Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Τεχνολογική: Κύκλος Τεχνολογίας & Παραγωγής ή Πληροφορικής & Υπηρεσιών;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

trela-7

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Διδυμότειχο (Έβρος). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Σκέφτομαι σοβαρά του χρόνου να επιλέξω τον κύκλο Τεχνολογίας και Παραγωγής της Τεχνολογικής Κατευθυνσης..(Περιλαμβάνει Ηλεκτρολογία και Βιοχημεία αντί ια ΑΕΠ και ΑΟΔΕ...)...Φετος στη Β λυκείου επέλεξα Θετική Κατεύθυνση και μου άρεσε πάρα πολύ η χημεία...Αλλά απ την άλλη απεχθανόμουν τη Βιολογία γενικής...Οποτε δεν είμαι για να συνεχίσω Θετική Κατεύθυνση..Πιστευω ότι το τμήμα Βιοχημείας-Ηλεκτρολογίας είναι ιδανικό για εμένα,αλλά δυστάζω γιατί τα περισσότερα σχολεία δεν σχηματίζουν καν αυτό το τμήμα..Οπότε και οι καθηγητές που μπορούν να τα διδάξουν είναι περιορισμένοι..κυκλοφορούν λίγα βοηθήματα κτλ..Είμαι σε τρελό δίλλημα...ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ...:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ε, δηλωσε την και αμα δε γινει τμημα πηγαινε στην Θετικη. Η βιολογια γενικης της Β' δεν εχει καμια σχεση με της Γ' κατευθυνσης. Μπορεις επισης να ψησεις κανα συμμαθητη σου μπας και δημιουργηθει τμημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niemann

Νεοφερμένος

Ο Niemann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Συμφωνώ, η βιολογία της δευτέρας δεν έχει καμιά σχέση με αυτή της κατεύθυνσης! Της κατεύθυνσης είναι 3 φορές πιο δύσκολη και με περισσότερη ύλη:P Δήλωσε αυτό που θες και, από κει και πέρα αν δεν δημιουργηθεί τμήμα πήγαινε στο άλλο τμήμα της τεχνολογικής. Αν δεν σ αρέσει η βιολογία, ούτε κατά διάνοια να δηλώσεις θετική! Εξάλλου και ο προγραμματισμός και το ΑΟΔΕ είναι 2 μαθηματάκια που με κανονικό διάβσμα μπορείς άνετα να χτυπήσεις 18αρακι+.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Πιο δυσκολη ναι, αλλα και πιο ενδιαφερουσα σιγουρα!!! Μπορεις να ριξεις μια ματια στο βιβλιο της Βιολογιας της Θετικης ή να ρωτησεις τους καθηγητες στην αρχη της χρονιας (αν δεν δημιουργηθει το τμημα που θες βεβαιως) να σου πουν λεπτομερειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niemann

Νεοφερμένος

Ο Niemann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Το θέμα είναι τι θες να κάνεις μετά το σχολείο. Αν δεν θες να πας 3ο πεδίο (ιατρικές-φαρμακευτικές-οδοντιατρικές κλπ) δεν έχει νόημα να πας θετική και να ζοριστείς μέσα στη χρονιά, εκτός κι αν φυσικά είσαι καλή σε χημεία-βιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trela-7

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Διδυμότειχο (Έβρος). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Με τη Χημεία τα πάω τέλεια..(έγραψα 20 και στη γενικήσ φέτος και στης κατεύθυνση)..Η βιολογία μου τη δίνει στα νεύρα!
Τα βιβλία που είπατε τα είδα..μου φαίνονται απλά νορμάλ,αυτό!Το βιβλίο της Ηλεκτρολογίας με ενθουσίασε πραγματικά..Ουφ..πρέπει να αποφασίσω...Και ακόμα δεν έχω ιδέα τι να κάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Επιμενω σε αυτο που σου ειπα αρχικα, :P

Ε, δηλωσε την και αμα δε γινει τμημα πηγαινε στην Θετικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Seitjo90

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Επειδή έτυχε να είμαι σε αυτήν την κατεύθυνση, στην προτείνω ανεπιφύλακτα
Μην σε φοβίζει ότι δεν υπάρχουν βοηθήματα.Στο σχολείο μόνο να προσέχεις είναι αρκετό.Θα είστε και λίγα άτομα και θα κάνετε σωστό μάθημα(χωρίς φασαρία, άμεση επαφή με καθηγητή κ.ά.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mixalis91

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης...heh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Να προσθέσω και εγώ τη δική μου γνώμη.Λοιπόν ένας στενός μου φίλος δήλωσε αυτήν την κατεύθυνση οπότε νμίζω πως ξέρω κάποια πράγματα(απο δεύτερο χέρι φυσικά-εγώ θετική είμαι).
Λοιπόν πρέπει να πω ότι η Βιοχημεία της Τεχν. είναι σαφώς πιο μικρή ως ύλη απο τη Βιολογία της Θετ.,η οποία πραγματικά,αν και ενδιαφέρουσα, είναι ζόρικη με μεγάλη ύλη σε συνδυασμό με το 'αυτολεξεί' :(.Επίσης όμως περιλαμβάνει και 2 απο τα 3 κεφάλαια της Χημείας Θετ.(Οργανική Χήμεία/ Ιοντική Ισορροπία).Η Ηλεκτρολογία αν σου αρέσει ως αντικείμενο πιστεύω δε θα δυσκολευτείς πολύ...μάλιστα φέτος από κατι παιδιά που ρώτησα έπεσαν εύκολα θέματα.

Τώρα είναι και το θέμα του 3ου πεδίου...αν δεν σε ενδιαφέρει κάποια σχολή απο εκεί κάποιοι το θεωρούν ανοησία να επιλέξεις θετική :P.Καλό πάντως θα ήταν να δεις και να τσεκάρεις μόνη σου την ύλη κάθε μαθήματος και να ρωτήσεις σχετικούς καθηγητές και πρώην μαθητές να σου πουν περαιτέρω πράγματα.Αν δε θες 3ο πεδίο, το λούκι της θετικής καλό θα ήταν να το αποφύγεις...αν τώρα δεν γίνει τμήμα στο σχολείο σου και δεν βρεις και κάποιο φροντιστήριο που να κάνουν αυτήν την κατεύθυνση,τότε σου προτείνω αυτό που είπε η Κρου κάτι posts πιο πάνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Τώρα είναι και το θέμα του 3ου πεδίου...αν δεν σε ενδιαφέρει κάποια σχολή απο εκεί κάποιοι το θεωρούν ανοησία να επιλέξεις θετική :P.
Γιατι ειναι ανοησια; Αυτη τη λογικη ποτε δεν την καταλαβα. Για παραδειγμα το Χημικο ειναι στο 2ο πεδιο (βλακεια κατα τη γνωμη μου, επρεπε να ειναι και στο 3ο οπως το Βιολογικο). Αυτο σημαινει οτι μπαινεις και απο Τεχνολογικη. Δεν ειναι καλυτερο ομως να κανεις Χημεια αντι για ΑΕΠΠ, μια που ειναι πιο κοντα στα ενδιαφεροντα σου; Εγω πηγα Θετικη οχι μονο γιατι οι πρωτες μου επιλογες ηταν απο 3ο πεδιο (ασχετα που δεν τις πιανω) αλλα και γιατι μου αρεσαν περισσοτερο τα μαθηματα. Δεν θα μπορουσα ποτε να με φανταστω να διαβαζω προγραμματισμο, καθως ειναι κατι που δεν με ενδιαφερει. Επισης απο το να παπαγαλιζω ΑΟΔΕ προτιμω χιλιες φορες να παπαγαλιζω Βιολογια. Για καποιους μπορει η Θετικη να ειναι πιο ευκολη ακομα και αν δεν προτιμουν σχολες 3ου πεδιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
παιδια σε ποσων παιδιων τα σχολεια εχει δημειουργηθει αυτο το τμημα και ποσοι το γνοριζουν? εγω παντως το ξερω απο την τριτη γυμνασιου και μαλιστα με ενδιαφερει γιατι με ενιαφερουν βιοχημεια και ηλεκτρολογια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john20

Νεοφερμένος

Ο john20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Σκέφτομαι σοβαρά του χρόνου να επιλέξω τον κύκλο Τεχνολογίας και Παραγωγής της Τεχνολογικής Κατευθυνσης..(Περιλαμβάνει Ηλεκτρολογία και Βιοχημεία αντί ια ΑΕΠ και ΑΟΔΕ...)...Φετος στη Β λυκείου επέλεξα Θετική Κατεύθυνση και μου άρεσε πάρα πολύ η χημεία...Αλλά απ την άλλη απεχθανόμουν τη Βιολογία γενικής...Οποτε δεν είμαι για να συνεχίσω Θετική Κατεύθυνση..Πιστευω ότι το τμήμα Βιοχημείας-Ηλεκτρολογίας είναι ιδανικό για εμένα,αλλά δυστάζω γιατί τα περισσότερα σχολεία δεν σχηματίζουν καν αυτό το τμήμα..Οπότε και οι καθηγητές που μπορούν να τα διδάξουν είναι περιορισμένοι..κυκλοφορούν λίγα βοηθήματα κτλ..Είμαι σε τρελό δίλλημα...ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ...:jumpy:

Και εγω στην ιδια φαση ημουν και τελικα επελεξα τεχνολογικη, τον κυκλο με το ΑΟΔΕ κ την Πληροφορικη. Η χημεια της Β λυκειου ειναι απ τα πιο ωραια μαθηματα. Στην Γ Λυκειου ομως οταν πρεπει να δωσεις και βιολογια ενω πας για πολυτεχνειο ειναι δυσκολα τα πραγματα γιατι μπορει να τυχεις σε περιεργα θεματα λογω ιατρικης. Αντιθετα οταν καταλαβεις πληροφορικη στην Γ θα πορωθεις ειναι σιγουρο! κ ειναι πολυ χρησιμη σε θετικες σχολες οταν ξεκινας προγ/σμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

charlotte25250

Νεοφερμένος

Η charlotte25250 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εγώ θα πάω τώρα στη β λυκείου και έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα .Μήπως πάμε στο ίδιο σχολείο ; Είμαι στην Αγ Παρασκευή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ballaki

Νεοφερμένος

Ο Ballaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Δεν πέρασε και πολύς καιρός από το τέλος της β' λυκείου και πριν καλά καλά το καταλάβουμε πρέπει να επιλέξουμε την κατεύθυνση για την γ' τάξη.Έχω καταλήξει στην τεχνολογική κατεύθυνση(παρ'ολο που φέτος ήμουν θετική:iagree:) αλλά τα μαθήματα ΑΟΔΕ και Ανάπτυξης Εφαρμογών δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσιάζουν(ιδίως το 1ο).Πριν από λίγο καιρό έμαθα ότι υπάρχει και ο Κύκλος Τεχνολογίας και Παραγωγής στην Τεχνολογική Κατεύθυνση ο οποίος περιέχει Χημεία-Βιοχημεία και Ηλεκτρολογία.Άκουσα όμως ότι σπάνια σχηματίζονται παρόμοια τμήματα.Θα μπορούσε κανείς εάν γνωρίζει να με ''διαφωτίσει'' σχετικά με το 8έμα?

Ευχαριστώ εξ' αρχής :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inferno29278

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Inferno29278 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Υπάρχει και ένα παρόμοιο θέμα, το οποίο βαριέμαι να ψάξω. Αν το βρεις, θα πάρεις κάποιες καλές πληροφορίες.

Είναι γεγονός ότι σπάνια σχηματίζονται τμήματα αυτού του κύκλου. Πολύ πιθανό να χρειαστείς να αλλάξεις σχολείο. Η χημεία γίνεται από το βιβλίο της θετικής κατεύθυνσης, ενώ για βιοχημεία υπάρχει ξεχωριστό. Από τα λίγα που έχω κοιτάξει, η ηλεκτρολογία μοιάζει πάρα πολύ με τη φυσική ΓΠ Β' Λυκείου. Βέβαια είναι λίγο πιο προχωρημένα τα πράγματα.

Η συμβουλή μου είναι πως αν πραγματικά το θες, πήγαινε σε αυτόν τον κύκλο, πέρα από τις δυσκολίες που θα βρεις. Στο κάτω κάτω, εσύ θα δώσεις πανελλαδικές και μέσω αυτών έχεις την πρώτη σου ευκαιρία να κάνεις κάτι αξιόλογο στη ζωή σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HEADBANGER

Νεοφερμένος

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Καλησπερα φιλοι μου! Ειχα αυτην την κατευθυνση! Οποτε θα προσπαθησω να δωσω οσο το δυνατων περισσοτερες πληροφοριες. Λοιπον καταρχην, υπαρχει το μαθημα της ηλεκτρολογιας που πιστεψε με θα το γουσταρεις, οπως ειπε και ο Inferno ειναι πανω κατω φυσικη ΓΠ Β' λυκειου. Οσον αφορα την χημεια βιοχημεια υπαρχει αλλο βιβλιο χημειας και αλλο βιοχημειας. Υπαρχει ειδικο βιβλιο χημειας τεχνολογικης κατευθυνσης που η υλη αυτου προσεγγιζει την υλη της θετικης(ανοργανη και οργανικη). ΔΕΝ θα εχετε το ιδιο βιβλιο με την θετικη!!!! Η βιοχημεια ειναι θεωρητικο μαθημα που αν καταλαβεις καλα καποιες εννοιες εισαι οκ!!! Βεβαια θελει ΔΙΑΒΑΣΜΑ(και λιγο παπαγαλισμα...), καθως ειναι 10 σιγουρες μοναδες στο γραπτο!!! Ακομη στις εξετασεις τα θεματα θα ειναι, τα δυο πρωτα χημειας και τα αλλα δυο βιοχημειας. Μπορεις να τα βρεις και στο νετ. Αυτα!!! Ελπιζω να βοηθησα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chrysa32485

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Καλησπέρα! Είχα πάρει και εγώ αυτήν την κατεύθυνση!
Η ηλεκτρολογία είναι γενικά εύκολο μάθημα και αρκετά γνωστό στο πρώτο μέλος που ασχολείται με συνεχές και εναλλασσόμενο ρεύμα. Το δεύτερο μέρος έχει να κάνει με τα ηλεκτρονικά και είναι τρομερά ενδιαφέρον και χρήσιμο σε όσους ενδιαφέρονται για ηλεκτρολόγους μηχανολόγους και παρεμφερείς σχολές. Ειναι ελαφρά πιο δύσκολο από το πρώτο, γιατι είναι πιο άγνωστο, αλλά γενικά οι απαιτήσεις τω εξεταστών είναι πού μικρές. Γενικά η ύλη είναι πολύ μικρή! Από φέτος κυκλοφορεί και βοήθημα από γωστό εκδοτικό οίκο. Ψάξτε το είναι πολύ κατατοπιστικό!
Η Χημεία-Βιοχημεία έχει ως εξής: Η Χημεία έχει ως αντικείμενο τα δύο από τα τρία κεφάλαια της ύλης της Θετικής (αφαιρείται το πρώτο της Θετικής που είναι πιο θεωρητικό σε σχέση με τα άλλα). Τα άλλα δύο είναι ιοντική ισορροπία (μια περιπτωση χημικής ισορροπίας) και οργανική χημεία. Γενικά οι ασκήσεις ειναι αρκετα τυποποιημένες και μαθαίνονται εύκολα. Η Βιοχημεία είναι, όπως είπε ο Ηeasbanger, εύκολή αρκεί να διαβάσεις. Η ύλη της περιλαμβάνει πρωτεϊνες, DNA, σάκχαρα και μεταβολισμό δεν έχει σχεδόν καμία σχέση με τη βιολόγία της θετικής και μοιάζει στη βιολογία γενικής της β Λυκείου απλά εμβαθύνει περισσότερο στα παραπάνω θέματα.

Γενικά προτείνω την κατεύθυνση αυτή και κυρίως σε όσους δεν μπορουν την αποστήθηση του ΑΔΟΕ (όπως εγώ). Ενδεικτικά στα μαθήματα αυτά στο σχολείο μου ο χαμηλότερος βαθμός ήταν το 93% και πανελλαδικά έχουν πολύ μεγάλο αριθμό επιτυχόντων (18-20).

Ελπίζω να βοήθησα!
Καλό κουράγιο!
-----------------------------------------
Επίσης, για τη δημιουργία τμήματος απαιτείτε ένας αριθμός μαθητών, αλλά δεν γνωρίζω ποιος. Στο δικό μου σχολείο είχαμε την τύχη να μα την φτιάξουν με πέντε άτομα επέιδή είμαστε πειραματικό. Γενικά γνωρίζω πως αν τη ζη΄τησεις και δεν γίνει έχεις τη δυνατότητα να πάς σε σχολείο που θα δημιουργηθει! Πάντως προσπαθείστε να την προωθήσετε και δεν θα χάσετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ballaki

Νεοφερμένος

Ο Ballaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες που μου δώσατε!:) Θα συνεχίσω το ''ψάξιμο'' και ελπίζω να καταφέρω να δημιουργηθεί τέτοιο τμήμα στο λύκειο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Ο Κύκλος Τεχνολογίας και Παραγωγής υπάρχει και στη ΄Β Λυκείου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inferno29278

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Inferno29278 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
όχι. μόνο στη γ' στη β λυκείου πάντως νομίζω υπάρχει κι άλλος κύκλος στη θετική κατεύθυνση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top