Piercing

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
οπως και παραπανω εχει ειπωθει
τα piercings την ωρα του τρυπηματος δεν πονανε
μετα ειναι που ενοχλει

επιειδη σε εκεινο το σημειο υπαρχει χονδρος
θα πρεπει να εισαι πολυ πιο προσεκτικη απο οτι με τις αλλες τρυπες σε θεμα καθαριοτητας

τι φοβασαι??? το λυκο??:hmm: το σκοταδι???:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Το tragus θα σε ενοχλεί λίγο τις πρώτες μέρες (γύρω στη μία βδομάδα) κυρίως στον ύπνο και αν μπλέκονται τα μαλλιά. Κι όπως είπε το παιδί από πάνω θέλει ιδιαίτερη επιμέλεια στον καθαρισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

euaki-mpalou

Νεοφερμένος

Η euaki-mpalou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ρε παιδιά έλεος..μια τρύπα θες να κάνεις και θα τρέχεις στους γιατρούς;;;μας δουλεύετε;;;...εγώ έχω 4 και πάω να κάνω άλλες 2!!!Σε κάποιους αρέσει και σε κάποιους όχι..τι να κάνουμε!!Εμένα μου αρέσουν ακόμα και αν με φωνάζουν να βγάλω τα υπέροχα σκουλαρίκια μου!(μόνο μπάρες)..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
ποιος ειπε για γιατρους???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Έχω τρύπα στον τράγο για κάτι παραπάνω από ένα μήνα.. Πρέπει να το βγάλω καθόλου το σκουλαρίκι, να πάρει αέρα το αυτί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
δεν ειναι αναγκαιο να το βγαλεις απλα καθαρισε με μπεταντιν την γυρω περιοχη
νομιζω οτι για τρυπα στον τραγο ειναι αρκετα νωρις για να βγαλεις το σκουλαρικι ακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Να το βγάλεις απλά για να το βγάλεις και να καθαρίσεις την τρύπα ή θες ν' αλλάξεις σκουλαρίκι; Αν θυμάμαι καλά εγώ στις 20 μέρες περίπου το έβγαλα για να βάλω μαύρη μπάρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Να το βγάλεις απλά για να το βγάλεις και να καθαρίσεις την τρύπα ή θες ν' αλλάξεις σκουλαρίκι; Αν θυμάμαι καλά εγώ στις 20 μέρες περίπου το έβγαλα για να βάλω μαύρη μπάρα..
Απλά για να το καθαρίσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
20 μέρες μου είχαν πει εμένα με τ' αλατόνερο και τον καθαρισμό γύρω - γύρω. Οπότε λογικά θα είσαι εντάξει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis77

Νεοφερμένος

Ο Giannis77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά . Θέλω να κάνω τρύπα στο αυτί, αλλά ψιλοφοβάμαι διότι κατά καιρούς βγάζω κάτι σας πύον στο εσωτερικό του λοβού του αυτιού μου, το οποίο εξαφανίζεται μετά από μια εβδομάδα περίπου...δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα αυτό αλλά για πείτε μου την γνώμη σας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
αν τηρεις αυτα που θα σου πουν στο μαγαζι (στο οποιο προυποτιθεται οτι τηρουνται οι κανονες υγιεινης)
δεν εχεις να φοβασαι τιποτα!!!
δεν εχεις προβλημα
αυτο με το πυον δεν το επιασα....
σε ποιο σημειο δηλαδη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis77

Νεοφερμένος

Ο Giannis77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
λοβός λέγεται..αυτό που είναι σαν μικρό σακουλάκι πως να στο εξηγήσω xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
δεν νομιζω να εχεις προβλημα, αλλα εκει που θα πας θα σου πουνε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis77

Νεοφερμένος

Ο Giannis77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
εντάξει τελικά την έκανα, όλα καλά...και ούτε από μαγκιά ούτε για να δείξω ότι είμαι κάποιος...απλά το γουστάρω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
ούτε από μαγκιά ούτε για να δείξω ότι είμαι κάποιος...απλά το γουστάρω :)
αυτο ειναι και το κομματι που πολλοι δεν καταλαβαινουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TruNkZz

Νεοφερμένος

Ο TruNkZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
καλησπερα παιδια...
Τον νοεμβρη ανοιξα μια τρυπα στο πανω μερος του αυτιου...
τακτικα την καθαριζα αλλαξα το σκουλαρικι και συνεχιζα να την καθαριζω..(να σημειωσω οτι καθε φορα καθαριζα και το σκουλαρικι κτλπ)
εντωμεταξυ με ενοχλουσε κ αρκετες φορες ενω γνωστοι που ειχαν στο ιδιο σημειο και μου μιλησαν για ενοχλησεις , ειπαν για λιγο καιρο...
σημερα λοιπον που εβγαλα το σκουλαρικι παρατηρησα ενα πρηξιμο απο το πισω μερος του αυτιου, πατωντας το διαπιστωσα οτι ειναι κατι σαν κοκκαλο η κατι τετοιο...
ξερει κανενας που ευθυνετε αυτο???
πρεπει να κλεισω την τρυπα κ αυτο φταιει που με ενοχλει καποιες φορες(στον υπνο πχ) ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epistaths

Νεοφερμένος

Ο epistaths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ναι πρέπει να την κλείσεις και να ξεχάσεις αυτή τη μόδα για πάντα. Έχω δεί πολλά τέτοια παραδείγματα που έχουν αποβεί μοιραία. Το σημείο ψηλά στο αυτί είναι επικίνδυνο ( όχι οτι τα άλλα είναι ακίνδυνα ) Πολλές αρρώστιες έχουν παρατηρηθεί απο διάφορα τρυπίματα. Φυσικά οι κερδοσκόποι με τα χρυσοχοεία κλπ... πουλάνε φθηνά την υγεία του άλλου για λίγα ευρώ, εκμεταλευόμενοι την μόδα. Μόνο με έναν νόμο απαγόρευσης θα ησυχάσει ο κόσμος απο αυτά. Δεν είμαι τριτοκοσμικός, δεν είμαι παλαιών αρχών. Είμαι υπέρ της υγείας. Αυτά τα λέω κυρίος για άτομα που θέλουν να τραβίξουν την προσοχή, που θέλουν να δοκιμάσουν, που θέλουν απλά να βγάλουν ένα καπρίτσιο της μόδας, που δεν αξίξει να χαλάσουν τον εαυτό τους. Για όσα άτομα θέλουν ντε και καλά να τα κάνουν, που τους αρέσει να τα έχουν, που τους γεμίζουν καλά θα κάνουν να κειτάξουν καλά πριν τα κάνουν, να ξέρουν οτι τηρούνται οι κανόνες υγιεινής, να μην έχουν αλλεργίες πάνω σε αυτά και φυσικά όταν ( κακκός ) το κάνουν και παρατηρήσουν διάφορα άσχημα σημάδια, να το βγάλουν αμέσως και να επισκευτούν το γρηγορότερο έναν χειρούργο. ΟΙ ΧΡΥΣΟΧΟΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΤΩΝ STUDIOS ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΡΟΙ, ΟΥΤΕ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ ΓΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ. Παράδειγμα σε δικό μου άνθρωπο που ζήτησε βοήθεια απο τη <<κυρία>> εντός εισαγωγικών, που έκανε την τρύπα και ότα δε μπορούσε να ξαναμπεί αντί να πει να αφαιρεθεί μια και καλή, έδωσε τη συμβουλή να βάλει ένα πιο λεπτό για να ξαναανοίξει. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ???? ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΜΟΝΙΜΗ ΒΑΡΥΚΟΕΙΑ. Για αυτό πρέπει να δείνεται μεγάλη προσοχή πάνω σε αυτά και να αφήσουμε στην άκρη την επικίνδυνη και καταστροφική μόδα. ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙΣ ΟΥΤΕ ΘΕΣΗ ΟΥΤΕ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΒΡΑΒΕΙΟ ΟΥΤΕ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΞΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΜΙΑ ΔΥΟ ΤΡΙΣ... ΤΡΥΠΕΣ ΠΑΝΩ ΣΟΥ. ΥΓ: ΤΟ ΠΙΣΤΟΛΑΚΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Πηρα σημερα την αποφαση και εκανα tragus.(Ειμαι πολυ φιβιτσιαρα με κατι τετοια.Ενεσεις,τρυπες,βελονες κλπ.)
Πηγα μαζι με μια φιλη μου και εκεινη εκανε στην μυτη.
Δεν πονεσαμε σχεδον καθολου.
Εγω βεβαια μεχρι να την κανω ειχα ενα προβληματακι αλλα νταξ το ξεπερασα.:P
Εμενα με ενοχλει λιγακι αλλα πιστευω θα περασει.Δεν ειναι κατι φοβερο.
Μας ειπε να βαλουμε ΜΟΝΟ λαδι και οτι ολα τα αλλα δεν κανουν.Κατι τετοιο.Οτι ξηραινουν ειπε νομιζω.
Μας εδωσε εγγυηση, εχει κανει σεμιναρια, θα παμε να μας ξαναδει την Τριτη.
Αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
@artemaki με γειές. :D

Λοιπόν εγώ έχω 3 τρύπες στο ένα αυτάκι και 2 στο άλλο.
Θέλω να κάνω και ένα piercing στα χείλη όμως. :redface:

Nα είναι κάπως έτσι δηλαδή:


ή έτσι

Ξέρεις κανείς πόσο κοστίζει περίπου?

Και αν μπορείτε να μου προτείνετε και κανένα καλό μαγαζάκι στη Θεσσαλονίκη που να ασχολείται με τέτοια,θα ήταν ότι καλύτερο. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top