Piercing

JoeyGolfi

Νεοφερμένος

Ο JoeyGolfi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Αληθεια ισχυει οτι μια μπαρα στο φρυδι μπορει ευκολα να σκισει το δερμα την ωρα του υπνου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mefrkod

Νεοφερμένος

Ο Νικολας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Αληθεια ισχυει οτι μια μπαρα στο φρυδι μπορει ευκολα να σκισει το δερμα την ωρα του υπνου?
απο οτι διαβασα για να απαντησω και παλι σε εσενα.Οχι δεν ισχυει κατι τετοιο παρ'ολα αυτα καλυτερα να το βγαζεις για καθε ενδεχομενο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

machi1989ify

Νεοφερμένος

Η machi1989ify αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
είχα κι εγώ τρύπα στη μύτη και μ έβγαζε για εναν χρόνο αυτο το περιβοιτο σπυράκι που βγάζει σε όλους..αν αυτό το σπυράκι έχει πύον τότε σίγουρα έχει μολυνθεί...εγω τώρα το έχω βγάλει και μου έχει αφήσει σημάδι....ελπίζω να έχεις πάει σε piercer να κάνεις την τρύπα και όχι σε κανα χρυσοχοίο η τπτ τέτοιο...ο δερματολόγος θα σου δώσει μόνο μια αντιβιοτική αλοιφή η καλύτερη λύση είναι να πάς σε έναν piercer,αυτοί ξέρουν καλύτερα ...και όσο πιο σύντομα γίνεται..μη το αμελείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
To να τρυπιέσαι είναι πάρα πολύ επικίνδυνο........ πρέπει να διαλέξετε ένα μαγαζί που γίνεται σωστή δουλειά (απολύμανση στα εργαλία, βελόνες μιας χρήσεως ). Αυτά τα σπυράκια που εμφανίζονται είναι φλεγμονής ενώ μπορεί να παρουσιαστούν αλλεργικές αντιδράσεις (για αυτό να προτιμάτα ακριβά υποαλλεργικά υλικά). Σε περίπτωση που μετά από ένα τέτοιο ''σπυράκι'' και πάτε στον δερματολόγο κατά 90% θα σας πει να βγάλετε το σκουλαρίκι πράγμα που θα έχει ως αποτέλεσμα να κλείσει η τρύπα Ο λόγος που θα το πει αυτό είναι επειδή δε θέλει να πάρει την ευθύνη σε περίπτωση μιας δυμενούς εξέλιξης για αυτό μην πηγαίνετε σε δερματολόγο αρχικά (τα χρήματα σας θα χάσετε)

Πολλοί νέοι δεν ακολουθούν την απαραίτητη φροντίδα με δυσμενή αποτελέσματα.

Πως όμως φροντίζουμε σωστά τις περιοχές αυτές (θα αναφερθώ και για άλλα τρυπήματα στα επόμενα ποστ αλλά τωρα θα σας πω για το κλασικό τρύπημα στα αυτιά)....

Αγοράζετε φυσιολογικό ορό από φαρμακείο (ΌΧΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΑΝΑΝΕ ΤΟ ΤΡΥΠΗΜΑ). Το μπουκαλάκι να είναι ασφαλισμένο (αν είναι ανοιχτό δεν έχει νόημα)... Το πρώτο σκουλαρίκι δε πρέπει να το αλλάξετε για τρεις βδομάδες. :). Να προσέχετε στο πλύσιμο να πηγαίνει το λιγότερο δυνατό σαπούνι στην περιοχή να πλένεστε με παιδικά σαμπουάν.

Να μη βάζετε κολόνια στην περιοχή (δημιουργεί αλλεργίες). Αποφύγετε πούρδες και make up τουλάχιστον την 1η βδομάδα.

Τα σκουλαρίκια που θα φοράτε πρέπει να είναι ακριβά (τουλάχιστον από τιτάνιο ).

Όταν δημιουργηθεί οίδημα, πόνος στην περιοχή τότε πάτε στο δερματολόγο (αφόυ μόνο αυτός μπορεί να σας γράψει τα δυνατά αντιβιοτικά και αντιφλεγμονώδη που χρειάζονται (εχει το μονοπώλιο). Οι αλοιφές που δίνονται χωρίς τις συνταγή ιατρού μπορεί να μην επιφέρουν σωστά αποτελέσματα.

Σε καμιά περίπτωση μη πηγαίνετε σε φαρμακοποιούς χωρίς να επισκεφτείτε έναν ιατρό......
οι φαρμακοπειοι δεν ειναι οι ιατροί (κατά 95% δε θα έχετε πρόβλημα με την αγωγή του αλλά προσωπικά δε θεωρώ το 5% μικρό ποσοστο σε θέματα υγείας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
το ψαξα λιγο για το φρυδοσκουλαρικο. Παιζει σε σπανιες περιπτωσεις ο οργανισμος να θελει να αποβαλει την τρυπα και κατι γινεται με το δερμα εκει κλπ κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Παιζει σε σπανιες περιπτωσεις ο οργανισμος να θελει να αποβαλει την τρυπα
Τι εννοείς να αποβάλλει την τρύπα??:hmm::hmm: :P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Τι εννοείς να αποβάλλει την τρύπα??:hmm::hmm: :P:P:P:P:P


χαχαχαχαχα...θελει να πει οτι ο οργανισμος αντιδρα λες και κυρηχτηκε πολεμος..λες και μπηκε μικροβιο....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
χαχαχαχαχα...θελει να πει οτι ο οργανισμος αντιδρα λες και κυρηχτηκε πολεμος..λες και μπηκε μικροβιο....:P

Ακριβως.. Αλλα δε μπα να. Τελος αυγουστου θα την εχω κανει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜαθητήςΕΠΑΛ

Νεοφερμένος

Ο ΜαθητήςΕΠΑΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Ένας φίλος μου έχει και του πάει πολύ.Σε κάποιους ταιριάζει σε κάποιους όχι,εμενα προσωπικά ούτε να με φανταστώ δεν θέλω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Ακριβως.. Αλλα δε μπα να. Τελος αυγουστου θα την εχω κανει


εγω παντως το πολεμησα με την τρυπα στο αυτι ψηλα και νικησα!!!!!!:clapup::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
εγω παντως το πολεμησα με την τρυπα στο αυτι ψηλα και νικησα!!!!!!:clapup::P

ναι μακαρι να ταν το θεμα η τρυπα ψηλα στο αυτι και για μενα. αλλα αυτη την εχω κανει κατι χρονια τωρα... ((
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteLini

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος Δημητρίου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Αληθεια ισχυει οτι μια μπαρα στο φρυδι μπορει ευκολα να σκισει το δερμα την ωρα του υπνου?

Αυτό ισχύει μόνο στην περίπτωση που ο οργανισμός δεν δεχτεί το piercing. Θα δεις κάτι όμως, δε θα γίνει έτσι ξαφνικά. Το μόνο που έχω να σου πω είναι να μην αφήσεις την τρύπα χωρίς σκουλαρίκι για περισσότερο από 10 λεπτά γιατί θα έχει ήδη αρχίσει να θρέφει με αποτέλεσμα να σε πονέσει όταν προσπαθήσεις να το ξαναβάλεις. Μπορώ να σου προτείνω ένα piercing studio που έκανα εγώ τις δικές μου τρύπες κ είναι άψογες. Dermagrafics, Ηλείας 40, Κορυδαλλός https://www.tattoos.gr/ - https://www.facebook.com/group.php?gid=88511895322
Ελπίζω να βοήθησα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Με τι πρεπει να καθαριζεις την τρύπα με ιώδιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Με τι πρεπει να καθαριζεις την τρύπα με ιώδιο?
δεν ξέρω, αλλά άμα έχεις πρόβλημα με θυρεοειδή απέφυγε το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Τωρα το καλοκαιρι με τη θαλασσα δεν πρεπει να βραχει η τρυπα ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Μη του δίνετε σημασία παιδάκια. Τις ίδιες και χειρότερες βλακείες έλεγε και πιο πριν. Απλά κομπλεξικός.

Και κάτι ontopic. Το τραγκους πονάει πολύ; Μου είχε πει η ξαδέρφη μου ότι δεν άντεχε τον πόνο και για αυτο το έχω αναβάλλει τόσο καιρό. Ισχύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Μη του δίνετε σημασία παιδάκια. Τις ίδιες και χειρότερες βλακείες έλεγε και πιο πριν. Απλά κομπλεξικός.

Και κάτι ontopic. Το τραγκους πονάει πολύ; Μου είχε πει η ξαδέρφη μου ότι δεν άντεχε τον πόνο και για αυτο το έχω αναβάλλει τόσο καιρό. Ισχύει;
Όχι..
Εγώ όταν πήγα να την κάνω την τρύπα ήμουν με το σκατό στην κάλτσα...
Μου την έκανε δίχως να το καταλάβω,άνετα έκανα και στο άλλο ! Μετά τις επόμενες μέρες ο πόνος είναι υποφερτός. Μόνο στον ύπνο μπορεί να δυσκολευτείς λιιιιγο
και μιας και είσαι απο Νίκαια μπορώ να σ προτείνω και μαγαζί :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Όχι..
Εγώ όταν πήγα να την κάνω την τρύπα ήμουν με το σκατό στην κάλτσα...

Και δεν σκέφτηκες ν'αλλάξεις κάλτσες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Και δεν σκέφτηκες ν'αλλάξεις κάλτσες?
Δεν σκέφτηκα να πάρω μαζί μια αλλαξιά,βλακεία μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Όχι..
Εγώ όταν πήγα να την κάνω την τρύπα ήμουν με το σκατό στην κάλτσα...
Μου την έκανε δίχως να το καταλάβω,άνετα έκανα και στο άλλο ! Μετά τις επόμενες μέρες ο πόνος είναι υποφερτός. Μόνο στον ύπνο μπορεί να δυσκολευτείς λιιιιγο
και μιας και είσαι απο Νίκαια μπορώ να σ προτείνω και μαγαζί :)

Ωραία ωραία. Δε νομίζω ότι θα δυσκολευτώ περισσότερο από την τρύπα στο helix στον ύπνο. Ήταν μαρτύριο αυτή. :P
Χμ, ναι να μου προτείνεις. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top