρεις Τ1! Και σε εμάς Γίνεται συνδιδασκαλία στην φυσική και τα μαθηματικά όμως επειδή η θετική είναι πολύ μικρή! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Ενα τοπικ με ασκησεις Ηλεκτρολογίας και Χημείας θα σας ενδιεφερε? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Τι μαθήματα κάνει ακριβώς; Του φαίνονται ενδιαφέροντα ή εύκολα; Νομίζω υπάρχει το μάθημα της ηλεκτρολογίας. Τι ακριβώς μαθαίνει σε αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
μαθηματικα φυσικη βιοχημεια/χημεια ηλεκτρολογια. Την κανουν πολυ λιγα σχολεια(δυστυχως) . Ενδιαφεροντα φαινονται τα μαθηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Εσύ είσαι στον α' κύκλο; Τα ίδια μαθήματα που διδάσκονται στη Β' Λυκείου σε αυτόν τον κύκλο, τα ίδια διδάσκονται και στην Γ' Λυκείου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top