Piercing

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Αλήθεια, που είχες εξαφανιστεί??
Εβλεπα posts σου αλλα ποτέ δεν σε είχα δει μέσα!! Ησουν ενας legend του i-school:):D

hahah ήμουν ήμουν..
έχασα το pass κ μετα δεν είχα νετ για ένα διάστημα.
(διαβάσματα):Dαλλα τώρα είμαι εδώ. μουαχαχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenagg

Νεοφερμένος

Η lenagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
οντος ειναι λιγο επικινδυνο αλλα και πολυ ωραιο στον αφαλο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
είναι η αγαπημένη μου μπάντα εδώ και 5-6 χρόνια..δεν υπάρχει πιο σεβαστή, υπέροχη, βαθιά μουσική απ τους floyd για μένα. Εχω ταυτίσει την μισή μου ζωή με αυτή την μπάντα.. Γιατί να τους σιχαίνομαι?

Σε είχα κατατάξει στην κατηγορία των μετάλλων. (μην ρωτήσεις πώς, ούτε εγώ έχω καταλάβει ακόμη:P)

Και επειδή τα γενικά τα μέταλλα με τα οποία έχω κατα καιρούς συναναστραφεί δεν έχουν σε ιδιαίτερη εκτίμηση τους floyd, με έπιασες προ εκπλήξεως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Ποιος δεν έχει σε εκτίμιση τους Φλόϋντ; :O
Εγώ έχω ένα μόνο στο αυτί, και πριν 2 βδομάδες το καθάρισα μετά απο 4 χρόνια που το δεν το είχα βγάλει -.-
Παντως κοιλίτσες με πίρσινγκ στον αφαλό = :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Ποιος δεν έχει σε εκτίμιση τους Φλόϋντ; :O
Εγώ έχω ένα μόνο στο αυτί, και πριν 2 βδομάδες το καθάρισα μετά απο 4 χρόνια που το δεν το είχα βγάλει -.-
Παντως κοιλίτσες με πίρσινγκ στον αφαλό = :inlove:

Επίσης:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Σε είχα κατατάξει στην κατηγορία των μετάλλων. (μην ρωτήσεις πώς, ούτε εγώ έχω καταλάβει ακόμη:P)

Και επειδή τα γενικά τα μέταλλα με τα οποία έχω κατα καιρούς συναναστραφεί δεν έχουν σε ιδιαίτερη εκτίμηση τους floyd, με έπιασες προ εκπλήξεως...
εγώ μέταλο? ίου!
εκτός αν θεωρείς ότι το glam (κοινως 80s hair metal) κατατάσσεται εκεί! :P
ή το punk sleaze rock και το experimental :P
ακούω ένα πολύ ευρύ φάσμα μουσικής, και δεν σνομπάρω τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Znekekyth

Νεοφερμένος

Ο Znekekyth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Η άποψη μου για τα piercing , είναι πολύ απλή . Άμα σε εκφράζουν κάνεις .
Εγώ έχω ήδη αρκετά και μπορώ να πω πως θα κάνω κι άλλα .
Τώρα , το μεγάλο θέμα είναι σε ποιόν θα πας να τα κάνεις...
Εγώ όλα μου τα piercing (χείλη , μύτη , septum) τα έχω κάνει στο μοναστηράκι και μπορώ να πω πως δεν πόνεσα καθόλου . . .
Το μόνο που χρειάζεται είναι η σωστή περιποίηση . . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoKi

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Έχω ανοίξει συνολικά μέσα σε 2 χρόνια 5 τρύπες στα αυτιά (3 αριστερό - 2 δεξί) και στο χείλος στη μέση...
Πλεον οι 5 τρύπες στα αυτιά έκλεισαν (δεν ήθελα και να τις κρατήσω) και φοράω πού και πού (όταν το θυμάμαι) το σκουλαρίκι στο χείλος.
Ακόμα είναι ανοιχτή μετά απο 7 μήνες!:P


Μόλυνση δεν έχω πάθει μιας και τα πρόσεχα, απλά η ξαδέρφη μου που είχε κάνει μόνη της στον αφαλό, πιάστηκε στην μπλούζα της και σκίστηκε το δέρμα...:'(Έμεινε ένα μικρό σημαδάκι αλλά δεν είναι και τίποτα...


Στις γυναίκες τα piercings που τους πηγαίνουν είναι, στην μύτη και στο χείλος κάτω αριστερά και πάνω δεξιά..:D (έτσι αρέσει σε μένα τλχστν)

@piou*
Ωραίο τατουαζάκι!:no1: Κι εγώ σκέφτομαι, πρώτα ο Θεος:P, να τελειώσω και μόλις γραμμώσω καλά καλά να κάνω ένα μικρό σχεδιάκι στην πλάτη. (αμα δεν έχεις καλό σώμα για μένα μην κάνεις τατουάζ γιατί θα φαίνεται απαίσιο με τους πατσάδες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
εμένα στον αφαλό με ενοχλούσε επειδή το έκανα τον χειμώνα και με το κρύο δεν παλευόταν. Στην γλώσσα απλά μου την έδωσε μετά απο κάτι μέρες, και έκανα την βλακεία να την κλείσω (τώρα θα την ξανανοίξω όμως). Αν πας κάπου καθαρά (εγώ πάω 2μισι χρόνια στον ίδιο, εκεί έκανα και το τατού μου), το αν θα πάθεις μόλυνση εξαρτάται καθαρά από εσένα, όχι από το πως θα σε τρυπήσει ο άλλος. Είναι θέμα φροντίδας (και κάποιες φορές υπομονής.)

Τατού έκανα τα σφυριά από το the wall των floyd..
Πιο συγκεκριμένα (η φωτό είναι μόλις το έκανα, δυο μέρες μετά κ είναι ακόμη ψιλοπρησμένο):


πάντως δεν πόνεσε, απλά ενοχλητικό ήταν. Το μόνο σημείο που πόνεσε βασικά ήταν όταν περνούσε το περίγραμμα στο σημείο που είναι το κόκαλο.


floyd >>> respect
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Επιτέλους έκανα και γω στο φρύδι που τόσο καιρό ήθελα.Εντάξει όλα καλα,ούτε πόνεσε ούτε τίποτα.Καθόμουν και άκουγα τον κάθε άσχετο να λέει ότι χτυπάει νεύρο και ότι σαπίζει το φρύδι και μλκίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Znekekyth

Νεοφερμένος

Ο Znekekyth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγώ τον χειρότερο πόνο από το κρύο , τον έχω στα αυτιά επειδή έχω στρετσάρει μία τρύπα ( διάμετρος σκουλαρικιού 5 εκατοστά) και μπορώ να πω πως είναι από τους χειρότερους πόνους. . . Αλλά ρώτησα και μου είπαν πως με τον καιρό δεν θα πονάει . . . Βέβαια εγώ το στρέτσινκ το έκανα λίγο ανορθόδοξα και ίσως για αυτό πονάω τόσο . . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
εγω οταν κανω τρυπα στα αυτια μου μου τις κανουν με χειρουργικο νημα.ετσι λεγεται και πρεπει να μεινεις ενα μηνα με το σκοθλαρικι που μπηκε στην αρχη.ενα ασπρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jackass

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jackass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
κ εγω θελω να βαλω στο αυτι ακομη ομως δεν ειμαι σιγουρος αν και σε περιπτωση που το βαρεθω η τρυπα κλεινει επειτα απο καποιο χρονικο διαστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
εννοειτε και κλεινει!αν φορας μπαρες και γενικα χοντρα σκουλαρικια θα αργησει πιο πολυ να κλεισει.εμενα εκανα να φορεσω 6 μηνες σκουλαρικι σε φρεσκια τρυπα και δεν εκλεισε γιατι φορουσα μπαρα και ειχε ανοιξει πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

single

Νεοφερμένος

Η single αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Θα ήθελα τη γνώμη σας περί του θέματος.Τελευταία διαβάζω πολύ αρνητικές απόψεις και έχω προβληματιστεί.Μερικοί κάνουν λες και πρόκειται για ναρκωτικά ή κάτι το τόσο ακραίο.Εσείς τι πιστεύετε?Έχετε κανένα σκουλαρίκι?Εγώ πιστεύω πως όταν το κάνεις γιατί σ αρέσει και όχι για να ακολουθήσεις απλά τη μόδα είναι ωραίο.Αρκεί βέβαια να γίνεται με προσοχή,σε ειδικό και όχι σε τρελά σημεία (έχω δει σκουλαρίκι μέσα στο μάτι...)Εγώ πάντως μόλις βγουν τα αποτελέσματα θα κάνω στο φρύδι.Ελπίζω όλα να πάνε καλα.
Κοίτα, είναι απόψεις. :) Εγώ ας πούμε, θέλω να κάνω ψηλά στο αυτί! Η μαμά μου εναντιώθηκε, αλλά συμφώνησε! Είναι και θέμα αντίληψης/συνήθειας! ;);):xixi::thanks::thanks::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Έχω τρυπήσει τα αυτιά μου 2 φορές, αλλά και τις 2 οι τρύπες έκλεισαν...
Θα'θελα να τα ξανατρυπήσω, αλλά φοβάμαι λίγο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
δεν φορουσες σκουλαρικια?αν ναι τοτε εισαι σαν την μαμα μου που εχει σαν αλεργια και της πριζεται το αυτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
όχι, δεν είχα αλλεργία. Έβγαζα νωρίς τα πρώτα σκουλαρίκια, δε μπορούσα να βάλω άλλα και οι τρύπες έκλειναν. Τώρα που το σκέφτομαι δεν καίγομαι να τρυπηθώ πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Φυσικά και δεν είχε. Λόγω συμπεριφοράς και καπνίσματος ήταν. Απλά θέλω να δείτε τι είδους άνθρωποι είναι αυτοί που τρυπιούνται. (φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις)

προσεχε τα λογια σου
ο καλυτερος μου φιλος, ενα απο τα πιο αξιολογα ατομα που εχω γνωρισει και καπνιζει και εχει σκουλαρικι.
χωρις να θελω να φανω αδιακριτος οι γονεις σου καπνιζουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
είναι η αγαπημένη μου μπάντα εδώ και 5-6 χρόνια..δεν υπάρχει πιο σεβαστή, υπέροχη, βαθιά μουσική απ τους floyd για μένα. Εχω ταυτίσει την μισή μου ζωή με αυτή την μπάντα.. Γιατί να τους σιχαίνομαι?

το the wall μπορω να πω οτι ακολουθει τη δομη υβρις νεμεσις τησις που συνανταγαμε στις αρχαιες τραγωδιες. ο τροπος που τελειωνει ειναι το κατι αλλο

για καποιο λογο μισω τo piercing χωρις να εχω καποιο προβλημα με αυτον που τα κανει
επισης συχαινομαι τα tattoo. το θεωρω βεβηλωση του σωματος. (πρωσοπικη αποψη, μην αρχισετε τα περι προσωπικης εκφρασης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top