Γενικό - Γ' Γυμνασίου

Είναι εύκολη η 3η Γυμνασίου;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 2)
  • Ναι αρκετά εύκολη.Σχεδόν γελοία.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Πολύ δύσκολη.Με το ζόρι την περνάς.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

manolis13

Νεοφερμένος

Ο Μανωλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια σας ,το Σεπτεμβριο θα παω 3η γυμνασιου και δεν ξερω τι θα ανιμετωπισω??(ειναι ευκολα ή δυσκολα).

Και μια χαρη ακομα που τα περισσοτερα παιδια που θα με βοηθησουν ,θα πανε 1η λυκειου .Εχει κανεις απο κανενα μαθημα σημειωσεις ή καμια μεταφραση απο αρχαια η κατι εστω να βοηθηθω τη νεα χρονια???

Ευχαιστω εκ των προτερων ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsaras7

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κατούνα (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Κοίταξε με 20λεπτά διαβασμα την ημέρα βγάζεις στο άνετο 18.5(τουλάχιστον εγω).Σε γενικές γραμμές ομως ειναι εύκολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Ναι εύκολη είναι αλλά έχει βαρετά μαθηματά όπως Κοινωνική & Πολιτική Αγωγή και Θρησκευτικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Μην ανησυχείς, η Γ Γυμνασίου δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολη τάξη.. Βασικά καθόλου δύσκολη. Είναι ακριβώς όπως ήταν και οι άλλες δύο, μόνο που στις εξετάσεις δίνεις περισσότερα μαθήματα. Δεν έχει κάποια άλλη διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Για μένα όλες ίδιες ήταν αφού με ελάχιστο διάβαζα τελείωνα. Ούτε στο Δημοτικό δεν διάβαζα τόσο λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εμενα μου ειχε φανει πολυ πιο ευκολη απο τις προηγουμενες παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
εγω την βρηκα πιο δυσκολη απο καθε αλλη ταξη του γυμνασιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoulini24040

Νεοφερμένος

Η nikoulini24040 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Και για μενα ηταν αρκετα ευκολη....!!!για να βγαλεις εναν σχετικα καλο βαθμο θες περιπου μιση ωρα καθημερινα...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Μόνο τόσο? Εγώ είχα φοβηθεί, ότι θα διαβάζω 5 ώρες τη μέρα!

Πάλι καλά, δεν είναι και πολύ δύσκολη απ'ό,τι φαίνεται.....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tempora

Νεοφερμένος

Ο Μάνθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Γενικά είναι δυσκολότερη απο τις άλλες τάξεις του γυμνασίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
εγώ έχω ακούσει οτι η δευτέρα είναι η πιο δύσκολη τάξη του γυμνασίου...Δεν ξέρω όμως!
Ελπίζω να μην είναι δύσκολη...Αν και εδώ που τα λέμε, κάθε χρόνο η δυσκολία αυξάνεται....αν εγώ τώρα επιστρέψω στην 1η δημοτικού θα μου φανεί γελοία. Όταν ήμουν όμως ήταν σχετικά δύσκολη. Η δυσκολία κάθε τάξης αλλάζει όσο τα παιδιά μεγαλώνουν και οριμάζουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Είναι απολύτως υποκειμενικό το θέμα. Δεν μπορεί κανένας να πει ότι είναι εύκολη ή δύσκολη και να το γενικεύσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Εγώ.....έχω να πω ότι σχετικά δεν είναι δύσκολη...αυτό μου λεν όσοι φίλοι μου πήγαιναν τρίτη φέτος.
Αλλά ντάξει είναι και θέμα διαβάσματος.
Άμα διαβάζεις όλα εύκολα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Δε θα ηθελα να σου πω αν η Γ Γυμνασιου ειναι ευκολη η δυσκολη ετσι απλα.
Κατι τετοιο φανταζει αλλωστε απιθανο.Ο καθενας ειναι ξεχωριστος.Προηγουμενα μελη ανεφεραν πως δε θελει πολυ διαβασμα.Αλλοι
παλι πιστευουν πως θελει.Οι αποψεις διιστανται λοιπον.Αν θες τη γνωμη μου : Η εκπαιδευση ειναι αν οχι το πιο σημαντικο, ενα απο τα πιο σημαντικα εφοδια του ανθρωπου για τη μετεπειτα πορεια.Η τριτη ειναι και αυτη μερος της εκπαιδευσης αρα ειναι σημαντικη.Αλλα για να μη μακρυγορω, θα σου προτεινα το εξης : Μην πας στις 11 Σεπτεμβριου στο σχολειο με τη σκεψη πως η Γ ειναι γελοια.Επισης μην πας με τη σκεψη πως ειναι και εξαιρετικα δυσκολη.Προσπαθησε να πας με τη σκεψη πως θα προσπαθησεις.Οπως ξαναειπα, ο καθενας ειναι ξεχωριστος.

Οσο για τις σημειωσεις κ.τ.λ ασφαλως να σε βοηθησω.Απλα πες μου για ποια μαθηματα θες υλικο και θα στο στειλω.(αρκει να το εχω βεβαια-αλλα και να μην το εχω....θα συνθεσω εγω....χε χε χε:D)--Αλλα και παλι μην ανυσηχεις.Θα σας δωσουν οι καθηγητες ο,τι χρειαζεστε.

Kaim
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
κάλα μην τρελαθούμε τώρα μιλάμε για γ γυμνασιού; έλεος μικρό μου δεν είναι δυνατόν να τρελένεσαι από τώρα για την γ γυμνασιού σιγά τώρα!θα είσαι και η μεγαλύτερη στο σχολείο !!!!!!!!!!!!!! χαλάρωσε και απόλαυσε το καλοκαίρι σου ήρεμα και ωραία και χαλαρά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis13

Νεοφερμένος

Ο Μανωλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
αυτο προκειτε να κανω μαριε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FΛNTOM™

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Από τις άλλες τάξεις μου φάνηκε πιο εύκολη. Είχαμε και καλή φιλόλογο... Τις μεταφράσεις στα αρχαία πιστευώ θα τις πέρνετε έτοιμες, όπως κάναμε εμείς, διότι θα τις χρειαστήτε στο τέλος για τις εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω παντως τη θυμαμαι σαν την ευκολοτερη ταξη του Γυμνασιου. Διαβασα λιγοτερο απο τις αλλες χρονιες και εβγαλα τον μεγαλυτερο βαθμο μου στο Γυμνασιο (19 κ 8/13). Μονο τα Μαθηματικα με ειχαν παιδεψει αρκετα και στις εξετασεις ειχα γραψει 14. Τα αλλα 19 κ 20. Χαλαρωστε, τα καλυτερα σας χρονια περνατε τωρα. Χαρειτε τα οσο μπορειτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Η Β' γυμνασίου είναι δύσκολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Η Β' γυμνασίου είναι δύσκολη?
Εγώ πάντως δέν τη θυμάμαι καθόλου. Έγω ένα κενό μνήμης εκεί. Θυμάμαι όμως πολυ καλά πόσο φοβισμένος πήγα στην Α Γυμνασίου. Είχαμε και αυστηρή φιλόλογο που με έκανε να ψαρώσω ακόμα πιο πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top