Γενικό -  [Παλιό Σύστημα] Θετική ή Τεχνολογική;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Ξέρεις πολλούς που έχουν γράψει κάτω από 15 να ασχολούνται με σχολικά φόρουμς ; Στα ... θα έλεγα τώρα που έχουν γραμμένο το σχολείο, για τα φόρουμς θα νοιαστούν ; :P


Είναι σα να 'σαι στο Άγιος Όρος και ψάχνεις για θηλυκό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina11

Νεοφερμένος

Η Kατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Λοιπόν φίλοι της θετικής......Ήταν επιλογής σας να διαλέξετε αυτή την κατεύθυνση.... είτε γαιτί θέλατε ιατρική...που απ ότι βλέπω σας ευνοεί η βιολογία και η χημεία να βγάλετε πολλά μόρια....είτε γαιτί γουστάρατε ή δν γουστάρατε κάποια μαθήματα... Σταματήστε την κλάψα και αποδεχτείτε μερικοί το λάθος σας να την ακολουθήσετε και μην λέτε ότι η μία κατεύθυνση είναι πιο εύκολη γιατί δείτε το και παιδαγωγικά αυτό δν μπορεί να ισχύει δλδ να εύννοεί το σύστημα συνηδιτά κάποιους μαθητές... Ολες οι κατευθυνσεις είναι ισάξιες και πάρτε το χαμπάρι όλοι...

Οι βαθμοί που βλέπω εδώ είναι εξωφρενικοί.... καλά που θα πάνε οι βάσεις αν όλοι γράψατε πάνω απο 19000... προφανώς μόνο αριστούχοι ποστάρουν....και όχι όλοι μόνο αυτοί που πήγαν ΄τελοια... Άπλώς καλό θα ήταν να υπάρχει μια γενική εικόνα για να δούμε πως κυμαίνονται οι βαθμόι στο σύνολο τους,,,,,,,,,,,,,,.........

+1000000000 !!!αντε γιατι μας ζαλισατε κ στη τελικη δεν ειδαμε πως τα πηγαν φετος τα παιδακια.μονο οι αριστουχοι λενε τους βαθμους τους.μη ντρεπεστε ρε παιδια!!κ γω περσι με 12600 μορια την εβγαλα καθαρη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Πραγματι θα συμφωνησω με το mostel,οι περισσοτεροι που ειναι γραμμενοι εδω ειναι πιο ψαγμενοι μαθητες και ασχολουνται περισσοτερο με τετοια θεματα;)Οι βαθμοι του φορουμ δεν ειναι αντιπροσωπευτικοι του συνολου με τιποτα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Ωραία καταλήξαμε κάπου είναι ισάξιες οι κατευθύνσεις, αλλά όχι οι μαθητές που τις επιλέγουν (και εδώ μιλάνε τα στατιστικά)...
---
Είναι σα να 'σαι στο Άγιος Όρος και ψάχνεις για θηλυκό.
:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris0705

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κρυονέρι (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Έχουμε ξεφύγει εντελώς από το θέμα, αλλά η συζήτηση δεν έχει και ουσία αφού δεν πρόκειται να βγάλουμε κοινά αποδεκτό συμπέρασμα. Προσωπικά είμαι θετική και δεν έχω πρόβλημα να πω πώς θα δυσκολευόμουν να μάθω αυτά που απαιτούν κάποια μαθήματα της τεχνολογικής, όπως αντίστοιχα παιδεύτηκα και στη θετική. Ο καθένας απλώς θεωρεί τα δικά του πιο δύσκολα και απαιτητικά και είναι λογικό, αλλά μέχρι εκεί δεν είναι καλό να κάνουμε κριτική χωρίς ιδιαίτερη βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Ναι ρε, εγω δεν ειπα τιποτα για τον προγραμματισμο! Δεν διαφωνω οτι μπορει να ειναι ενα μαθημα που απαιτει κριτικη σκεψη, αλλα και παλι, επειδη ειμαι ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΣΧΕΤΗ, δεν μπορω να εκφερω γνωμη γι αυτο. Ο αλλος ομως, οντας ασχετος, υποστηριζει ο,τι να 'ναι...
Απλά δεν μπορώ να ακούω τις μαλακίες σας και απλώς επισημαίνω οτι και εγώ ήμουν θετική οπότε έκανα τουλαχιστον στην Β Λυκείου χημεία και εκτός αυτού η βιολογία υπάρχει και σαν μάθημα γενικής...Θα μου πείς δεν είναι της ίδιας δυσκολίας...οκ συμφωνώ αλλα τουλάχιστον παίρνεις μια γεύση για το συγκεκριμένο μαθήμα επόμένως μπορώ να εκφέρω άποψη σε αντίθεση με σένα που δεν έχεις δεί στο ελάχιστο κανένα απο τα μαθήματα που διδάσκονται στην τεχνολογική κατεύθυνση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatasaMyk

Νεοφερμένος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Απλά δεν μπορώ να ακούω τις μαλακίες σας και απλώς επισημαίνω οτι και εγώ ήμουν θετική οπότε έκανα τουλαχιστον στην Β Λυκείου χημεία και εκτός αυτού η βιολογία υπάρχει και σαν μάθημα γενικής...Θα μου πείς δεν είναι της ίδιας δυσκολίας...οκ συμφωνώ αλλα τουλάχιστον παίρνεις μια γεύση για το συγκεκριμένο μαθήμα επόμένως μπορώ να εκφέρω άποψη σε αντίθεση με σένα που δεν έχεις δεί στο ελάχιστο κανένα απο τα μαθήματα που διδάσκονται στην τεχνολογική κατεύθυνση...

!!!!! Δεν εξεφρασα καμια απολυτως αποψη για ΚΑΝΕΝΑ απο τα μαθηματα της Τεχνολογικης. Please, αν θες να ερχεσαι σε προσωπικη αντιπαραθεση μαζι μου, τουλαχιστον διαβαζε καλυτερα τα posts μου. Ελεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Απλά δεν μπορώ να ακούω τις μαλακίες σας και απλώς επισημαίνω οτι και εγώ ήμουν θετική οπότε έκανα τουλαχιστον στην Β Λυκείου χημεία και εκτός αυτού η βιολογία υπάρχει και σαν μάθημα γενικής...Θα μου πείς δεν είναι της ίδιας δυσκολίας...οκ συμφωνώ αλλα τουλάχιστον παίρνεις μια γεύση για το συγκεκριμένο μαθήμα επόμένως μπορώ να εκφέρω άποψη σε αντίθεση με σένα που δεν έχεις δεί στο ελάχιστο κανένα απο τα μαθήματα που διδάσκονται στην τεχνολογική κατεύθυνση...
Εγώ προσωπικά όταν ήμουν στο γυμνάσιο είχα διαβάσει όλο το βιβλίο της ΑΕΠΠ και είχα μάθει αρκετά πράγματα (τα έχω ξεχάσει τώρα πια βέβαια) και επίσης έχω διδαχθεί φέτος το αδερφάκι (κατά μία έννοια) του ΑΟΔΕ, το ΑΟΘ. Ξέρω πάνω κάτω τι παίζει με τα μαθήματα της τεχνολογικής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Πώ ρε κορίτσι μου στον EXC αναφερόμουν και μπήκες στη κουβέντα ...απευθύνομαι σε σένα γιατί εσυ επισήμανες το γεγονός οτι ηταν άστοχη η σύγκριση των μαθημάτων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatasaMyk

Νεοφερμένος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Πώ ρε κορίτσι μου στον EXC αναφερόμουν και μπήκες στη κουβέντα ...απευθύνομαι σε σένα γιατί εσυ επισήμανες το γεγονός οτι ηταν άστοχη η σύγκριση των μαθημάτων...

Να μυρισω τα νυχια μου ρε φιλε? το δικο μου μηνυμα παρεθεσες.. 2 σελιδες ανουσια posts.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Ποπο γουσταρω κοντριτσες:lol:

Λοιπον απλα πραγματα η Τεχνολογικη ειναι πιο δυσκολη γιατι εχει ΑΟΔΕ,οποιοδηποτε αλλο σχολιο περι συγκρισης δυσκολιας των 2 κατευθυνσεων ειναι περιττο..Την ωρα που ο αλλος κανει αντιδρασουλες(30% αριστουχοι στη Χημεια κατ. καθε χρονο εκει περιπου κυμαινεται το ποσοστο για να καταλαβετε τη δυσκολια,πιο δυσκολο να συμπληρωσεις παζλ με 2 κομματια)και μαθαινει πως αναπαραγεται η...σαλαμανδρα ξερω γω(ναι ξερω εχετε και ασκησεις πολυυυυ δυσκολες στη Βιολογια κατ.)εσυ καθεσαι στο γραφειο και εισαι αναγκασμενος να μαθεις ανθρωπινους πορους πχ(για μενα το πιο δυσκολο κομματι του ΑΟΔΕ) κατα λεξη και επισης να διαβασεις και τη θεωρια του ΑΕΠΠ στο πιο κακογραμμενο βιβλιο ever..Και υποσημειωση,ενα ΑΕΠΠ στο οποιο(δεν το χουν κανει ακομα αλλα θα γινει κι αυτο)υπαρχουν παλουκια ασκησεις που μπορουν να βαλουν-ειμαι σιγουρος οτι θα δυσκολεψει το ΑΕΠΠ με το περασμα του χρονου απο αποψη απαιτησεων..

(Τα σχολια για τη Χημεια Κατευθυνσης και τη Βιολογια τα γραψα μετα απο συζητηση με φιλους μου παιδια της Θετικης που οχι δεν ειναι Αινσταιδες αλλα και γενικα απο το πως το χω δει εγω.Τα γραψα βεβαια καπως ειρωνικα αλλα το κανα για να μαι σιγουρος οτι θα απαντησει καποιος και να γινει κουβεντα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Δεν γράφουν καλά οι μαθητές της θετικής στη χημεία, επειδή είναι έυκολη, αλλά επειδή είναι "καλοί". Και το έχω αποδείξει με αυτό που έχω πει σε προηγούμενο post: ...δες τα περυσινά (ή και τα φετινά) στατιστικά των μαθηματικών κατεύθνυσης της τεχνολογικής και της θετικής. Δες τι ποσοστό έγραψε κάτω από τη βάση στην τεχνολογική και τι ποσοστό έγραψε κάτω από τη βάση στη θετική. Και σε αυτό μπορούμε να συγκρίνουμε, γιατί είναι τα ίδια τα μαθηματικά. Και επειδή θα μπορούσε κανείς να πει ότι η θετική είναι μικρότερη κατεύθυνση και για αυτό έχει μικρό ποσοστό κάτω από τη βάση, ας δει και τα στατιστικά που δείχνουν τους αριστούχους σε πανελλαδικό επίπεδο ανά κατέυθυνση, θα δει ότι η θετική κατέυθυνση αν και μικρότερη σε αριθμό έχει αριστούχους περισσότερους (και όχι μόνο σε ποσοστό) από την τεχνολογική. Αυτά δεν δείχνουν τπτ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Λοιπον,λετε ολοι για την ΑΟΔΕ.. δε διαφωνω οτι ειναι μια βλακεια μαθημα κ πως δε μαθαινεται ευκολα. Προσωπικα δυσκολευομαι πολυ σε αυτα τα μαθηματα που ειναι παπαγαλια κλπ.ποτε δεν τα πηγαινα καλα.Οταν αρχισα το σχολειο ειπα να μην κανω φροντ στν αοδε,κ πραγματι ετσι κυλουσε η χρονια.. ειχα διαβασει ελαχιστες φορες και στο σχολειο ειχαμε ενα αθλιο καθηγητη.. καποια στιγμη συνειδητοποιησα οτι δν προκειται να γραψω γτ ειχε περασει ο καιρος κ δεν ηξερα τπτ.. Μεσα μαρτιου ηταν.. Πηρα τηλ μια γνωστη που κανει ιδιαιτερα..κ της ειπα.. κ ξεκινησαμε γυρω στις 20 μαρτιου.. πηραμε απο την αρχη την υλη και μες στο πασχα τελειωσαμε.. μου ελεγε μπορεις να γραψεις πολυ καλα κλπ.. την ακουγα οτι μ λεγε.. κ το αποτελεσμα? εγραψα 20.. δεν ειναι δυσκολο τελικα..βεβαια μετραει πολυ κ ο καθηγητης..αμα το παρεις αποφαση αυτο ηταν..κ που να εκανα και απο την αρχη δλδ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Βασικά στην τεχνολογική μου φαίνεται ότι είναι σχετικά εύκολο να γράψεις ένα 10-11 στα ΑΟΔΕ και ΑΕΠΠ, και για αυτό την επιλέγουν οι μέτριοι μαθητές. Κάτι θα σου σφυρίξουν στα Σ-Λ, στο ΑΟΔΕ κάτι θα σκαρφιστείς να γράψεις στην ανάπτυξη, και στο ΑΕΠΠ όλο και κάτι θα βγάλεις στο 2ο και 3ο θέμα. Για να γράψεις όμως καλό βαθμό σε αυτά τα 2 πρέπει να σκιστείς όπως και στη Χημεία-Βιολογία! Για σκεφτείτε πόσες ώρες περάσαμε μονολογώντας κάθε γραμμή από το ΑΟΔΕ :D Και στο ΑΕΠΠ, μην κοιτάτε που μέχρι 2002-3 βάζαν γελοία θέματα, τώρα τα θέματα έχουν γίνει ενδιαφέροντα. Μπόλικη θεωρία, κάποια Σ-Λ είναι πολύ λεπτά και στο 2ο θέμα που το έχουμε για εύκολο, πολλοί μπερδεύονται. Πιστεύω πως όλοι κάναμε ένα 2ο θέμα περίπλοκο μέσα στη χρονιά. Και υπάρχουν κι άλλα πράγματα. Ο αλγόριθμος φυσαλίδας π.χ. δεν είναι και ΤΟΟΟΣΟ εύκολο να το κατανοήσεις με την πρώτη ;

Όσο για το ποια μαθήματα είναι πιο χρήσιμα στην καθημερινότητα, δεν υπάρχει αμφιβολία. Άλλωστε στη σύγχρονη κοινωνία οι επιχειρήσεις και οι οργανισμοί κυριαρχούν στην οικονομική και κοινωνική ζωή και συνεπώς η οργάνωσή τους και η διοίκησή τους πρέπει να μελετώνται από τους μαθητές ( :P ). Και βέβαια κάποιες γνώσεις προγραμματισμού είναι απαραίτητες, για αυτό άλλωστε και οι περισσότερες σχολές διδάσκουν κάποια μαθήματα προγραμματισμού. Τώρα χημεία-βιολογία αν δεν ασχοληθείς επαγγελματικά λίγο θα σου φανούν απαραίτητα. Άντε να διαβάσεις κανένα αρθράκι και να βρεις γνώριμες έννοιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Η δομη των θεματων στη Χημεια και στη Βιολογια ειναι τετοια ωστε οι ερωτησεις πολλαπλης επιλογης και τα Σ-Λ να πιανουν μολις 5/20. Τα υπολοιπα 3 θεματα ειναι ασκησεις για τις οποιες πρεπει να εχεις τουλαχιστον μια ιδεα για να πιασεις ενα 10. Το βιβλιο της Χημειας επισης ειναι εξαιρετικα κακογραμμενο και πρεπει να σε βοηθησει καποιος πολυ καλος καθηγητης για να το κατανοησεις. Το γεγονος αυτο πιστευω οτι απωθει τα παιδια απο την θετικη κατευθυνση, ιδιως αυτους που διδαχτηκαν το επισης κακογραμμενο βιβλιο Χημειας Κατευθυνσης της Β' Λυκειου. Τωρα την παπαγαλια κανεις δεν τη γλιτωνει! Βιολογια απ τη μια, ΑΟΔΕ απ την αλλη! Πιστευω ομως οτι αν καποιος ενδιαφερεται για σχολες οπως Χημικο, Φυσικο, Βιολογικο, Χημικων Μηχανικων κ.λ.π, θα ηταν καλυτερο να ακολουθησει θετικη κατευθυνση παρολο που εχει προσβαση σ' αυτες και απο την τεχνολογικη. Κι αυτο γιατι θα μαθει εννοιες που θα τον βοηθησουν αργοτερα να προσαρμοστει στη σχολη του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Το βιβλιο της Χημειας επισης ειναι εξαιρετικα κακογραμμενο και πρεπει να σε βοηθησει καποιος πολυ καλος καθηγητης για να το κατανοησεις. Το γεγονος αυτο πιστευω οτι απωθει τα παιδια απο την θετικη κατευθυνση, ιδιως αυτους που διδαχτηκαν το επισης κακογραμμενο βιβλιο Χημειας Κατευθυνσης της Β' Λυκειου.
[οφφτόπικ]Το βιβλίο χημείας κατ. της γ' είχα ακούσει και από άλλους οτι είναι κακογραμμένο, αλλά προσωπικά μου φάνηκε καλούτσικο. Στο κεφάλαιο της οργανικής είναι ό,τι να'ναι τελείως, αλλά γενικώς δεν ήταν ακατανόητο imho. Απλώς όντως χρειαζόσουν κάποιον να στα οργανώσει, όχι τόσο για το πρώτο κεφάλαιο (που είναι αρκετά θεωρητικό) αλλά για τον ιοντισμό και την οργανική κυρίως.[/οφφτόπικ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Παντως αν δεν ειχα τοσο καλη καθηγητρια στη Χημεια, δεν θα καταλαβαινα τιποτα! Την οργανικη την εμαθα αποκλειστικα απο φυλλαδια και σημειωσεις και φυσικα λυνοντας πολλες ασκησεις! Τη φοβομουν αρκετα τη Χημεια, αλλα εγραψα τον καλυτερο βαθμο μου (το 18.9 στη Χημεια απο αριθμητικα λαθη και μονο δεν το λες και τελειο, αλλα τελος παντων!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Καλά είδαμε και φέτος με τη βιολογία κατ τι έγινε...για να μη λένε όλοι ότι ειναι πιο εύκολη απο αοδε κ τέτοια.Τέσπα εγώ θεωρώ ότι απο τεχνολογική είναι πιο εύκολο να βγάλεις βαθμό.Υποκειμενικό θέμα είναι όμως.Κοίτα κατά κύριο λόγο τις σχολές που θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatasaMyk

Νεοφερμένος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Παντως, για χημεια , προτεινω να αγορασετε το βοηθημα του Σαλτερη εκδ. Σαββαλας, ειναι πολυ πολυ καλο. Μονο απο αυτο διαβαζα εγω, μονη , χωρις φροντ, και ειχα φτασει σε ενα πολυ καλο επιπεδο. Η Χημεια ηταν το μαθημα που ημουν σιγουρη οτι θα γραψω αριστα. Απο λαθος σε ηλιθια πραξη εχασα το 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Απο λαθος σε ηλιθια πραξη εχασα το 20.
Κι εγώ! Κάπου στο 4ο θέμα με μπέρδεψαν τα νούμερα. Επίσης έχασα ένα Σ/Λ! (βλακεία το ξέρω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top